Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podpowiedzcie jaki próg lepiej wziąć przy standardowej wersji Optimum? Zwykły AL czy ten z wstawką PCV? Oba modele są bez dopłaty?

Da się w Wikędzie dokupić drugi komplet wkładek standardowych, żeby wszystkie 4 były otwierane jednym kluczem?

 

co do wkładek jest taka możliwość tylko trzeba sie zapytać. nie ma tego w katalogu a ja nie pamiętam dopłaty do tego rozwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podpowiedzcie jaki próg lepiej wziąć przy standardowej wersji Optimum? Zwykły AL czy ten z wstawką PCV? Oba modele są bez dopłaty?

Da się w Wikędzie dokupić drugi komplet wkładek standardowych, żeby wszystkie 4 były otwierane jednym kluczem?

 

Cześć

Do ościeżnicy stalowej masz próg aluminiowy zaś próg pcv/alu występuje wyłącznie z ościeżnica cieplą termo. Jeśli chodzi o wkładki można zamówić pod jeden klucz jeśli dotyczy to jednej serii drzwi (rozstawu wkładki) jest to do indywidualnej wyceny.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Do ościeżnicy stalowej masz próg aluminiowy zaś próg pcv/alu występuje wyłącznie z ościeżnica cieplą termo. Jeśli chodzi o wkładki można zamówić pod jeden klucz jeśli dotyczy to jednej serii drzwi (rozstawu wkładki) jest to do indywidualnej wyceny.

Piotr

A jak stabilny jest ten próg i jaką ma wysokość? Da radę zamontować go na poziomie wylewki przed płytkami czy jest za niski? A orientujesz się ile może kosztować komplet takich standardowych wkladek jak w optimum 50/50mm? Dużo więcej niż cena w katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak stabilny jest ten próg i jaką ma wysokość? Da radę zamontować go na poziomie wylewki przed płytkami czy jest za niski? A orientujesz się ile może kosztować komplet takich standardowych wkladek jak w optimum 50/50mm? Dużo więcej niż cena w katalogu?

 

Cześć

 

Próg w drzwiach WIKĘD w ościeżnicach stalowych najczęściej montują montażyści poprzez skręcenie go wraz z ościeżnicą na etapie montażu, są do tego przygotowane otwory wraz ze śrubami mocującymi w komplecie. Próg ma w najwyższym miejscu wysokość 2cm (takie są wymogi prawne, iż nie może być wyższy) zaś w najniższym miejscu około 6-8mm. Z tego względu, jeśli masz drzwi otwierane na zewnątrz niższa krawędź będzie od strony wiatrołapu, stąd montażysta najczęściej podnosi ościeżnicę wraz z progiem o wysokość gotowej podłogi (wysokość kafli etc...). Czasem montażyści, montują listwę montażową a próg wklejają później na gotową podłogę - używając klejów montażowych.

Poniżej masz zdjęcia 2 progów, ALU oraz PCV/ALU myślę, że to rozświetli temat.

Warto pamiętać również o stosowaniu poszerzeń podprogowych, zastosowanie ciepłego progu nie eliminuje przemarzania podprogowego.

Jeśli chodzi o 2 komplet wkładek, ceny za wkładki obowiązują jak w katalogu. Jeśli będzie to miał być system, musisz poprosić sprzedawcę o wycenę tego w fabryce.

progi wiked.jpg

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Próg w drzwiach WIKĘD w ościeżnicach stalowych najczęściej montują montażyści poprzez skręcenie go wraz z ościeżnicą na etapie montażu, są do tego przygotowane otwory wraz ze śrubami mocującymi w komplecie. Próg ma w najwyższym miejscu wysokość 2cm (takie są wymogi prawne, iż nie może być wyższy) zaś w najniższym miejscu około 6-8mm. Z tego względu, jeśli masz drzwi otwierane na zewnątrz niższa krawędź będzie od strony wiatrołapu, stąd montażysta najczęściej podnosi ościeżnicę wraz z progiem o wysokość gotowej podłogi (wysokość kafli etc...). Czasem montażyści, montują listwę montażową a próg wklejają później na gotową podłogę - używając klejów montażowych.

Poniżej masz zdjęcia 2 progów, ALU oraz PCV/ALU myślę, że to rozświetli temat.

Warto pamiętać również o stosowaniu poszerzeń podprogowych, zastosowanie ciepłego progu nie eliminuje przemarzania podprogowego.

