Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bez 3manki - kometarze do budowy amarantusa :-)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

odnośnie postu #56 z DB

 

zacznę od końca - bo 1 sprawa mnie zabolała ;) - ogrzewanie prądem jest NAJTAŃSZE ! a nie najdroższe - oczywiście wszystko wymaga wybrania technologi i izolacji już na etapie adaptacji projektu

 

co do ekogroszku - jeszcze 2-3 lata temu to była super sprawa - teraz gdy cena jest 2x wyższa już tak kolorowo nie jest

 

co do rozwiązania na gaz i to o czym pisała margeritka - drogie Panie i Panowie - prawda jest taka że dużo zależy od tego jak będziecie mieć zaizolowane ściany i dach - bo to podstawa i do tego w miarę sensowne okna (wcale nie muszą być z tych naj... byle miały pakiet 3-szybowy - to dziś już niemal standard)

 

w grzaniu gazem polecam rozwiązanie - wodna podłogówka po całości - niższych temperatur grzania wymaga niż kaloryfery - czyli mniejszych nakładów na grzanie! do tego duży bojler 1000l w formie bufora - i teraz sam bufor stosunkowo trudno jest nagrzać i rozruch jest długotrwały - ale są bojlery które dzieli się , zresztą ciepła woda zawsze jest u góry a na dole zimna ... wiec jest to temat do rozwiązania

 

można taki duży bojler dodatkowo wspomagać grzałką elektryczną - i znów prąd - tanio nie jest -- ale żeby nie pchać się w koszty - lepiej zainwestować w ogniwa fotonowe niż w solary - solary nie zwrócą się nigdy w czasie eksploatacji !!!!

 

więcej szczegółów znajdziecie na FM w specjalnym wątku o buforach ciepła

 

dla osób bez gazu - oczywiście pozostaje piec na biomasę - czy to na eko groszek czy na węgiel czy na drewno ... - POLECAM DZIENNIK PICZMANA - on właśnie tak ma

 

Pozdrawiam

Konrad

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie postu #56 z DB

 

zacznę od końca - bo 1 sprawa mnie zabolała ;) - ogrzewanie prądem jest NAJTAŃSZE ! a nie najdroższe - oczywiście wszystko wymaga wybrania technologi i izolacji już na etapie adaptacji projektu

 

co do ekogroszku - jeszcze 2-3 lata temu to była super sprawa - teraz gdy cena jest 2x wyższa już tak kolorowo nie jest

 

co do rozwiązania na gaz i to o czym pisała margeritka - drogie Panie i Panowie - prawda jest taka że dużo zależy od tego jak będziecie mieć zaizolowane ściany i dach - bo to podstawa i do tego w miarę sensowne okna (wcale nie muszą być z tych naj... byle miały pakiet 3-szybowy - to dziś już niemal standard)

 

w grzaniu gazem polecam rozwiązanie - wodna podłogówka po całości - niższych temperatur grzania wymaga niż kaloryfery - czyli mniejszych nakładów na grzanie! do tego duży bojler 1000l w formie bufora - i teraz sam bufor stosunkowo trudno jest nagrzać i rozruch jest długotrwały - ale są bojlery które dzieli się , zresztą ciepła woda zawsze jest u góry a na dole zimna ... wiec jest to temat do rozwiązania

 

można taki duży bojler dodatkowo wspomagać grzałką elektryczną - i znów prąd - tanio nie jest -- ale żeby nie pchać się w koszty - lepiej zainwestować w ogniwa fotonowe niż w solary - solary nie zwrócą się nigdy w czasie eksploatacji !!!!

 

więcej szczegółów znajdziecie na FM w specjalnym wątku o buforach ciepła

 

dla osób bez gazu - oczywiście pozostaje piec na biomasę - czy to na eko groszek czy na węgiel czy na drewno ... - POLECAM DZIENNIK PICZMANA - on właśnie tak ma

 

Pozdrawiam

Konrad

 

