Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kolega mógł pomyśleć, zanim zamontował drzwi z pochwytem jak w sklepie albo przychodni. "Pochwyt" to nawet durnowato brzmi.
A co takiego pięknego w klamce?

PS. Mam pochwyt który sobie chwalę i robiąc ponownie nigdy bym się nie zdecydował na durnowatą i oklepaną klamke.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to w czym pochwyt jest lepszy od klamki ? Pytam poważnie, bo też wcześniej myślałem o pochwycie, jednak oprócz walorów wizualnych (chociaż to też kwestia gustu i obecnej mody) widzę tylko dodatkowe koszty, ok. 500 zł dopłaty do samego pochwytu lub prawie 800 zł do pochwytu z przyciskiem + 540 zł za elektrozaczepy (Wikęd Prestige).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego pięknego w klamce?

PS. Mam pochwyt który sobie chwalę i robiąc ponownie nigdy bym się nie

zdecydował na durnowatą i oklepaną klamke.

 

No to wyobraź sobie pochwyt zamiast klamki w eleganckim i stylowym domu. Pasuje jak wół do karety. Pochwyt po prostu nie wszędzie pasuje. Nie jestem zagorzałym przeciwnikiem pochwytów lecz nie demonizujmy pewnych rozwiązań. Mam dom w nowoczesnym stylu i pochwyt nawet by pasował lecz te ciągłe otwieranie z klucza bądź z elektrozamka jest lekko wkurzające. Mam też małe dzieci, którym pochwyt może utrudniać otwarcie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie, a ile emocji :)

piotrjazewicz dziękuję za odpowiedź, zamówione z pochwytem 90 stopni ze względów wizualnych :)

Jak pisze finlandia razem z elektrozaczepem, żeby dzieciom było łatwo otwierać. A dla dodatkowego zabezpieczenia (i ograniczenia kosztów) w kotłowni zwykła klamka.

Osobiście uważam, że firma po to daje możliwość wyboru, aby każdy mógł znaleźć rozwiązanie, które mu najbardziej odpowiada i się podoba. Nie było moim zamiarem wywołać dyskusję o wyższości klamki czy pochwytu, a uzyskanie prostej odpowiedzi na techniczne pytanie - co uzyskałem i za co dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również klamka wewnątrz. Mam pochwyt bez żadnych guziczków. Drzwi po lekkim pchnięciu ładnie się zamykają. Wiatr do tej pory nigdy nie dał rady ich otworzyć natomiast wnuczki nawet te najmniejsze nie mają żadnego problemu z ich otwarciem. Wystarczy lekkie szarpnięcie i drzwi otwarte. a klucz leży sobie spokojnie gdzieś w domu. We wkładce mały dzyndzelek dzięki któremu mogę drzwi zamknąć na stałe bez użycia klucza i nikt z zewnątrz bez niego nie wejdzie natomiast od wewnątrz można je otworzyć wtedy klamką. Koszt o wiele mniejszy niż pochwytu guziczkiem z elektrozamkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie rozwiązanie jest dobre o ile wiemy co kupujemy i po co to robimy. Większość ludzi kupuje pochwyt bo ładnie wygląda. I jest to prawda - wygląda świetnie w nowoczesnych wnętrzach i do nowoczesnych elewacji. Szczególnie dobrze prezentuje się z antracytem lub drzwiami z palety RAL.

Brakowało mi do tej pory czarnych pochwytów. Kilku klientów o nie pytało, a i mi by się przydał ze względu na czarne dodatki w domku. Cóż - mam obecnie 26ki z inoxem i refleksem z klamką więc pewnie trochę jeszcze pobędą ze mną. Jak to mówią, szewc w dziurawych butach chodzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGa, nie jesteś odosobniona. Też probuję zrozumieć ten sens.. Bo chyba nie jest to kwestia tej drobnej różnicy (jeśli ona wyjdzie).

Także - jeśli jesteś zdecydowana na Wikęd i otwór pozwala na zastosowanie TP to je bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto dorzucić kilka złotych do najwyższej serii TP. Pamiętaj, że nie każdy może pozwolić sobie na poszerzenie otworu, czy też dołożenie tych kilku dodatkowych złotych do TP, bo i tak już naciąga budżet gdy Klient zakłada że weźmie Premium + Termo, a decyduje się na Optimum na ciepłej ościeżnicy. Różnice rzędu 400zł netto (optimum+termo vs TP) to nie jest mała kwota. Zależy od wzoru jaki się wybierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wzorze wychodzi 200 zł różnicy.

