Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do zmagań Roci


Recommended Posts

Rzeczywiście ostatnio trochę brakowało mi czasu na FM ;) Dziś weszłam na chwilę i na pierwszy rzut mocne uderzenie Pestki :) Ale jakże pasujące do mojej kuchni... Tylko ta mozaika jakoś nie bardzo mi odpowiada (do mnie, bo na zdjęciu podoba mi się) ;) Obawiam się jeszcze tych szafek narożnych, ich funkcjonalności :( Przeglądałam różne moje rysunki projektowe i taka kuchnia jest prawie identyczna jak mój pierwszy pomysł :D Według moich obliczeń od kuchenki do lodówki byłoby jakieś 1,3m, łatwo chyba dostać zawrotów głowy kręcąc się tak w trzech różnych kierunkach :( Sama nie wiem jak to wszystko funkcjonalnie i estetycznie połączyć. W propozycji Pestki podoba mi się kolorystyka (zmieniłabym tylko chyba kolor blatów i mozaikę i oczywiście podłogę... bez sensu piszę, zostały tylko szafki :( ), brakuje mi tej ścianki z blatem :( znowu trzeba okrążać blat wchodząc np. z zakupami :( Ewuś tu okap jest w sumie niewidoczny, więc chociaż ten problem byłby rozwiązany :) Mikrofalą nie zawracajcie sobie głowy, nie mam jej w planach ;) A propos mikro czy ja dobrze widzę, że na zdjęciu jest nad płytą? Czy dać sobie spokój z tym barkiem? :( W każdej propozycji jest coś co mi się podoba, tylko jak to połączyć, żeby było ładne i praktyczne? Nigdy bym nie pomyślała, że w takiej kuchence może być tyle różnych ustawień ;)

Ewuniu jak widzisz jestem bardzo niezdecydowana jak tą układankę złożyć i którą wersję ostatecznie dopracować...

Powiedzcie jeszcze co sądzicie o kolorze lodówki - inox czy jednak tradycyjnie biały i biała nadstawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 599
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz co Rocia ja Cię doskonale rozumiem. Całkiem niedawno przechodziłam to samo z moją kuchnią- z ustawieniem mebli. Wałkowałam ją w kółko i w wątku kuchennym i u siebie. I było mi cholernie głupio że tyle ludzi się zaangażowało w to żeby mi pomóc a mi stale coś nie pasowało:(

Ale w końcu mam swoją wersję i jestem baaardzo zadowolona i wdzięczna wszystkim pomagaczom:)

 

Nie stresuj się - w końcu trafisz na to jedyne ustawienie. A my jesteśmy tu z własnej nieprzymuszonej woli i jak ktoś pomaga to znaczy że chce tego. Ja bym chętnie coś podpowiedziała ale brak mi zmysłu przestrzennego - mogę jedynie wyrazić swoje zdanie jak któraś z dziewczyn coś zaproponuje;)

 

A ja sama jeszcze nie raz zwrócę się o pomoc jak przyjdzie mi wybrac ostateczną wersję kolorystyczną;)

 

Głowa do góry:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocia, Słoneczko, ja tę kuchenkę pokazałam tylko po to, żeby poprzeć projekt Julianny. No i żebyś zobaczyła, że mimo ograniczeń finansowych, nie. Musi wyjść byle co.

Podpisuję się CZTEREMA ŁAPAMI pod pomysłem Juliany 

Zrób niezbędne zmiany, niezabudowana lodówka, i przemyśl kolory - będzie wspaniała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianno, na szczęście zajrzałam na chwilkę do Twojego wątku i wiem, że masz wyrobiony gust, wiesz czego chcesz to nie muszę się martwić, że coś Ci obrzydziłam;) I mogę się pośmiać z Tobą:lol2:

 

Rocia, wybory pewnie są trudne, ale też ekscytujące, proces decyzyjny budzi wiele emocji:) Dasz radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Rocia ja Cię doskonale rozumiem. Całkiem niedawno przechodziłam to samo z moją kuchnią- z ustawieniem mebli. Wałkowałam ją w kółko i w wątku kuchennym i u siebie. I było mi cholernie głupio że tyle ludzi się zaangażowało w to żeby mi pomóc a mi stale coś nie pasowało:(

Ale w końcu mam swoją wersję i jestem baaardzo zadowolona i wdzięczna wszystkim pomagaczom:)

 