R&K - jeśli chodzi o grzanie prądem, to akurat nie masz racji - w tej chwili jest to tak, jak pisze Marcelka NAJDROŻSZE żródło grzania. I docieplenie budynku, okna 3szybowe, ciepłe ramki i dobrze docieplony dach będą zarówno generować oszczędności przy ogrzewaniu prądem jak i ekogroszkiem. Każdy ma jakąś tam swoją teorię na to, co dla niego najlepsze i ile głów, tyle pomysłów. Jeśli chodzi o solary - masz rację ta inwestycja prawdopodobnie nie zwróci się nigdy, ale nie jest to stosunkowo droga inwestycja w porównaniu np. do pompy ciepła, która nie dosyć, ze jest cholernie droga, to również łapczywa na prąd. Natomiast masz rację, że bardzo ekonomiczne jest ogrzewanie podłogowe. Ale ja nie wyobrażam sobie tego rozwiązania w całym domu. Mam teraz w kuchni i łazience i jest ok, w nowym domu również będzie podłogówka w łazienkach i kuchni, ale pokoje - sorry no, nie. I widzisz każdy ma tam jakieś swoje racje. Podziwiam szwagra Marcelki, że namówił ich na gaz ziemny. Wg. mnie nie ma w tej chwili lepszego żródła grzania, bo i bezobsługowy i rachunki do przeżycia. Zazdoszczę Ci Marcelka, nie żałuj tej kasy, będziesz na pewno w 100% zadowolona !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak - po 1 Ci co grzeją prądem nie grzeją w dzień tylko w nocy

tu masz porównanie kosztów

 

http://www.dobregrzanie.com/elems/ekono_20051004.png

 

powyższy wykres pokazuje że gaz choćby z butli czy olej są droższe niż prąd w taryfie nocnej

 

powszechnie panuje przekonanie że grzanie prądem jest najdroższe - może wynikać to z ceny prądu w ciągu dnia ...

 

2 sprawa to to że jeśli ktoś decyduje się na prąd robi tak izolację by dom palił jak najmniej

 

masz racje również w tym ze określona izolacja będzie generowała określone korzyści bez względu na źródło grzania

tylko jest małe ale - nie robię przyłącza gazu za 8-11 tyś , nie kupuję pieca za kilka tyś (cała kołownia i układ grzania np rury i kaloryfery = 25-30 tys), nie buduję 3 kominów - takie lepsze kosztują koło 6 tyś za kmp czyli jestem ok 50 tyś do przodu - tą kasę wydaje oczywiście w moim przypadku w najlepsze możliwe ocieplenie po to by zużywać jak najmniej kWh , dom 150 m2 tzw 3 l kosztować będzie mnie w utrzymaniu ok 1500pln - bezobsługowo !! bez przeglądów pieca, konsekracji , bez kominiarzy etc

 

zgadzam się z tym ze "Każdy ma jakąś tam swoją teorię na to, co dla niego najlepsze i ile głów, tyle pomysłów."

nie mam zamiaru nikogo tu przekonywać do takich rozwiązań - napisałem w 1 poście że nie zgadzam się z takim stwierdzeniem i już - koniec basta :D

 

chciałem tylko pokazać że jest wiele rozwiązań - zarówno dla osób z gazem czy bez gazu

 

z czystej ciekawości - dlaczego chcesz mieć w całym domu kaloryfery ? w czym podłogówka Ci nie "leży"

 

a solary - jeśli się coś nie zwróci to po co w to inwestować ? może lepiej nie wydawać kasy i wybrać nieco droższe rozwiązanie bez obsługowe które w przeciągu najbliższych 30 lat będzie finalnie tańsze niż ta wątpliwa inwestycja ?

 

PS. ja nie oceniam Was i Waszych rozwiązań - jedynie zadaje pytania ....

 

Konrad

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie postu #56 z DB

 

zacznę od końca - bo 1 sprawa mnie zabolała ;) - ogrzewanie prądem jest NAJTAŃSZE ! a nie najdroższe - oczywiście wszystko wymaga wybrania technologi i izolacji już na etapie adaptacji projektu

 

co do ekogroszku - jeszcze 2-3 lata temu to była super sprawa - teraz gdy cena jest 2x wyższa już tak kolorowo nie jest

 

co do rozwiązania na gaz i to o czym pisała margeritka - drogie Panie i Panowie - prawda jest taka że dużo zależy od tego jak będziecie mieć zaizolowane ściany i dach - bo to podstawa i do tego w miarę sensowne okna (wcale nie muszą być z tych naj... byle miały pakiet 3-szybowy - to dziś już niemal standard)