Zmierzę jeszcze tylko otwór.

Dzięki.

Pozdrawiam :)

 

To negocjuj ze sprzedawcą jakiś rabat na TermoPrestige i będziesz na pewno jeszcze bardziej zadowolona z tych drzwi w porównaniu do Optimum. Może na montażu coś się da ukręcić (tylko nie kosztem jakości, bo TP nie lubią być montowane po macoszemu) i będziesz miała na prawdę dobrą cenę na TP. :)

 

Fin - wiesz jak ludzie czasem wybierają. Sami nakręcają się niepotrzebnie na słowa: termo, ciepły, 3D, auto itd. Ważne aby iść w to co jest teraz modne a nie w to co będzie skuteczniejsze w danym rozwiązaniu. Jak patrzysz z tej strony i odejmujesz od TP aby mieć Optimum to wyjdzie mała kwota. Jak chcesz do tego samego wzoru doliczyć od Premium do Optimum to wychodzi już zupełnie inaczej.

 

Pierwszy wzór w katalogu czyli 39 (bez szyb i dodatków). Wszędzie doliczam ościeżnicę Termo (do Premium i Optimum, bo w TP to standard) tak aby było miarodajne liczenie.

Premium + Termo = 2769 netto (w tym dopłata za ościeżnicę Termo 680zł netto)

+670 złotych dopłaty do wyższego modelu

Optimum + Termo = 3439 netto (w tym dopłata za ościeżnicę Termo 750zł netto)

+311 złotych dopłaty do wyższego modelu

TermoPrestige = 3750 netto (bez dopłaty za ościeżnicę Termo która jest w standardzie tej serii)

 

Dla jasności - jak pisałem wyżej. Dla mnie Optimum to półka wyższa od Premium, gdzie mogę Klienta namówić do zakupu lepszych drzwi. Nie traktuję jej jako oszczędności i schodzenia z Termo Prestige do Optimum aby Klientowi zrobić oszczędność rzędu 300zł. Patrząc w tą stronę, to Klient z portfela musi wyłożyć +670zł co licząc po chłopsku jest prawie 1/4 ceny początkowej więcej.

I teraz pytanie czy opłaca się dopłacić prawie 25% do ceny wyjściowej pomiędzy Premium z Termo a Optimum z Termo? Jak dla mnie jest to półka której mi brakowało. To zupełnie inne drzwi, inne zamki, etc.

 

P.S. Z Wami też muszę się zgodzić, że jak ktoś celuje w Optimum+Termo to powinien sięgnąć po te 2-3 stówy więcej do portfela i kupić Termo Prestige, które moim zdaniem trochę namieszało w rynku (pozytywnie rzecz jasna).

 

P.S. #2 - link do katalogu aby można było to sobie na spokojnie policzyć:

http://wiked.pl/images/katalog/katalog_wiked_52str_czerwiec_2016.pdf

 

Ościeżnice na stronie 46. Wzór numer 39 na samym początku - coś koło 10 strony (zaraz po nowościach i podstawowych informacjach).

Edytowane przez theme
dodanie katalogu do obliczeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos rozwiac moje watpliwosci i wytlumaczyc jak dziala otwieranie drzwi z pochwytem..

Na forum przeczytalem, ze jest tam jakis dyndzelek i mozna otwierac drzwi z zewnatrz bez uzycia klucza

W jednym salonie powiedziano mi, ze jest jakis przelacznik dzien/noc i w zaleznosci jak sie ustawi mozna otwierac drzwi bez klucza/z kluczem (drzwi bez elektrozaczepu)

Natomiast w innym salonie powiedziano mi, ze przy pochwycie otwieranie jest tylko z klucza, ze opcja dzien/noc wystepuje przy elektrozaczepie..

 

Jak to w koncu jest, bo kazdy mowi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej. Mam drzwi bez elektrozaczepu i otwieram bez problemu bez klucza. Jest przełącznik (dzyndzelek) tak zwany dzień/noc po przełączeniu którego drzwi z zewnątrz będziesz mógł otworzyć tylko z klucza. Natomiast od wewnątrz nie ma to znaczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...