Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja znowu widziałem nie raz takich fachurów, co lubili spory zapas aby wygodnie im się pianowało. Nie do końca rozumiem tą koncepcję, bo +2cm na każdą stronę to na prawdę spory zapas miejsca, a później nie wiadomo jak to obrobić i skąd wziąć dodatkowe wiadro piany.

Jeszcze pytanie czy drzwi są w ostrej ścianie? Jeśli tak, to możliwe że przewidziane jest tam poszerzenie boczne aby oddalić skrzydło od muru gdy będzie otwarte. Najmniejsze poszerzenie dla Termo Prestige ma 28mm więc i tak będzie zapas minimalnie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Interesują mnie drzwi Wikęd 26A antracyt. Nie widziałem tych drzwi na żywo, a chciałbym dowiedzieć się jaka jest struktura okleiny. Firma od której najprawdopodobniej kupię drzwi twierdzi iż teraz struktura jest szczotkowanego aluminium. Inny sprzedawca twierdzi że jest lekko chropowata, coś w stylu okleiny Sandgrain. Nadmieniam że chciałbym aby drzwi pasowały do bramy Wiśniowski w kolorze antracyt o gładkiej strukturze. Czy ktoś z Was może udzielić mi rzetelnej informacji nt. struktury okleiny tych drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego roku jest do wyboru okleina antracyt w dwóch wersjach: coś ala sandgrain, ale też opcja okleiny ze strukturą drewna (tak jak występuje u części producentów okien).

Kurcze - dobry sprzedawca, który ma do czynienia z ich drzwiami nawet dość sporadycznie, powinien mieć wzorniki tych kolorów.. czy tylko ja jestem uprzywilejowyny w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antracyt gładki - podobny do Wiśniowskiego antracyt sandgrain. Trochę jaśniejszy odcień od okien w okleinie antracyt.

 

Antracyt struktura drewna - odcień jak okna antracyt, ale jest bardziej chropowata od okleiny w oknach (głębsze rowki), przy dużej płaszczyźnie drzwi jest to mocno widoczne. Mi osobiście się średnio podoba.

 

LEWA - gładki ; PRAWA - struktura drewna

wiked drzwi antracyt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Antracyt struktura drewna - odcień jak okna antracyt, ale jest bardziej chropowata od okleiny w oknach (głębsze rowki), przy dużej płaszczyźnie drzwi jest to mocno widoczne. Mi osobiście się średnio podoba.

 

Wczoraj wstawiałem takie okno połączone z drzwiami. Ja widziałem minimalnie inny odcień, Klient długo się wpatrywał w czym rzecz. Gdyby stało metr od siebie to nie byłoby widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, szukam drzwi wikeda w kolorze mahoń , dysponuje ktoś może takim zdjęciem z realizacji ? , zastanawiam sie czy są mocno czerwone??? Mam stolarke okienną w kolorze mahoń i chyba drzwi tez powinny byc mahoń, choć przyznam , że nie podobają mi sie za bardzo, a nie wiem czy inny kolor będzie pasował, Pomóżcie w doborze ekipy montażowej z Bielska-Białej

 

:)

Edytowane przez gumisia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny dla drzwi Wikęd są do negocjacji, tak samo zreszta jak dla okien. Drzwi już zamowione, ostatecznie są to :

 

Termo Prestige model 37 kolor struktura antracyt, przeszklenie pisaskowane - 3590

Dual color jesdnostronnie RAL 1006 - 390

Klamka Prestige klasy C inox - 185

Wkładko-gałka WILKA klasy C - 75

Poszerzenia podprogowe PCV 190

Montaż 200

 

Łącznie 4630 netto + vat 8% = 5000 brutto, wynegocjowane na 4000 brutto, Pewnie udało się tak dobrze bo juz brałem okna.

