Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

domek w mieście-zapraszamy w nasze skromne progi :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 749
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziewczyny....Czy któraś z Was używała do noszenia niemowląt? :rolleyes:

Jakie są wasze doświadczenia z nią?

Zastanawiam się czy warto.....Nigdy takiej chusty nie używałam :rolleyes:

 

Ja, ja! Jeśli mogę :rolleyes:

 

Najpierw się przywitam :)

Bo ja raczej podczytywacz jestem i tak tylko doraźnie się udzielam. A jako, że akurat w temacie dzieciowym jestem to sobie pozwalam wtrącić od czasu do czasu kilka groszy.;)

 

Gorąco polecam!

O ile dziecko polubi oczywiście, to jest przecudowna sprawa. Dzieciak blisko rodzica (bo nie tylko mama może chustować, u nas przodował mąż, ja się już wcześniej nanosiłam:cool:), widzi cały świat, a jak się znudzi to śpi :)

Maciusia zaczęliśmy chustować jeszcze jak był noworodkiem, pierwszy raz jak miał 3 tygodnie. I od razu mu się spodobało.

Wielokrotnie chusta uratowała nas przed brakiem spaceru. Jak dziecko było nieco marudne (bo ja generalnie aniołka mam:rolleyes:) to w chustę i spać.:sleep:, albo jak padał deszcz. Z wózkiem bym nie wyszła, a tak to w chustę i pod parasol i idziemy.

Albo w miejsca gdzie wózkiem raczej się nie da, byliśmy w górach jak Maciuś miał 2,5 miesiąca. :rolleyes:

 

Same ochy i achy ;)

 

A tu na dowód:

IMG_7154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rozważamy chustowanie :yes: Ale póki co jeszcze nie zgłębiałam tematu :) Boję się trochę czy aby odpowiednio to zawiążemy, no ale jest tyle filmików a czasem i warsztaty jakieś miejscowe, więc może się uda :)

 

Lady a mogę z ciekawości spytać jakie macie rozmiary tych bucików? Takie 4 miesięczne dziecko to ilu cm ma stópkę? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, ja! Jeśli mogę :rolleyes:

 

Najpierw się przywitam :)

Bo ja raczej podczytywacz jestem i tak tylko doraźnie się udzielam. A jako, że akurat w temacie dzieciowym jestem to sobie pozwalam wtrącić od czasu do czasu kilka groszy.;)

 

Gorąco polecam!

O ile dziecko polubi oczywiście, to jest przecudowna sprawa. Dzieciak blisko rodzica (bo nie tylko mama może chustować, u nas przodował mąż, ja się już wcześniej nanosiłam:cool:), widzi cały świat, a jak się znudzi to śpi :)

Maciusia zaczęliśmy chustować jeszcze jak był noworodkiem, pierwszy raz jak miał 3 tygodnie. I od razu mu się spodobało.

Wielokrotnie chusta uratowała nas przed brakiem spaceru. Jak dziecko było nieco marudne (bo ja generalnie aniołka mam:rolleyes:) to w chustę i spać.:sleep:, albo jak padał deszcz. Z wózkiem bym nie wyszła, a tak to w chustę i pod parasol i idziemy.

Albo w miejsca gdzie wózkiem raczej się nie da, byliśmy w górach jak Maciuś miał 2,5 miesiąca. :rolleyes:

 

Same ochy i achy ;)

 

A tu na dowód:

[ATTACH=CONFIG]177872[/ATTACH]

cześć Agato :) ( bo jak się domyślam tak masz na imię :D)

 

Zapraszam serdecznie i udzielaj się częściej :).

 

Dzięki za opinie w sprawie chusty :) Narobiłaś mi jeszcze większej ochoty ;)

Czy polecasz jakiś konkretny model? Bo ceny są bardzo różne....Zastanawiam się na co zwrócić uwagę przy wyborze i czy warto kupić tę droższą ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysiaczku, na pewno wziąć udział w warsztatach. My co prawda jeszcze w ciąży na misiu ćwiczyliśmy, ale później było już z górki :)

Na forach o chustowaniu dużo dobrych dusz i na pewno pomogą.

Ale warsztatów nic nie zastąpi więc warto poszukać :)

 

 

 

lady i red, ciężko będzie z tym częstszym, ale masz jak w banku, że jak coś mnie zainteresuje to się wtrącę:lol2:

Bardzo bardzo polecane są chusty Nati Baby. Miękkie ale bardzo wytrzymałe, od nowości wspaniale współpracują. Cenowo też przyjemne.

Ta miękkość jest ważna przy dociąganiu chusty. Im bardziej miękka tym łatwiej.

