Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bez 3manki - kometarze do budowy amarantusa :-)


Recommended Posts

Hej Marcelko,

Moje pierwsze skojarzenie jeśli chodzi o bramę, to było, sorki - do czego ona pasuje? Ale jak przeczytałam Twój post, to wiesz, że coś w tym jest - na pewno masz rację i poszliście w dobrym kierunku, ze brama nie powinna grać pierwszych skrzypiec. Ja jednak jestem chyba bardziej tradycjonalistką i u nas planuję elewację zgodnie z oryginalnymi wizualizacjami, ale podpatrzę u Ciebie na efekt końcowy i kto wie, kto wie.......

W każdym razie zazdraszczam drzwi - są super, juz oblukałam je na stronie, faktycznie mają teraz mega fajną promocję, tylko u nas będą z jedną dostawką ( chciałam żeby były szersze i więcej światła ), a to już koszt mniej fajny :(

Wysłałam Ci na maila fotkę z naszego etapu budowy.

A teraz prywata:

Jolu 440, a co tam u Ciebie, jak tam formalności, bo też wpisujesz się u Marzenki i czasem na stronce Archonu?

Pozdrawiam Marzenko serdecznie, mam nadzieję, ze dobrze się czujesz

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej Marcelko,

Moje pierwsze skojarzenie jeśli chodzi o bramę, to było, sorki - do czego ona pasuje? Ale jak przeczytałam Twój post, to wiesz, że coś w tym jest - na pewno masz rację i poszliście w dobrym kierunku, ze brama nie powinna grać pierwszych skrzypiec. Ja jednak jestem chyba bardziej tradycjonalistką i u nas planuję elewację zgodnie z oryginalnymi wizualizacjami, ale podpatrzę u Ciebie na efekt końcowy i kto wie, kto wie.......

W każdym razie zazdraszczam drzwi - są super, juz oblukałam je na stronie, faktycznie mają teraz mega fajną promocję, tylko u nas będą z jedną dostawką ( chciałam żeby były szersze i więcej światła ), a to już koszt mniej fajny :(

Wysłałam Ci na maila fotkę z naszego etapu budowy.

A teraz prywata:

Jolu 440, a co tam u Ciebie, jak tam formalności, bo też wpisujesz się u Marzenki i czasem na stronce Archonu?

Pozdrawiam Marzenko serdecznie, mam nadzieję, ze dobrze się czujesz

Małgosia

 

 

No pieknie sie u Was dzieje! bardzo szybko Wam to idzie. A jakie plany na dach? z czego bedzie i w jakim kolorze?

 

Co do bramy to, zgadzam sie, teraz, na tle porothermu wygląda ona mało ciekawie. Ale licze na to ze efekt koncowy bedzie fajny. Widzialam na zywo kilka domow w takiej kolorystyce (grafitowy dach, drewniane okna i biala brama) i za kazdym razem bylam oczarowana :-) No ale masz racje, dopoki nie zrobimy elewacji bialej, to brama nie prezentuje sie najlepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Dziękuję Marzenko za odpowiedż:pJa również uważam że brama będzie się super prezentować jak już będzie elewacja,uśmiecham się pod nosem że mamy takie same gusty,ponieważ projekt na Miarę to mój faworyt jak i projekty ze strony domy z wizją np.Grenada.Nie pogniewasz się jak z margeritką zamienimy parę słów.

teraz prywata:

Jolu 440, a co tam u Ciebie, jak tam formalności, bo też wpisujesz się u Marzenki i czasem na stronce Archonu?

Małgosiu dziękuję że pytasz.Wszystko na dobrej drodze,czekamy na pozwolenie i całe szczęście bo od tych nie potrzebnych zmian,mówiąc delikatnie to głowa bolała a tak to już przesądzone,papiery złożyłam ostatniego dnia kwietnia także myślę że w połowie czerwca już dostanę pozwolenie.Wy dziewczyny to tak daleko już jesteście,tylko pozazdrościć w pozytywnym tego słowa znaczeniu.Miło jest oglądać i czytać wasze radości z powstającego amarantusa.Pozdrawiam serdecznie.Jola

Edytowane przez JOLA440
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie sie u Was dzieje! bardzo szybko Wam to idzie. A jakie plany na dach? z czego bedzie i w jakim kolorze?

