Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie mam problem z drzwiami wikęd z ościeżnicą termo optimum (o ile dobrze pamiętam) i aluminiowym progiem.

Drzwi są na podwalinie 24cm, z zewnątrz doklejony XPS odcięty na 45 stopni i na to naklejony fartuch EPDM. Teraz przy kilku stopniach na zewnątrz próg jak i podłoga w pobliżu drzwi jest lodowata. To normalne zjawisko? Da się chociaż trochę to poprawić może jakąś pianką, uszczelką itp?

 

Pomijam to że drzwi były już kilkukrotnie regulowane przez serwis, bo jeśli nie są zamknięte na klucz to mają luz przód tył jakieś 5mm i też wiatr hula przy uszczelce.

 

Ogólnie jestem mocno zawiedziony tą firmą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jaka to podwalina? Poszerzenie (jak wpięte) czy klinaryt (także - jak doszczelnione).

Bo sam fakt podwaliny nie sprawia, że coś jest zamontowane dobrze. W przypadku drzwi to nie jak w oknach gdzie spina się jak klocki lego. Tu trzeba trochę własnej inwencji, bo jeśli masz tam zimną podłogę to jedyną możliwością wg mnie jest brak szczelności między progiem a podwaliną.

 

Luz? Jaką masz kombinację zamka? Bo w standardzie to raczej nie jest problem. Może jednak za głęboko jest ustawiony zaczep. Serwis był fabryczny? czy od sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem jaka to podwalina. Montowała to firma w, której zakupiłem drzwi. Musiałbym spojrzeć w dokumentację.

 

Kombinacja zamka chyba najbardziej standardowa ze wszystkich. Serwis sprzedawcy był już chyba 3 krotnie. Owszem po wizycie serwisu jakiś czas jest wszystko ok, a później wszystko się rozjeżdża i znowu mam szczeliny, a drzwi przy wietrze latają przód-tył głośno przy tym stukając. Czy da się to w jakiś sposób zgłosić na gwarancję do samego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle jest istotne co za podwalinę masz w papierach, a jak została zamontowana. Foto z tego etapu?

 

Da się zgłosić, najlepiej telefonicznie ustalić gdzie wysłać zgłoszenie. Formalnie powinien to zrobić sprzedawca. Wikęd ma serwisy działające przy dystrybutorach regionalnych i one bywają już różne. Ja na swój, z DW Domel Łomży absolutnie nie mogę narzekać. Zawsze są pomocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zapytam prościej. Jak montowali Ci drzwi to element pod drzwiami przypominał belkę styropianu czy coś z plastiku miałeś dawane pod drzwi. Pierwsza rzecz będzie należała do grupy tych "ciepłych" rozwiązań. Oczywiście z zaznaczeniem prawidłowego jej zamontowania.

Co do regulacji drzwi:

-czy drzwi masz zadaszone (zacienione)?

-czy to jest podstawowy zestaw ościeżnica + skrzydło czy masz naświetle np. boczne?

-czy drzwi były montowane na podwalinie czy podwalina była później wsunięta pod drzwi?

 

Jeśli na ostatnie odpowiadasz twierdząco to masz przyczynę i zimnego progu i rozregulowanych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Podwalina na pewno to był plastik z jakimś tam wypełnieniem. Nawet wydaje mi się, że były to 3 "belki" 10+10+4cm.

Metalowy próg jest lodowaty. Przy aktualnych mrozach na samiutkim dole drzwi od WEWNĄTRZ pojawił się nawet biały szron. Nie wiem czy sam montaż mogę reklamować?

 

Regulacja drzwi chyba rozwiązana, bo serwis przy 3 czy 4 wizycie stwierdził, że po prostu śrubki od regulacji się same wykręcają i muszę je sam co jakiś czas wyregulować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że masz drzwi z ościeżnicą stalową w komplecie z progiem aluminiowym. Próg w tych drzwiach jest najsłabszym ogniwem. Do tego podwalina z poszerzeń okiennych, która średnio pasuje zapięciami w próg. Może im się nie zeszło, może rozeszło. Ja to zawsze przykręcam od zewnątrz do ościeżnicy, a między próg a poszerzenie daję piankę. Pewnie nie zapewnia to 100% wypełnienia, ale chociaż próbuję.

 

Jeśli nie masz foto z montażu (ani z teraz) by było widać co tam się dzieje - to nie da się tak na odległość pomóc.

 

Jeśli śrubki się same wykręcają - to trzeba użyć gwintu do śrub.

