Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do domu kopuły Autorusa


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ogólnie było to tak, bo pytanie na pewno padnie. Wpadł mój kumpel z forum hdtvpolska.com braavoo i zaczął mi opowiadać o tych domkach i mnie zaraził.

A było to we wrześniu 2010 roku. porozmawiałem z zona jej się tez koncepcja spodobała i w październiku podpisaliśmy umowę na projekt indywidualny.

Szlifowanie projektu skończyło sie w kwietniu tzn uzgodnimy zewnątrz i wewnątrz. Teraz projekt jest w konsultacjach bo u mnie to robią trzy osoby , konstruktor, elektryk, gośc od kanalizacji i wody i architekt. Tak to jakoś jest ustalone, poza mną , ja rozmawiam obecnie tylko z architektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak. Ze względu na budowę kopuły nie ma możliwości aby zrobić to od zewnątrz. Natomiast od wewnątrz juz jest taka kopuła zrobiona i wszystko działa ok. Poza tym wtedy ograniczamy mostki ciepła bo budynek jest wielkim termosem dosłownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak. Ze względu na budowę kopuły nie ma możliwości aby zrobić to od zewnątrz. Natomiast od wewnątrz juz jest taka kopuła zrobiona i wszystko działa ok. Poza tym wtedy ograniczamy mostki ciepła bo budynek jest wielkim termosem dosłownie.

 

termos termosem - tez mam taki w planach - tylko Twój wariant nie bierze pod uwagę akumulacji ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak.

 

Powiem więcej najchętniej w ogóle bym z akumulacyjni zrezygnował ale tak zupełnie to sie nie da bo jednak wylewka nad kablami musi mieć te swoje 5cm.

Nawet z ogrzewaczy pojemnościowych zrezygnowałem na rzecz przepływowych.

 

A czy projekt sie powiedzie to będzie wiadomo w ciągu kilkudziesięciu następnych miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...