Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z PW do mieszkania 50m2


Melanzyk

Recommended Posts

Witam

 

Chcę zainstalować w mieszkaniu ok.50m2 w kamienicy kominek z płaszczem wodnym. Pierwotnie miałem instalować piece akumulacyjne, jednak sąsiad zgodził się na dobudowanie komina, więc będzie kominek.

 

Kominek ma być jedynym źródłem ciepła w mieszkaniu ( C.O.) oraz CWU (w sezonie grzewczym). Takie są ogólne założenia, jednak temat ten okazał się być trudniejszy do udźwignięcia niż mi się wydawało. Dlatego zwracam się o pomoc w wyborze wkładu. Z moich dotychczasowych dociekań wynika, że 8kW będzie wystarczające, ale mogę się mylić.

 

Bardzo prosił bym o polecenie modeli kominków, które sprawdziły by się przy tym metrażu. Nie wiem też co poza wkładem, bojlerem, automatyką i kaloryferami muszę jeszcze zakupić.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop kv 075W - moc od 4 kW do 12kW w tym płaszcz wodny/ moc oddawana do wody 3-10kW :) występuje również jako gotowy zestaw wkład+obudowa. Jest to rzeczywiście małe mieszkanie w którym piecyk z płaszczem wodnym wydaje się dobrym rozwiązaniem ale.. takie piecyki dają sporo ciepła promieniowaniem . W przypadku wkładu wodnego Romotop KV 075W masz dużo lepszy podział przekazywania ciepła , więcej do wody a mało promieniowaniem , ma na to wpływ wielkość przeszklenia oraz fakt że są to dwie szyby w tym jedna IR . Ten model opracowany jest pod wymagania domów energooszczędnych jakich sporo za naszą zachodnią granicą . Opisany wkład możesz zobaczyć na naszej stronie lub na naszym magazynie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja bym się zastanowił na Twoim miejscu "skórka warta będzie wyprawki", zanim kolejny "zachwalacz" wciśnie Ci konkretne palenisko, nie bacząc na to czy będzie u Ciebie rozsądnym pomysłem ...

Każde ogrzewanie prądem pędzone powinno być przy takim metrażu tańsze i wygodniejsze w użytkowaniu (bezobsługowe, czyste i bezproblemowe).

Jak naprawdę lubisz ogień to taki piecyk/kózka o jakim wspomniał Piotr będzie baaardzo fajnym rozwiązaniem. Dużo tańszym i zabierającym nieporównywalnie mniej miejsca w tak małym mieszkaniu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie swój tyłek "zastawiło" w lombardzie z blaszankami

to potem trzeba jakoś ludziom głupotę "wciskać".

 

Forest na szczęście nie musi Romotopa zachwalać, więc robi

to co chce . Będąc niewolnikiem fabryki blaszanek ,trzeba

śpiewać jak hejnalista zagra . Chociaż po co ja to piszę,

skoro wszyscy zrozumieją, z wyjątkiem adresata...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć jednak perfidne parcie na kasę , żeby proponować

wkład z płaszczem wodnym KV o75 W do mieszkania 50 m2 !!!

 

Chyba że to chwilowy stan pod wpływem środków .... tych

modnych w Stolicy...

Odpowiadam na pytanie o kominek wodny do domu 50 metrów ... Czy znasz wkład wodny o mocy potrzebnej do ogrzania tylko 50 metrów.. podpowiem " pamietaj o buforach" :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że to chwilowy stan pod wpływem środków .... tych

modnych w Stolicy...

 

 

Uwaga Mistrz nad Mistrze dzisiaj nie w humorku . Spadamy na

telewizję .

 

A kominek z PW KV 075 W w mieszkaniu 50 m2 to "ściema jakiej nie ma".

Politowania godne tłumaczenia do tego ... No ale Romotop musi mieć obrót...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast kominka

piec kominkowy z PW ? Na takie małe mieszkanie , byłby może

dobry, bo zajmuje mniej miejsca, nie wymaga obudowy , często są

gotowe , z automatyką .

