Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Patryk i my :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 811
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chcesz, aby twoja kuchnia zyskała oryginalny wygląd, możesz ozdobić jej ściany mozaiką. To jedna z najstarszych form dekoracji ścian i posadzek, rozpowszechniona już w starożytności, dziś używana w zmodyfikowanej formie, ale nadal z wyjątkowym, niebanalnym efektem końcowym.

Mozaika - oryginalna ozdoba każdej kuchni

 

Mozaika wraca na salony i to w dosłownym tego słowa znaczeniu, chociaż w nieco innym stylu niż ta tradycyjna, do której układania trzeba wiedzy, umiejętności, cierpliwości i wielkiej precyzji. Współczesna mozaika przeszła prawdziwą metamorfozę. Kupujemy ją w sklepach z płytkami ceramicznymi w gotowych zestawach. Motywy, wzory i ornamenty połączone są plastikową siatką lub specjalnym papierem, dzięki czemu mozaika jest dosyć łatwa w montażu.

Oczywiście najpiękniejsze i jedyne w swoim rodzaju są mozaiki układane ręcznie z drobnych elementów ceramicznych, kamiennych lub szklanych - tak, by powstał określony wzór lub obraz. Trzeba powiedzieć, że technika poprawnego wykonywania okładziny mozaikowej nie jest łatwa i wymaga czasu. Niewiele jest dzisiaj osób, które samodzielnie potrafią wykonać mozaikę. Jednak jeśli ktoś marzy, żeby do swojej kuchni przenieść na ścianę podpatrzony w muzeum wzór antyczny, motyw geometryczny lub obraz abstrakcyjny, to warto poszukać mistrza ręcznej roboty. Taka ręcznie układana mozaika to małe dzieło sztuki, które da nam gwarancję czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Klasyczne i zawsze modne wzory to: szachownice, plecionki, ciągi rombów czy spirale. Warto je wykorzystać, ponieważ pasują zarówno do tradycyjnych jak i do nowoczesnych wnętrz.

 

Współczesne mozaiki, które można zastosować jako okładziny na ścianę, można podzielić na:

 

ceramiczne;

metalowe;

kamienne;

szklane;

drewniane;

z macicy perłowej i kamieni półszlachetnych (ich ceny mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych za metr kwadratowy).

 

http://ocdn.eu/images/pulscms/YjQ7MDQsMCwyNSwzZTgsMjMyOzA2LDMyMCwxYzI_/efced27c0162fc852f90082355535cc3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby te pokoje wyglądały potem jak te modelowe ze zdjęcia, bo kolejne gromadzone eksponaty burzą harmonię kolorów i ustawień.

Odnośnie mozaiki w kuchni, kupowałam ostatnio mozaikę do łazienki, chciałam kupić u nas w naszym M-cu ale powiedzieli mi ze muszę czekać na nią od tygodnia do trzech hahahaha. Zresztą żadnej mozaiki nie kupisz tu od reki. Zadzwoniłam do Castoramy nadłożyłam 60km i płytki mam za 2 godziny bez zaliczkowania, dojazdów, proszenia i odbierania, a co mi zostanie mogę zawsze oddać. Ceny mozaiki i tak chore.

Edytowane przez hajmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby te pokoje wyglądały potem jak te modelowe ze zdjęcia, bo kolejne gromadzone eksponaty burzą harmonię kolorów i ustawień.

Odnośnie mozaiki w kuchni, kupowałam ostatnio mozaikę do łazienki, chciałam kupić u nas w naszym M-cu ale powiedzieli mi ze muszę czekać na nią od tygodnia do trzech hahahaha. Zresztą żadnej mozaiki nie kupisz tu od reki. Zadzwoniłam do Castoramy nadłożyłam 60km i płytki mam za 2 godziny bez zaliczkowania, dojazdów, proszenia i odbierania, a co mi zostanie mogę zawsze oddać. Ceny mozaiki i tak chore.

 

Dobrze wiedzieć! A czemu ceny chore? Takie wysokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytka podstawowa najtańsza kosztuje od 160zł w górę , ale to zwykły kwadraciak i nic specjalnego. Jak byś chciała coś ładniejszego to ceny idą od 250zł w górę a takie naprawdę fajne kosztują ok 400-500zł za m2. a jeden m2 to jest wbrew pozorom malutko, i nawet jak Ci trzeba 0.5 m2 to oni zamawiają płytkę u producenta i musisz wsiąść opakowanie itd, lub masz opcję np 160zł za 1 szt 30x30 hi hi . Te moje kosztują 265zł za m2 to tez przesada ale..... możesz zobaczyć w dzienniku są podobne do tych fioletowych ze zdjęcia wyżej ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytka podstawowa najtańsza kosztuje od 160zł w górę , ale to zwykły kwadraciak i nic specjalnego. Jak byś chciała coś ładniejszego to ceny idą od 250zł w górę a takie naprawdę fajne kosztują ok 400-500zł za m2. a jeden m2 to jest wbrew pozorom malutko, i nawet jak Ci trzeba 0.5 m2 to oni zamawiają płytkę u producenta i musisz wsiąść opakowanie itd, lub masz opcję np 160zł za 1 szt 30x30 hi hi . Te moje kosztują 265zł za m2 to tez przesada ale..... możesz zobaczyć w dzienniku są podobne do tych fioletowych ze zdjęcia wyżej ,

 

 

500 - 600 zł za m2 to faktycznie cena niczego sobie:( Ale czegóż człowiek nie zrobi, żeby mieć to, co wymarzone:) Przydałby mi się link do Twojego dziennika! Chętnie pooglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mozaiki się przeważnie dużo nie kupuje, ja nie wiem ile moja kosztowała, bo wszędzie są ceny za sztukę, czyli "płytka" mozaiki, nasza była po 40zł. Ale całość to ok. 200zł jako efekt dekoracyjny w łazience. Potraktowaliśmy ją po prostu jako płytkę dekor, które też są drogie.

 

W kuchni z tego co wiem są niepraktyczne, bo wiadomo najbardziej brudzi się fuga, a w mozaice fugi jest dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...