 

A będzie to ostatecznie wygladało tak:

 

 

okna oregon IV

Untitled2.jpg

 

ral 1006 pod kolor okien

Untitled.jpg

 

drzwi

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny dla drzwi Wikęd są do negocjacji, tak samo zreszta jak dla okien. Drzwi już zamowione, ostatecznie są to :

 

Termo Prestige model 37 kolor struktura antracyt, przeszklenie pisaskowane - 3590

Dual color jesdnostronnie RAL 1006 - 390

Klamka Prestige klasy C inox - 185

Wkładko-gałka WILKA klasy C - 75

Poszerzenia podprogowe PCV 190

Montaż 200

 

Łącznie 4630 netto + vat 8% = 5000 brutto, wynegocjowane na 4000 brutto, Pewnie udało się tak dobrze bo juz brałem okna.

 

A będzie to ostatecznie wygladało tak:

 

 

okna oregon IV

[ATTACH=CONFIG]351956[/ATTACH]

 

ral 1006 pod kolor okien

[ATTACH=CONFIG]351957[/ATTACH]

 

drzwi

[ATTACH=CONFIG]351958[/ATTACH]

 

Cześć, coś mi się nie zgadzało w Twojej wycenie. Aczkolwiek to na Twój ino plus, gdyż mi z programu do wycen taka konfiguracja wychodzi nieco drożej :)

 

wycena rybak 2.jpg

Kalkulacja ceny.jpg

 

Jak już będziesz miał zamontowane, proszę o foto.. zapewne będzie Ciekawie to wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, szukam drzwi wikeda w kolorze mahoń , dysponuje ktoś może takim zdjęciem z realizacji ? , zastanawiam sie czy są mocno czerwone??? Mam stolarke okienną w kolorze mahoń i chyba drzwi tez powinny byc mahoń, choć przyznam , że nie podobają mi sie za bardzo, a nie wiem czy inny kolor będzie pasował, Pomóżcie w doborze ekipy montażowej z Bielska-Białej

 

:)

 

Cześć

 

Przeszukałem wszystkie swoje galerie i przyznam, iż niestety nie dysponuję realizacją drzwi w kolorze Mahoń. Tak jak pisał wcześniej Finlandia, 99% sklepów które mają w ofercie drzwi WIKĘD posiadają wzorniki kolorów - małe arkusze blachy okleinowane. Mahoń w drzwiach WIKĘD w stosunku do firm konkurencyjnych jest właśnie mniej czerwony i pasuje do okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, coś mi się nie zgadzało w Twojej wycenie. Aczkolwiek to na Twój ino plus, gdyż mi z programu do wycen taka konfiguracja wychodzi nieco drożej :)

 

[ATTACH=CONFIG]352063[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]352064[/ATTACH]

 

Jak już będziesz miał zamontowane, proszę o foto.. zapewne będzie Ciekawie to wyglądać.

 

Oczywiście że pochwalę się zdjęciami i na pewno będzie to wyglądało "oryginalnie". Jeśli będą wyglądały realnie zbyt nowocześnie to zapewne zdjęć nie wrzuce ponieważ będe martwy. Odpowiedzialność karną biore na siebie - żonka mnie zabije jak drzwi nie bedą pasowały do "klasycznego" domu.:)

 

Drzwi poczekają na magazynie aż ekipa od wylewek zakończy prace, realnie do konca maja będą wstawione i przy okazji wkomponowane w gotowe ocieplenie domu. Drzwi biorę z montażem na 8% z ta samą ekipą co montowała okna bo się sprawdziła rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Przeszukałem wszystkie swoje galerie i przyznam, iż niestety nie dysponuję realizacją drzwi w kolorze Mahoń. Tak jak pisał wcześniej Finlandia, 99% sklepów które mają w ofercie drzwi WIKĘD posiadają wzorniki kolorów - małe arkusze blachy okleinowane. Mahoń w drzwiach WIKĘD w stosunku do firm konkurencyjnych jest właśnie mniej czerwony i pasuje do okien.

