Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

widać spadki i wzrosty zużycia energii uzależnione od warunków zewnętrznych wiec budynek jest już ustabilizowany...

:yes:

tu już się nic nie zmieni ...

 

jeszcze taka ciekawostka ...

na 8,11,2011 miałem1230,07kwh zużycia na ogrzewanie

na 8,11,2012 mam 1211,57kwh ...;)

to się nazywa powtarzalność ...:D

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

godzina 9:30

WM 25% wydajności ok 125m3/h, temp w domu 20,9

czerpnia północna bez GGWC

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=146878&d=1352452022

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=146879&d=1352452097

heh...

a miało byc tak jak w reklamie...

z zewnątrz wlata 9*, do domu 19*...

z domu 20*, na zewnątrz 10* ...

jak na razie kanały "górą"...;)

 

 

stan licznika dziś rano 487,4 przyrost 16,9 kWh

u mnie 42kwh ...

twój betonowy, mój styropianowy a reakcja w czasie taka sama ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie jasne ;) ten regulator wydajności jangaz to reguluje prędkość wentylatorów przy WM (rekuperatorze)? W sensie że jak masz np. Wydajność nominalną 500m3/h to jak ustawisz 40% to będzie wymieniać 200m3/h ?czy to jeszcze jakies przepływy czy inne rzeczy reguluje (dławnice jakies czy coś)..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Janek 350 włącza wentyle dopiero powyżej 12%. Przy 10 % brak jest ruchu. Do 30% zużycie prądu jest takie same - 19W, więc może warto dodać odrobinkę obrotów. Na stronie Janka piszą: Aby rekuperator odzyskiwał ciepło (chłód) musi przez niego płynąć minimalna ilość powietrza, w naszym min. 100 m3/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jesteś zadowolony ze zużycia prądu? Czy mierzyłeś kiedyś temperaturę na powierzchni podłogi?

A jak z wilgotnością w domu?

Czy mógłbyś wrzucić tutaj ( http://forum.muratordom.pl/showthread.php?203081-Devireg-550-vs-Auraton-3000 ) jak sprawują się Twoje Auratony i jak ustawia się aby było ograniczenie na temp. podłogi przy sterowaniu temp. powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)Podczytuję od dawna,ale zachwyt nad piekarnikiem spowodował, że muszę się ujawnić pytaniem o jego model i cenę!Teraz to własnie czynię:)Domek piękny,gratuluję:).Czy lodówka też Hot Pointa?mamy obecnie piekarnik z tej Aristona i jesteśmy bardzo zadowoleni ale Wasz to jakiś mega nowoczesny:o No chyba, że teraz wszystkie takie zmyślne robią;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...