Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parterówka L&M


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wreszcie mam piecyk podłączony do internetu. Wychodzi na to, że piec chodzi ze średnią mocą 5-6kw. Dobrze że stanęło na piecu 17kw, jak pomyslę że wszyscy fachoffcy kazali 25kw.. dla przypomnienia, dom 180metrów, grzane jest 140. na ścianach 20cm styro, na stropie 30cm wełny.

A ogrzewanie węglem kosztuje mnie średnio 22zł dziennie. Ile dni trwa zima?

 

I chyba to wreszcie wyregulowałem, mamy niecałe 23 stopnie.

W piątek popołudniu wyłączyłem ogrzewanie, tzn. piec grzał tylko ciepłą wodę.

Z 25stopni temperatura zeszła do 22,5 w niedzielę rano. Po prawie dwóch dobach spadek jedynie 2,5 stopni, bezwładność czołgu!

zresztą widziałem to jak były mrozy, piec zaczął mocniej palić z dwudniowym opóźnieniem.

W każdym razie mogę olać sprawę awaryjnego zasilania pieca, może se i 3 dni prądu nie być, damy radę

 

SPRZEDALIŚMY MIESZKANIE

 

Po zaledwie ośmiu miesiącach..

trochę długów pospłacane, reszta musi poczekać:)

Edytowane przez rutino78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło że ktoś tu jeszcze zagląda :)

Postanowiłem rozładować nieco wisielcze nastroje i padło na telewizor. Elegancko sobie wisi i robi za obrazek.

Trzeba cos o dekoracji ścian pomyśleć, juz nawet mamy jakiś pomysł ale to chyba poczeka do marca.

wiosna za pasem, obmyślam kolejność działań. zacznę od końca:

Tuje

trawnik (odkamienić grunt najpierw, robota na pokolenia)

kawałek najpotrzebniejszego chodnika

no i kawałek drogi dojazdowej się popsuł i trzeba będzie coś z nim zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

rutinka sobie śpi, a zapomniałem jej powiedzieć żeby tu zajrzała.

niestety na codzień w domu jestem przed żoną, głodny jak pies, także często ja muszę ten obiad wymyśleć i wykonać.

Dla mnie najbardziej sterowalny i przewidywalny jest gaz. ale nie zamieniłbym się.

 

dotykowe sterowanie jest idiotyczne, trzeba sterczeć z palcem aż pojawi się 9, i to najlepiej nie zimnym ze zmywania.

Dla mnie indukcja ma dwa biegi. 9 rozgrzewanie i 6 gotowanie. przy czym pozostawienie garnka od razu na 6 skutkuje niekończącym się oczekiwaniem na bulgot zwiastujący gotowanie:)

Za to przy 9 nie wolno opuszczac kuchni, działa tak szybko że chwila nie uwagi i kipi. i to jak kipi. Indukcja podgrzewa niezwykle szybko.

zanim to nastąpi daję magiczne 6 czy ew. 5 i tyle. przy czym podawane ciepło jest zmienne. raz bulgocze mocniej raz mniej, jakby serce biło. ale gotuje się szybko i przewidywalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogrzewanie węglem kosztuje mnie średnio 22zł dziennie. Ile dni trwa zima?

 

rozumiem że to obliczenia z najmroźniejszych dni? czy średnia od początku sezonu ?

nam za listopad i grudzień przyszedł rachunek za prąd ZA WSZYSTKO 900 zł (CO, CWU, oświetlenie,sprzęt AGD RTV itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...