 

Czesć :)

 

dzieki za odp, no własnie pewnie mało kto robi drzwi w mahoniu, sama mam obawy, tak oczywiście są blachy okleinowane , ale to nie to samo co kolor na 2m :),czy może Pan mi doradzić co ewentualnie poza mohoniem mogłoby pasować,

Z innej beczki mam też pytanie o ościeżnice do drzwi optimum, dowiedziałam się ze będą do nich termo ościeznice do miesiąca.Czy uważa Pan że warto dopłacic pewnie te 600zł, ?? Wydaje mi sie że jest to dość dużo, poniewaz w firmach konkurencyjnych np Delta ma drewniane chyba za 250zł, a KMT ma niby w standardzie jakieś ciepłe oscieżnice (może to za duzo powiedziane) , a optimum są zupłenie stalowe, Nie bardzo wiem czym to wszystko sie rózni i na co zwrócić uwagę. Prosiłabym o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć :)

 

dzieki za odp, no własnie pewnie mało kto robi drzwi w mahoniu, sama mam obawy, tak oczywiście są blachy okleinowane , ale to nie to samo co kolor na 2m :),czy może Pan mi doradzić co ewentualnie poza mohoniem mogłoby pasować,

Z innej beczki mam też pytanie o ościeżnice do drzwi optimum, dowiedziałam się ze będą do nich termo ościeznice do miesiąca.Czy uważa Pan że warto dopłacic pewnie te 600zł, ?? Wydaje mi sie że jest to dość dużo, poniewaz w firmach konkurencyjnych np Delta ma drewniane chyba za 250zł, a KMT ma niby w standardzie jakieś ciepłe oscieżnice (może to za duzo powiedziane) , a optimum są zupłenie stalowe, Nie bardzo wiem czym to wszystko sie rózni i na co zwrócić uwagę. Prosiłabym o poradę

 

KMT nie ma w standardzie ciepłych ościeżnic. Niedawno miałem montowane KMT 75 Plus z doświetlem bocznym i dopłacałem za aluminiową ościeżnicę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, patrze na katalog i jest napisane że ościeżnica CIEPŁA TERMA i próg Terma w KMT 75 PLUS w cenie , strona 16 katalogu. hmm

 

Zgadza się, ale przy rozmiarze otworu pod moje drzwi 150 cm (drzwi + doświetle) musi być zastosowana ościeżnica aluminiowa. Katalog katalogiem, a jak przyjdzie do zamówienia i montażu to dochodzi wiele rzeczy, o których nie przeczytamy w powyższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi nie musi - raczej powinna być ościeżnica z profilu aluminiowego przy takiej szerokości. Zwiększa to znacznie stabilność ościeżnicy oraz usztywnia całą konstrukcję i z biegiem czasu jest praktycznie nieczułe na ciągłą pracę.

 

P.S. KMT nie ma ościeżnicy w cenie:

http://www.kmt.com.pl/drzwi/drzwi/kmt_plus_75/index.html

 

"ościeżnica wykonana z blachy stalowej laminowanej 1.5 mm lub opcjonalnie ościeżnica aluminiowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi nie musi - raczej powinna być ościeżnica z profilu aluminiowego przy takiej szerokości. Zwiększa to znacznie stabilność ościeżnicy oraz usztywnia całą konstrukcję i z biegiem czasu jest praktycznie nieczułe na ciągłą pracę.

 

P.S. KMT nie ma ościeżnicy w cenie:

http://www.kmt.com.pl/drzwi/drzwi/kmt_plus_75/index.html

 

"ościeżnica wykonana z blachy stalowej laminowanej 1.5 mm lub opcjonalnie ościeżnica aluminiowa"

 

Witam

w takim razie informacje zawarte w katalogu sa nieprawdziwe?? Prosze zerknąc,

 

http://www.kmt.com.pl/drzwi/uploads/pdf/katalog-drzwi-2016.pdf#page=16&zoom=auto,-12,838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...