 

w grzaniu gazem polecam rozwiązanie - wodna podłogówka po całości - niższych temperatur grzania wymaga niż kaloryfery - czyli mniejszych nakładów na grzanie! do tego duży bojler 1000l w formie bufora - i teraz sam bufor stosunkowo trudno jest nagrzać i rozruch jest długotrwały - ale są bojlery które dzieli się , zresztą ciepła woda zawsze jest u góry a na dole zimna ... wiec jest to temat do rozwiązania

 

można taki duży bojler dodatkowo wspomagać grzałką elektryczną - i znów prąd - tanio nie jest -- ale żeby nie pchać się w koszty - lepiej zainwestować w ogniwa fotonowe niż w solary - solary nie zwrócą się nigdy w czasie eksploatacji !!!!

 

więcej szczegółów znajdziecie na FM w specjalnym wątku o buforach ciepła

 

dla osób bez gazu - oczywiście pozostaje piec na biomasę - czy to na eko groszek czy na węgiel czy na drewno ... - POLECAM DZIENNIK PICZMANA - on właśnie tak ma

 

Pozdrawiam

Konrad

 

Drogi Konradzie

 

Jeśli twierdzisz że ogrzewanie prądem jest najtańsze,z czym się nie zgadzam to o jakich technologiach mówisz,bo to że dom powinien mieć dobrą izolację i szczelne okna, to wiadomo,i czy będzie pompa,gaz,czy ekogroszek to jesli tego nie będzie to wiadomo,ciepło idzie w eter.Mieszkam w szeregowcu,gdzie wszystko jest na prąd,izolacja dobra-fakt że nie mam super nowych grzejników tylko piece akumulacyjne,a płacę tak wysokie rachunki zimą że płakać się chce,dodając że nie jesteśmy zmarżluchami i domek ma 90m2.Dlatego pytam o tę technologie,bo ja gdy wybudujemy; to tylko piec gazowy kondensacyjny+podłogówka+rekuperator+kominek z płaszczem wodnym,ale to moje zdanie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz JOLA440 z Twoim domem i grzaniem prądem jest jak z autem przerobionym na gaz które pali 14 l , a inne auta na ON (które jest 2x droższe) palą 4-5 l

 

podobnie jest z prądem - tak jak pisałem - po 1 zależy od taryfy

po 2 zależy od izolacji - chcąc grzać prądem ocieplać będę dom nie 15 czy 20 cm styropianu tylko 30 i to szarego - najlepszego na rynku, podobnie z oknami, na dachu nie 20 a 50 cm wełny itd. - czyli oszczędności jakie mam na inwestycji - pisałem w poście wyżej wydaję w jeszcze lepszą izolację przez co wiem ile mój dom będzie realnie palił - jest taki program OZC 4.8 do liczenia zapotrzebowania na ciepło poszczególnych pomieszczeń lub całego np domu - POLECAM

 

wiedząc ile będzie palił wiem ile zapłacę - obecnie domy energooszczędne uważa się takie które mają zapotrzebowanie na poziomie 80 kWh/1m2/rok

mój dom będzie miał ok 30 a domy pasywne mają poniżej 15

 

stad finalne określenie - że będzie to dla mnie tanie - najtańsze możliwe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz JOLA440 z Twoim domem i grzaniem prądem jest jak z autem przerobionym na gaz które pali 14 l , a inne auta na ON (które jest 2x droższe) palą 4-5 l

 

podobnie jest z prądem - tak jak pisałem - po 1 zależy od taryfy

po 2 zależy od izolacji - chcąc grzać prądem ocieplać będę dom nie 15 czy 20 cm styropianu tylko 30 i to szarego - najlepszego na rynku, podobnie z oknami, na dachu nie 20 a 50 cm wełny itd. - czyli oszczędności jakie mam na inwestycji - pisałem w poście wyżej wydaję w jeszcze lepszą izolację przez co wiem ile mój dom będzie realnie palił - jest taki program OZC 4.8 do liczenia zapotrzebowania na ciepło poszczególnych pomieszczeń lub całego np domu - POLECAM

 

wiedząc ile będzie palił wiem ile zapłacę - obecnie domy energooszczędne uważa się takie które mają zapotrzebowanie na poziomie 80 kWh/1m2/rok

mój dom będzie miał ok 30 a domy pasywne mają poniżej 15

 

stad finalne określenie - że będzie to dla mnie tanie - najtańsze możliwe ...

