Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak wykończyć dom w mirabelkach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widziałam też drzwi wewnętrzne zrobione przez stolarza. Musiałam zamówić mu białą uszczelkę do drzwi bo okazało się że w całym mieście nie ma.

 

Jeżeli macie jakieś elementy ze sztukatrii które są nietypowe to po raz kolejny polecam Fastart. Zrobią wszystko.

 

Oto baterie wannowe do górnej łazienki które rozważam

bateria-wannowa-5-otworowa-elizabeth-el-03-novoterm.jpg

graff lauren.jpg

graff-bateria-wannowa-7_36047.jpg

iris paffoni.jpg

la torre leonardo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczólko Kochana dziękuję Ci za namiar na płytki,że pamiętałaś i fatygowałaś się sprawdzić,lampa kula jest elegancka i klasyczna:)nie wiem co Ty od niej chcesz,z łestem jest o tyle dobrze,że zwrot jest jest bez problemu jak nie pasuję,ta geometryczna lampa też fajna,ale za żadne skarby nie chciałabym jej myć;)

z zestawów najbardziej podoba mi się wersja 3 i 2 w następnej porcji,buźka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu nie ma za co dziękować. Pamiętam jakim problemem było znalezienie płytek z delikatnymi szarymi żyłkami. Z dużymi maziajami i owszem są ale takich szukałam kilka miesięcy.

 

Co do karanu mam faworytów. Na szczęście górna łazienka nie ogranicza mnie tak jak dolna. W dolnej wybrane dość retro-pałacowe płytki dość mocno mnie ograniczaly. Bo płytki+stelaz+retro bateria wprowadziły by jak dla mnie zbyt dworkowy klimat zbyt odbiegający od calosci domu. Góra będzie bardziej klasyczna (ale w nowoczesnym wydaniu) wiec nawet na retro baterię mogę sobie pozwolić. Choć jeszcze nie zdecydowałam która (ale skłaniam się nad którąś z Graffa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie bardziej podobaja te lampy co kupilas - kule. ta gwiazda za bardzo mi sie ze swietami kojarzy...sie z choinki urwala :lol2:

No i jak jedna forumowiczka napisala - czyszczenie tych szybek...:eek:

a z baterii najbardziej mi podeszla 3 z pierwszej paczki.

Z drugiej paczki - kiedys mi sie poddobaly ale zauwazylam ze w co drugim domu sa i sie mi przejadly.

Ciezki wybor jakby nie mowic, ciezko znalezc czasem cos co w serce trafia od pierwszego wejrzenia.

Co z tymi barierkami - zdecydowalas jaki kolor?

Moje zaluzje na pergole kupione ale nie zakladalismy, zalozymy na wiosne. Zima juz idzie nie ma sensu wiec leza w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu nie widziałam, bo muszę przyznać że ja nie chodzę po dziennikach. Ale dawaj linka sprawdzę :)

 

Szerokość to z tego co pamiętam chyba 7 cm. Aniu jednak ja radzę (jeżeli planujesz ramkę) najpierw rozrysować na podłodze bo jak jest ramka to jest sporo docinek i może lepiej jak będzie innej szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto komoda, którą kupiłam. Ze wszystkich dotąd kupionych mebli najmniej mi się podoba, ale:

-jest duża, więc pod duży telewizor w sam raz

-pasuje mi swoją prostotą do stylu salonu i stołu

-urzekło mnie wyściełanie w niej materiałem szuflad

 

Więc mimo, że d... nie urywa została kupiona :)

 

Kupiłam też trochę materiałów na poduszki w koniczynki itp.

10522488_1464649317135760_6621605581155632583_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha! tez zrobisz na komodzie jak ja, bez otworow na badziewia :lol2:

wyscielane bo to bufet, tez tak mam w bufecie w jadalni pamietasz? super sprawa...nic po szufladach nie lata.

szafeczka super, po przemalowaniu wyjdzie pieknie, sama wiesz, widzialas u mnie jak zaczarowalam stare graty.

na jaki kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania nie mam pojęcia. Jeszcze za nią nie zapłaciłam i po tą to w ogóle chyba pojadę bo nie jest bardzo daleko. Ocenie wszystko chyba jak razem będzie.

 

Zresztą z kolorami mam na bakier. Dostałam drugą sofę i co się okazało. Pomyliłam nr i dostałam w kolorze koralowym. Nic robimy jeszcze raz tą samą. Dobrze ze maz mi wybaczyl :) Lozko do sypialni się robi (już końcówka).

 

Ktoś kupił na allegro moją szafę (do pokoju córki), a była genialna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiar na Twoją lampę:)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218396-Oswajanie-domku-czyli-poprawianie-wszystkiego/page93&highlight=oswajanie+domku

pomyślę nad tą ramką,rzeczywiśie o docinaniu to ja w ogóle nie pomyślałam;)sama jeszcze nie wiem co zrobię cały czas mam w głowie Twoją podłogę albo dywanik z vivesów...dobrze,że jeszcze mam czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sofka w kolorze koralowym to tak fajnie...widze takich mase na lokalnych ogloszeniach, wsie z lat 70 tych :rotfl:

genialnie wyrolowana zostalas z szafka...a nie wiesz ze jak cos takiego jest i wiesz ze to nie masowka to trza brac? bo zniknie. Ja juz madra jestem, tez sie kilka razy za dlugo zastanawialam az w koncu nauczke mialam

 

kurna nie pstryklas tego koralu?:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu dziękuję :)

 

Z ramką to musisz dokładne wszystko zmierzyć. Nie wiem jak planujesz dywanik ale czy zdecydujesz się na jedno czy na drugie wszystko dokładnie najpierw rozrysuj. Ja miałam kumatych kafekarzy a z tym roznie. Żeby nie było potem tak ze przyjdzie układac ci podloge bez zastanowienia i wyjda brzydkie docinki lub kafelki np. w drzwiach czy przy schodach niesymetrycznie lub mocno pocięte na male kawałki. My kilka godzin poswieclismy na rozplanowanie. Tez musiałam zmienić plany bo ramka miała isc zupełnie inaczej, zrezygnowałam tez z ramki w kuchni bo tam musiala by być bardzo waska. Lepiej oba warianty sobie rozrysuj.

 

Mania szafki zaluje ale tez nie miałam wyboru. Gdyby było to za mies to bym kupila a teraz niestety nie miałam budżetu. :( Ale nic ja uważam ze nic nie dzieje się bez przyczyny.

 

W ikea sa tanie komody. Mam pomysl by jedna kupic i pomalować na roz i na szufladach przyczepić pinezki. była by do pokoju corki. Sciany ma cos mieta a bardziej duck egg pozostale meble biale, zaglowek lozka szary dodatki: szary, mieta, roz. Chyba zdecyduje się na takie szaleństwo

 

Na początku przyszłego tyg kończymy wkoncu malą zrujnowaną łazienke.

 

Kominkowi mnie denerwują na maksa. Mieli zrobić go 2 tyg temu i dalej cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...