Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM PRZY CYPRYSOWEJ w. 2 pracownia GALERIA DOMÓW


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom przy cyprysowej 14

Witam, w kwietniu startujemy z budową cyprysowej 14, budujemy w okolicach Tymbarku w małopolsce. Wprowadziliśmy spore zmiany na parterze wymuszone przeniesieniem kotłowni za garaż i podobnymi dylematami jak powyżej - ciasny i nieustawny salon. Teraz ma prawie 30mkw i głupie ale jak ważne miejsce na TV. Zmiay tyczą się praktycznie każdego pomiszczenia ale dla nas przez to będzie bardziej funkcjonalny. Z zmian konstrukcyjnych - zmiana na na lane skosy. Czy w małopolsce ktoś buduje cyprysową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całości koszty będą porównywalne, wszystko zależne jakie materiały izolacyjne zastosujesz. Ogólnie lane skosy mają wiele zalet, ale nie polecam przy większej ilości okien dachowych. Skosy mają ok 50cm, okno jest mocno zaglębione i daje mało swiatła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, w kwietniu startujemy z budową cyprysowej 14, budujemy w okolicach Tymbarku w małopolsce. Wprowadziliśmy spore zmiany na parterze wymuszone przeniesieniem kotłowni za garaż i podobnymi dylematami jak powyżej - ciasny i nieustawny salon. Teraz ma prawie 30mkw i głupie ale jak ważne miejsce na TV. Zmiay tyczą się praktycznie każdego pomiszczenia ale dla nas przez to będzie bardziej funkcjonalny. Z zmian konstrukcyjnych - zmiana na na lane skosy. Czy w małopolsce ktoś buduje cyprysową?

 

 

 

Ja również jestem z małopolski okolice Szczawnicy również zaczynamy na wiosne z budową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w kwietniu startujemy z budową cyprysowej 14, budujemy w okolicach Tymbarku w małopolsce. Wprowadziliśmy spore zmiany na parterze wymuszone przeniesieniem kotłowni za garaż i podobnymi dylematami jak powyżej - ciasny i nieustawny salon. Teraz ma prawie 30mkw i głupie ale jak ważne miejsce na TV. Zmiay tyczą się praktycznie każdego pomiszczenia ale dla nas przez to będzie bardziej funkcjonalny. Z zmian konstrukcyjnych - zmiana na na lane skosy. Czy w małopolsce ktoś buduje cyprysową?

 

 

 

Ja również jestem z małopolski okolice Szczawnicy również zaczynamy na wiosne z budową :)

 

Witam. My zdecydowaliśmy się na cyprysową 15, jesteśmy w trakcie adaptacji. Możesz wkleić jakiś rysunek jak wyglądają Wasze zmiany w salonie, a konkretnie jak wygospodarowaliście miejsce na TV ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon będzie miał wymiary 575x490+wykusz, zrezygnowaliśmy z narożnych drzwi tarasowych. Będą potrójne podobne jak w wersji "9" przez co mamy do zagospodarowania dwie ściany o wymiarach 390 bądź 255 na meble RTV. Okaże się później ale fajnie mieć alternatywę. Sufit w całości będzie gładki bez żadnych belek. Osobiście jestem zwolennikiem dużej ilości światła dziennego więc dodatkowo okna w wykuszu zostaną wydłużone.

Kacha 1818181 macie już wybrane pokrycie dachowe? My stoimy przed wyborem dachówki ceramicznej i głowa pęka:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących "Cyprysową"

Ja w tym roku zaczynam budowę wersji 2 bis praktycznie bez żadnych zmian. Bardzo interesują mnie koszty stanu surowego otwartego ponieważ firma którą mi polecono wystawiła mi cenę 160 tys za SSO z dachem, ściankami działowymi i kominami systemowymi. W cenie jest geodeta, kierownik budowy oraz cały sprzęt (włączając blaszaka i WC). Ja mam tylko płacić. Z rozmów odczuwam, że mam do czynienia z fachowcami.

 

Mimo wszystko wydaje i się że, to dużo, nawet bardzo dużo.

