Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM PRZY CYPRYSOWEJ w. 2 pracownia GALERIA DOMÓW


Recommended Posts

Witam!

my w przyszłym roku startujemy z Cyprysową 15, teraz papierkowa robota ;) Jesteśmy z łódzkiego (Łask), buduje ktoś w tej okolicy? Chcemy całkowite podpiwniczenie, przeniesienie do piwnicy kotłowni i pralni. W "projektowej" kotłowni wygospodarować dużą szafę wnękową, bo wiatrołap jest dość mały. Myślimy cały czas nad powiększeniem salonu o ten dodatkowy pokój (wtedy nie będzie problemu ani z TV ani z meblami:)). Zawsze marzyła mi się otwarta kuchnia z barkiem i spiżarnią, ale z czegoś będę musiała zrezygnować bo kuchnia jest mało ustawna. Poddasze bez zmian (może zamiast małej łazieneczki, duża garderoba).

pozdrawiam.

 

Witam,

We wrześniu zaczynamy budowę cyprysowej 15 z podpiwniczeniem całej części mieszkalnej, prócz garażu, niestety w Małopolsce. Kotłownie, pralnie i spiżarnię przenosimy do piwnicy. Pod salonem będzie duży pokój dzienny. Ponadto plan zagospodarowania przestrzennego wymógł na nas doprojektowanie wiatrołapu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

We wrześniu zaczynamy budowę cyprysowej 15 z podpiwniczeniem całej części mieszkalnej, prócz garażu, niestety w Małopolsce. Kotłownie, pralnie i spiżarnię przenosimy do piwnicy. Pod salonem będzie duży pokój dzienny. Ponadto plan zagospodarowania przestrzennego wymógł na nas doprojektowanie wiatrołapu.

Pozdrawiam

 

 

 

W której części małopolski???? Zdjęcia się opóźnią moja druga połówka przez przypadek zabrała do pracy :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nuda, nikt z cyprysowej ekipy sie niebuduje?? zadnych zdjec?? piotrekdt zaczales juz budowe bo pod koniec lipca chce wpasc mury obejrzec:)

 

troche nam sie budowa odwlekla, papierkowa robota, od poniedzialku zaczynamy fundamenty i raczej zabraknie czasu na caly dom,ale moze do stropu uda sie zrobic, wiec w sierpniu powinny juz pierwsze mury wstawac, miejmy nadzieje;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Do NorbbiiHej

Ja buduje cyprysową 7 w lustrze. Czy robisz skosy lane czy lekką konstrukcję dachu? Czym kryjesz? Blachą czy dachówką. My zastanawiamy się nad pokryciem dachu ahi roofing. aluminium z posypką - podobno rewelacja. Jedyny minus to cena, ale gra podobno warta świeczki. Jeszcze jedno pytanko. W projekcie miałeś sciany nośne czy słupy? Pozdrawiam, Ania.

Edytowane przez hanka81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie - jak wyglada u Was sytuacja z kominami? W jakim miejscu usytuowany jest komin na poddaszu? U mnie jeden wkomponował się w sciane , natomiast drugi... - wolnostojący w łazience. Nie powiem, że mi się to podoba, ale na tym etapie juz niestety nic z tym nnie zrobię. Jak wyglada to w Waszych cyprysach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

buduję dom przy Cyprysowej 7 - zrezygnowaliśmy z pralni a w tym miejscu będzie tylko klatka schodowa zaś obie ściany przy schodach przerobiliśmy na nośne. Na czymś trzeba oprzeć belki Teriva :)20120929584.jpg

 

W przyszłym tygodniu montujemy strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

buduję dom przy Cyprysowej 7 - zrezygnowaliśmy z pralni a w tym miejscu będzie tylko klatka schodowa zaś obie ściany przy schodach przerobiliśmy na nośne. Na czymś trzeba oprzeć belki Teriva :)[ATTACH=CONFIG]139488[/ATTACH]

 

W przyszłym tygodniu montujemy strop.

