Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O dokładne Ud dla naświetli pytaj producenta. Podpowiem Ci, że nie będzie ono takie samo jak Ud dla drzwi. Niestety im więcej szyby tym większa utrata ciepła co jest oczywiste. Rama od Termo Prestige jest grubsza więc będzie minimalnie cieplejsza jak rama od Termo.

 

Jeśli zastanawiasz się pomiędzy drzwiami we wzorze 37 w seriach Premium+Termo a TermoPrestige to zdecydowanie polecę Ci zakup wyższej serii. Różnice są znaczne - od zamka hakowego z dociskiem na całej stronie zamkowej, po grubsze ościeżnice i skrzydło w TP, opadające progi itd.

 

P.S. dopiero zobaczyłem Twoją wiadomość na skrzynce. Wolę odpowiedzieć tutaj aby więcej osób skorzystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr U zmienia się w zależności od wielkości przeszklenia i chcąc być rzetelnym należałoby podać wartość dla każdego modelu.

 

Kurcze - co Wam daje takie szczegółowe poznanie Ud? Przecież to są wartości praktycznie pomijalne w całym bilansie. No chyba że dam składa się z samych drzwi.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że badania przeprowadzane są dla zestawu:

-PEŁNE skrzydło drzwiowe

-konkretna ościeżnica (Termo, 11, 9 )

-komplet okuć zawierający klamkę, wkładki i OKREŚLONY PRÓG.

 

Szacuje się, że jeśli jest Ud=1 dla pełnych drzwi, to przeszklenie pi razy oko "standardowe" osłabia termikę i Ud wychodzi jakieś 1,1-1,2. Ale zaznaczam - są to takie pi razy oko wyliczenia, bo to zależy od konkretnego modelu drzwi a raczej wielkości szyby.

 

Poniżej info o OPTIOMUM pełnym i żebym Cię nie oszukał ale to jest na ościeżnicy 11 (zwykłej pełnej):

http://wiked.pl/images/NOWECERTYFIKATY/DRZWI/_OPTIMUM.pdf

 

Dla Optimum+Termo nie mam info. Jutro pomęczę Piotra o dane.

 

A tu masz TERMO PRESTIGE dla pełnych i przeszklonych:

http://wiked.pl/images/NOWECERTYFIKATY/DRZWI/_TERMO_PRESTIGE.pdf

 

Nie jest podany model przeszklenia ale z tego co rozmawiałem to jest to największe przeszklenie w ofercie.

 

Jeśli masz budżet to nie zastanawiaj się tylko od razu strzel sobie TP bo to się opłaca pod względem jakość-cena-ciepło w domu-radość rodziny itd ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez słaby parametr z przeszkleniem zrezygnowałem z drzwi Termo Prestige. Na forum wychwalane, a najwyższy model, szeroki i Ud = 1,1 to bardzo słabo. W tej samej cenie mam KMT Plus 75 Passive o Ud < 0,96. Niestety też nie wiem ile dokładnie z ościeżnicą Passive.

 

Aha, a potrzebne do dofinansowania NFOŚiGW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez słaby parametr z przeszkleniem zrezygnowałem z drzwi Termo Prestige. Na forum wychwalane, a najwyższy model, szeroki i Ud = 1,1 to bardzo słabo. W tej samej cenie mam KMT Plus 75 Passive o Ud < 0,96. Niestety też nie wiem ile dokładnie z ościeżnicą Passive.

 

Aha, a potrzebne do dofinansowania NFOŚiGW.

 