Czy możecie pochwalić się Waszymi szacunkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krajanina :D

MichalMwp nie robisz przypadkiem adaptacji projektu na Bursakach? Razem z moim projektem zamawiali właśnie cyprysową 2bis :)

Jeśli chodzi o cenę - ja bym się mocno zastanowiła mniej zapłacisz organizując trochę rzeczy samemu, chyba że nie masz czasu. Ale wtedy baaaardzo pilnuj fachowców.

PS gdzie będziesz budował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie tam robię adaptację i Twój projekt też zauważyłem na półce :) Wczoraj oddałem komplet kwitów. Dom będzie w Elizówce.

 

Mam świadomość że luksus kosztuje ale z drugiej strony nie chcę zapłacić za to kosmicznych kwot. Jeśli w robociźnie przepłacę 2-4 tys w stosunku do najtańszych akceptowalnych ofert to ok, taka jest cena spokoju. Gorzej jakby wyszło 10 tys. albo więcej.

 

Mój dom ma mieć 119 m2 (153 m2 powierzchni całkowitej) i jest bez garażu.

Poprawka: cena 160 tys. to netto. Brutto wychodzi prawie 173 tys.

Edytowane przez MichalMwp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za dużo. Mi za samą robociznę bez dachu fachowiec powiedział koło 30 tys a mam większy dom. Dach zależy z czego robisz. Jak z blachy to nie powinien więcej niż 30 pare wyjść.

A kibelek np mnie kosztował stówkę, garaż też będą mieli swój. Materiały mi kupią - rozliczanie na zasadzie faktur.

Może jednak kogoś innego poszukaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inną propozycję za 40 tys. za robotę ale bez geodety, kierownika i budy na narzędzia. Robociznę dość łatwo określić ale mi chodzi o materiały. Wg moich wyliczeń (częściowo też szacunków) same materiały na SSO kosztowały by nie więcej niż 85 tys. brutto. I pewnie bym takie przyjął ale dostałem tę zabójczą ofertę i teraz nie wiem czy ja nie robię jakiegoś potężnego błędu w rachunkach. Różnica bardzo duża tym bardziej, że samego zwrotu VATu z urzędu będzie dodatkowo prawie 9 tys.

 

Czy jeszcze ktoś z Forumowiczów mógłby się pochwalić swoimi wyliczeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

My zaczynamy w maju, teraz kupujemy materiał, nasz projekt to lustrzanka "dom przy cyprysowej 2", wprowadziliśmy kilka zmian, wydłużyliśmy dom o 1,5 m, lane skosy i zamieniliśmy dwie ściany działowe na nośne. Pozdrawiam wszystkich z cyprysowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inną propozycję za 40 tys. za robotę ale bez geodety, kierownika i budy na narzędzia. Robociznę dość łatwo określić ale mi chodzi o materiały. Wg moich wyliczeń (częściowo też szacunków) same materiały na SSO kosztowały by nie więcej niż 85 tys. brutto. I pewnie bym takie przyjął ale dostałem tę zabójczą ofertę i teraz nie wiem czy ja nie robię jakiegoś potężnego błędu w rachunkach. Różnica bardzo duża tym bardziej, że samego zwrotu VATu z urzędu będzie dodatkowo prawie 9 tys.

 

Czy jeszcze ktoś z Forumowiczów mógłby się pochwalić swoimi wyliczeniami ?

 

My zamierzamy budować Przy Cyprysowej 4. Właśnie jesteśmy na etapie poszukiwania ekipy. Ceny jakie słyszymy generalnie oscylują w okolicy 50 tys za stan surowy otwarty bez materiałów. Zastanawiam się właśnie nad przyjęciem propozycji 58 tys z robocizną dachu. Ale już w tej opcji nic mnie nie interesuje. Dowożę tylko materiał. Z materiałem mieliśmy propozycję 1 tys z metra. Ale chyba bardziej opłaca się kupować samemu chociażby z uwagi na zwrot vat. Mnie na cyprysową 4 wyliczyli materiału ze wszystkim na około 120 tys. Powiem szczerze że wydawało mi się że będzie trochę taniej to wszystko kosztować bo w sumie to wyjdzie około 200 tys - muszę stawiać też częściowe podpiwniczenie. - A to dopiero stan surowy. Aha my budujemy w Lublinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam,

