Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Danfoss Living Eco


chrisowaty

Recommended Posts

Tak wszędzie jednakowo, te same grzejniki te same wkładki termostatyczne..

Jeszcze jedno mnie dziwi dlaczego jesli jest zapotrzebowanie na ciepło to tylko górna część grzejnika jest ciepła, każdy tak ma...

 

A zamieniałeś głowice z innych pomieszczeń,przekładałeś tam ?

Może się zakłócają 3 sztuki w jednym pomieszczeniu ,zostaw jedną dwie odłącz.

A może nie masz regulacji instalacji kryzowania nie zrobiłeś .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zakłucać sie nie zakłucają bo komunikacja ciągle jest. Grzejniki mam podłaczone pod rozdzielacz i na tej wkładce termostatycznej sa ustawione na 6 to chyba max otwarcie.

 

Nie jest dobrze jak wszystkie grzejniki są rozkręcone na maxa ,bo jak otworzą się zawory w pomieszczeniach na innych grzejnikach o te 3 nie dogrzewają brak jest ciśnienia- przepływu .

 

Weź w tych pomieszczeniach gdzie grzeją grzejniki bez problemu ustaw na wkładce 5,4,3 itd.. ,tak długo kryzuj aż te 3 zaczną grzać .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Długo nic nie pisałem ,czytając to co powyżej.

A więc tak.

Termostaty Living Eco ,są jednymi z najdokładniejszych termostatów na polskim rynku.

Wahania dokładności ,są rzędu 0,5 deg.

Do sprawności dla każdego usera,trzeba doliczyć:

1.Niesamowitą precyzję-czyli czas obserwacji temp. zadanej w pomieszczeniu -pow 48h.

2.Poprawne zamontowanie głowic.

3.Odpowiednie kryzy na zaworach-najlepiej wg.projektu-jeśli nie ma łopatologia-długa,ale optymalna.

4.Komfort cieplny-wyrozumiałość -nie zawsze jest zimno,kiedy grzejnik jest zimny,albo w sporej części chłodny.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zauważyłem:

- po zdjęciu głowicy z jednego grzejnika reszta dalej zimna ( temp zadana na danfosach 22 a temp w salonie 21)

- jeśli ustawię temp na danfosie 23 to temp w salonie w oscyluje koło 22, jesli ustawię 22 to oscyluje koło 21

- wszystkie grzejniki przepływ ustawiony na max, \

- dziwne dlaczego jeśli jest ustawiona na wszystkich 22 temp. a w pomieszczeniu jest 21 to grzeje tylko jeden grzejnik?

- wszystkie grzejnika cos tam grzeja jeśli zmienie z 22 np na 23 na moment wszystkie robią się ciepłe

- wszystkie grzejniki są odkryte i niczym nie zastawione

 

a czy spiłowanie tej iglicy wychodzacej z wkładki termostatycznej może cos poprawić?

Edytowane przez sebapulawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zauważyłem:

- po zdjęciu głowicy z jednego grzejnika reszta dalej zimna ( temp zadana na danfosach 22 a temp w salonie 21)

- jeśli ustawię temp na danfosie 23 to temp w salonie w oscyluje koło 22, jesli ustawię 22 to oscyluje koło 21

- wszystkie grzejniki przepływ ustawiony na max, \

- dziwne dlaczego jeśli jest ustawiona na wszystkich 22 temp. a w pomieszczeniu jest 21 to grzeje tylko jeden grzejnik?

- wszystkie grzejnika cos tam grzeja jeśli zmienie z 22 np na 23 na moment wszystkie robią się ciepłe

- wszystkie grzejniki są odkryte i niczym nie zastawione

 

a czy spiłowanie tej iglicy wychodzacej z wkładki termostatycznej może cos poprawić?

 

 

Woda płynie zawsze tam gdzie ma najmniejszy opór. W przypadku braku równowagi hydraulicznej, w tym przypadku braku nastaw na zaworach termostatycznych, przez grzejniki znajdujące się najbliżej źródła ciepła przepłynie więcej wody niż przez te, które są najbardziej oddalone (nawet jeśli nastawy na zaworach są takie same). Efekt ten mógłby Pan zaobserwować gdyby zdjął Pan głowice ze wszystkich zaworów (nie tylko z tych, które wzbudzają wątpliwości). Wynika to z faktu, że dobierając nastawę wstępną zaworu bierzemy pod uwagę dwa parametry: przepływ oraz spadek ciśnienia na zaworze. Przepływ zależy od mocy grzejnika (jego wielkości i tego jakie zapotrzebowanie jest na moc w danym pomieszczeniu) oraz od parametrów temperaturowych instalacji, spadek ciśnienia zależy natomiast również od typu/wielkości grzejnika, ciśnienia pompowania oraz od odległości zaworu od pompy. Ze względu na ilość parametrów jakie trzeba wziąć pod uwagę przy prawidłowym doborze nastaw – należałoby w tym celu wykonać obliczenia hydrauliczne instalacji (projekt).

