Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bez 3manki - kometarze do budowy amarantusa :-)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
Czesc,spoko nie ma pośpiechu z odpowiedzią.Mam już małe rozeznanie co do ceny,liczę że w 50tyś się zmieszczę bo mam papę na dachu,więc tylko materiał+robocizna.Chciałbym również zapytać czy cała wentylacja jest wpuszczona w komin bo nie widze na dachu jakiś dodatkowych odpowietrzników?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,spoko nie ma pośpiechu z odpowiedzią.Mam już małe rozeznanie co do ceny,liczę że w 50tyś się zmieszczę bo mam papę na dachu,więc tylko materiał+robocizna.Chciałbym również zapytać czy cała wentylacja jest wpuszczona w komin bo nie widze na dachu jakiś dodatkowych odpowietrzników?:)

 

Będzie w sumie 5 kominków wentylacyjnych (2 nad kuchnią i 3 nad łazienką), ale założymy je już na wiosnę, bo jak kończyliśmy kryć to było już zimno i baliśmy się, że uszczelki mogą nie załapać jak powinny. Poza tym zimą wyprowadzimy kanały, więc będzie wiadomo w którym miejscu dokładnie zamontować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz Dach wygląda imponująco,ja mam dylemat podoba mi się blachodachówka Ruukki finnera grafitowa(wasz model też jest fajny) oraz dachówka Robena piemont antracyt.Cena w zakupie przygotowana w ofercie z hurtowni to tylko 3tyś różnicy z wszelkimi obróbkami itp.

Cena w robociżnie też około 3 tyś.

Nie wiem co wybrać i czym się kierować,więżba oczywiście przygotowana była pod dachówkę, a Wy czym się kierowaliście przy wyborze(rozumiem kwestie ceny).

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz Dach wygląda imponująco,ja mam dylemat podoba mi się blachodachówka Ruukki finnera grafitowa(wasz model też jest fajny) oraz dachówka Robena piemont antracyt.Cena w zakupie przygotowana w ofercie z hurtowni to tylko 3tyś różnicy z wszelkimi obróbkami itp.

Cena w robociżnie też około 3 tyś.

Nie wiem co wybrać i czym się kierować,więżba oczywiście przygotowana była pod dachówkę, a Wy czym się kierowaliście przy wyborze(rozumiem kwestie ceny).

Pozdrawiam serdecznie

 

czesc Hubert, przepraszam, że znów tak dlugo to trwało.

w odpowiedzi na Twoje pytania, wątpliwości... Czyli dlaczego wybraliśmy Ruukki i czym radzmy się kierować:

1. Podoba nam się kształt blachodachówki

2. Za cenę naprawde dobrej blachy można kupic raczej przeciętną dachówkę (według nas) o kształtech które nas nie satysfakcjonowały

3. Baliśmy się zielonych nalotów, którymi pokrywa się dachówka ceramiczna już po kilku latach, co nam się nie podoba.

4. Mamy nieużytkowe poddasze, więc odgłos padającego deszczy nie będzie dokuczliwy

5. Mieliśmy sprawdzoną ekipę do krycia

6. Odchudziliśmy dodatkowo wieźbę, więc też trochę oszczędności

7. to co na początku wylicza hurtowania to nie wszystko, zawsze są rzeczy, które należy dokupic, a kapinosy, gąsiory z dachówki cementowej są największym kosztem.

8. 3+3tyś to już 6tys oszczędności w Waszym przypadku. to naprawę dużo, więc skoro i jedna i druga się podoba....

9. Jak z jakością tych blach? z gwarancją?

 

Myślałam, ze pomogę... ale domyślam się, że teraz dylemat jeszcze większy. Powiem Ci że te 6 tysięcy to sporo oszczędności... Tylko się wydaje że na całym dachu który około 70 tys będzie kosztował to nic, ale tu 6, tu 3 tys, tu 2 tys i naprawdę się tego zbiera.. a jak wiadomo, na koniec zawsze brakuje... :(

i jaka decyzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Teraz to faktycznie wymarzony domek.

Może pomyślisz że jesteśmy lekko szurnięci , ale właśnie kupiliśmy projekt domu

TARRRRAAAA!!!!!!!

"Dom z charakterem 3" z pracowni Projekty z wizją ....

Oczywiście dalej będziemy Ci kibicować,,,,

Pozdrawiam gorąco!

 

Asiu WOWWWW!!!!! Gratuluję! To ja Wam będę kubicować. Jeżeli czytałas pierwsze wpisy w moim dzienniku to wiesz, że uwielbiam domy z wizją. a najbardziej właśnie dom Doskonały i z Charakterem!!! Tak więc gratuluję wyboru!!! Koniecznie załóż swój dziennik, a ja stanę stę stałą bywalczynią i podglądaczką. Bardzo się cieszę i gratuluję wyboru :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj

 

Gratuluje kolejnego etapu(świetne okna) i koszt całkiem nieduży do tego co piszą na forum.Jeszcze tylko brama i drzwi i stan surowy zamknięty.Wracając do dachu,Twoje argumenty przemawiają do wyobrazni.Decyzja jeszcze nie zapadła bo do wiosny trochę czasu zostało.Mam więzbę przygotowaną pod dachówkę i nie wiem czy jak położe Rukki nie będe żałował,że nie położyłem dachówki,ale........czas pokaże bo narazie mętlik w głowie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...