Wiosną ruszam z budową cyprysowej 7 w lustrze (ok.140m2 po zmianach). Ekipa - 25tys., bez dachu. Za materiały: porotherm15, systemy kominowe, nadproża itp., stal (ponad 2tony) zapłaciłam 20 tys. Dach z balchodachówki - całość fachowiec wstępnie oszacował na ok. 30tys. Mniej więcej szacuję, że na stan surowy powinno mi starczyć 120tys. Znajomi budują teraz podobny domek, trochę mniejszy i za SSO zapłacili 100tys! Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanka jakich zmian dokonałaś?Jesteśmy o krok przed zakupem Cyprysowej 7 w lustrze właśnie.Ale chcemy wydłużyć dom o metr,może 1.20 metra bo salon maleńki.

Jak wydłużymy to sypialnia na dole duża ,więc chcemy cofnąć o 40cm (tyle się ponoć da)scianę łączącą salon z sypialnią dalej dążąc do powiększenia salonu

W salonie nie ma gdzie dać TV ani stołu.Więc postanowiliśmy ,że kanapa wyląduje tam gdzie otwierane okno balkonowe (nawet dobrze ,bo musimy mieć wyjście na taras nie na bok domu tylko za dom-wąska 20metrowa działka)a na tej ścianie gdzie teraz kanapa będzie TV.Ponieważ dom będzie wydłużany o 1-1.20m ta ściana będzie na tyle długa ,że zmieści się na niej kominek ,niezbyt to szczęśliwe na ścianie z TV,ale kominek w miejscu pierwotnym powoduje ,że nie mieści się stól-a tam go chcemy postawić

Do tego chyba przedłużymy tą ścianę łączącą kuchnię z salonem ,żeby trochę zasłonić salon od strony wejścia

Noi zamykamy kuchnię na salon

Góra też zmiany,ale to już dostosowujące dom do naszych indywidualnych potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom przy cyprysowej 14

Witam, w kwietniu startujemy z budową cyprysowej 14, budujemy w okolicach Tymbarku w małopolsce. Wprowadziliśmy spore zmiany na parterze wymuszone przeniesieniem kotłowni za garaż i podobnymi dylematami jak powyżej - ciasny i nieustawny salon. Teraz ma prawie 30mkw i głupie ale jak ważne miejsce na TV. Zmiay tyczą się praktycznie każdego pomiszczenia ale dla nas przez to będzie bardziej funkcjonalny. Z zmian konstrukcyjnych - zmiana na na lane skosy. Czy w małopolsce ktoś buduje cyprysową?

 

Witam, my tez startujemy z budowa szczesliwej 14 juz w czerwcu w okolicach dabrowy tarnowskiej, narazie jestesmy na etapie pozwolen na budowe, do konca maja powinny byc gotowe:no: miejmy nadzieje:wiggle: w tym tygodniu zanosimy projekt do architekta, bardzo prosze was o pomoc w doradzeniu lekkich zmian, ja bede chcial zrobic okno polaciowe na schody, wejscie dodatkowe od tylu do garazu, przeksztalcenie naroznego wyjscia tarasowego na boczne i likwidacja balkonu nad nim, musze naklonic jeszcze zone o rozszezenie i wydluzenie domu 1m i 50 cm, chodzi mi w tym zabiegu glownie o powiekszenie salonu i kotlowni, zobaczymy co powie zona, w kuchni zamiast grodzic sciana mam pomysl na barek, zobaczymy co z tego wujdzie hehe:rolleyes: do tego jeszcze ktos wczesniej zwrocil uwage na przerobienie wejscia do pralni, zamiast z holu to z lazienki,ale z tym trzeba sie przespac,a co Wy byscie Nam doradzili:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...