Dla porównania - to tak jakby próbować zawiązać supeł na prześcieradle i na grubej płóciennej zasłonie:rolleyes:

 

Nasza chusta to chusta tkana bawełniana, wzór Nepal, rzuć okiem na stronę Nati :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rozważamy chustowanie :yes: Ale póki co jeszcze nie zgłębiałam tematu :) Boję się trochę czy aby odpowiednio to zawiążemy, no ale jest tyle filmików a czasem i warsztaty jakieś miejscowe, więc może się uda :)

 

Lady a mogę z ciekawości spytać jakie macie rozmiary tych bucików? Takie 4 miesięczne dziecko to ilu cm ma stópkę? :cool:

 

Długość stópki Poli ma 9,5 cm :).Ale myślę,że jak w przypadku dorosłych do indywidualne sprawa :yes:

 

Weż pod uwagę porę roku i wiek dziecka aby się nie okazało,że wełniane buciki pasują w lipcu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady in red Pola cudna :rolleyes:

Chyba nie duża różnica między naszymi dzieciaczkami, bo mój tyle co skończył 5 miesięcy :)

Dlaczego nie jesz serów, jogurtów jajek i tp?? Ma skaze czy po to żeby nie miała??

Jem te wszystkie rzeczy i małemu nie szkodzi, do tej karmiony tylko piersią a waga dziś na szczepieniu wskazała 9100g:eek:

 

Jeśli chodzi o chusty to właśnie zamówiłam u znajomej - polska firma, ostatnio ktoś już tu na forumm polecał :)

Ale żeby nie było że reklamuję, to mogę nazwę przesłać na priv ;)

 

MUszę mojemu zmierzyć stópkę :D NIe wiem czy ma 9,5cm :rolleyes: ale pierwsze butki tez już maaaałe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysiaczku, na pewno wziąć udział w warsztatach. My co prawda jeszcze w ciąży na misiu ćwiczyliśmy, ale później było już z górki :)

Na forach o chustowaniu dużo dobrych dusz i na pewno pomogą.

Ale warsztatów nic nie zastąpi więc warto poszukać :)

 

 

 

lady i red, ciężko będzie z tym częstszym, ale masz jak w banku, że jak coś mnie zainteresuje to się wtrącę:lol2:

Bardzo bardzo polecane są chusty Nati Baby. Miękkie ale bardzo wytrzymałe, od nowości wspaniale współpracują. Cenowo też przyjemne.

Ta miękkość jest ważna przy dociąganiu chusty. Im bardziej miękka tym łatwiej.

Dla porównania - to tak jakby próbować zawiązać supeł na prześcieradle i na grubej płóciennej zasłonie:rolleyes:

 

Nasza chusta to chusta tkana bawełniana, wzór Nepal, rzuć okiem na stronę Nati :)

 

Dziękuję za wszystkie rady i opinie :yes:

Napisz mi jeszcze-proszę o co chodzi z tym rozmiarem?:eek:

Wydawało mi się,że chodzi o długość materiału...Ale rozmiar?:rolleyes:

 

Boję się trochę tego węzła :rolleyes:.Powinni wymyślić na jego miejsce jakiś super zamek :cool: .Czułabym się bezpieczniejsza :)

Edytowane przez lady in red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady dzięki za zmierzenie stópki :D Wiem, że to indywidualna kwestia ale zawsze mi to coś już mówi. A butki chcę do pierwszych sesji, więc niestety akurat na lato to wypadnie ;) Najwyżej tak jak pisze MarJelka poszukam sandałków :D

 

Agata o chustach też słyszałam, że dobre te z firmy Nati Baby. No i ponoć na początek łatwiej wiązać elastyczne ale jak dzidzia podrośnie to już za bardzo sprężynują? Za warsztatami latem na pewno się rozejrzymy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady byłam , ale bardzo szybko. pieknie u was

doczytalam o metodzie na Marysię. czyli przed owulacją:) będę probowac myślę ,że może od maja:) ..... teraz nie moge i tak nie doczekam się drugiego dziecia przed 40-stką . więc.... już nie pędzę tak:):):):):):)dzięki

Monia a ja myślałam, że Ty sobie jaja z nas robisz:rolleyes: Ty tak na poważnie o córeczce Myślisz? fajnie:wiggle::wiggle::wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady i opinie :yes:

Napisz mi jeszcze-proszę o co chodzi z tym rozmiarem?:eek:

Wydawało mi się,że chodzi o długość materiału...Ale rozmiar?:rolleyes:

 

Boję się trochę tego węzła :rolleyes:.Powinni wymyślić na jego miejsce jakiś super zamek :cool: .Czułabym się bezpieczniejsza :)

 

Rozmiar czyli długość materiału właśnie :)

 

Węzeł nie taki straszny. Najłatwiejszy to zwykły supeł, i my cały czas go wiążemy. Albo jeszcze przesuwny, ale w to się nie bawiłam nigdy bo na zwykły wystarcza :)

 

Lady dzięki za zmierzenie stópki :D Wiem, że to indywidualna kwestia ale zawsze mi to coś już mówi. A butki chcę do pierwszych sesji, więc niestety akurat na lato to wypadnie ;) Najwyżej tak jak pisze MarJelka poszukam sandałków :D

 

Agata o chustach też słyszałam, że dobre te z firmy Nati Baby. No i ponoć na początek łatwiej wiązać elastyczne ale jak dzidzia podrośnie to już za bardzo sprężynują? Za warsztatami latem na pewno się rozejrzymy :yes:

 

Mamuniu! Nawet nie wiem jaką długość stopy ma Macio:eek:

 

Może i elastyczne lepsze, ale ja bym dziecia ciepłą wiosną czy latem do elastyka nie włożyła:no:

Jednak bawełna to bawełna. Te Nati są odpowiednio przewiewne, ale jak trzeba to grzeją.

