Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Matko KOnrado, toż ja nie rozumiem w ogole o czym Ty piszesz;) W związku z tym cieszę się,ze Renata kazała Ci zdjęcia wkleić:)

Domek świetny, naprawdę baardzo przytulne wnętrze udało Wam się stworzyć. Gdybym blizej mieszkala, to jak nic wprosiłabym się na kawę ;)

A najbardziej urzekła mnie kołyska;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

chyba pierwszy raz się wypowiadam w Waszym dzienniku. Macie piękny dom. Bardzo ładnie go urządziliście. Wszystko do siebie pasuje i jest ze smakiem. Wiele drobiazgów mnie urzekło. Wiele rozwiązań zaciekawiło. Życzę, aby mieszkało się Wam bardzo dobrze i szczęśliwie. Pozdrawiam. A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie rury są już w PT - w tym 2 z trójnikami dzielącymi wyciągane i nawiewane powietrze na parter i poddasze - trochę nie na ręka mi obecne ustawienie trójników - może jeszcze wieczorem coś poprzerabiam

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=147826&d=1352756927

- chodzi oto że niektóre rury są za długie a inne za krótkie i np rura wychodzi z pomieszczenia X przez ścianę, idzie przez całe PT do trójnika znajdującego się po 2 stronie pomieszczenia i będzie musiała wracać z trójnika do centrali znów przez całe pomieszczenie - to są na razie małe szczegóły które jeszcze będzie można później zmienić

finalnie będzie tak czy inaczej ładnych parę metrów mniej kanałów co powinny zmiany wyjść na +

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=147827&d=1352756935

na wieczór pozostało zmienić osłonę w wymienniku od GGWC i podłączyć wszystkie rury do centrali a następnie po podłączać czujniki oraz zasilanie do przepustnicy i by passu oraz przeciągnąć zasilanie do WM z poddasza do PT bo na tym przewodzie jest podlicznik

a OBCY gdzie?!!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=147820&d=1352756892

dramatu nie ma ale gdyby było z 10 cm więcej byłoby znacznie wygodniej , ładniej i szybciej

 

Konrad ten stożek nie będzie przeszkadzał przy wymianie filtra...?

dojdzie jeszcze rura i izolacja, raczej się nie dostaniesz ...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......................... operacja przeprowadzki WM zakończona - czy sukcesem nie wiem :D

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=147868&d=1352800789

faktycznie z wymiana filtrów będzie prze.... - będę martwił się na wiosnę - filtry wymieniałem 2 tygodnie temu, do przesunięcia jest OC i bojler - wtedy sytuacja powinna się poprawić ................

 

O rany :eek: Kosmodrom prawie. Faktycznie tylko patrzeć jak zza rur wychyli się obcy o imieniu Janek ;)

Konrad ale zarurowałeś sobie całkiem to pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stało się ... ponad 501 tyś odwiedzin , kilka tyś osób regularnie czytających ... SZOK , to więcej niż w wątku dla bocianów 2012, wątku o wentylacji mechanicznej, GWC, podłogówce ..... i niewiele mniej niż wątki o: "płytach fundamentowych" , "Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?" czy dla grzejących gazem "Ile gazu poszło Wam..." poza zasięgiem jak na razie są wątki techniczne takie jak " Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła" oraz "Ogrzewający elektrycznością - WYSTĄP!!!" które mają 2x tyle odwiedzin i wątek dla eko-groszkowców który ma 3x tyle ;)

 

na razie wentylujemy dom bo była wilgotność 60% i spadła jak na razie do 57, dziś rano nawet licznika nie spisałem - zaraz poproszę Renię by rzuciła mi stan, dokręciłem w końcu ostatnie 2 gniazdka w sypialni i założyłem uszczelkę w drzwiach do garażu - jeszcze drzwi na zawiasach muszę wyregulować

może jutro lub po weekendzie pobawię się i pospisuję wyniki , wujek Google kłamie - w nocy przymrozków nie było ... i raczej nie będzie - u nas jest ciepło

 

Dobrze że taki inspirujący dziennik jest tak popularny, może będą z tego fajne domki w przyszłości

Mam nadzieję ze tak bedzie:D

 

już tak jest - wiele osób wzorowało się na płycie fundamentowej , wielu z nich zdecydowało się na samodzielne wykonanie płyty widząc że to nie aż tak skomplikowane , sporo też osób przekonuje się do prądu a to jak wiemy "wymusza" lepszą izolację i dokładniejsze wykonanie

 

Konrad, tylko obiecaj, ze nie strzelisz focha i nie pokasujesz wpisow. Ewentualnie uprzedz nas o takim zamiarze abysmy mogli zrobic wczesniej kopie ;p

 

nie będzie takiej potrzeby, nie planuje kasować dziennika, nie wiem co takiego by musiało się wydarzyć bym taką podjął decyzję ...

 

 

dziś chłopaki od Krzyśka zakładają drzwi do spiżarki,

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=148244&d=1352924655

mają też założyć "kotki" na krawędzie drzwi w szafie w pokoju synka

dziś wieczorem przywiozę rusztowanie i po weekendzie biorę się za ocieplanie garażu od wewnątrz, muszę też usypać z gruzu podjazd do garażu

czy ktoś się orientuje w pilotach do bram garażowych Hormann ? nie wiem czy się rozprogramował czy bateria nie działa - od nowości pilota nie używałem - pasuje temat ugryźć

Edytowane przez R&K
fotka - troche niewyrazna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...