 

Czy masz na myśli coś takiego? http://www.romotop.pl/piece-kominkowe-romotop/sorbas-z-p

Przyznam szczerze ze nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Mnie osobiście się podoba. Jak to wygląda w praktyce? Jest napisane ze np ten z linku zużywa 3kg drewna na godzinę. Ile godzin trzeba palić żeby utrzymać komfortowa temperaturę w mieszkaniu? Jak wygląda sprawa z automatyka?

 

A może na forum są jacyś użytkownicy takowych pieców i chcą się podzielić wrażeniami?

Jak to wychodzi finansowo?

 

Nie upieram sie przy kominku, po prostu szukam czegoś taniego w eksploatacji.

 

Każde ogrzewanie prądem pędzone powinno być przy takim metrażu tańsze i wygodniejsze w użytkowaniu (bezobsługowe, czyste i bezproblemowe).

Jak naprawdę lubisz ogień to taki piecyk/kózka o jakim wspomniał Piotr będzie baaardzo fajnym rozwiązaniem. Dużo tańszym i zabierającym nieporównywalnie mniej miejsca w tak małym mieszkaniu.

Pozdrawiam.

 

Oto link do orientalnego planu mojego mieszkania - http://img851.imageshack.us/img851/1111/plango.jpg

Ściany pokoików oraz ściana główna do polowy są ścianami zewnętrznymi budynku (do drugiej polowy jest przyklejony inny budynek).

 

Niedawno przedstawiciel jednej z bardziej znanych firm instalujących piece akumulacyjne w Poslce był w moim mieszkaniu i mi wyliczył jakiej mocy piece bym potrzebował. Do salonu z kuchnia dobrał moc 5kW, do pokoju z oknem 2kW i do ślepego pokoju 1,5kW co daje razem 8.5kW.

Zakładając najbardziej drastyczny scenariusz przy mega mroźnej zimie ów piece musiały by pracować po 10h dziennie podczas trwania taryfy nocnej czyli zużycie 85kWh energii dziennie mnożąc razy 28gr (z Vatem) daje nam ok 24zl za dzień. Wiem, ze aż takich mrozów nie ma ale przykładowo przy takich mrozach przez jeden miesiąc oplata za prąd do pieców to ponad 700zl a jeszcze dochodzi przepływowy ogrzewacz wody.

 

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawdę lubisz ogień to taki piecyk/kózka o jakim wspomniał Piotr będzie baaardzo fajnym rozwiązaniem. Dużo tańszym i zabierającym nieporównywalnie mniej miejsca w tak małym mieszkaniu.

Pozdrawiam.

 

Tak, bardzo lubię ogień. Doszliśmy z zona do wniosku ze taki piecyk będzie lepszy u nas ze względu właśnie na rozmiary.

 

Bardzo bym prosił o pomoc w odpowiedzi na kilka pytań.

Szperam po necie już spoooro czasu i nie mogę znaleźć kompletnie żadnych przydatnych informacji na temat pieców kominkowych.

 

1. Jakiej mocy piec potrzebuje do mieszkania o powierzchni 49m2?

2. Na stronach producentów napisane jest ze piec dobrej jakości ma spalanie 3kg drewna na godzinę. Ile godzin trzeba grzać żeby utrzymać komfortowa temperaturę w mieszkaniu? Bo spalanie 3kg przez 24h dawało by 72kg drewna dziennie a to trochę dużo.

3. Ile wynosi jednorazowy załadunek drewna do takiego pieca i na ile godzin to wystarcza?

4. Czy są na forum jacyś użytkownicy takich pieców, którzy by mogli napisać jak to się u nich odbywa?

5. Do pieca planuje podłączenie kilku kaloryferów plus bojler ok 100l.

- Czy jest możliwość podłączenia do takiego systemu piec + bojler przepływowego ogrzewacza wody? Chciałbym tym ogrzewać wodę poza okresem grzewczym. Powiedzmy woda jest gorąca w bojlerze, idzie do przeplywówki a ona sprawdza jej temp. i jak jest gorąca to jej nie podgrzewa.

 

Bardzo bym prosił o jakiegoś linka do strony ma której będą zawarte interesujące mnie informacje bo ja nie moge nic takiego znaleźć w necie.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...