Nie stresuj się - w końcu trafisz na to jedyne ustawienie. A my jesteśmy tu z własnej nieprzymuszonej woli i jak ktoś pomaga to znaczy że chce tego. Ja bym chętnie coś podpowiedziała ale brak mi zmysłu przestrzennego - mogę jedynie wyrazić swoje zdanie jak któraś z dziewczyn coś zaproponuje;)

 

A ja sama jeszcze nie raz zwrócę się o pomoc jak przyjdzie mi wybrac ostateczną wersję kolorystyczną;)

 

Głowa do góry:hug:

 

:hug: Asiulka, właśnie dokładnie tak się czuję, a nie umiałam tak pięknie jak Ty tego wyrazić. Tym co napisałaś bardzo podniosłaś mnie na duchu... i zachęciłaś do dalszych poszukiwań, który zakończyły się powodzeniem (ale o tym za chwilę) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocia, Słoneczko, ja tę kuchenkę pokazałam tylko po to, żeby poprzeć projekt Julianny. No i żebyś zobaczyła, że mimo ograniczeń finansowych, nie. Musi wyjść byle co.

Podpisuję się CZTEREMA ŁAPAMI pod pomysłem Juliany 

Zrób niezbędne zmiany, niezabudowana lodówka, i przemyśl kolory - będzie wspaniała 

 

Kasiula, mnie właśnie chodziło o to, że Tymi zdjęciami kolejny raz pokazałaś, że jeśli wszystko się dobrze przemyśli to może wyjść bardzo ciekawe, niebanalne wnętrze, niezależnie (no prawie ;) ) od zainwestowanych finansów. Jedynym znakiem zapytania jest wygoda poruszania się przy takim ustawieniu powiedzmy dwóch osób ;)

Co do kolorów: chodzą mi po głowie dwie wersje, która będzie ostateczna :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianno, na szczęście zajrzałam na chwilkę do Twojego wątku i wiem, że masz wyrobiony gust, wiesz czego chcesz to nie muszę się martwić, że coś Ci obrzydziłam;) I mogę się pośmiać z Tobą:lol2:

 

Rocia, wybory pewnie są trudne, ale też ekscytujące, proces decyzyjny budzi wiele emocji:) Dasz radę:)

 

Mozaikę uwielbiam, ale po kilku opiniach jak bardzo jest niepraktyczna, będę ją pewnie podziwiać tylko u innych :D

 

Ardea, gdyby nie forum takie dylematy pewnie by nie miały miejsca :p Ale w jakimś sensie cieszę się z tego uzależnienia, dzięki Wam jestem teraz świadoma moich wyborów i późniejszych konsekwencji :D

 

Ps. Kiedy będę mogła nacieszyć moje spragnione oczy u Ciebie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, poddam Wam pod ocenę zupełnie inne ustawienie, które mi dziś podpowiedział Google :D

Jeśli jest do niczego mówcie wprost, a nie będę się zastanawiać czy coś z tym kombinować do mnie ;)

 

kuchnia Aredo Gdańsk 2.jpg kuchnia Aredo Gdańsk .jpg

 

Nie patrzcie na kolorystykę, rodzaje szafek (witrynek raczej nie planuję ;) ) tylko na ustawienie. Pod blatem barku myślę zostawić ściankę, ew. jakąś płytę, która zajmie mniej miejsca, a zasłoni część kuchni. Czy w takiej wersji nie byłoby za mało blatu roboczego? Główny zamysł to wyburzenie całej ścianki oddzielającej kuchnię i pokój, ew. zostawienie tylko niskiej pod barek. Ściana obok lodówki na pewno u mnie musi zostać (jest tam rurka c.o.). Zdecydowanie jasny kolor bardzo ją powiększa optycznie, a drewniany blat ociepla. W takiej wersji lodówka chyba bardziej pasuje biała...

Macie może pomysł jakie zadanie spełnia szafka (ścianka?) pod blatem w ciemniejszej kuchni? Bo mnie nie starczyło tu wyobraźni ;)

 

Oddaję Wam głos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocia nie ma Ci być głupio ;) problemy są różne małe i duże.

Witam po przerwie, z kuchnią też kłopotów mieliśmy bez liku. Prędzej czy później (raczej później) dojdziesz do tego idealnego ustawienia.

Kolorystycznie się nie wypowiadam ale jakoś wizualnie wolę 1 wersję (a przynajmniej samo zakończenie kuchni stolikiem tu podoba mi się bardziej a z kolei w 2 wersji dalsze ustawienie szafek i narożna szafka itd. więc ja bym chyba zmiksowała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... witaj! Co tam u Was?

Właśnie pamiętam Twoje dylematy co do wejścia do kuchni, czy tylko z salonu, czy dodatkowo z korytarza...