Ps. Serwis fabryczny do Ciebie tak jeździ czy ktoś od sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Patrykj70 - podwalina pod ten próg moim zdaniem nie do końca dobrze dobrana. Można było użyć klinarytu z Wikędu lub jakiegoś nieprofilowanego o przekroju prostokątnym kupionego tak sobie osobno z rynku. Rzeczywiście łączenie progu z takim okiennym poszerzeniem jest dość karkołomne i będzie najsłabszym punktem.

 

Rozwijając myśli Fina (pewnie jakiś czeski błąd) - chodziło i klej do gwintów. Kropelka kleju na gwint, wkręcasz śrubę i ustawiasz sobie w żądanej pozycji. Klej nie pozwoli odkręcać się śrubą pod wpływem normalnej pracy. Oczywiście będziesz mógł to zrobić używając wkrętaka. Często widać w samochodach jak masz takie zabezpieczenia robione. To ta niebieska warstwa na gwintach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 months później...

Zakupione drzwi termo prestige lux, dzisiaj zamontowane. Po czasie odkryłem że pomiędzy klinarytem a progiem jest przerwa - jak na zdjęciach. Od wewnątrz również szczelina i widać uszczelkę rozprężoną. Tak ma być czy 'fachowcy' dali ciała? Jeśli do poprawy to pewnie trzeba wyrywać futrynę?

[ATTACH=CONFIG]469054[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]469055[/ATTACH]

Edytowane przez marcello_bum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie tam z 5mm to dla mnie już trochę za duża "japa". A jak z progiem? Jest prosty? Nie wygiął ci się w łódkę na środku?

Bo wiesz, ościeżnica powinna stanąć na progu w tym modelu i cały próg na klinarycie. Dzięki temu drzwi stoją "na ziemi" a nie wiszą w powietrzy na kołkach. Przez takie coś po pewnym czasie jest szansa, że Ci się zaczną drzwi rozregulowywać a Ty będziesz się drapał w głowę i zachodził dlaczego.

 

Piątka za czujność i wprawne oko! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie tam z 5mm to dla mnie już trochę za duża "japa". A jak z progiem? Jest prosty? Nie wygiął ci się w łódkę na środku?

Bo wiesz, ościeżnica powinna stanąć na progu w tym modelu i cały próg na klinarycie. Dzięki temu drzwi stoją "na ziemi" a nie wiszą w powietrzy na kołkach. Przez takie coś po pewnym czasie jest szansa, że Ci się zaczną drzwi rozregulowywać a Ty będziesz się drapał w głowę i zachodził dlaczego.

 

Piątka za czujność i wprawne oko! ;)

 

Wszystko co piszesz to racja. Drzwi były wycinane i osadzane ponownie, próg prostowany bo już zdążył się delikatnie wygiąć. A problem pojawił się ponieważ panom nie chciało się najpierw skleić klinarytu z ościeżnicą przez co przy stawianiu całości nie trafili podwaliną w odpowiednie miejsce w progu.

Najbardziej denerwuje że płaci człowiek ciężkie pieniądze za towar i usługę która nie jest w ogóle skompilowana a i tak jak nie przypilnujesz to spi...olą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej denerwuje że płaci człowiek ciężkie pieniądze za towar i usługę która nie jest w ogóle skompilowana a i tak jak nie przypilnujesz to spi...olą.

 

taki rynek, paproków. Wiele ludzi robi samemu bo z instruktazu na YT zrobia dokladniej niz paprok ktoremu placi sie za metry, ale fakt ze nie wszystko sie zrobi samemu, dzis to rynek paprokow jak nie jeden spierdoli to przyjdzie drugi i moze zrobi jeszcze gorzej. Kase zwinie i sie nie znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Cześć, przy drzwiach z ościeżnicą TPL jest możliwość dopłaty do rozety klasy C. Co to dokładnie jest, ma ktoś jakieś zdjęcie jak to wygląda przy tych drzwiach?

 

Nie wiem coto ościeżnica TPL, ale w temacie samych okuć kl. C - chodzi zapewne o zabezpieczenie (blaszkę) zapobiegającą rozwierceniu klamki.

[ATTACH=CONFIG]469288[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TPL - brałem pod uwagę - ale to nie ma znaczenia - takie szyldy można zamówić do każdych drzwi.

Nie wiem czy warto. Jest wymagane przy RC3, utrudnia włamanie poprzez rozwiercenie wkładki. Dla mnie - nikt się nie włamuje przez drzwi. No chyba że serwisant który musi je awaryjnie otworzyć i musi przez to bardziej zniszczyć drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...