Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak wykończyć dom w mirabelkach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

_DSC1388.jpg jako że było tanie to kupiłam, ale gdzie wykorzystam nie wiem :)

 

Venusku mąż to pewnie liczy że ja za 500 zł kupię ;) Choć narzekać nie będę bo czasem się udaje go na coś namówić. Teraz zaczyna się wykańczać jego siostra, która zdarzało się że coś mu komentowała że dużo wydajemy, a teraz słyszę że wydaje lub chce wydać więcej niż my więc i chyba łatwiej mi będzie go na coś namówić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu dziękuję. 2 pierwsze znam nawet nad tą pierwszą się zastanawiałam.

 

Na amerykańskie mnie nie stać :( Popatrzeć fajnie, ale męża przekonać to za chiny by mi się nie udało.

 

Pan dalej dopracowuje ściany i bardzo nadwyręża moją cierpliwość. Okazało się wczoraj że ciął płytki do kotłowni w holu i fleksą uszkodził 2 płytki. Ciężko to lenistwo i nieodpowiedzialność nawet skomentować. Musi teraz wykuć 2 płytki w stawić nowe. Dobrze, że je mam. Jak mąż podliczy go za wszystkie zmarnowane rzeczy to chyba jeszcze będzie musiał nam za tą robotę dopłacić...

Zobowiązał się skończyć do końca lutego. Byle tylko skończył do końca marca to będę szczęśliwa. Niech już sobie idzie i nie wraca bo mam dość jego partaczenia.

 

Zaczęliśmy remont domku letniskowego. Rozwaliliśmy już jedną ścianę i zamurowaliśmy część okien. Nowe okna już czekają na odbiór, przyjechał też brodzik - będzie niski, zlicowany z płytkami. Mąż zamówił też kozę. Zrobiłam też projekt kuchni (będzie ta szara z ikea). Koszt ok 4 tys. Jako że wszystko ma być jak najniższym kosztem pomiędzy szafkami ułożymy grazię new classic która została z prysznica. W łazięce szare płytki cegiełki z leroya a na podłogę muszę coś kupić. Prawdopodobnie będą to któreś z nowej gali. Miały być te z holu, z domu, ale po tym wykrytym uszkodzeniu już ich nie starczy.

 

Venusko ty skuwasz cegłe, a ja kupuję :) W domku za kozą właśnie ułożymy czerwoną cegłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przez przypadek tutaj trafiłam szukając boazerii i jakoś tak caly wątek przeczytałam. Fajnie mieszkanko, nie zazdroszcze przepraw z budowlańcami "fachowcami" (a myślałam że my mieliśmy ciężko). Mam nadzieję ze teraz trafisz na bardziej kompetentnych:)Będe sie udzielać, ostrzegam :p;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszczółko oświeć mnie na temat z czego zrobiłaś boazerie na ścianie w salonie chyba?:) Czy to drewno? Bo rozumiem że listy przysufitowe i te w połowie ściany na około 120 cm od podłogi to zrobione z gotowych elementów (pisanka, czy styropian powleczony czym jeszcze żeby był twardszy)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiechnięta ja nie mam boazeri. Mam robioną wszędzie sztukaterię na ścianach (prostokąty na dole i górze +szeroki pasek przez środek). Wszystko jest ze styroduru i jest bardzo twarde. Firma oracc z tego co pamiętam.

 

Zaszaleje chyba i zamówię czarną lodówkę :) 26533SFD63D9063359E84F6C92DE25511E9179F0.jpgbiało-czarna-zabudowa-w-kuchni.jpg

 

Na zdjęciach wygląda ok. Piekarnik jest czarno-srebrny, płyta inducyjna będzie napewno czarna (być może z jakimiś srebrnymi drobnymi elementami), kran wiadomo srebrny okap w obudowie mebli ze srebrnym 10 cm paskiem. To w sumie lodówka przy tym układzie też może być czarna ze srebrną rączką? Zwłaszcza że hokery planuję z czarnymi elementami a roletę z czarną ramką. Kurczę myślę że będzie ok, ale na 100% pewna nie jestem. Dziś muszę podjąć decyzję