Mówisz o ostatnich fotkach? To jest najświeższa propozycja do przedyskutowania (to nie jest moja kuchnia, ale podobne ustawienie mogłoby pasować) ;) Więcej wizualek mojej kuchni jest kilka wcześniejszych stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rociu, nie licz za bardzo na moją kuchnię, bo możesz się rozczarowac;)

 

Która wersja lepsza? Na razie nie umiem wybrac, ciągle jestem pod wrażeniem wizki i pomysłu Julianny:)

Ktoś mądrze napisał, że można zrobic ładne i funkcjonalne wnętrze za mała kasę i ja się z tym zgadzam w 100%. Dobrze miec duży budżet, ale on zawsze będzie sprawą drugorzędną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardeo dziękuję - i za odwiedziny, i za miłe słowo :rolleyes:

Skłamałabym, gdybym napisała, że nie zaglądałam do Ciebie, ale blisko 400 stron jest ponad moje możliwości ;). Jednak w przypadku głosowania lub potrzeby pomocy w wyborze chętnie "namieszam", więc proszę o cynk jeśli będzie taka wola :D. Ja z pracami ruszę ponownie na wiosnę (czyli już niebawem :D), a tymczasem gdybam i szukam właściwej wersji kolejnych pomieszczeń ;).

 

Dorotko Kochana :hug:

Grymaś, kręć noskiem, tup nóżką i pokazuj swoje pomysły :yes: :D

Na pewno wykombinujemy Twój wymarzony i najwygodniejszy dla Was układ :).

Te ostatnie wizki podobają mi się :yes:. Troszkę tylko niepokoję się o tę ściankę, którą planujesz zamiast barku, ale może niepotrzebnie się obawiam :confused: Postaram się to jutro zobrazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rociu, nie licz za bardzo na moją kuchnię, bo możesz się rozczarowac;)

 

Nie sądzę :) Po tym skrawku co już widziałam nie ma prawa być źle :)

 

Która wersja lepsza? Na razie nie umiem wybrac, ciągle jestem pod wrażeniem wizki i pomysłu Julianny:)

Ktoś mądrze napisał, że można zrobic ładne i funkcjonalne wnętrze za mała kasę i ja się z tym zgadzam w 100%. Dobrze miec duży budżet, ale on zawsze będzie sprawą drugorzędną:)

 

W propozycji Ewy boję się, że się zrobi ciasnawo :( Wiem, że najważniejszy jest dobry pomysł i dopasowanie go do naszych możliwości finansowych.

 

Wyszperałam jeszcze inspirację z półsłupkiem. Fajny pomysł, ale... ;)

Może komuś się przyda...

 

Ps. Wkleję później, bo muszę wyjść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko Kochana :hug:

Grymaś, kręć noskiem, tup nóżką i pokazuj swoje pomysły :yes: :D

Na pewno wykombinujemy Twój wymarzony i najwygodniejszy dla Was układ :).

Te ostatnie wizki podobają mi się :yes:. Troszkę tylko niepokoję się o tę ściankę, którą planujesz zamiast barku, ale może niepotrzebnie się obawiam :confused: Postaram się to jutro zobrazować.

 

Jaka Ty jesteś wyrozumiała dla mnie kochanieńka :hug:

Skąd ten niepokój o ściankę pod blatem - barkiem? Jak nie ta ścianka co jest teraz to może coś takiego jak poniżej (w kuchni u Fulek). Tylko czy taka cienka płyta utrzyma taki blat?

 

barek u Fulek z FM 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianno i Rociu, znowu troszkę namieszam, ale myślę, że warto tę kuchenkę zobaczyć i może coś zaadaptować

 

Kasieńko nie mieszasz :) Właśnie o takie ustawienie mi chodzi, tylko u mnie lepiej wygląda jak zamienię zlew z kuchenką, i nie wiem czy dawać szafki pod barkiem :confused: I zamienić kolory szafek. Oczywiście u mnie lustrzane odbicie. Nawet planuję podobny sufit i w nim halogeny.

Wspólnymi siłami wymyślimy super praktyczne ustawienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę jeszcze o tej podłodze i pomału z żalem, ale jednak żegnam się z płytkami w kuchni i na przedpokoju, a na całości damy chyba panele ;)

 

Wstawię na chwilę zdjęcie podobnego mieszkania (wystawionego na sprzedaż) żeby Wam chociaż trochę zobrazować jak to wygląda (trochę chyba razi takie rozgraniczenie - płytki - panele ;)

Edytowane przez Rocia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...