Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do zmagań Roci


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 599
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

łojejku to trochę mój plan ni w kij ni w oko:D

to rzeczywiście taki stół jak był na wizu.

Może da się tam jeszcze wrzucić narożnik rozkładany i jakiś fotel, szafkę i zobaczyć jak to się prezentuje? Macie dość długą ścianę, więc spokojnie się zmieści pytanie tylko czy zostaną swobodne przejścia itp

Zaraz poszukam wymiarów Twojego lokum i spróbuję to rozrysować (ale niestety na wizu nie licz bo ja nie umiem jeszcze:()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Domi, jak tylko masz czas i ochotę to ustawiaj. Ja też rysuję zamiennie, raz na piechotę, a raz wizki :)

Pomogę Ci z wymiarami, pokój ma 4,4 długości (od wejścia do balkonu) i 3,6 szerokości.

 

Napominałaś coś o tej ścianie z lodówką, nad lodówkę myślałam żeby dać szafkę wiszącą. Chciałabym jak najlepiej wykorzystać powierzchnię ścian, tylko czy nie będzie to zbytnio zagracone? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocia, biel i połysk oraz porządek w rozplanowaniu dają złudzenie większej przestrzeni. podobno architekci twierdzą, ze z małymi pomieszczeniami jest łatwiej, ja nie jestem architektem i mnie jest trudniej;) Masz tu jednak bardzo fachową pomoc i dużo życzliwych rad, sama też wiesz czego Ci trzeba, więc będzie dobrze, tylko trochę musi potrwac sam proces rodzenia się wnętrza:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie możesz spokojnie zabudować słupek z lodówką do sufitu!

 

Jeszcze nie widziałam Twoich wizek salonu!

Powiedz mi co tam dokładnie ma się zmieścić? Słyszałam o miejscu do spania dla 3 osób - dzieciaki? czy wy+1?

trochę się też gubię z Twoimi wymiarami, bo tam jakieś cofnięcia, kominy itp w kuchni, a na wizce Julianny tego nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kuchnia jest ok. problem miałam z wc - chyba 3x wszystko zmieniałam (ostatecznie machnę tam najdroższe i najtańsze płytki;) + dechy szalunkowe) i jeszcze mocno gimnastykowałam się nad garderobą, żeby na maxa. wykorzystać przestrzeń i nie zbankrutować. Także z małymi mam problem, ale przecież nie ma rzeczy nie do ogarnięcia;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie możesz spokojnie zabudować słupek z lodówką do sufitu!

 

Tak bym chciała :) Tylko nie planuję zabudowanej lodówki, podoba mi się inox. I nie wiem czy taka pojedyncza szafka na tej ścianie nie będzie jakoś durnie wyglądać :( Chyba żeby dołożyć jeszcze jedną i złączyć je jakoś sensownie w narożniku ;)

 

Jeszcze nie widziałam Twoich wizek salonu!

 

I raczej szybko nie będzie, bo to kwestia kilku lat :(

 

Powiedz mi co tam dokładnie ma się zmieścić? Słyszałam o miejscu do spania dla 3 osób - dzieciaki? czy wy+1?

 

Sama nie wiem dokładnie :( Na pewno szafa, kanapa 2 i 1 os. (my i najmłodszy, dziewczyny mają łóżko piętrowe u siebie), i dużo szafek... ;)

 

trochę się też gubię z Twoimi wymiarami, bo tam jakieś cofnięcia, kominy itp w kuchni, a na wizce Julianny tego nie widać

 

Ale to właśnie na planie ściany są proste, a w rzeczywistości nie do końca :( Julianna zrobiła tak jak prosiłam zabudowę pionu wod. - kan. i to widać bardzo dobrze w tym rogu co zlew. A jak nie rzuca się w oczy to właśnie o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kuchnia jest ok. problem miałam z wc - chyba 3x wszystko zmieniałam (ostatecznie machnę tam najdroższe i najtańsze płytki;) + dechy szalunkowe) i jeszcze mocno gimnastykowałam się nad garderobą, żeby na maxa. wykorzystać przestrzeń i nie zbankrutować. Także z małymi mam problem, ale przecież nie ma rzeczy nie do ogarnięcia;)

 

Mnie najbardziej podoba się właśnie to, że masz wszystko przemyślane, wypróbowane różne pomysły i wybrane najbardziej Wam odpowiadające rozwiązania. A nie robisz na łapu capu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocia, dobrze szukaj, bo różnice cenowe są bardzo duże w zależności od stolarza, bo studia kuchenne to już zupełnie inna bajka. Da się znaleźć w miarę tanio i z dobrych materiałów. ja zaakceptowałam cenę mojego stolarza (wydawała się dość wysoka), ale mam masę rzeczy w standardzie, typu półeczki Peki na płyny, przegródki na talerze i sztućce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam więcej niż planowałam za mniej kasy, porównując stolarza a renomowane studio kuchenne. Robi mi na tych samych materiałach, nawet daje grubszy fornir, dobry lakier, mogę sobie wybrać sortownik a cena ponad 10tys. mniej niż w studiu (za to samo, tylko bez marki):cool:

 

Rocia najpierw zrób plan tego, co chcesz, a potem to samo wyceń w kilku miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluwa mi się jeszcze jedna wersja :) Z wejściem na miejscu barku (w projekcie Ewy), a barek przy ścianie lodówkowej. Muszę to przenieść na program, bo w głowie już to widzę :) Wtedy niska ścianka zasłaniałaby widok na zlew. Tylko znowu kuchenka byłaby widoczna :(

Z waszego doświadczenia co lepiej mieć widoczne z pokoju?

 

Z mojego przeliczenia w ostatniej wersji Ewy jest najwięcej blatu roboczego (całe 2 m), a to dla mnie wielki PLUS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...