Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy któraś mądra głowa mogłaby się odnieść do następującego zdania pewnego instalatora?

"Proszę przemyslec proces mocowania instalacji podłogowej bo z tego co mi wiadomo jak wspominałem przy rozmowie telefonicznej ze siadka wytwarza pole magnetyczne." I że niby trzeba to uziemić czy cuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś mądra głowa mogłaby się odnieść do następującego zdania pewnego instalatora?

"Proszę przemyslec proces mocowania instalacji podłogowej bo z tego co mi wiadomo jak wspominałem przy rozmowie telefonicznej ze siadka wytwarza pole magnetyczne." I że niby trzeba to uziemić czy cuś...

Żeby siatka mogła wytwarzać pole magnetyczne to przez nią musiałby płynąć "prund", ale może być odwrotnie, jak siatka będzie wpadać w pole magnetyczne, to przez nią może popłynąć wspomniany "prund" Pozdrawiam.

Edytowane przez Parkiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś mądra głowa mogłaby się odnieść do następującego zdania pewnego instalatora?

"Proszę przemyslec proces mocowania instalacji podłogowej bo z tego co mi wiadomo jak wspominałem przy rozmowie telefonicznej ze siadka wytwarza pole magnetyczne." I że niby trzeba to uziemić czy cuś...

 

hoho.......no to srogo pojechał . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoho.......no to srogo pojechał . :)

No właśnie tak mi się mocno zdawało :D

Pojechał też z kotłem , najpierw oczywiście zaproponował 24 KW. Potem dość pojechał z ceną swoich usług w wycenie instalacji co+cw+podłogówka (40 tys). Podejrzewam, że jak mi obetnie koszty materiałów, to nadrobi na robociźnie, szukam innego magika od instalacji.

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie rurki???

rurki pex są wystarczająco elastyczne, można przywiązać do zbrojenia ., nierówne rurki spowodują nierówne grzanie

Albo można wylać troszkę betonu poziomującego na perlit potem folia alu , i rurki i docelowa posadzka, na poziom można wymieszać perlit z cementem na sucho by wyrównać nierówności , Wyrównanie pod podłogówkę to kwestia wyboru jednego z wielu dostępnych rozwiązań można nawet wysypać piasek, np 5 cm powstają mniej więcej takie nierówności.

sposobów jest masę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na wykończenie podłogi i same dylematy

Stan obecny

http://www.iv.pl/images/84834912884434258606.jpg

Fundament obłożony od strony wewnętrznej styrodurem 2 cm od zewnętrznej 10 cm, na fundamencie papa x2 i pustak ceramiczny porotherma system dryfix

W środku dziura 60 cm – grunt rodzimy, chudziak B25 ok 10-15 cm, i proszek pur od Pigeona do połowy wysokości ok. 30 cm. Pozostała część to ok. 25 cm do zera.

Dom ok 172 m2, kubatura ok. 400m3, ogrzewanie podłogowe + grzejniki w sypialniach, kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny, do tego reku (jeszcze nie wiem jakie) + GWC (rureczki wkopane i doprowadzone do momentu gdzie ma się znajdować trójnik – reku i czerpnia.

W salonie, kuchni, łazienkach, komunikacji – ogrzewanie podłogowe wodne.

Planowane coś w tym stylu:

http://www.iv.pl/images/08128312181625063271.jpg

I tu mam dylemat, wiem iż nie da się idealnie zagęścić proszku pur, więc co należy dołożyć aby wzmocnić posadzkę. Czy nic się nie wydarzy w późniejszej eksploatacji.

W sypialniach mniej problemu, bo wylewka mikrokretem i mogę dodatkowo dać zbrojenie w postaci siatki, tak jak w garażu.

http://www.iv.pl/images/10244216262716420327.jpg

Proszę o radę, na tym etapie mogę jeszcze trochę pozmieniać, zmniejszyć warstwę styropianu lub dać mocniejszy

Panie Adamie proszę o pana opinię

dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim wypadku to chyba nie ma większego znaczenia, bo i tak styrodur izoluje pur, styropian oraz posadzkę od fundamentów.

Potrzebowałam tych dodatkowych centymetrów, ponieważ jestem zmuszona zrobić podwieszane sufity, a nie uśmiecha mi się salon o wysokości 2,55 m, dlatego opuściłam się z posadzką.

Na dzień dzisiejszy salon wygląda tak:

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moja wypowiedź się przyda to ja również mam pur i co prawda zagęszczarka chodziła co 20 cm grubości pur ale i tak nie ubiła dobrze.

 

Później na sam koniec zrobiłem tak, że posypałem cienką warstwę piachu na samą górę i wtedy ubijałem jeszcze raz.

 

Dużo lepiej bo się nie kurzyło i jeszcze jakieś 2 cm poszło mi w dół. Polewałem też wodą ale to chyba nic nie dawało i odpuściłem wodę w dalszych pracach.

 

Wracając do mojego problemu kilka postów wcześniej, ktoś doradzi jak wykonać dalej hydroizolacje.

 

Szukam papy która może być użyta w budynku bez piwnic, tzn. ciągłe przebywanie w pomieszczeniach gdzie jest papa wyłożona, ale od producentów cisza.

 

Co do tego zastanawiam się czy nie zamontować jakiegoś czujnika teraz na zimę i wiosnę aby sprawdzać czy wilgoć jest pod betonem czy też nie i czy ściany fundamentowe nasiąkły. Tylko nie wiem jaki czujnik , miernik kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody już tam nie ma. wsiąkła w grunt a reszta odparowała. nie wylewałem chudziaka odrazu. Zagęściłem proszek obciążyłem go na ubiegłą zimę i dopiero potem na wiosnę zagęściłem ponownie i wylałem beton.

Beton i tak miał wodę więc pewnie podczas jego podlewania poszło jej do środka trochę, choć nie wiem. ale wydaje mi się, że po roku od zagęszczenia to już nie ma tej wody, a teraz już minął praktycznie drugi od wylania betonu.

 

Tak więc wydaje mi się że jest dobrze, tylko co dalej na ten beton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki plan na podłogę na parterze ( jest już chudziak):

 

- grunt na chudziak ( siplast primer)

- papa ( zgrzana z izolacją poziomą )

- folia czarna 0.3

- od 10 do 20mm perlit +gips (tyle żeby peszel zakryć)

- 3x10cm styro Austrotherm dach/podłoga ( EPS 80, 0.031)

- folia (zwykła żółta lub paro-przepuszczalna)

- 8cm wylewki cementowej z ogrzewaniem podłogowym mocowanym na siatce

 

Zastanawiam się tylko czy już teraz papować, czy czekać, aż elektryk/hydraulik zrobią wszystkie niezbędne dziury w ścianach.

Posprzątać gruz i dopiero wtedy zgrzewać papę (choć papie gruz raczej nie powinien zaszkodzić i można go z niej wygarnąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...