Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy Tobie chodzi o coś takiego jak ma editta? Bo ja nie bardzo wiem o czym piszesz. Zrób rysunek jakiś, albo wklej jakieś zdjecie bo z opisu to nie bardzo łapię :roll:

Tu wątek editty: http://forum.muratordom.pl/editta-kuba-zapraszamy-do-srodka,t67323-1500.htm

a tutaj Jej galeria zdjeć:

http://www.edittaandkuba.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=album02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Poszukuję szerokich paneli ściennych w kolorze venge lub coś w podobie. Szerokich tzn. min. 30-40 cm.

Nie widziałam nic podobnego w sklepach (albo słabo szukałam...)

Chciałabym je ułożyć poziomo na ścianie w korytarzu, a styki połączyć jakimiś aluminiowymi listwami.

Z góry dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

chcemy w wiatrołapie zastosować panele ścienne i do nich przykręcić nieco wieszaków na kurtki

sprzedawca odradził mówiąc, że panele mogą tego nie wytrzymać

a może dać gęściej listwy w poprzek pod panele i rozrysować gdzie są/ na jakiej wysokosci i wówczas dać dłuższe kołki?

 

a może macie jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam

Chciałem zrobić panele na poddaszu (sufit i skosy).

Mam krokwie a w nich wełnę 15cm, później folie. Tu mam problem, chciałem dodać jeszcze 5cm wełny i później panele MDF.

Czy montował już ktoś takie panele na wieszakach ES + profil CD? łatwiej było by mocować wełnę. Czy może po prostu lepiej przybić kantówkę 60x60mm,

Wszędzie gdzie piszą o montażu paneli mówią o podkładzie z listw drewnianych. Zakładam że pustki wentylacyjnej właściwie nie trzeba.

Pozdrawiam

Edytowane przez robcook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie wyobrażasz przybijanie zaczepów do tych profili?

Oczywiście wkrętami, a jak nie bez pośrednio to najpierw listewkę do profili a później już gwoździkami.

 

A tak na marginesie. Wiesz, że chcąc położyć dodatkową warstwę wełny w zasadzie powinieneś zdjąć folię?

 

No właśnie wydaje mi się że jednak nie muszę - http://budowairemont.knauf.pl/birw/298-System+dwuwarstwowy.html . Wyjątek stanowi oczywiście łazienka, ale tam to raczej nie będzie paneli.

 

Ale przed tym chciał bym jeszcze mimo wszytko się skonsultować - czy już ktoś tak robił ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o wkrętach, ewentualnie do profilu przykręcić już cienką listewkę i do niej wbijać.

Dla mnie to poroniony pomysł. Szczególnie, że łby wkrętów są niewiele mniejsze niż grubość panela. Nie wiem jak byś miał potem wprowadzić pióro kolejnego panela mając łeb wkręta w świetle wpustu. Widziałeś w ogóle jak się takie panele montuje?

 

A przykręcanie łat na profile to dopiero hard-core... I w ogóle to nie rozumiem dlaczego nie możesz od razu łat drewnianych przykręcić na to co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[.. nie rozumiem dlaczego nie możesz od razu łat drewnianych przykręcić na to co masz.

 

Generalnie jeszcze nie montowałem paneli, wiem że główki mogły by przeszkadzać. A łat nie chciałem kręcić do krokwi (6cmx6cm) by zniwelować mostki termiczne - na wieszakach mógłbym maksymalnie tego uniknąć.

 

Dlatego właśnie założyłem temat bo nie wiem jakie by niosły konsekwencje profile metalowe. Byłem ostatnio w castoramie i tam stwierdzili ze jak najbardziej montować można tylko że będzie ciężej..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łat nie chciałem kręcić do krokwi (6cmx6cm) by zniwelować mostki termiczne - na wieszakach mógłbym maksymalnie tego uniknąć.

A kto Ci powiedział, że łat drewnianych nie możesz montować na wieszakach?

 

 

Dlatego właśnie założyłem temat bo nie wiem jakie by niosły konsekwencje profile metalowe. Byłem ostatnio w castoramie i tam stwierdzili ze jak najbardziej montować można tylko że będzie ciężej..

Szkoda, że Ci nie pokazali jak. Ja bym to chciała zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział, że łat drewnianych nie możesz montować na wieszakach?

 

Rozumiem że proponujesz przykręcenie łat 6x3cm prosto na wieszaki? O tym nie pomyślałem..

 

 

Byłem wczoraj w Leroy Merlin i również nie widzieli problemu wkręcania - jedynie by dobrać odpowiednie wkręty samo- wkręcające z małymi główkami.

 

A ty sama bawisz się w majsterkowanie? Jak na kobietę to nietypowe...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty sama bawisz się w majsterkowanie? Jak na kobietę to nietypowe...

 

Nooo, taka jestem trochę nietypowa. Jak nie miałam zobowiązań to się bawiłam w modelarstwo a potem w budowanie drewnianych terrariów :) Teraz mam małe dziecko i mogę sobie najwyżej podyrygować mężem, który właśnie poddasze wykańcza. Tak więc ja siedzę, obmyślam, planuję, szukam materiałów, zamawiam a on przychodzi "na gotowe", zakasuje rękawy i wykonuje.

 

A na poddaszu prawie wszędzie mam drewniane łaty na wieszakach U przykręcanych do krokwi. Naszykowane pod drewnianą boazerię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...