 

U mnie strop opiera się na słupach. Też buduję 7 tylko, że w odbiciu lustrzanym. Jestem na etapie dachu. Zmieniles coś w projekcie oprócz ww. scian nośnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

ja jestem szcześliwą posiadaczka projektu przy cyprysowej 2 dodaliśmy pewne zmiany w nim tj drzwi w kotłowni i zlikwidowaliśmy kominek. Na obecna chwile mamy tzw stan 0 + materiał na budowe. cz jest tu ktoś kto tak jak my ma ten domek?? jak koszty czy wam tez sie wydawalo ze mniej bedzie to kosztowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja jestem szcześliwą posiadaczka projektu przy cyprysowej 2 dodaliśmy pewne zmiany w nim tj drzwi w kotłowni i zlikwidowaliśmy kominek. Na obecna chwile mamy tzw stan 0 + materiał na budowe. cz jest tu ktoś kto tak jak my ma ten domek?? jak koszty czy wam tez sie wydawalo ze mniej bedzie to kosztowac?

a to dopiero początek.... uwierz mi. Nie mniej jednak zyczę powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam, na wiosnę zaczynam budowę domu "Przy cyprysowej 2 ". Firma budowlana wyceniła budowę do stanu surowego na 40tys netto.Na wycenę materiału czekam.Wprowadziłem następujące zmiany: powiększyłem salon i kotłownię na długości o 1.5, dodatkowe drzwi z zewnątrz do kotłowni,dodatkowe okna do łazienki, pralni i na klatce schodowej, oddzielenie kuchni od salonu. Przez zwiększenie powierzchni o 1,5m pojawia się problem wystających belek, które będą widoczne w suficie dlatego strop będzie grubszy żeby wszystko pochować. Proszę o kontakt w celu wymiany doświadczeń. Obecnie czekam na pozwolenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc321_1

Witam.

W 2013r. ruszamy z budową domu "Przy Cyprysowej 4". Budowa na Podhalu. Na razie jestem na etapie szukania wykonawców (oj wyceny bardzo różne, jak na razie od 70 tys. do 40 tys za SSO). Nie wprowadzaliśmy do projektu dużo zmian, jedynie ze względu na WZ musieliśmy zmienić o 5 st. kąt nachylenia dachu (do 45).

Również czekamy na pozwolenie, dokumentacja już jakiś czas leży sobie w starostwie i grzeje szafkę ;)

Jeżeli chodzi o technologię budowy to planujemy ściany nośne z porothermu 30, stropy monolityczne żelbetowe, dodatkowo wszystkie skosy poddasza murowane z cegły + dodatkowa mała płyta na poddaszu. Dach blachodachówka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam my za materiał na dom przy cyprysowej 2 tzn za sam porotherm 25 zapłaciliśmy 11tyś.

 

Zdjęcie0293.jpg a to pierwsze zdjęcie naszego domu a raczej samych fundamentów:) teraz to już wygląda lepiej. ostatnio skończliśmy je ocieplać i robić odwodnienie. jak zrobimy foto wrzuce tu.Zdjęcie0339.jpg a to nasza kanalizacja którą sami kładliśmy Zdjęcie0341.jpg Zdjęcie0349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc321_1
witam my za materiał na dom przy cyprysowej 2 tzn za sam porotherm 25 zapłaciliśmy 11tyś.

 

[ATTACH=CONFIG]148947[/ATTACH] a to pierwsze zdjęcie naszego domu a raczej samych fundamentów:) teraz to już wygląda lepiej. ostatnio skończliśmy je ocieplać i robić odwodnienie. jak zrobimy foto wrzuce tu.[ATTACH=CONFIG]148948[/ATTACH] a to nasza kanalizacja którą sami kładliśmy [ATTACH=CONFIG]148949[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]148950[/ATTACH]

Możesz podać jaką ilość porothermu zamawialiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...