Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

czy ktoś ma pomysł na fajne zaaranżowanie poddasza. Sądzę, że dobrym wyjsciem będą panele ścienne bo można je położyć bezpośrednio na cegłę bez tynku. W sklepach, w katalogach widziałam kilka pomysów... teraz panele są takie kolorowe, pogodne albo stylowe imitujace drewno...Ale na forum nie zauważyłam żeby takie rozwiązanie było zbyt popularne! Hmmm... Z czego to wynika?? Czy ktoś ma u siebie w domu panele. Jeśli to nie problem, to prosze o zdjęcia...

Wilma

 

http://www.kronospan.pl//other_files/articles/photos/aranzacja1.jpg

http://www.kronospan.pl//other_files/articles/photos/p_livcolAR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam w tej chwili panele ścienne w moim mieszkanku. Kładzione przez męża i teścia prawie 6 lat temu. Nie powiem, trudno je zabrudzić, a łatwo się czyszczą. Przy małym szkrabie to niewątpliwie zaleta. Ale co innego w mieszkaniu w bloku, a co innego w domu. Aha, mają jednak pewną wadę: łatwo je zarysować (tzn zadrapać), zwłaszcza na listwach i kątownikach, te ostatnie są najbardziej kruche. W swoim domu nie położę paneli, bo uważam że jednak nie są zbyt eleganckie. Wolałabym już jakąś piękną tapetę, mimo że za nimi też niezbyt przepadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

PCV - mniej sie niszcza i sa latwiejsze w utrzymaniu czystosci (mozna je latwo umyc), ale za to sa brzydkie (subiektywna opinia).

MDF - jest to w jakims stopniu drewno, a wiec sa poniekad naturalne, ale jakiekolwiek zadrapanie wierzchniej warstwy w efekcie jest uszkodzeniem praktycznie nie do naprawienia.

Mozna je kleic bezposrednio do sciany, (na pewno te z mdf'u) - sam wiele razy tak robilem i nadal sie trzymaja. Uzywalem kleju montazowego "Tytan" (tylko nie ten na bazie wodnej)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCV - mniej sie niszcza i sa latwiejsze w utrzymaniu czystosci (mozna je latwo umyc), ale za to sa brzydkie (subiektywna opinia).

MDF - jest to w jakims stopniu drewno, a wiec sa poniekad naturalne, ale jakiekolwiek zadrapanie wierzchniej warstwy w efekcie jest uszkodzeniem praktycznie nie do naprawienia.

Mozna je kleic bezposrednio do sciany, (na pewno te z mdf'u) - sam wiele razy tak robilem i nadal sie trzymaja. Uzywalem kleju montazowego "Tytan" (tylko nie ten na bazie wodnej)

Pozdrawiam

...takie male sprostowanie MDF nie ma nic wspolnego z drewnem płyta MDF jest sprasowana pod wysokim ciśnieniem płytą pilśniową, która jest pokryta folią z PCV. Jak dla mnie jedno i drugie to badziewie wolałbym boazerie badż gołe sciany pokryte farba ...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co polecacie na sciany zeby ładnie wyglądało?

Nie to ładne co ładne, tylko co się komu podoba

Zależy gdzie te panele chcesz kłasc. ja jestem z mdf.... ale też zalezy jaki wzór, jeżeli drwenopodobne... mozna przezyć. ale widziałem taki marmurek..... no koszmar.....

nie pytaj coładne... bo to spraw gustu...

klei możesz Mdf jak wyżej Tytanem.../najlepszy klej montazowy wg mnie/

bezposrednio na ścianę.... zachowują pion...i ważna rzecz... wykończenia.... to robi efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Szukam w necie i nie potrafię znaleźć - proszę podpowiedzcie - kto ma w ofercie - panele scienne np. MDF umozliwiające ułozenie na części sciany boazerii jak na zdjęciu niebieską scianą?.

Ups - nie potrafię odizolować tego zdjęcia od reszty :oops:

 

http://www.aga.arg.pl/i/p_ps_kronospan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

No właśnie, już po samym temacie widać, że nie do końca wiem o co pytam :roll:

 

Poszukuję boazerii - nie jest to klepka tylko duże, drewniane płyty - prostokąty. Od góry zakończone cokołem, w wersji bogatej np. rzeźbione.

 

Widziałem takie coś np: w restauracjach ale nigdzie nie mogę znaleźć pełnej nazwy ani jakiegokolwiek producenta.

Czy trzeba to zamawiać u stolarza (tylko) czy może da się kupić gotowe?

Jestem z Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 8 months później...
  • 10 months później...

Witam :)

 

Z góry zaznaczę, że jestem laikiem, nie zajmuje się na codzień remontami czy aranżacją wnętrz, dlatego proszę o wyrozumiałość :)

 

Zastanawia mnie temat paneli ściennych drewnianych. Znalazłem panele dwóch firm, które w przybliżeniu mieszczą się w wymiarach 2600x200x14mm, ale czy są gdzieś dostępne panele o wymiarach innych, np 1000x500mm ?

Pozostaje jeszcze element wykończeniowy :) Chciałbym, aby każda płyta o wymiarze 1000x500mm była otoczona ramką w kolorze srebrnym (aluminium). Stąd powstaje kolejne pytanie: czy jest to szeroko dostępne w jakimś markecie budowlanym ? Chciałbym uniknąć łączeń przypominających panele podłogowe lub sidding...

 

Jeżeli ktoś miał styczność z takim zagadnieniem, proszę o pomoc :) Może znajdzie się jakiś ciekawy pomysł na proste, tanie i szybkie wykonanie takiej dekoracji ściennej :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...