 

Jesteś bardzo złośliwy,a ten mit z ON to już przeszłość,5,45-5,70zł.Chyba że masz furę która pali 4l. i sporo zarabiasz,w co nie wnikam,ale mnie zprowokowałeś,to jest forum na wymianę i poradę aby było nam lepiej w podejmowaniu decyzji,a nie podnoszeniu ciśnienia.Oczywiście każde inne zdanie jest na pewno mile widziane i są w związku tym przemyślenia i odpowiednie decyzje,ale jest to szczere,a nie tak jak twoje,stać mnie było na taki dom jaki mam,teraz będzie inny powiedzmy przemyślany.Nie bójmy się tego powiedzieć że nie popełnimy błędów, ale ty jesteś pewien że nie,to super powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem co tak Cie zdenerwowało

sam jeżdżę na gaz - auto pali mi 10 l

a żona na ON i pali jej 4-5l - i nie furą tylko małym autkiem

ponieważ cena gazu do On jest 1:2 (2,85: 5,7) - wychodzi na to samo - czyli są różne drogi do jednego celu ....

 

a to co wyżej napisałem

bardziej chodziło mi oto auto na gaz co niby jeździ na tanim ale dużo pali (14l) czyli jest droższe w utrzymaniu

 

sam buduje dom na kredyt i będę go spłacał 38 l - więc to ile będę płacił w przyszłości ma dla mnie ogromne znaczenie!!!! dlatego buduje dom technologicznie przemyślany

 

może się myle - podobnie jest z Twoim mieszkaniu w Szeregówce - małe OK - wydawałoby się że będzie tanie w eksploatacji OK - ale nie budowaliście go sami - deweloper zrobił tak jak nikt robiący dla samego siebie by tego nie zrobił, nie wiem jak wygląda ogrzewanie piecami akumulacyjnymi - TY mi powiedz - ile chodzą w dzień a ile w nocy , powiedz mi ile masz styropianu na ścianach, ile pod posadzką , jak masz ocieplony dach , i jakie masz okna, do tego pewnie masz tradycyjną wentylacje ... czyli tak jak napisałaś "ciepło idzie w eter"

 

przecież to że piszę - jest niczym innym jak wymianą poglądów - powtórzę - jest wiele dróg do celu - wspomniałem o domu Piczmana - przeczytajcie jego dziennik - ma zwykły piec na drzewo/węgiel i podłogówkę i zamyka się w 1500-1800 PLN za sezon grzewczy i ma normalną izolację - a nie jakąś super...

 

ja nigdzie nie napisałem że błędów nie popełniam - 1x buduje dom , wiele rzeczy wychodzi w trakcie - lub nawet po fakcie - i co krok okazuje się że coś można było zrobić inaczej .. czasami szybciej, czasami prościej , czasami taniej ... więć jeśli coś piszę to tylko po to by ktoś przemyślał jeśli może , by sprawdził wszystkie możliwości , wszystkie za i przeciw dla każdego możliwego rozwiązania , zazwyczaj jest tak że szukamy jakiegoś 1 rozwiązania porównujemy tylko do jednego i wybieramy to lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może delikatnie wtrącę się w tę dyskusję i ja. Otóż Konradzie - grubości o jakich piszesz, czyli 50cm wełny i 30cm styropianu i jeszcze w dodatku koloru szarego, bo najlepszy - nie będę komentować. Powiem tylko, że wielkości podane przez Ciebie przy najnowszych normach są kompletnie nieuzasadnione, może porozmawiaj z osobą która ma w tym zakresie faktycznie coś do powiedzenia.

Mam jednak pytanie dotyczące prądu. W swoich dywagacjach cały czas piszesz o taryfie nocnej - a co w takim razie w dzień? Przy mrozach, przy temperaturach minusowych w ciągu dnia, nie ma opcji, żeby nocne nagrzanie domu wystarczyło na utrzymaniu stałej temperatury w dzień ( przez 16 godzin od 6 rano do 22).

Nie jestem w tej chwili gołosłowna, bo kilku naszych znajomych kierowało się dokładnie takim samym tokiem rozumowania jak Ty, a teraz tak jak JOLA440 płacą i płaczą. Więc nie wiem czy jest to faktycznie rozwiązanie tanie. Zobacz, jakie maleńkie okienka ma Piczman w swoim domku w stosunku do naszych

w amarantusie. :) Coś kosztem czegoś.

