Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co do wyboru drzwi, to zalezy czego od nich oczkujesz, prócz standardowego zabezpieczenia twojego domu przed wizytą niechcianego gościa. Jak przeglądałem ofertę wikęd to mają spory wybór, jeśli chodzi o wygląd. Kilka nawet wyglądem jest podobnych do tych, które można znaleźć w ofercie :spam: Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wyglądem bym się nie przejmował. Myślę, że u większości producentów, znajdziesz modele które są do siebie podobne. Ty akurat widziałeś coś podobnego do :spam:. To tak naprawdę kwestia gustu. Bardziej bym patrzył pod kątem specyfikacji i ewentualnie dostępnych dodatków, zwiekszających bezpieczeństwo Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssik, to czy drzwi otwierają się do środka czy nazewnątrz jest akurat mało istotne. Możesz wybrać takie, które otwierają się na zewnątrz, do wewnątrz, i będą albo lewe, albo prawe. Kwestia gustu i wygody. Porównaj przede wszystkim materiał z jakiego są wykonane i to jaką wartość przyjmuje Ud.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spamerzy aluhałs atakują szerokim frontem. Aż im się plączą posty. Jak tylko dotrę do kompa to zrobię odpowiednią pamiątkę:)

... Kilka nawet wyglądem jest podobnych do tych, które można znaleźć w ofercie aluhaus.

....coś podobnego do aluhaus...

A jestem pewien, że widziałem jeszcze jeden post z takim samym przekazem...

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaknik jest wklejany. Jak masz np. balkon czy inne duże zadaszenie nad drzwiami to od biedy można zrezygnować z tego, choć generalnie okapnik ma swoją funkcję którą musi spełniać - czyli odpychanie wody spływającej po skrzydle.

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale chciałbym podkreślić, że najlepsze okapniki mają w amelino-hałsie hahaha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Szpada to ewidentny montaż i to do sprzedawcy kieruj roszczenia. Pocenie się to wilgotność/Też nie wina drzwi/ Ale wada nr 1 może mieć w tym swój udział.

 

Dokładnie tak często jest - niestety ja też się sparzyłem kiedyś zaniedbując dobry montaż. A o ile z wewnętrznymi laik sobie jeszcze poradzi, to zewnętrzne wymagają już trochę wiedzy i też umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Szczególnie, że Wikędy (poza najniższą serią) mają zasuwnicę hakową i jednak trzeba ją dobrze ustawić względem ościeża aby wszystko dobrze pracowało. Osoba, która robi to pierwszy raz może mieć problem z tym, ale jest to wykonalne. Wszystko kwestia czasu i determinacji montującego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam serdecznie. Panowie zakupiłem drzwi Wikęd optimum. Problem jest taki że z ościeżnicy wypada mi uszczelka. Chodzi mi o uszczelkę znajdująca się od strony zamka. Nie da się jej za żadne skarby włożyć do drzwi ponieważ przy otwieraniu odrazu wypada. 2 pozostałe uszczelki się trzymają ale tak prawdę powiedziawszy to wyglądają jakby zaraz miały wypaść. Czy ktoś ma może na to jakiś patent? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dla mnie to nie problem, jeżeli tak może się wydarzyć. Mam tylko pytanie czym podkleić tą uszczelkę? Silikonem? I jak to najlepiej zrobić? Z tego co widzę to wyciągają ją drzwi od strony zewnętrznej ościeżnicy. Czy posmarować tą ściankę delikatnie silikonem, czy zrobić to tylko jakoś miejscowo co ileś cm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Poszukuje tylne drzwi na szerokość 100cm, umiejscowienie - kotłownia(ogrzewanie podłogowe - pompa ciepła lub gaz):

drzwi.jpg

Wymyśliłem sobie Wikęd Premium z ościeżnica Termo 54mm - 90N

bez wstawek czyli całe w kolorze antracyt, otwierane na zewnątrz z wizjerem szerokokatnym

