Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak wykończyć dom w mirabelkach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mania łóżko jest u stolaza. Nie wiem czy pisałam ale pracownik pojechal po nie ale nie spodziewal się ze jest takie duże i wzial za maly samochód. Nie weszlo mu :) Sama go na żywo nie widziałam.

 

Dzis robi się podloga. Na razie podloze szykowali.

Mam wiec tylko skromne zdjecie plyty przy kominku

DSC_0393[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z nas nie marzył o tym by w zimowy wieczór usiąść przed rozpalonym kominkiem z kubkiem gorącego kakao? Tylko jaki kominek wybrać. Wybór jest oszałamiający. Mieliśmy już koncepcję że będzie nowoczesny - metalowy, potem rzeźbiony drewniany. Ostatecznie decyzja zapadła, że będzie kaflowy (jak piece kaflowe u naszych babć). Chyba jesteśmy sentymentalni

 

 

http://i835.photobucket.com/albums/zz275/szlachtowska39/szlachtowska39045/kominek_zps233abbe8.jpg

 

 

http://i835.photobucket.com/albums/zz275/szlachtowska39/szlachtowska39045/kominek2_zps892bedb2.jpg

 

 

 

Pszczolka! nie moglam sie oprzec...:D

!!!

 

pamietasz? Twoj poczatek na muratorze na poczatku...3 lata temu.

Zobacz jak sie zmienilo...a mial byc OSTATECZNIE...- kaflowy :yes:

Jakby tak przeleciec posty (kazda z nas) toby sie znalazlo duuuuzo zmian i odjechania od stylu :popcorn:

 

Tak wiec tamte kominki maja sie nijako do tego co miec bedziesz i do pierwszej polozonej plyty.

Ehh...czasami fajnie powspominac i sie czlowiek zastanawia - gdzie i w ktorym momencie zjechal z planow.

 

Co do lozka, no nie, nie mowilas ze mialo przyjechac ale za duze bylo, tak wiec czekamy nadal...

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania ale ja zdania co do kominka kaflowego nie zmieniłam :) Dalej mi się podobają ale tylko białe kafle. W obecnym domu choćby nie wiem co zrobienie go było nierealne choćbym nie wiem jak chciała bo są za duże a ja mam za wąskie przejście. Gdyby nie fakt kosztu takiego kominka to zrobiła bym na domku, Tak to będzie prawdopodobnie będzie koza.

Ale są pomysły które miałam i dobrze ze ich nie zrealizowałam :) Zresztą pewnie przyjdzie taki czas ze to co robie teraz potem będzie mnie draznic.

 

Montaz podłogi w salonie wstrzymany do następnego tyg. Panowie nie przemyśleli montażu i nie wzięli maszyn. Nie wiem jak dadza rade bo to chyba najtrudniejsza robota z jaką mieli do czynienia. Reszta idzie sprawnie, choć stolarz schodowy nawalił i dziś musi zrobić popawke schodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj Pszczolka ja wiem, mi chodzilo o to wlasnie ze jakby tak przeczytac cale swoje wpisy by sie zobaczylo jak duzo sie zmienilo i - jak styl sie zmienil od pierwszego zalozonego .

a ci robotnicy to faktycznie...jeden za malym samochodem pojechal (po lozko) a drudzy bez nazedzi przyjechali - dobra wymowka ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania ale to nasz pracownik wiózł towar do stolarza i na powrocie miał zabrać łóżko. Tym razem stolarz niewinny :)

Panowie od podłogi pomijajac tą wpadkę nie są najgorsi (idealni też nie ale chyba w miarę się znają - nie chcę zapeszac).

Mam porcję zdjęćDSC_0435[1].jpgDSC_0436[1].jpgDSC_0434[1].jpgDSC_0432[1].jpg

Listwy jeszcze nie przyklejone

DSC_0430[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania zdjęcia jak wiesz to nie pokazują koloru. Bardzo bym chciała zrobić takie żebyście zobaczyły kolor tej podłogi niestety lipa. Na niektórych wyszła za ciemno na niektórych za jasno a na niektórych to w ogóle niektóre ciemniejsze deseczki a niektóre jaśniejsze i wyszlo w latki. Ale może mi się uda.

Mebli ze starego mieszkania bpoza ulubionym stolkiem niezabierm.Zreztą mieszkam w kawalerce wiec nie ma co, Wszysto będę kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania nad będzie kwadrat ze sztukaterii a dalej zobaczymy. Zawsze podobały mi się lustra słoneczka, choć nie wiem czy to nie jest miłość przelotna ;)

 

A za kominek dziękuję. Powiem Ci Mania że jest tam 1 dzień (bo wczoraj po 5 skończyli go montować), ale jakoś tak się wpasował że sprawia wrażenie że jest tam od zawsze. Moje pierwsze odczucie jak weszłam i go zobaczyłam już w całości to taki: typowy staroangielski kominek. Kompletnie nie wiem czemu tak mi się kojarzy :) Będę musiała wprowadzić parę nowocześniejszych elementów.

 

Całe szczęście że jest wąski. Nie wyobrażam sobie tam nic większego. Pierwsza firma kominkowa skwitowała, że cytuje: "robię plaskacza" i że kominek powinien mieć trójwymiar. Gdybym ich posłuchała i zrobiła coś większego miała bym jeszcze większy kloc na środku salonu.

 

W czwartek montaż podłogi w salonie (by tylko dali sobie radę, bo się boję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowy pokój to będzie pokój gościnny. Tam gdzie jest niebieska wnęka (nieudany kolor ;)) będzie garderoba - projekt drzwi w głowie. Kanapa w bardzo jasnym kolorze już wysłana do wykonania no i reszta też jasna. Wszyscy narzekali (oprócz męża), że taki kolor a mogę się założyć że potem powiedzą że najładniejszy pokój w całym domu ;)

Vesi u mnie ta jodełka jest w mini pomieszczeniu, ale uważam że w dużej łazience czy holu robiła by mega wrażenie.DSC_0449[1].jpg

Przepraszam za zdjęcia z boku, ale nie mam pojęcia jak na tym komputerze je odwrócić.

Aniu mam jeszcze 2 duże lampyi, te 2 małe tylko nad stół. Swoją drogą dziś powinny przyjechać a cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczolka zauwazylas ze jak ostatnio lustra wklejalam to ani jednego sloneczka nie wsadzilam? bo tez ich sie boje...ze szybko sie znudza.

Kominek piekny i nie wiem jaki jest angielski styl, ale wiem jedno - przypomina moj :D

Wiesz co, jak zaczekam robic goscinny (jeszcze nie skonczylam) to moj M najpierw sie krzywil ze znow cuduje i wymyslam a jak jestem w polowie to...powiedzial ze by sie z checia do niego przeniosl, wiec idz za swoim gut feeling zawsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...