Zapytałeś mnie o podłogówkę - już piszę, po pierwsze nie odpowiada mi suche powietrze, a przy podłogówce takie właśnie jest (wiem, wiem zaraz napiszesz o nawilżaczach), a po drugie - podłogówka ma bardzo złe skutki działania na nasze zdrowie . Ale tak jak pisałam są gusty i guściki, a o nich się nie dyskutuje. My też cały czas intensywnie myślimy czym grzać, ale na prąd byśmy nigdy się nie zdecydowali. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilości są adekwatne do tego co się chce osiągnąć

domy 3 litrowe maja "budowlany_laik" , "Marcin Cetera" j-j ma dom PASYWNY czyli 1,5 litrowy

polecam przeczytanie ostatnich wpisów chłopaków z forum "Ogrzewający elektrycznością - WYSTĄP" - może tam właśnie JOLA440 powinnaś szukać pomocy ... bo przecież chodzi oto by płacić jak najmniej, a nie oto by się licytować - wszyscy tutaj sobie wzajemnie podpowiadają komentują i wyciągają najlepsze rozwiązania - wystarczy popatrzyć na stopki wszystkich użytkowników wątku o elektrycznym ogrzewaniu by stwierdzić że każdy ma nieco inny dom - inaczej wykonany , przy użyciu innej technologi

 

co do Twojego pytania margeritka - nocne grzanie w domach ogrzewanych na prąd polega na akumulacji - robi się dom na płycie fundamentowej lub z bardzo grubą wylewką by ciepło było akumulowane w nocy w podłodze i oddawało je w ciągu dnia, temperatura w takim domu spada 1stopień na dobę

ponadto taryfa G12 wygląda tak że w ciągu dnia - między 14 a 15 też jest tania - czyli można dodatkowo płytę doładować

 

to tak w skrócie - ludzie już takie domu mają i w nich mieszkają z powodzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem co tak Cie zdenerwowało

sam jeżdżę na gaz - auto pali mi 10 l

a żona na ON i pali jej 4-5l - i nie furą tylko małym autkiem

ponieważ cena gazu do On jest 1:2 (2,85: 5,7) - wychodzi na to samo - czyli są różne drogi do jednego celu ....

 

a to co wyżej napisałem

bardziej chodziło mi oto auto na gaz co niby jeździ na tanim ale dużo pali (14l) czyli jest droższe w utrzymaniu

 

sam buduje dom na kredyt i będę go spłacał 38 l - więc to ile będę płacił w przyszłości ma dla mnie ogromne znaczenie!!!! dlatego buduje dom technologicznie przemyślany

 

może się myle - podobnie jest z Twoim mieszkaniu w Szeregówce - małe OK - wydawałoby się że będzie tanie w eksploatacji OK - ale nie budowaliście go sami - deweloper zrobił tak jak nikt robiący dla samego siebie by tego nie zrobił, nie wiem jak wygląda ogrzewanie piecami akumulacyjnymi - TY mi powiedz - ile chodzą w dzień a ile w nocy , powiedz mi ile masz styropianu na ścianach, ile pod posadzką , jak masz ocieplony dach , i jakie masz okna, do tego pewnie masz tradycyjną wentylacje ... czyli tak jak napisałaś "ciepło idzie w eter"

 

przecież to że piszę - jest niczym innym jak wymianą poglądów - powtórzę - jest wiele dróg do celu - wspomniałem o domu Piczmana - przeczytajcie jego dziennik - ma zwykły piec na drzewo/węgiel i podłogówkę i zamyka się w 1500-1800 PLN za sezon grzewczy i ma normalną izolację - a nie jakąś super...

 

ja nigdzie nie napisałem że błędów nie popełniam - 1x buduje dom , wiele rzeczy wychodzi w trakcie - lub nawet po fakcie - i co krok okazuje się że coś można było zrobić inaczej .. czasami szybciej, czasami prościej , czasami taniej ... więć jeśli coś piszę to tylko po to by ktoś przemyślał jeśli może , by sprawdził wszystkie możliwości , wszystkie za i przeciw dla każdego możliwego rozwiązania , zazwyczaj jest tak że szukamy jakiegoś 1 rozwiązania porównujemy tylko do jednego i wybieramy to lepsze

 

Witaj Konradzie

 