Czy to dobry wybór ? Czy warto inwestować w ciepły próg ? Coś warto jeszcze dołożyć do tych drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Poszukuje tylne drzwi na szerokość 100cm, umiejscowienie - kotłownia(ogrzewanie podłogowe - pompa ciepła lub gaz):

[ATTACH=CONFIG]429296[/ATTACH]

Wymyśliłem sobie Wikęd Premium z ościeżnica Termo 54mm - 90N

bez wstawek czyli całe w kolorze antracyt, otwierane na zewnątrz z wizjerem szerokokatnym

Czy to dobry wybór ? Czy warto inwestować w ciepły próg ? Coś warto jeszcze dołożyć do tych drzwi?

 

W ościeżnicy termo jest cieply prog. Tylko czy potrzeba az takiego wypasu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Drzwi założone we wrześniu 2017.

 

Latem 2018 zaobserwowałem problem polegający na tym, że klamka powoli zaczęła się robić coraz luźniejsza "wzdłużnie" (w osi otworu na klamkę w zamku). Kiedyś w klamkach drzwiowych były takie otwory do wsadzenia gwoździka, którego zadaniem było trzymanie całej klamki w kupie. I wyglądało to tak, jakby ten gwoździk wyjąć; normalnie w starych drzwiach klamka przy pociągnięciu za nią natychmiast by się rozłożyła – tutaj przez tygodnie powoli się rozsuwała.

 

Zgłosiłem problem do firmy z autoryzacją Wikędu, która instalowała drzwi. W końcu klamka się sama rozłożyła. Drzwi na gwarancji, więc sam w tym nie grzebałem, tylko czekałem na monterów.

 

Trzpień klamki wyglądał mniej więcej tak, jak na załączonym dalej zdjęciu. Moim zdaniem było z nim coś nie tak – wydaje mi się, że tam powinna być taka okrągła pojedyncza dziurka, a nie podłużna. Monterzy, którzy przyjechali do naprawy, po prostu tę klamkę złożyli i na tym polegała cała naprawa. Fakt takiego, a nie innego wyglądu trzpienia klamki zignorowali. Nie protestowałem uznając, że skoro są specjalistami, w dodatku autoryzowanymi przez Wikęd, to chyba wiedzą, co robią.

 

Ostatnio jednak problem wystąpił ponownie. Wczoraj klamka wyszła ponownie (choć objawów problemów z nią nie było za bardzo widać, może była trochę luźniejsza, niż wcześniej, ale tylko lekko), w dodatku jeden z domowników (starsza osoba) doznał przy tym fizycznego urazu upadając na schody...

 

W tym momencie klamka wygląda tak:

 

7341284300_1558183417.jpg

 

9325783400_1558183419.jpg

 

4417037800_1558183418.jpg

 

Czy według was to jest normalne? Czy firma montująca nie powinna tej klamki (lub chociaż tego trzpienia, o ile da się go oddzielić od jednej z części klamki) wymienić?

 

A w ogóle – ostatnio zauważyłem, że uszczelka po stronie zawiasów nie dochodzi do samego szczytu ościeżnicy. Jest tam kilka centymetrów przerwy, tak jakby monterzy za bardzo przycięli uszczelkę i ten fakt zignorowali. Czy tak ma być?

 

Drzwi to były Wikędy Premium.

 

Zastanawiam się, czy kontaktować się jeszcze z firmą montującą, czy od razu z Wikędem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki Axa - zdominowały polski rynek (występują w wielu drzwiach uznawanych za markowe). Są niezłe, ale nie najlepsze. Zwyczajnie wygrywają w relacji cena/jakość/dostępność. Faktycznie często bywają na nich luzy. Jakiś czas temu Axa zaczęła śrubki blokujące klej smarować klejem do gwintów.

Być może trzpień u Ciebie wystarczy przełożyć w drugiej części klamki.

 

Montażyści nie docinają uszczelki w skrzydle (chyba że mowa o tej w ościeżnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...