Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bez 3manki - kometarze do budowy amarantusa :-)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Marcelka,

witam się po długiej, zimowej przerwie. Przede wszystkim CONGRATULATION dla Ciebie i Męża ! Wspaniała nowina.

My juz też wreszcie mamy pozwolenie na budowę !!!! Humus zdjęty, woda doprowadzona, po świetach będzie kanalizacja i prąd. Po świętach też wchodzą już murarze. Jak Ci kiedyś pisałam - projekt jednak indywidualny (bo tył "kopnięty 4-5 metrów w lewo), ale inspirowany dokładnie na amarantusiku. Tak, że mówimy na niego amarantusik, bo reszta taka sama. Mam pytanie Marcelka odnośnie okien (u nas też będzie złoty dąb), czy balkonowe robiliście wszystkie otwierane i czy ogólnie każde masz otwierane, bo my chcemy duże przeszklenia i w wielu będą witryny (ale z podwójną ramą, czyli taką jak w oknach otwieranych). Mąż chce te przeszklenia, mi też się podobają, tylko mniej podobać mi się będzie mycie, że trzeba wyłazić na dwór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcelka,

witam się po długiej, zimowej przerwie. Przede wszystkim CONGRATULATION dla Ciebie i Męża ! Wspaniała nowina.

My juz też wreszcie mamy pozwolenie na budowę !!!! Humus zdjęty, woda doprowadzona, po świetach będzie kanalizacja i prąd. Po świętach też wchodzą już murarze. Jak Ci kiedyś pisałam - projekt jednak indywidualny (bo tył "kopnięty 4-5 metrów w lewo), ale inspirowany dokładnie na amarantusiku. Tak, że mówimy na niego amarantusik, bo reszta taka sama. Mam pytanie Marcelka odnośnie okien (u nas też będzie złoty dąb), czy balkonowe robiliście wszystkie otwierane i czy ogólnie każde masz otwierane, bo my chcemy duże przeszklenia i w wielu będą witryny (ale z podwójną ramą, czyli taką jak w oknach otwieranych). Mąż chce te przeszklenia, mi też się podobają, tylko mniej podobać mi się będzie mycie, że trzeba wyłazić na dwór :)

 

Czesc Margeritka,

Suuper, że ruszyło!!! To teraz duuzo radosci przed wami. Super. I dobrze ze zaczynacie tak od razu na poczatku wiosny. Powodzenia!! jak zalozysz swoj dziennik to konieznie sie pochwal, bede stałą bywalczynią :-)

Odnosnie okien, to nie wszystkie balkonowe sa otwierane. Otwierane sa okna w sypialni + 2 w salonie - tak jak bylo w projekcie. Pozostale balkonowe to witryny bez skrzydel, czyli same ościeznice.

Jesli chodzi o pozostale okna (nie balkonowe) to zrobilismy tak jak w projekcie. (kuchnia: 2 okna sa tylko uchylne, nie otwieraja sie. Pokoj dziecka (ten wiekszy) - 1/3 okna otwierana i uchylna, 2/3 fix). Pokój mniejszy - 1/2 uchylna i otwiarana, 1/2 fix).

Jakby cos bylo niejasne to pisz, bede tłumaczyła :)

Powiem Ci ze ten projekt amarantusa jest naparwde dobry... W wielu przypadkach okazalo sie ze nie ma co kombinowac, tylko trzymac sie projektu. Przykladem sa wlasnei okna. Inny przyklad - gniazdka. Pojechalismy kiedys na budowe zeby rozplanowac gniazdka i co sie okazalo, ze nie bylo co kombinowac, bo projektant naprawde dobrze przemyslal. Tak wiec wiekszosci gniazdek tez sa zgodne z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Marcelka za info o oknach. Przekonałaś mnie do fixów. Nie wiem, czy założę dziennik, bo jakoś nie jestem za bardzo kumata we wklejaniu fotek, jednak na pewno będę uczestniczyła w Twoim wątku i na pewno jeszcze nie raz będziemy się wymieniały spostrzeżeniami i uwagami. Żeby nie było, ze jestem tylko typowym podglądaczem wysyłam Ci na priva kilka fot - na poczatek ze zdjęcia humusu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Marcelka za info o oknach. Przekonałaś mnie do fixów. Nie wiem, czy założę dziennik, bo jakoś nie jestem za bardzo kumata we wklejaniu fotek, jednak na pewno będę uczestniczyła w Twoim wątku i na pewno jeszcze nie raz będziemy się wymieniały spostrzeżeniami i uwagami. Żeby nie było, ze jestem tylko typowym podglądaczem wysyłam Ci na priva kilka fot - na poczatek ze zdjęcia humusu. :)

 

Widziałam zdjęcia.... Bossskie.... działke macie cudną.... też taką chcę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam :)

