Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak wykończyć dom w mirabelkach


Recommended Posts

O widzisz, a taka byłam zła na siebie, że nie pojechałam do lidla na czas gdy mieli te torebki, już mi lepiej :D

 

Trzymaj sie dzielnie, i wykonawców trzymaj krótko, ja juz sie nauczyłam, jak jeden milczy, to mu papa i od razu szukam innego. Człowiek chce być miły, ale sie nie da po prostu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

vesi ja nie z lidla miałam. Wogole jestem wkurzona bo tak naprawdę to była najdrozsza jaką mieli w ofercie (tak jakos wychodzi ze zawsze podoba mi sę to co drogie:spam:) no a oni maja tak klienta gdzies ze nawet jako producent nie chciało się im jej naprawić, nie liczą się ze może jak dobrze kogos potraktują to klent wroci. I jeszcze wlasna interpretacja przepisów nie zgodna z prawda byle tylko kogos zbyc. Na pewno już u nich niczego nie kupię. I nie żałuj tej torebki z lidla (choć niektóre były fajne) bo jakby się okazało ze tak jak moja takiej skory uzyli ze wytrzymala tylko 4 mies to miała bys tylko kłopot. To już lepiej kupic tania z sieciowki bo mi do tej pory więcej wytrzymywały.

 

Co do fachowców to u nas było tez tak ze kominkowi to znajomi i klienci meza wiec to tez nie takie proste, no i jedna firma zajmujaca się tym w miescie.

 

Przyjechaly podłogi drewniane:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję vesi. W tym jednym 120 zl. o zesz w zyciu bym nie pomyslala.

najgorsza sprawa z uchwytami to to ze podoba i się najdroszy. :mad: polecam stronę www.instile.pl w katalgu ogrom uchwytow a i obsluga super.

 

obejrzałam kilka desek i doszłam do wniosku ze przy podłodze drewnianej nie warto w sklepach probkami się sugerować. to co przywieźli całkowicie odbiega od probek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna galeczka która mogla by być w chromie (niestety zdjecie jest tylko w zlocie) te dwie pierwsze które pokazałam chyba odrzucam bo są ze szklem i obawiam się o odcień tego szkla w rzeczywistości. 3 która najlepiej mi się podoba jest z porcelaną ostatnia i ta dzisiejsza chrom

DrawImage.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesila pierwsza kolatka ta droga - to jest TO, to czego znalezc nigdy nie moglam, nie trzeba sie przewiercac przez oparcie bo srubki ma po tej stronie. No to nadal mowie ze na zadupiu mieszkam, tu takich nie ma, ba, na calym swiecie nie widzialam oprocz co pokazalas...ta druga to jest kolatka na drzwi. Ale ta pierwsza super na meble. Musze chyba szwagra pomolestowac w PL zeby kupil. Cozesz tego u mnie nie wkleila??

 

 

Pszczolka a duzo tych galek potrzebujesz? ta ostatnia tez ladna ale tak, w srebrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania tylko i wylacznie w srebrze błyszczącym. Podobno mają (Pani by mi ściągneła) ale nie ma niestety zdjęć.

A gałeczek coś ok 25 szt.

W tym tygodniu będzie kamień pod kominek, a montaż całego ok 15. U drugiego kamieniarza wybraliśmy też inny kamień ponieważ mieli biały marmur (nie całkiem czysty ale delikatne mazie mi nie przeszkadzają).

Po 15 montujemy też korpusy kuchenne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania szukam bo czas oczekiwania to 3 tygodnie, a trochę czasu na decyzję też potrzebuję jak to ja. Jeżeli po 15 zamontują korpusy to w połowie grudnia będą montować fronty (czas oczekiwania na fronty to 5 tyg) Gałki więc zdążą przyjść i oni będą musieli je montować nie ja.:)

 

Zamówiłam piekarnik parowy. Stanęło na elektroluxie. Nie jestem zwolennikiem taj firmy, ale w tym przedziale cenowym był najrozsądniejszy. Szczyt dizajnu to nie jest;) Uparłam się jednak na parowy choć w tej cenie mogłam kupic cos ladniejszego ale co ja poradzę ze ubzdural mi się parowy

Zamówiłam tez okap. Tu to poszalałam zupełnie ;) Wymógł był jeden: jak najszersza dolna belka. Staneło na firmie krzak akpo - bo oni mieli je najszersze (tren w okapach jest teraz inny i nie łatwo było coś znaleźć) . Okap będzie przerabiany-nad belką zabudujemy płytą meblową po skosie i widoczna będzie tylko ona (dlatego musiała być szeroka).

beznazwy.jpg

beznazwy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zamówić fotel do pokoju córki. Będzie szary z różową kedrą (ewentualnie miętową). Meble będą białe +jedna komoda różowa. Mój dylemat to kolor nóżek w fotelu. Zasadniczo białe meble to i białe nóżki, ale jakoś tak czuje ze nie bardzo mi to leży. Wolę w fotelu dac tradycyjnie ciemne nóżki (ale czarnych mebli u corki nie będzie), wiec nie wiem co zrobić. Jakaś pomoc :)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczolka,

podłoga w jodełkę i pewnie jeszcze będzie ramka... oh! cudnie sie zapowiada :yes:

 

Co do fotela, zrób z ciemnymi nóżkami, jak sie będzie gryzło, to przemalować na biało takie nóżki to pikuś :) możesz poprosić by zrobił nóżki wkręcane na srubach dwustronnych: wykręcasz nóżki, malujesz, wkręcasz, gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak cienka ramka w kolorze coś ala taupe (kolor ma być zbliżony do kwadracików na ścianie).

 

Zdjęcie jak zdjęcie ale na żywo bajka. Załuje że nie jest na większej powierzchni. Jak bym teraz miała robic to zrobiła bym ją na jakiejś większej powierzchni. Chyba wszystkim polecać będę jodelke :)

 

Nogi zrobie ciemne bo widziałam zdjęcia z białymi i wogole mi się nie podobaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa ok, inaczej wypustka, pamietam z Gosikiem o tym kiedys u mnie pisalysmy, czyli tu piping trim. Od rury.

Moja bez tego paska bo nakleic musze, miedzy materialy na rogach masz z paskiem. wiem o co biega. Mam je w domu, kupione na robienie poduszek ktore razem z materialami leza juz ze dwa lata :cool:

Nie wiem w koncu co pokazywalas....to duuuuze z szarymi to korytarz? myslalam ze salon :eek:

a korytarz...hmmm...az sie coflam i w koncu dojrzalam biale listwy na korytarzu gdzie pofloge pokazywalas z plytek. Sie mi w oczy nie zucily bo patrzylam na plytki:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj Mania gdzie tam korytarz w rozmiarze salonu :) Właśnie korytarz tak mały ze za bardzo nie ma co pokazywać :) Ale w następnym tygodniu przewiduje przyśpieszenie prac więc będzie wkońcu więcej zdjęć. Prawdopodobnie skończą małą łazienkę (no bez 4 listewek przy prysznicu bo muszę domówić), będą układać podłogi i może pod koniec tygodnia (ewentualnie za 2) będą montować kominek. :) A teraz muszę zamówić lodówkę (na szczęście wybrana) i zmywarkę (tu nie mam pojęcia co)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...