 

Co do bramy to, zgadzam sie, teraz, na tle porothermu wygląda ona mało ciekawie. Ale licze na to ze efekt koncowy bedzie fajny. Widzialam na zywo kilka domow w takiej kolorystyce (grafitowy dach, drewniane okna i biala brama) i za kazdym razem bylam oczarowana :-) No ale masz racje, dopoki nie zrobimy elewacji bialej, to brama nie prezentuje sie najlepiej :-)

 

Teraz to naprawdę nie ma znaczenia, jak ona się prezentuje, najważniejsze, żeby efekt końcowy był super. Mój mąż jak ją zobaczył to stwierdził : " Godne zastanowienia". Tak, ze pożyjemy, zobaczymy, a może skopiujemy... :)

Jeśli chodzi o dach to tak, jak kiedyś pisałam będzie blacha grafitowa, tłoczona "na rąbek". Sporo nowoczesnych domów ma takie dachy i nam się bardzo podobają. Natomiast pas podrynnowy chyba jednak , tak jak na wizkach - złoty dąb. Podmurówka, zeby było tanio, ładnie i szybko to marmolit - też w kolorze dachu - grafitowa. A między oknami obowiązkowo drewniane wstawki. Nie mam natomiast żadnego pomysłu, co zrobić ze słupem. Myślałam o jakimś kamieniu, zeby go obłożyć, ale do czego nawiązać?Wypadałoby wtedy może w tym kamieniu zrobić podmurówkę, ale po pierwsze to kupa kasy, a po drugie szkoda czasu.W najgorszym razie pozostanie biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

 

Margeritko dziękuję że pytasz.Wszystko na dobrej drodze,czekamy na pozwolenie i całe szczęście bo od tych nie potrzebnych zmian,mówiąc delikatnie to głowa bolała a tak to już przesądzone,papiery złożyłam ostatniego dnia kwietnia także myślę że w połowie czerwca już dostanę pozwolenie.Wy dziewczyny to tak daleko już jesteście,tylko pozazdrościć w pozytywnym słowa znaczeniu.Miło jest oglądać i czytać wasze radości z powstającego amarantusa.Pozdrawiam serdecznie.

 

Jolu, nawet się nie obejrzysz, jak będziesz przynajmniej na takim etapie jak ja ( za tydzień zalewamy strop). Pamiętam jak Marcelka zaczynała swoją budowę, a ja z zazdrością czytałam Jej wątek i myślałam sobie - kiedy u nas to będzie. :) Najważniejsze, ze już papiery złożone, teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać i pomalutku planować co i jak. Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu, nawet się nie obejrzysz, jak będziesz przynajmniej na takim etapie jak ja ( za tydzień zalewamy strop). Pamiętam jak Marcelka zaczynała swoją budowę, a ja z zazdrością czytałam Jej wątek i myślałam sobie - kiedy u nas to będzie. :) Najważniejsze, ze już papiery złożone, teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać i pomalutku planować co i jak. Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

 

Bardzo dziękuję za słowa otuchy,ja też życzę wszystkiego dobrego w dążeniu do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa... zazdroszczę wylewek!!! Ja też chcę :) U nas układa się styropian i rurki od ogrzewania, więc lada moment i będziemy na tym samym etapie :)

 

Pozdrowienia dla Mamusi :)

 

dzieki :-)

to jak jzu ukladacie styropian to teraz juz szybko minie.

najgorsze pozniej to czekanie. w sumie my wylewki mamy juz od tygodnia jakiegos (no moze nie calego), ale czekamy z dalszymi pracami. Niech dobrze wyschną.

Na keidy dokladnie masz termin? imie wybrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ze wszystkim pod górkę, szczególnie jeżeli chodzi o fachowców ;/ ale damy radę jakoś :)

 

Termin na 23 lipca. Imię wybrane- Sandra. A Ty na kiedy masz termin? Będzie dziewczynka, prawda- Natasza? Chyba dobrze pamiętam z dziennika :)

 

tak, u nas Natasza. A Sandra tez piękne!!!! a termin na koniec lipca... raz wyszedl 30 lipca, innym razem 27.. a jeszcez innym 3 sierpnia..

czyli bedziesz pierwsza! Jezu tez musze sie zabrac za pranie ubranek! moze jutro.. - hheh codziennie sobie mowi 'moze jutro' :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, zobaczymy która będzie pierwsza :) Z tymi terminami to nigdy nic nie wiadomo :)

Ja też mówiłam "jutro"... "od jutra na pewno zacznę.." i po wczorajszym prasowaniu mam dość! Nogi spuchły jak bańki- wyglądam jak dino :)

 

