Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do MOJEGO MIEJSCA M-131


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej, gdzie zginęłaś? tym razem Ty? pewnie każdą wolną chwilę spędzasz na budowie, jak my ;) daj znać czy żyjesz i jaką decyzję podjęłaś odnośnie podłogówki. U nas w poniedziałek na demolkę wchodzi hydraulmen ;) Intryguje mnie Twoja podbitka, pierwszy raz widzę takie rozwiązanie, my będziemy podbijać potem, no i Twoje wystające kikutki więźby są o wiele bardziej atrakcyjne niż nasze, jest co pokazywać, nasze trza schować. Miłej niedzieli i niech słońce nam świeci ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halooo :) jestem, ale rzeczywiście dość pracowicie spędzamy ostatnie dni na budowie..

nasza podbitka też nam się podoba, zrobiliśmy ją właśnie teraz ponieważ najłatwiej ją kłaść na dach na tym etapie. Znajomy który pracuje na dachach, powiedział by robić ją teraz- tzw od góry, bo potem tą tzw od dołu :) trudniej się kładzie, cenową liczą więcej za robociznę. Później nie byłoby widać krokwi- a mi się podobają właśnie takie rzeźbione, malowane hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witaj!

Piękne te wykończenia z blachy!!! Podobają mi się dużo bardziej niż z dachówek.

Teraz żałuje że my już kupiliśmy krańcówki :(

 

Dzięki Kwitko za miłe słowa- nam też bardzo się podoba to rozwiązanie, zwłaszcza w kwestii finansowej :)

oglądnęłam Twój dziennik- wielki szacunek dla ciężkiej pracy własnymi rękami! Super domek rośnie jak na drożdżach! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

W naszym projekcie niestety nie ma miejsca na schody ze spocznikiem chyba że zrezygnujemy ze spiżarni i garderobu w przedpokoju a drzwi przesuniemy do sciany nośnej dzielącej kuchnię i salon od przedkopoju.

Poza tym gratuluję postępów. My zalaliśmy posadzki w części mieszkalnej w wielki czwartek w południe i tez bałem się o koty a więcej o młodego psa (taki większy szczeniak) sąsiadów który wszędzie biega na budowie. Na szczęście obyło się bez ,,wizyty" na posadzce czego nie uniknęłem w zeszłym roku na tarasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam!Bardzo podoba mi sie Twój dziennik Skrupulatnie i dokładnie wszystko opisujesz dzięki czemu czyta się naprawde z szeroko otwartą buzią :) Nie moge się doczekac kiedy ja bede mogla swoj dzienniczek otworzyc W jakiej miejscowości się budujecie? Pozdrawiamy Was serdecznie i kibicujemy :) ps odnośnie najnowszych wpisów chłopaki pokazali klase :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Bardzo podoba mi sie Twój dziennik Skrupulatnie i dokładnie wszystko opisujesz dzięki czemu czyta się naprawde z szeroko otwartą buzią :) Nie moge się doczekac kiedy ja bede mogla swoj dzienniczek otworzyc W jakiej miejscowości się budujecie? Pozdrawiamy Was serdecznie i kibicujemy :) ps odnośnie najnowszych wpisów chłopaki pokazali klase :)

 

dzięki za wizytę w moich skromnych progach :-) cieszę się, że się podoba...jakoś tak jednak zauważyłam, że im bardziej prace zaawansowane tym mniej czasu i sił by się rozpisać w dzienniku o szczegółach..

budujemy się zaraz za granicami Rzeszowa, w kierunku na Warszawę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Oby tylko kot nie skorzystał z gniazdka jak z miski :) podświetlane schody przy wchodzeniu??? hehehe, porównanie do MJ trafne! podśwetlane parapety? o rany, a może kibel też? :) a kto wrzuca kości do zlewu?

nie daj się wiochmenom! ;)

 

na szczęście mam prowizoryczne drzwi a wejście do garażu zabite dechami- kot z tych polujących, więc teraz muszę chronić ptaszęta :)

właśnie dowiedziałam się, że gniazdo w nowym domu to szczęście :) łykam więc ten zabobon bo jest mi bardzo na rękę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

bardzo podoba mi się twoja instalacja alarmowa :) naprawdę, czujki najwyższa klasa, a widziałaś mój generator włosów? też czasem wydaje dźwięki :) Co do folli, o której pisałaś, że bywa dziurawa - my dlatego kupiliśmy folię basenową w specjalistycznym sklepie. Powiem Ci że cholerstwo mega ciężkie i za pomocą nożyka to conajmniej zmęczyć się można, trzeba mieć siekierę chyba (wiem, wycinałam pozostałości po wylewkach)

dawaj coś nowego Goś! bramy ni ma, rolet ni ma.... co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gosja.

Mam cięzki orzech do zgryzienia.

Zastanawiam się nad twoją wersją wykończenia wszystkich szczytów blachą zamiast dachówek krańcowych.

Możesz podrzucić jakieś zbliżenia tych detali, sposobu montażu oraz jak cenowo to wyszło u Was. 1 dachówka krańcowa to ze 20-45zł w zalezności od producenta więc na 1mb to 50-120zł i zalezy to też od wielkości dachówek. Dostałem kilka wycen i same dachówki krancowe lewe i prawe to po 1500-2000zł za te po 50-80 szt których potrzeba. Blacha wyjdzie dużo taniej tym bardziej, że mogę jej szerokośc dowolnie ustawić tak, aby przykryła z boku krokwie (my mamy krokwie wys 24cm a dachówki mają te ,,ząbki" max 10-12cm i ledwo zakryje deskowanie, łaty, kontrłaty które i tak opierzyć muszę od strony szczytu (zabezpieczyć przed dostępem wróbli i innych szkodników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witaj Gosja.

Mam cięzki orzech do zgryzienia.

Zastanawiam się nad twoją wersją wykończenia wszystkich szczytów blachą zamiast dachówek krańcowych.

Możesz podrzucić jakieś zbliżenia tych detali, sposobu montażu oraz jak cenowo to wyszło u Was. 1 dachówka krańcowa to ze 20-45zł w zalezności od producenta więc na 1mb to 50-120zł i zalezy to też od wielkości dachówek. Dostałem kilka wycen i same dachówki krancowe lewe i prawe to po 1500-2000zł za te po 50-80 szt których potrzeba. Blacha wyjdzie dużo taniej tym bardziej, że mogę jej szerokośc dowolnie ustawić tak, aby przykryła z boku krokwie (my mamy krokwie wys 24cm a dachówki mają te ,,ząbki" max 10-12cm i ledwo zakryje deskowanie, łaty, kontrłaty które i tak opierzyć muszę od strony szczytu (zabezpieczyć przed dostępem wróbli i innych szkodników)

 

sorki, nie miałam czasu, jutro podjadę na budowę, zrobię dokładne zdjęcia i Ci podeślę.

niestety nie wiem jak to robili, za robotę płaciłam tyle samo jakby były dachówki, choć pracy mieli więcej z tą blachą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...