Jeśli chodzi o 2 komplet wkładek, ceny za wkładki obowiązują jak w katalogu. Jeśli będzie to miał być system, musisz poprosić sprzedawcę o wycenę tego w fabryce.

[ATTACH=CONFIG]380869[/ATTACH]

 

Piotr

 

Dzięki za info. Ogólnie najbardziej by mi pasowało zamontować standardowy próg na wylewce i później wjechać na niego częściowo płytkami, bo nie chce za dużo w górę podkuwać nadproża. Po drugiej stronie mam jeszcze dwa schodki do garażu, a próg bdzie robi za trzeci, więc im będzie niższy tym w sumie wygodniej i bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

St@nley - napisz jakie chcesz kupić drzwi, bo różnie montowany jest próg. Raz pomiędzy ościeżnicą, a raz pod nią wchodzi. Dla Ciebie większego znaczenia to nie będzie miało, ale warto o tym wspomnieć montażyście aby wiedział jak się do roboty przygotować.

I jak masz miejsce to podpisuję się pod słowami Piotra - poszerzenie podprogowe z Wikędu za parę złotych kup i nie pożałujesz.

 

forscher - widzę zadowolenie więc z tym serwisem wszystko już jest OK i drzwi śmigają jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie ponownie

Drzwi do kotlowni wybrane, montaz za tydzien. Przyszedl czas na drzwi zewnetrzne. Jutro mam fachowca na budowie ktory ma mi poprawic otwor pod drzwi a ja nie moge dojsc do ladu z katalogiem wikedu :( Wybralismy drzwi wzor 12 szer 90 + naswietle boczne 40 cm. Seria drzwi prestige termo. Jakie wymiary otworu musze przygotowac ? I czy w katalogu poziom posadzki to poziom wylewki czy to juz poziom gotowej plytki ?

 

No i drugie pytanie czy pchac sie w ogole w najlepsza opcje czy np optimum z termo w zupelnosci wystarczy ?

 

Montuje oczywiscie poszerzenia podprogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiked.pl/images/katalog/katalog_2017_luty.pdf

 

Przewidziano już luz montażowy, dla drzwi "130" ościeżnica termo, wymiar w świetle muru

Szerokość - 1450 mm

Wysokość - 2087 mm

 

Jest to wymiar od posadzki, a płytkami dojeżdża się do zamontowanego progu.

 

Wszystko zależy od budowy przedsionka, jeżeli nie będzie dogrzewany, to radzę zamówić ościeżnicę optimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd źle doczytałem. Tamten wymiar był do drzwi dwuskrzydłowych premium/normal. Strona 43 katalogu - szerokość dostawki oznacza, że jej wymiar wraz z ościeżnicą ma taki wymiar po stronie zewnętrznej - czyli w tym wypadku 400 mm

 

Seria prestige jest na samym dole katalogu, czyli:

 

Szerokość "90" + dostawka 400 mm -> 1109 + 400 = 1509 mm

Wysokość - 2110 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi. Z tego co pamietam kosztowało to 180zł. Uciąć samodzielnie się nie da, bo to drzwi z "czterostronną przylgą" czyli od dołu też są wyprofilowane i mają uszczelkę na skrzydle (i to nie jedną). M.in. dlatego ten model nie może być porównywany z Optimum Termo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócenie drzwi TP kosztuje

-160zł netto do 50mm

-280zł netto od 50mm do 100mm

 

http://wiked.pl/images/katalog/katalog_2017_luty.pdf

Strona 50 - dopłaty i dodatki jakie można sobie dorzucić do drzwi.

 

I tak jak pisał wyżej Finlandia - samodzielnie NIE można skracać. One są produkowane "na wymiar" ze względu na przylgę dolną.

 

P.S. coś czuję, że hektor80 ma na odsprzedanie takie drzwi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem juz prawie zdecydowany na drzwi Wikęd wzor 31. Zastanawiam sie jeszcze miedzy optimum termo a prestige- z tego co czytam to chyba warto dolozyc, tak?

Mam jeszcze jedna wątpliwość odnosnie sztywnosci oscieznicy- mianowicie od dwoch sprzedawców slyszalem juz ze nie grzeszy sztywnoscia - jak to jest w rzeczywistosci? Polecaja mi inne firmy z oscieznicami aluminiowo drewnianymi- mnie jednak to nie przekonuje.

Prosze o porade z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...