Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łączenie fundamentów


Jan761

Recommended Posts

A na jakim etapie jest teraz budynek ?

Na wierzchu ściany fundamentowej wypada minimum to wykonać wieniec ciągły ponad starymi ścianami. Pisze minimum bo wg mnie należy to jeszcze policzyć jako belkę opierająca sie na nowych ścianach tak aby przeniosła cały ciężar ściany w danym miejscu. Pewnie zbrojenie wieńca wystarczy ale czasem moce byc cos wyżej "cięzkiego". Jak nie wyknasz wieńca to masz prawie pewne że ściany będa pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

llukasz..styropian pod posadzkę, aby ewentualnie nie pekała,bo taki kawał betonu pod posadzka w garazu nie jest czyms normalnym nie wiem o czym ty myslałes.

Styropianu do budy nie mozna wkładać..pies czujac ciepło instyktownie chce się dogrzebać do czegoś chłodniejszego i taki styropian wywali..to jeżeli chodzi o psy :)

Informacja byłą o tym aby na starych fundamentach położyć styropian, jak rozumie będą na nich murowane nowe ściany.

Jak głęboko będzie góra starego fundamentu od dołu posadzki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja byłą o tym aby na starych fundamentach położyć styropian, jak rozumie będą na nich murowane nowe ściany.

Jak głęboko będzie góra starego fundamentu od dołu posadzki ?

 

Dziękuje za wszelkie opinie. Ponieważ prace są bardzo zaawansowane niewiele da się już zrobić. Załączam ostatnie zdjęcia. Widać wzmocnienie nie wiem czy wystarczające. Ale jak też widać nie wszędzie one były.Właściwie są one tylko w miejscach gdzie fundamenty były ponad chudziakiem czyli w garażu. Nad drugim zdjęciu widać różnice w poziomie garaż -pokój dzienny. Widać też stare fundamentu w garażu.

Pozdrawiam

P1020551.JPG

P1020551.JPG

P1020517 (1).JPG

Edytowane przez Jan761
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mniejsze te fotki i z więszksego zuma robione wklejać ? Będzie dużo łatwiej pomoc.

 

Litości dla rozmówców.

 

No mam tylko takie na tą chwilę :( Ale myślę że widać w garażu że stare fundamenty są 40-50 cm poniżej chudziaka. Dzwoniłem do majstra powiedział że wzmocnienia robione były tylko na ścianie nośnej a w "środku domu" poniżej chudziaka na ściankach działowych takich wzmocnień nie było potrzeby robić.

Edytowane przez Jan761
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...