 

Bez obliczeń hydraulicznych można dobrać nastawy metodą doświadczalną, kierując się jedną podstawową zasadą: zawory w grzejnikach najbardziej oddalonych od źródła ciepła powinny mieć najwyższą wartość nastawy – a im bliżej źródła te wartości powinny być zmniejszane. W przypadku budynków z kilkoma kondygnacjami najbardziej oddalony grzejnik to będzie się znajdował na najwyższej kondygnacji (zakładając, że źródło ciepła jest na samym dole).

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcam do kontaktu z doradcą technicznym Danfoss:

 

 

Z poważaniem,

Ekspert Danfoss Poland

Edytowane przez Tomaszs131
link reklamowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Czy sa jakies problemy we wspolpracy glowic Living ECO i zaworow RTD-N? Zawor zamontowany przez spoldzielnie conajmniej 10 lat temu.

 

Zakladam glowice zgodnie z instrukcja. Korzystam z zalaczonego adaptera. Po zalozeniu glowica zamyka zawor i nie reaguje na zmiane temperatury na glowicy (w pokoju ok. 20 stopni, glowica ustawiona na 28 ).

 

Wyprobowalem 2 rozne glowice (od roznych sprzedawcow) na 2 kaloryferach. Po menu widac, ze roznia sie minimalnie oprogramowaniem.

 

Czy ktos mial podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu i działać powinno. Jeżeli zamontowałeś głowicę dość niedawno, to daj jej się nauczyć warunków panujących w pomieszczeniu, jak i mocy z jaką grzeje grzejnik.

 

Głowice te tak mają, że jeśli zbliża się zaprogramowany czas obniżenia temperatury to zwiększenie nastawy podwyższenia nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu i działać powinno. Jeżeli zamontowałeś głowicę dość niedawno, to daj jej się nauczyć warunków panujących w pomieszczeniu, jak i mocy z jaką grzeje grzejnik.

 

Głowice te tak mają, że jeśli zbliża się zaprogramowany czas obniżenia temperatury to zwiększenie nastawy podwyższenia nic nie da.

 

Głowice zamontowałem dwa dni temu. Mam ustawiony program P0 czyli stała temp. 21,5 stopnia. Temperatura spada do 19 stopni (zawór zamknięty). Czas spadania temp. o 2 stopnie to nawet 6 godzin.

 

Wtedy zawór otwiera się. Nagrzewa do ok. 21.5 i zawór się zamyka. Ponowne otwarcie znowu przy temp. ok. 19 stopni albo przy dłuższym wychłodzeniu przez otwarte okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Jak dla mnie tragedia.

Mam 3 głowice Danfossa i dwie z Lidla.

Głowice Danfossa żyją swoim życiem, dosłownie. Mam ustawione w weekend od 18:00 do 22:00 temperaturę 21,5st.

Mija 22:00 a głowica jak grzała tak grzeje, prawie na maksa, kaloryfera nie dotkniesz bo się oparzysz. I tak potrafi grać do 1-szej w nocy.

Na innym grzejniku, ostatnio był nastaw 15 stopni - gdzie ja nie ustawiałem takiej temperatury. Z tymi termostatami coś czuję że nie będę miał zwrotu na grzaniu tylko dopłatę.

Grzeją kiedy chcą, włączają się w dzień w nocy (gdzie jest ustawione na obniżoną temperaturę 19st.).

Jednego musiałem w ogóle ściągnąć bo był w sypialni i grzał prawie non stop.

Czujnik otwarcia okna nie istnieje - wali na maksa od razu jak otworzysz okno.

 

Co termostatów z Lidla nie mam zastrzeżeń - włączają i wyłączają się o zadanej godzinie i trzymają zaprogramowaną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, z chęcią pomogę Panu w zdiagnozowaniu problemu jednak na początku pozwolę sobie zadać kilka pytań: jak długo korzysta Pan z głowic Danfoss? Czy od początku użytkowania głowice nie spełniały oczekiwań oraz czy sprawdzał Pan baterie? Pozdrawiam, Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Witam użytkowników forum.