Po przeczytaniu wszystkich twoich wypowiedzi,to z pewnością masz rację jeśli chodzi o twój dom który jest jednak zupełnie innym projektem niż amarantus.Jednak nie jestem w pełni przekonana o korzyściach oszczędności uzyskanych z braku komina i kotła np.gazowego na rzecz dodatkowego ocieplenia ścian i dachu.Piszesz o grubości styropianu 30cm i izolacji dachu 50cm.Napisz jak ekonomicznie to się przekłada bo z naszych wyliczeń wynika że zostajemy przy gazie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem - na zmianie kotłowni na dzień dobry zaoszczędziłem ok 50-60 tyś (wszystko zależy jak kto buduje - można komin kupić za 2-3 tys i za 8 - ja raczej kupiłbym taki gdzieś za 6 tys - w projekcie miałem 3)

 

zaoszczędzona kwotę wydaje na 2x lepszą izolację płyty fundamentowej 10 000 PLN

lepsze okna - ok 6 tys + montaż w warstwie ocieplenia +4 tys

normalnie dałbym ok 15-20 cm styropianu na ścianę - dałem 30 najlepszego - zapłaciłem 9 tys - czyli dołożyłem 4-5 tys

wełny jeszcze nie kupowałem - tez będzie kilka grubych tys więcej niż normalnie

do tego WM + GGWC = 15 tys i kilka innych detali

 

razem nie wyjdzie więcej niż zaoszczędziłem ! - ale to nie wszystko - bo dom musi być odpowiednio usytuowany do stron świata i mieć duże przeszklenia od południa i nie mieć w miarę możliwości okien od północy i na poddaszu (akurat te 2 ostatnie u mnie się nie sprawdzają )

 

polecam przeczytanie kilku ostatnich postów z wątku - "Dom Ciepły, pasywny, albo 3 lub 5 litrowy" gdzie mało atrakcyjny dom od strony grzewczej - został zmieniony do poziomu 4l - wg projektu dom z zapotrzebowaniem 146kwh/1m2/rok, a po zmianach wg wyliczen z programu OZC 38,3kwh/1m2/rok

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem - na zmianie kotłowni na dzień dobry zaoszczędziłem ok 50-60 tyś (wszystko zależy jak kto buduje - można komin kupić za 2-3 tys i za 8 - ja raczej kupiłbym taki gdzieś za 6 tys - w projekcie miałem 3)

 

zaoszczędzona kwotę wydaje na 2x lepszą izolację płyty fundamentowej 10 000 PLN

lepsze okna - ok 6 tys + montaż w warstwie ocieplenia +4 tys

normalnie dałbym ok 15-20 cm styropianu na ścianę - dałem 30 najlepszego - zapłaciłem 9 tys - czyli dołożyłem 4-5 tys

wełny jeszcze nie kupowałem - tez będzie kilka grubych tys więcej niż normalnie

do tego WM + GGWC = 15 tys i kilka innych detali

 

razem nie wyjdzie więcej niż zaoszczędziłem ! - ale to nie wszystko - bo dom musi być odpowiednio usytuowany do stron świata i mieć duże przeszklenia od południa i nie mieć w miarę możliwości okien od północy i na poddaszu (akurat te 2 ostatnie u mnie się nie sprawdzają )

 

polecam przeczytanie kilku ostatnich postów z wątku - "Dom Ciepły, pasywny, albo 3 lub 5 litrowy" gdzie mało atrakcyjny dom od strony grzewczej - został zmieniony do poziomu 4l - wg projektu dom z zapotrzebowaniem 146kwh/1m2/rok, a po zmianach wg wyliczen z programu OZC 38,3kwh/1m2/rok

 

Pozdrawiam

Konrad

 

OK.masz rację ale czy nie przesadziłeś z kosztami kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja licze wszytsko co jest z tym zwiazane

1. brak przylacza gazu 8-11 tys

2. brak kominow 3x6 =18 tys + brak robocizny - murowania/stawiania kominów

3. brak pieca i całej instalacji 25 tys lub wiecej

4. brak obróbki dachu

5. brak przegladow , odbiorow etc

itd

itd

łącznie spokojnie ok 60 tys lub więcej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja licze wszytsko co jest z tym zwiazane

1. brak przylacza gazu 8-11 tys

2. brak kominow 3x6 =18 tys + brak robocizny - murowania/stawiania kominów

3. brak pieca i całej instalacji 25 tys lub wiecej

4. brak obróbki dachu

5. brak przegladow , odbiorow etc

itd

itd

łącznie spokojnie ok 60 tys lub więcej !!!

