Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM PRZY CYPRYSOWEJ w. 2 pracownia GALERIA DOMÓW


Recommended Posts

Może brama zwijana na ścianę rozwiąże problem ? Np takie coś: http://rolan.pl/bramy-garaowe/segmentowe-boczne.html

Tylko że to pewnie swoje kosztuje bo nowość. No i ten próg co pewnie będzie załaził piachem i śniegiem...

 

A może Novoferm ? Brama z tylną sprężyną skrętną potrzebuje 115mm nadproża. Obniżając otwór o kilka cm powinna się zmieścić.

http://www.novoferm.pl/preview/pl/katalogi-bramy-gara-owe.html

 

Ja mam garaż oddzielnie i wymiary mnie nie zmuszają ale pewnie taką kupię bo opinie dobre a cena niezła. Mam ofertę na bramę 5000x2250 z mocniejszym napędem i montażem za 5500 netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc321_1
Zastanawiałem się jeszcze nad obniżeniem chudziaka (o jakieś 15 cm), tak aby po położeniu izolacji + wylewka praktycznie poziom podłogi zrównał się z poziomem ściany fundamentowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

my z mężem zdecydowaliśmy się na Cyprysową 23, mamy już pozwolenie i czekamy na ekipę do czerwca lub początku lipca. Tylko jedno nas martwi czy do tego czasu znajdziemy kredyt na razie papierologia i wyznaczenie budynku w terenie:wave:

może ktoś jeszcze z was się zdecydował na ten projekt lub "cyprysową 3" i będzie miał jakieś pomysły na aranżacje

Edytowane przez behapiczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behapiczka, my wybraliśmy przy cyprysowej 28 - od Waszego różni się garażem :) jesteśmy przed zakupem projektu. Na dzień dzisiejszy nie planujemy żadnych zmian, ale czy tak zostanie....zobaczymy jak już będziemy mieć projekt. A Wy coś zmienialiście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behapiczka, my wybraliśmy przy cyprysowej 28 - od Waszego różni się garażem :) jesteśmy przed zakupem projektu. Na dzień dzisiejszy nie planujemy żadnych zmian, ale czy tak zostanie....zobaczymy jak już będziemy mieć projekt. A Wy coś zmienialiście?

 

 

tak my zmieniliśmy : zamiast okna drzwi do kotłowni ,brak okna w łazience na parterze, oraz będziemy mieli utwardzony taras, a i będzie balkon od strony zachodniej

A gdzie powstanie wasz domek my budujemy się w Stojadłach

pod Mińskiem Maz.

Edytowane przez behapiczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z zona stawiam przy cyprysowej14, w sumie duzo zmian nie ma. jeden z balkonow odpadl, ten na taras, okno jedno w kuchni mniej, te z boku, u mnie byly drzwi tarasowe narozne i zostaly tylko na tyle, przyjzyj sie u siebie bo mozesz miec problem z wstawieniem telewizora, kotlownia przeniesiona na tyl, jak jest garaz to zostal wydluzony i dzieki temu udalo sie zrobic kotlownie na wegiel oraz sypialnie wydluzyc, no i to nadproze w garazu poszezone, to chyba tyle, w srodku jak bylo tak zostanie, nie ma co a duzo zmian wprowadzac, a kazda jedna trzeba 100 razy przemyslec, pozdrawiam i powodzenia:wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam rozpoczęliśmy budowę dom przy cyprysowej 2 został ściągnięty humus , ale pogoda nie pozwala na kopanie fundamentów. Jedyny problem mamy z kanalizacją i wodą musimy na własna rękę zbudować sieć i będzie to nas kosztowało 40 tys.Czy robiliście uziemienie fundamentowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Jesteśmy z Żoną bardzo zainteresowani budową domu z projektu "Przy Cyprysowej 15" - jest bardzo ładny i praktyczny.

 

Poszukujemy kogoś, kto jest w końcowej fazie budowy lub wybudował dom z takiego projektu. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli możemy obejrzeć Państwa dom lub jeśli mogą Państwo polecić kogoś, kto ma taki dom wybudowany lub w końcowej fazie budowy. Im bliżej Warszawy tym lepiej, choć nawet te 200km jesteśmy w stanie przejechać, aby taki dom obejrzeć.

 

Bardzo nam na tym zależy. Zajmiemy maksymalnie 15-20 minut. Potrzebujemy doświadczalnie poczuć i sprawdzić wielkość i rozlokowanie pomieszczeń.

 

Proszę o odpowiedź tu na forum a najlepiej na maila szafek84[@]gmail.com lub choćby o sms na numer 517-358-311.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt :)

Arletta i Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak my zmieniliśmy : zamiast okna drzwi do kotłowni ,brak okna w łazience na parterze, oraz będziemy mieli utwardzony taras, a i będzie balkon od strony zachodniej

A gdzie powstanie wasz domek my budujemy się w Stojadłach

pod Mińskiem Maz.

 

hej! my będziemy budować w Pułtusku. Tylko im dalej w las..... ;) teraz myślimy o wyrównaniu garażu do końca domu, przedłużeniu domu (głównie chodzi o wielkość salonu) o 1 m, zastanawiamy się nad wydzieleniem pomieszczenia w garażu na ewentualny piec gazowy (w kotłowni na eko-groszek). Nad oknami jeszcze się nie zastanawiamy - nie ten etap myślenia :) Musimy zbudować szambo i studnię i zastanawiamy się nad rozmieszczeniem tychże, a co za tym idzie - jak to odprowadzić, jak zrobić przyłącza... i tu moje pytanie - czy w projekcie domu jest jakiś plan, projekt przyłączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Musimy zbudować szambo i studnię i zastanawiamy się nad rozmieszczeniem tychże, a co za tym idzie - jak to odprowadzić, jak zrobić przyłącza... i tu moje pytanie - czy w projekcie domu jest jakiś plan, projekt przyłączy?

ech żeby to myło takie proste....

projekty budynków przewidują jedynie instalację wewnątrz budynku i miejsce wejścia do budynku z przyłączami.

Same przyłącza mediów to sprawy bardzo indywidualne, zależne od warunków miejscowych, więc nie mogą one podlegać transakcji jaką jest zakup projektu budynku.

Pamiętajmy po za tym że trzeba też dać zarobić projektantom przyłączy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt - dom przy cyprysowej 28 - już kupiony. Leży sobie grzecznie i czeka na sobotę, kiedy to pojedzie do architekta do adaptacji. Nasze chęci zmian: wydłużenie domu o 1 m, przesunięcie nieco okna tarasowego w stronę kuchni, wydłużenie ścianki przy wejściu do salonu, usunięcie ścianki wejściowej do małego pokoju na parterze, zamknięcie kuchni (małż się nie zgadza, ale w kuchni urzęduję ja!), wydłużenie tyłu garażu do bryły domu. Góra bez zmian... i potem walka z różnymi przyłączami....tak więc - zaczęło się!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
kacha181818 gratuluje i też już nie mogę się doczekać, jak coś zacznie się u nas.....(dodaj zdjęcia, masz przepiękny krajobraz). My będziemy budować Cyprysową 7 (rozmieszenie pomieszczeń mamy podobne, tylko bez garażu) Na razie uzbrojona w cierpliwość czekam na info od architekta, papiery są podobno w ZUDzie....;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...