Czytając wypowiedzi na temat głowicy Danfoss eco living postanowiłem zakupić jedna na próbę. Niestety po zdemontowaniu starych głowic okazało się, że mam chyba nietypowe zawory (dołączam zdjęcia) Czy ktoś wie jakie powinienem zastosować adaptery ? Próbowałem z tymi dołączonymi do głowicy ale nie udało się. Zastanawiam się czy w ogóle takie adaptery istnieją i czy nie skończy się na zmianie zaworów. Z góry dziękuję za odpowiedź.

2017-11-16 20.32.24.jpgDSC_0285.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie konsekwencje ma to, że iglica "jest zamarznięta" ?

Brak regulacji .

Zawór jest fizycznie cały czas otwarty na maksa, jakby go w ogóle tam nie było tylko sama rura.

 

Dopytam się jeszcze na jaki typ zaworu powinienem go wymienić ?

 

 

Zawór termostatyczny z nastawą wstępną RA-N Danfoss.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Witam

Trochę stary temat ale może mi ktoś pomoże,

Otóż problem w tym, że zakupiłem 3 szt tego, że tak to nazwę ustrojstwa i według mnie nie działa ani jedna jak powinna.

Zamontowane zgodnie z instrukcją (na grzejnikach PURMO, z zaworami M30), ustawiona temp powiedzmy 22 stopnie tryb manualny. Piec sie załącza ze sterownika swojego, grzeje wodę woda sobie leci w pomieszczeniu 21 stopni, albo i 20 a grzejniki zimne. Zawory nawet nie myślą sie otworzyć. To samo na zaprogramowanym harmonogramie. Jak juz jakos w pewnym momencie otworzą zawór to nie do pełna co skutkuje bardzo wolnym ogrzewaniem. Dramat poprostu ! czy ktoś wie jak to działa i jak ustawić ? wszystkie możliwe opcje posprawdzałem, poustawiałem jak należy, przetestowałem.

Czy zawór sobie ma robić co chce i kiedy chce ?

Według mnie jest temp w pomieszczeniu 21 a ustawiona powyzej tej na termostacie to powinien sie otowrzyć i grzać ! Ja tutaj podaję tylko przykład, bo powiedzmy ze jakimś cudem zagrzał pomieszczenie i zmniejszam do 6 stopni, i nic, grzejnik gorący nadal ! ile mam czasu czekać az sie zamknie - 2 godziny ?

Porażka ! Kto to wymyśłił i w jakim celu ? przeciez to powinno szybko reagować, zamuykać powiedzmy w połowie, 1/3 czy 1/4 jak tam chce byle regulowało. A nei :pyk" coś tam zamruczy i wiem ze iglica sie nie zamknęła albo nie otwarła ani trochę. Sprawdzałem 100x wsyztko zamontowane wyglada ze tak jak należy. O co chodzi powie mi ktoś ? bo straciłem cierpliwość i nadzieję. Ludzie piszą ze extra i ze działa , to dlaczego u mnie nie działa ? setki komentarzy i opini że to sie sprawuje super, to jakim cudem u mnie 3 szt (2 zakupiine z innego źródła a 1 z innego) nie działają ?

Inna sprawa że połąćzenie z aplikacją to jakieś czary ! 1x na 10 prób moze połączy, trzeba czekać i czekać i czekać i frustracja rośnie ! O dziwo po podejściu do urzadzenia i przycisnięciu przycisku łączy prawie natychmiast a program wykrywa głowice, tylko nie chce połaczyć. Ktoś to w ogóle testował zanim wypuścili na rynek ?

Bardzo proszę o pomoc bo juz opadły mi ręce. Przeciez to kosztuje około 150 zł/ szt ! rozumiem, że chińskie dziadostwo za 50 zł mogłoby nie działać, ale angielkska firma i tyle kasy !

co robię nie tak ?

Mam czekać tygodniami aż jak ktoś pisze sie "nauczy" temperatury i pokoju ? przeciez to nie zwierze czy dziecko zebym miał wychowywać i nauczać :(

wyjmuję z pudełka, zakładam i ma działać, natychmiastowo , poprostu czary

Może ktoś coś podpowie ? może cos robię nie tak ?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...