 

Cieszę się, że trafiłam na Twój dziennik :) a to wszystko dlatego, że jesteśmy na podobnym etapie pod kilkoma względami: pierwsze to oczywiście budowa- u nas tynki się właśnie robią... a po drugie- także spodziewamy się Malucha w lipcu :) Niesamowite! :) :)

Też narzuciliśmy tempo, żeby udało się wprowadzić przed porodem, ale nie wiem jak to wyjdzie. Bardzo bym chciała :)

 

 

Pozdrawiam i trzymaj się ciepło- dużo dużo zdrówka przede wszystkim :)

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Cieszę się, że trafiłam na Twój dziennik :) a to wszystko dlatego, że jesteśmy na podobnym etapie pod kilkoma względami: pierwsze to oczywiście budowa- u nas tynki się właśnie robią... a po drugie- także spodziewamy się Malucha w lipcu :) Niesamowite! :) :)

Też narzuciliśmy tempo, żeby udało się wprowadzić przed porodem, ale nie wiem jak to wyjdzie. Bardzo bym chciała :)

 

 

Pozdrawiam i trzymaj się ciepło- dużo dużo zdrówka przede wszystkim :)

 

Ania

 

Witam Aniu!

fajnie, że na mnie trafiłaś. Tój dziennik też już przejrzałam. Rzeczywiscie sporo punktów wspólnych :-) Bede odwiedzac i kibicowac :-)

Gratuluje maluszka w brzuszku. Boże a czas tak szybko leci.. chwila moment i będziemy rozpakowane :-)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Jolu, dzięki!

Co tam u Ciebie? czytam, czasami forum na archonie i stąd wiem, ze widzieliście juz amarantusa na żywo. na jakim etapie byl? już zamieszkały? Zrobił wrażenie?

 

Witaj Marzenko

 

My czekamy na pozwolenie,i pod koniec czerwca ruszamy.Amarantus zrobił na nas olbrzymie wrażenie, widzieliśmy dwa i przez to że miały inne kolory okien jeden antracytowe,drugi złamana biel(drewniane)były inne ale oba piękne.Jeden i drugi miał duże narożne okno w kuchni,wyglądało to bardzo fajnie no i jeden z domów miał takie samo rozwiązanie w salonie jeśli chodzi o okno(to poziome)w realu wygląda to naprawdę ciekawie choć odważnie.Oba były podpiwniczone.Jeden częściowo zamieszkały,drugi nie.Dzięki temu że mogliśmy zobaczyć amarantusy zrezygnowaliśmy z planowanych zmian.Projekt jest na prawdę przemyślany i funkcjonalny i jeszcze bardziej nas utwierdził w tym że to był słuszny wybór.Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu że mogliśmy zobaczyć amarantusy zrezygnowaliśmy z planowanych zmian.Projekt jest na prawdę przemyślany i funkcjonalny i jeszcze bardziej nas utwierdził w tym że to był słuszny wybór.Pozdrawiam serdecznie.

 

SUUUPER!!!! bardzo się cieszę! ja każdego będę namawiała, żeby bardzo głęboko zastanowić się nad zmianami, bo ten projekt naparwde jest dobry. Oczywiscie, niewielkie zmieny każdy nanosi, żeby mieszkało mu się wygodnie, ale nie ma co cudować!

SUPPPER! dobra decyzja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Cześć Marzenko

Super są te drzwi wejściowe,bardzo mi się podobają,możesz powiedzieć jaka to firma?Pozdrawiam.

 

 

Hej Jolu,

To drzwi firmy Weissner. Tez nam sie bardzo podobaja. Długo szukalismy i niestety okazuje sie ze jest problem z drzwiamy w stylu nowoczesnym. Horman ma całą gamę pięknych, nowoczesnych drzwi, ale i ceny też są piękne. Te które nam sie podobały wycenili nam na 16 tys...

a nam bardzo zależało na przeszkeleniu nie na srodku drzwi tylko wlasnie z boku.. nie wiem dlaczego.. po prostu tak chcelismy... i byl problem. Aż tu nagle trafiła sie firma Weissner. Sporo modeli maja zblizonych do tych z katalogu Hormana :-) jest w czym wybierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!

Wyobrażam sobie jak bardzo jesteś szczęśliwa i tego szczęści życzę Ci jeszcze więcej i więcej.:D:D:D:D

Mój domek się buduje , jest na etapie dachówki i wstawiania okien , dachówka płaska grafitowa , okna grafitowe a brama tak jak u ciebie biała , uważam tak jak Ty ze nie powinna rzucać się w oczy , ale pomyśl o tym by nad bramą zamontować listwę świetlna (nie wiem jak to się nazywa fachowo) wygląda super .

Gorąco cię pozdrawiam.

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...