Aaaa i nie martw się- ze wszystkim zdąrzysz :) jeszcze FULL czasu :) ale ja wolę mieć wcześniej gotowe, tak na wszelki wypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenko, fantastyczne masz ekipy, tylko pozazdrościć, chociaż ja - póki co na swoje też na razie nie narzekam. Jaki kolejny etap? Mam też do Ciebie pytanie, czy mebelki kuchenne robisz takie, jak na wizkach, ja też chcę w kuchni okna brązowe, meble będą białe i nie wiem póki co, jak nawiązać do tych okien. Nie chciałabym blatów brązowych, bo mam w planach grafitowe z szerokimi listwami aluminiowymi i powiem Ci, że głupia jestem...... Jak nic nie wymyślę, to okna w kuchni od wewnątrz będą niestety białe, bo nijak nie pasują mi do mojej koncepcji kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenko, fantastyczne masz ekipy, tylko pozazdrościć, chociaż ja - póki co na swoje też na razie nie narzekam. Jaki kolejny etap? Mam też do Ciebie pytanie, czy mebelki kuchenne robisz takie, jak na wizkach, ja też chcę w kuchni okna brązowe, meble będą białe i nie wiem póki co, jak nawiązać do tych okien. Nie chciałabym blatów brązowych, bo mam w planach grafitowe z szerokimi listwami aluminiowymi i powiem Ci, że głupia jestem...... Jak nic nie wymyślę, to okna w kuchni od wewnątrz będą niestety białe, bo nijak nie pasują mi do mojej koncepcji kuchni.

 

u nas koncepcja kuchni chyba delikatnie ulegnie zmianie... tzn blat bedzie w kolorze drewna, ale sciana miedzy szafkami chyb ajuz nie... prawdopodobnie bedzie szara... do tego szara podloga + szare sciany...

ale to jeszcze do dogadania. Boże jak cieżko sie na cos zdecydowac!!! No ale juz czas najwyzszy, dlatego cen na przyszly tydzien to dograc szczegoly kuchni i zlozyc zamowienie.. ambitnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie piekny domek, może wstwicie jakies nowe zdjęcia?

 

Czesc Anetko. Dzieki :-)

a jesli chodzi o zdjecia to masz racje, tzreba by cos wstawic. Dzis wieczorkiem na pewno cos wrzuce, zaraz po wizycie na budowie.

A jest sie czym chwwalic bo juz widac troche plytek na jednej scianie w lazience... :-)

OK, a teraz lece z rewizytą do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny domek budujesz :) Rowniez zazdroszcze takich solidnych ekip-to skarb w tcyh czasach.Ja rowniez jestem fanka kuchni Efilki dlatego Twoja nie moze mi sie nie podobac ;)Jakie bedziesz miala plytki w kuchni? Ja ciagle miotam sie miedzy szarym a bezowym tyle ze chcialabym z powierzchnia lappato -moze Twoje wpadna mi w oko ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny domek budujesz :) Rowniez zazdroszcze takich solidnych ekip-to skarb w tcyh czasach.Ja rowniez jestem fanka kuchni Efilki dlatego Twoja nie moze mi sie nie podobac ;)Jakie bedziesz miala plytki w kuchni? Ja ciagle miotam sie miedzy szarym a bezowym tyle ze chcialabym z powierzchnia lappato -moze Twoje wpadna mi w oko ;)

 

hejka,

 

Chyba podjelam decyzje. Bedzie jednak szaro-bialo-drewniano :-) czyli miedzy szafkami wstawimy panel INOX a nie drewno. bedzie dobrze korespondowal z lodówką + sciany damy jasno szare (albo przynajmniej jedną sciane) + podloga.

ja zdecydowanie bardziej stawalm na szarosci niz na beżem wiec podloga na pewno szara. nale jeszcez nei wybralismy. Kurcze trzeba zaczac sie rozgladac. ale powierzchnia lappato jak najbardziej bedzie branapod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałam powiadomienia dlatego dopiero teraz zobaczylam Twoja odpwiedz:yes: Mysle ze podjelas sluszna decyzje w sprawie kolorystyki kuchni i z niecierpliwoscia bede czekac na dalsza wykonczeniowke ( szczegolnie na wybor plytek ;))

Powierzchnia lappato jest super w utrzymani czystosci wiec jesli znajdziecie taka plytke ktora Ci sie spodoba to bierz bez zastanowienia :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Widzę Marzenko, że domek już ocieplony, a i łazieneczka się robi coraz ładniejsza. A Ty jak się czujesz? - teraz takie upały, że naprawdę Ci współczuję.

Muszę Ci powiedzieć, ze namieszałeś mi w głowie z tą bramą, mąż się uparł na białą, ja jeszcze się waham..... Pytam syna, co sądzi, a on mi wysyła linki do domów w Kalifornii... ech.... Tylko że tam są białe okna. :) A co tam u Was na budowie, jak postępy, kiedy planujecie się wprowadzić?

U nas teraz akcja dach, jak skończą - wyślę parę fotek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...