 

ps chyba mimo wszystko czarna lodówa wygląda bardziej elegancko niz srebrna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no srebrny zlew to napewno nie :) Zamówiłam czarną. Przesłałam tą moją wklejankę mężowi, powiedział, że czarna. Zamówiłam więc czarną bo i mnie jakoś tak do tej wersji ciągnęło. Zobaczymy. Zresztą ja jestem zdania, że wszystko da się jakoś tak dodatkami uzupełnić, żeby było spójnie. Przy moich dalszych planach na kuchnie myślę że ta czarna lodówka dobrze się tam wpasuje.

 

Zamówiłam klamki. Przez rok czy 2 nic się nie zmieniło :) Zostały linea cali ibiza ibiza.jpg

 

Mąż pewnie trochę się zdenerwuje bo za wszystkie wyszło nam 1 tys a on napewno liczyl na znacznie mniej. No cóż ale one mi się podobają. Co ja zrobię. Potrzebuję jeszcze gałek do garderoby i pod schody, a to zadanie będzie trudniejsze bo nie chce kryształowych, których na rynku mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesila u mnie dziala:( lodówka przyjechała wczoraj ale jej nie widzialam bo w karton zapakowali. Wzięliśmy samsunga z kostkarka (wymóg meza) sbs. Srebrna widziałam w sklepie wiec jeżeli chodzi o środek ok, może być. Zasadnicze znaczenie oprócz wymiaru (bo musiała być płytsza niż 70 cm miało otwieranie drzwi (zawiasy jak najbardziej schowane w światło lodówki) oraz cena. W tej cenie i z takimi wymiarami pasował tylko samsung☺. Klamki tez przyjechały. Na stronie był czas oczekiwania 4 tyg a mieli od reki. Ja chciałam w ten sposób zawijana ale na szyldzie. Uczciwie przyznam ze ladne ale cena nie wiem z czego wynika. Niestety nigdzie nie znalazlam wiec zostały te. Czekam za to na gałki kuchenne zamówione 3 tyg temu w akcesoria meblowe.pl niestety cisza. Jutro przyjedzie żyrandol z home art deco.☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczolka - pieknie!

A lodowka super, ciekawe czy na zywo tez taka ladna?

Pamietasz, ja planowalam taka sama ale biala w PL. Prosta, czysta.

Z nierdzewkami nie jest tak ze sa fe...do niektorych mebli musza byc nierdzewki bo czarna badz biale by nie pasowaly - mimo ze biel i czern pasuje do wszystkiego to tak naprawde nie - wyobrazcie sobie drewniane rude meble z bialymi lodwokami i innymi oporzedzeniami - by sie gryzlo. Czern z biela - wspaniale polaczenie.

Tylko pszczolka daj znac jak z paluchami, czy zostaja slady.

Ale bardzo mi sie podoba.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczolka - pieknie!

A lodowka super, ciekawe czy na zywo tez taka ladna?

Pamietasz, ja planowalam taka sama ale biala w PL. Prosta, czysta.

Z nierdzewkami nie jest tak ze sa fe...do niektorych mebli musza byc nierdzewki bo czarna badz biale by nie pasowaly - mimo ze biel i czern pasuje do wszystkiego to tak naprawde nie - wyobrazcie sobie drewniane rude meble z bialymi lodwokami i innymi oporzedzeniami - by sie gryzlo. Czern z biela - wspaniale polaczenie.

Tylko pszczolka daj znac jak z paluchami, czy zostaja slady.