 

Nadal uważam że twoje wyliczenia mnie nie przekonują,ale to już mniej ważne,my nie mamy takich kosztów o których piszesz;

1.Ja mam gaz na działce.

2.Mam jeden komin.

3.Piec będzie za ok.15tys.

4.U nas ekipa liczy ogólnie,nie ma odrębnie kosztów za obróbkę dachu.

5.Koszty odbiorów-nie takie straszne.

itd,itd.I jeszcze ważne info. na razie odpukać nie biorę kredytu,i skrupulatne liczenie co do złotówki nie ma sensu bo życie pokaże swój scenariusz,nie zawsze taki jak sobie założyliśmy.Puki co zostajemy przy gazie,a tobie życzę wszystkiego dobrego,może jeszcze skrzyżujemy szpady na forum,he,he(żartuję):bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w programie "Firma" w TVN24 - kiedyś był taki emitowany - zawsze na koniec programu mówili - pokazujemy tylko ogólne ramy i założenia - zanim coś zrobisz sprawdz swoje lokalne warunki działania i przelicz wszytsko wg kosztow i zysków na jakie możesz liczyć w swoim obszarze działania

 

tak samo jest tutaj - dom domowi nie równy, założenia kaażdy ma inne - nikogo nie mam zamiaru przekowyać - chciałem tylko pokazać że nie upadłem na głowe i mam wszytsko wyliczone - i kazdy zanim zacznie budowac też powinien - i bez względu na to czym bedziecie grzac drogie Panie - polecam wykonanie OZC - osoba z forum wykonuje je za 250 zl i doradzi wam co i jak zmienic by bylo OK (wszytsko wg Waszych załozęń finansowych - czyli np co się opłaca zmienic a co nie)

 

i jeszcze jedno - przepraszmay wlaścicielkę dziennika z komnetarzami za "zasmiecanie" :D

 

Pzdr.

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w programie "Firma" w TVN24 - kiedyś był taki emitowany - zawsze na koniec programu mówili - pokazujemy tylko ogólne ramy i założenia - zanim coś zrobisz sprawdz swoje lokalne warunki działania i przelicz wszytsko wg kosztow i zysków na jakie możesz liczyć w swoim obszarze działania

 

tak samo jest tutaj - dom domowi nie równy, założenia kaażdy ma inne - nikogo nie mam zamiaru przekowyać - chciałem tylko pokazać że nie upadłem na głowe i mam wszytsko wyliczone - i kazdy zanim zacznie budowac też powinien - i bez względu na to czym bedziecie grzac drogie Panie - polecam wykonanie OZC - osoba z forum wykonuje je za 250 zl i doradzi wam co i jak zmienic by bylo OK (wszytsko wg Waszych załozęń finansowych - czyli np co się opłaca zmienic a co nie)

 

i jeszcze jedno - przepraszmay wlaścicielkę dziennika z komnetarzami za "zasmiecanie" :D

 

Pzdr.

Konrad

 

Marcela to równa dziewczyna,czego nie można powiedzieć o tobie i na pewno nie będzie uważała naszych wypowiedzi za ''śmieci'' tak jak to określiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ... pier ....dooo

 

co za baba z Ciebie - czepiasz sie każdego słowa - przeciez napisałęm w "" i z uśmieszkiem

 

- odechciewa mi się już jakiejkolwiek dyskusji z Toba

 

Nie czepiam się każdego słowa,tylko człowiek do ciebie z lużnym wpisem a ty z zaśmiecaniem,ja nie odczytałam żadnego uśmieszku.I stwierdziłam tylko że jesteś strasznie poważny,więcej luzu chłopie:stereo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulala ale się tu działo...

Oczywiscie Konrad, Jolu, Margeritko, ze nie ma problemu, ze sobie u mnie pogawędziliście :) absolutnie! zapraszam czesciej!

chetnie poczytalam...

Sama nie wiem jak skomentowac... dobrym pomyslem bylaby na pewno taka analiza o ktorej pisał KOnrad (robiona tu przez kogos na forum)... ciekawa rzecz. A Ty robiles to u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...