A, i tkane jednak lepiej podtrzymują wiotkie ciało noworodka czy małego niemowlaczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się serdecznie!!!

Chciałam BARDZO pogratulować córeczki:wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

Życzę zdrówka dla Was obu, a reszta sama przyjdzie:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

:hug::hug::hug:

 

Bardzo dziękuję :hug:

Zdrówka nigdy za dużo :D

 

 

Kojarzę Cię z wątku od MarJelki....:) Też jesteś z naszego miasta? :)

 

Przecież mogą być wełniane mini sandałki , albo japonki :lol2:

 

:lol2:

 

Właśnie sobie Ciebie wyobraziłam jak mierzysz miarką Polindy stopę :rotfl:

 

Skąd wiedziałaś ,że to robię ? :D

 

lady in red Pola cudna :rolleyes:

Chyba nie duża różnica między naszymi dzieciaczkami, bo mój tyle co skończył 5 miesięcy :)

Dlaczego nie jesz serów, jogurtów jajek i tp?? Ma skaze czy po to żeby nie miała??

Jem te wszystkie rzeczy i małemu nie szkodzi, do tej karmiony tylko piersią a waga dziś na szczepieniu wskazała 9100g:eek:

 

Jeśli chodzi o chusty to właśnie zamówiłam u znajomej - polska firma, ostatnio ktoś już tu na forumm polecał :)

Ale żeby nie było że reklamuję, to mogę nazwę przesłać na priv ;)

 

MUszę mojemu zmierzyć stópkę :D NIe wiem czy ma 9,5cm :rolleyes: ale pierwsze butki tez już maaaałe!

 

wiaj Ido ...Fajnie spotkać tu mamę maluszka w wieku Poli :).

Twój październikowy? :) Twój Synek to kolos w porównaniu z moją Polą :yes:.

Moja Polusia raczej z tych drobniutkich :)

 

Jestem na diecie eliminacyjnej Mamy karmiącej bo pózniej na Polusi wychodzą moje żywieniowe grzeszki :(.

Po zjedzeniu przeze mnie jajek kurzych albo mleka Pola dostaje krostki na policzkach,do tego ma suchą skórę :sad::sad:.

Na szczęście mogę jeść jaja przepiórcze :)

Mieliśmy też przeboje brzuszkowe i płacz w nocy ( -Więć wolę być na diecie i mieć pogodne i spokojne dziecko :)

Próbuję oczywiście wprowadzać nowo produkty :) Ale stopniowo i ostrożnie :).

 

Zazdroszczę Ci ,że możesz wszystko jeść? :rolleyes:.Paprykę,pomidory i cytrusy również ?:eek:

Edytowane przez lady in red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i elastyczne lepsze, ale ja bym dziecia ciepłą wiosną czy latem do elastyka nie włożyła:no:

Jednak bawełna to bawełna. Te Nati są odpowiednio przewiewne, ale jak trzeba to grzeją.

A, i tkane jednak lepiej podtrzymują wiotkie ciało noworodka czy małego niemowlaczka :)

 

No i bardzo dobrze, że to piszesz - na pewno się przyda :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venusko uwielbiam Cię :rotfl:

 

 

 

Dziękuję,miło mi,że się podoba :yes:

 

Też uważam ,że te buciki są bardzo słodkie :).W ogóle lubię rękodzieło,Pola ma 2 sweterki ręcznie robione (kupione :)) z kolorowymi haftami - są naprawdę przepiękne :yes:.

Moja Pola miała 2 pary takich bucików ( 2 rozmiary) i wyobraź sobie,że z jednych już wyrosła :eek:.ale są tak śliczne,że zostawiam jej na pamiątkę :).Albo lalki będziemy w nie ubierać :D

 

Zdjęcia dziś zrobiłam więc może wieczorem wrzucę:rolleyes:.

Ale nie spodziewajcie się rewelacji...

 

 

 

sprawdź priva :cool:

 

 

 

Monia,trzymam więc kciuki ;) I życzę powodzenia :D.

Takie późniejsze macierzyństwo jest bardzo odmładza...:yes: :D.A te 40 to tylko liczba :D

Jakoś nie pamiętam....Macie już dzieci? Jeśli tak to w jakim wieku....?

mam jedno prawie ( za 2 miesiące ) dziewietnastoletnie. I czas na drugie ....ale jakoś tak zleciało i nic nie ma... może jeszcze się uda. jak forumki będą trzymać kciuki, to może się uda:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...