Ale bardzo mi sie podoba.:yes:

 

Mania dziś ja ustawili my i wygląda super. Dobrze ze wzięłam czarna. Na żywo wygląda rewelacyjnie. Kupiłam ją w sumie rzutem na taśmę bo miała być srebrna. Przy zamawianiu juz mi wpadła w oko i zaczęłam się zastanawic. W sumie taki trochę przypadek bo wcześniej w ogóle nie brałam takiego rozwiązania pod uwagę. Niestety nic nie jest rozowe bo potrzebuje jeszcze 4 cm by dobrze się szuflady otwierały co wiąże się z do budowaniem 3 cm ściany i przerobienie górnej szafki. Niestety na stronie producenta nie było takich informacji. Tylko suchy wymiar który nic nie dal. A druga sprawa to wentylacja górna. Drażni mnie ta gorna szpara i chyba w cnc zamówię jakas db kratkę. Za błędy przepraszam ale tablet ciagle zmienia mi wyrazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania dziś ja ustawili my i wygląda super. Dobrze ze wzięłam czarna. Na żywo wygląda rewelacyjnie. Kupiłam ją w sumie rzutem na taśmę bo miała być srebrna. Przy zamawianiu juz mi wpadła w oko i zaczęłam się zastanawic. W sumie taki trochę przypadek bo wcześniej w ogóle nie brałam takiego rozwiązania pod uwagę. Niestety nic nie jest rozowe bo potrzebuje jeszcze 4 cm by dobrze się szuflady otwierały co wiąże się z do budowaniem 3 cm ściany i przerobienie górnej szafki. Niestety na stronie producenta nie było takich informacji. Tylko suchy wymiar który nic nie dal. A druga sprawa to wentylacja górna. Drażni mnie ta gorna szpara i chyba w cnc zamówię jakas db kratkę. Za błędy przepraszam ale tablet ciagle zmienia mi wyrazy

 

A Paluch nie wiem ale czytałam w internecie ze tak i ze się rysuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi teraz mam lodówkę wsuniętą tak że między lodówką a szafkami po bokach nie ma żadnej szpary. Drzwi się otwierają ale tak pod kątem 90 stopni. Wszystko wyjmiesz i włożysz ale kłopot się robi gdy np chciała bym wyjąć szufladę z lodówki. Na drzwiach lodówki są różne półki i te pólki blokują szuflady (np z zamrażalnika). By wyjąć szuflady, by dostęp był swobodniejszy muszę mieć między lodówką a szafkami 4 cm przerwy z obu stron (wg instrukcji 5), czyli łącznie 8 cm. Drzwiczki wtedy będą mogły otwierać się pod kątem 180 stopni. Ściana na której stoi wysoka zabudowa ma wolnej przestrzeni już tylko 5 cm, czyli brakuje mi 3 cm. Muszę dobudować 3 cm ściany (czyli wejście do kuchni) zmniejszyć o 3 cm. Pan budowlaniec jak to wczoraj usłyszał to myślał że się z niego śmiejemy i że to żarty . Pozatym jeżeli nie zrobię tej przerwy to tracę gwarancję (bo mogą się tłumaczyć że lodówka się zepsuła bo wentylacja była niezgodna z instrukcją, no i kolejny minus teraz lodówka musi być trochę wysunięta, czego nie mogę ścierpieć.

Dobudowanie ściany to nic bo trzeba tylko 2 płyty dokleić, zakołkować, i zaszpachlować. Gorsza sprawa to przerobienie górnej szafki nad lodówką, bo poprostu trzeba zrobić ją jeszcze raz. Na szczęście Panowie tylko za materiał od nas wezmą a tą przerobimy i wezmiemy do domku.

Najlepsze z tego wszsytkiego jest to że ja przy planowaniu kuchni pomyślałam o tym. Niestety nigdzie (nawet na stronie producenta), oprócz wymiarów lodówki nie było żadnych dodatkowych informacji.

Zdjęcia mam takie na których w sumie nic nie widać (pomijając jakość). Jeszcze nie jest skończone. Nawet wszystkie fronty nie są pomontowane, cokołów brak, brak zabudowy listwami do sufitu. Jak widać, z mojego zdjęcia nic nie widać, ale lepszych nie mam narazie.Ps tam za córką też ma być normalny front(nie taka otwarta półka, czy roleta) DSC_0674[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...