Ja to jestem zdania, że parametr Ud jednego producenta a drugiego to czasem niebo a ziemia. Często zastanawiałem się skąd biorą się te parametry, które obserwuje w katalogach producentów, niejednokrotnie było to sprzeczne z tym co widzę na żywo jako produkt a z tym co jest deklarowane jako parametry. Zdarza się że drzwi na styropianie grubości w granicy 50mm-70mm mają współczynniki lepsze niż te grubsze na "pianie", że są producenci którzy na drzwiach stalowych deklarują lepsze współczynniki niż producenci drzwi drewnianych i aluminiowych. Oglądamy drzwi często przed zakupem na żywo, widzimy budowę skrzydła ( tj. grubość, system uszczelek, rodzaj ościeżnicy i progu etc.) możemy porównać czy te drzwi zasługują na miano ciepłych czy konkurencyjne słabiej wyposażone o cieńszym skrzydle są faktycznie cieplejsze. Wiadomo, że serie drzwi różnią się parametrami i to też jest jedno z ważnych kryteriów, którymi się kierujemy. Problem w tym, że nie każdy wie że podane współczynniki to tzw. referencyjne dla danego skrzydła o ustalonym rozmiarze i to że jeden producent przebada drzwi o wymiarach podobnych/zbliżonych do wymiarów "bramy garażowej" zaś drugi podaje rzetelne parametry stąd się bierze Ud. WIKĘD pod wzgląd do badań tak jak "theme" napisał, wybrał model drzwi TP wzór 12 czyli z powierzchnią szyby największą, można było pójść na skróty i wybrać najmniejsze przeszklenie i deklarować Ud tylko pytanie po co.

 

Kerad85 u Mnie na pomorzu znam tylko 1 klienta, który dostał owe dofinansowanie z NFOŚiGW i faktycznie budował dom ciepły.

 

Jak coś to Finlandia popraw mnie :)

 

pozdrawiam

 

P.J

Edytowane przez piotrjazewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno przestałem zwracać uwagę na parametr U, a przynajmniej nie jest dla mnie aż tak istotny. Po tym, jak kolega oknotest rozprawił się z tematem szczelności stolarki na liczbach (złotówkach) mam też w ręku argumenty rzeczowe podane na tacy.

Ale dofinansowanie opiera się na papierach i tu "zbytnia" uczciwość jaką prezentuje Wikęd w podejściu do tematu jest "słaba" marketingowo ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi 2m2, jedne U=1,1, a drugie U=0,6 to roczna różnica w stratach za ogrzewanie na poziomie 72kWh. Warte to najwyżej 44zł przy ogrzewaniu czystym prądem.

 

Wątpię aby ktoś normalny zauważył 72kWh energii które poszło w kosmos. A jak już rozmawiamy w wątku Wikędowym to wydaje mi się, że TP niewiele poprawiło parametr U na papierze ale znacznie poprawiło szczelność i sztywność porównując ze swoim poprzednikiem (Premium + Termo, bo w momencie wejścia nie było Optimum+Termo).

Co do marketingu - no przyznam że są aż za uczciwi bo konkurencja obiecuje więcej. Przypomnijcie mi kto robił drzwi z Ud w okolicy 0,75-0,9 w bezprzylgowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania :)

 

1. Jaka jest grubość ościeżnicy TP? (chodzi mi o to na ile mm 'odstaje' od ściany)

 

2. Czy nie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem są drzwi z dwoma kluczami, niż z jednym centralnym? Jak rozumiem gdy 'zainteresowany' dobierze się do głównego zamka standardowego w TP to puszczają wszystkie zabezpieczenia...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem drzwi optimum ze zwylla oscieznica ale chcialbym prog ocieplony, czy moge taki dokupic, podmienic?

 

Czy orientuje sie ktos czy i kiedy maja promocje sezonowe?

 

Możesz taki próg mieć za dopłatą 85zł netto. Nie jest to próg kompozytowy na którego czasem narzekają Klienci, że za szybko widać na nim ślady użytkowania. Jest to próg aluminiowo-kompozytowy ... czytaj ciepły.

Tylko, że ten próg będzie węższy od ościeżnicy, bo jest on przewidziany do zamknięcia od dołu ościeżnicy TERMO od serii Optimum (78mm) a Ty chcesz ościeżnicę "zwykłą" o rozmiarze 110mm (jej nazwa "12").

Ja polecałbym Ci zastosować od dołu poszerzenie podprogowe i będziesz na prawdę zadowolony z tego rozwiązania.

http://wiked.pl/images/katalog/katalog_wiked_52str_czerwiec_2016.pdf

 

strona 48.

 

 

Aga-Białystok

 

Rozmiar to 78x81mm. Grubość to 78, a Twoje "odstawanie od ściany" to 81mm w najszerszym miejscu i 49mm w najwęższym.

Zobacz katalog na stronie 52 na górze.

Edytowane przez theme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...