Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj!! Od 2 tygodni czytam Twój dziennik z zamiłowaniem codziennie wieczorem jak dzieci zasną (tylko wtedy mam czas :)) Niestety po męczącym dniu padam po 4 stronach. Podziwiam i gratuluję. Przy okazji mam pytanie. Chyba dokładnie tą baterię chcę kupić do swojej kuchni, jakiej jest ona firmy? Żona zadowolona z niej? Ładnie się prezentuje na żywo?? Na allegro jest jedna aukcja z nią za 235 zł ale nie ma producenta i nie mogę się skontaktować ze sprzedającym a chciałabym coś więcej wiedzieć na jej temat.. http://allegro.pl/areo-bateria-kuchenna-nowosc-50-arnotpol-i2875744132.html

 

Bateria jest według mnie świetna, jestem z niej bardzo zadowolona zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym gdyz można ja obracac i wyjmowac wylewke zeby naprzykład opłukac owoce lub warzywa w drugiej komorze, nawet jak myje sie wiekszy garnek to nie ma problemu, wygląda bardzo dobrze i myśle ze nawet dodaje uroku kuchni. Ja innej bym juz nie wybrała.

 

Ja kupowałam ta baterie równiez na allegro u innego sprzedawcy, ale szczerze mówiac nie ma na kranie podanej firmy a opakowanie gdzies wcięło po przeprowadzce, więc w tej kwestii niestety nie pomoge.

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria jest według mnie świetna, jestem z niej bardzo zadowolona zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym gdyz można ja obracac i wyjmowac wylewke zeby naprzykład opłukac owoce lub warzywa w drugiej komorze, nawet jak myje sie wiekszy garnek to nie ma problemu, wygląda bardzo dobrze i myśle ze nawet dodaje uroku kuchni. Ja innej bym juz nie wybrała.

 

Ja kupowałam ta baterie równiez na allegro u innego sprzedawcy, ale szczerze mówiac nie ma na kranie podanej firmy a opakowanie gdzies wcięło po przeprowadzce, więc w tej kwestii niestety nie pomoge.

:) Przekonaliście mnie... Kupuję i dziękuję za szybką odpowiedź. Tylko są dwie wysokości 55 cm i 65, myślę, że 55 w zupełności wystarczy, na linku który wysłałam bateria jest bardzo podobna do Waszej, mam nadzieję, że sie nie natnę. Cenowo też podobnie daliście za swoją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie z innej beczki. Czy po to żeby rok z okładem przeżyć w dobrej formie w takim trybie to polecasz jakąś specjalną dietę? Bo to człowiek za bardzo czasu i głowy nie ma żeby cudować z jedzeniem, a jak będzie jadł byle co to szybko z sił opadnie. Ty nie opadłeś, więc pewnie albo ty albo Renata macie jakiś patent.

 

Bardzom ciekawy

Blekowca

 

wracając do pytania BleckOwcy ;) - polecam wszystkim musli.takjakchcesz.pl - z ciasteczkami korzennymi - taki świąteczny klimat śniadaniowy ...

http://musli.takjakchcesz.pl/wp-content/uploads/2012/09/tuby3.pnghttp://musli.takjakchcesz.pl/wp-content/uploads/2012/11/pierniczki5-300x240.jpg

dla mnie np takie jedzonko to jedyna z niewielu rzecz która przechodziła przez gardło rano ... bo na mleku ... gdy dużo pracy, stresu etc... Musli przygotowane wg indywidualnych preferencji w cenie sklepowych zestawów, ponad 60 składników i 50 milionów możliwych mieszanek :stirthepot:

 

a jak z CWU nie brakuje ? i jakie zużycie kw?

 

22.10.2012 podliczniki od CWU i WM pokazywały następujące dane

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=143694&d=1350981154

po 2 miesiącach użytkowania WM 21.12.2012 - stan z dziś rano - 52,7 kWh , różnica to 22,7 czyli 0,3783 kWh na dobę

WM chodzi 24h na dobę non stop (no ok były 2 dni przerwy gdy jednostkę przenosiłem z poddasza do PT)

 

stan licznika od CWU 442,2kWh - różnica 287,3 kWh / 60 dni = 4,79 kWh/24h - bojler 140l wystarcza ... czy spokojnie ... nie, ale da się żyć ;) bojler grzany jest tylko między 5-6 rano i 13-15 w południe, gdy chcemy się kąpać - jak na razie żona korzysta z tej opcji - konieczne jest podgrzanie całego bojlera do ok 65 stopni i zazwyczaj odbywa się to w drogiej taryfie - na całe szczęście sporadycznie bo wanna na górze, na co dzień jest prysznic na parterze

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, maja tylko opcje zapamiętywania chyba wcześniejszych wyników czy coś w tym rodzaju - nie mam czasu na zabawę nimi - na razie są bo są

 

Edit: już wiem

 

dolny to podlicznik który można kasować

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K ile płaciłeś za przyklejenie płyt kg na ścianach?

Rozważam u siebie taką opcję ze względu na szybsze wykonanie tz.brak schnięcia tynku gipsowego.....

 

nie podam Ci konkretnej stawki - ekipa Darka nie miała w zimie zbyt duzo pracy i koszt ich usług był na zasadzie "po kosztach" byle chłopaki na wypłate zarobili - płaciłem im stawke za 1h i mimo że już się tak niezbyt często z ekipami inwestorzy rozliczają - tu nie miałem obaw bo ekipa zaufana wiec i robota ubywała ... ogólnie brali ok 10-12 zł za 1h, pracowali cos koło 3 miesięcy i zakres prac był bardzo szeroki , rozliczenie było rzedu ok 15 tyś

 

Jak tam płyta? Ustabilizowała się konsumpcja kWh?

 

data / stan licznika / przyrost

17.12 - 1544,6 - 42,3

18.12 - 1582,4 - 37,8

19.12 - 1626,0 - 43,6

20.12 - 1678,2 - 52,2

21.12 - 1731,6 - 53,4

22.12 - 1788,8 - 57,2

23.12 - 1837,8 - 49,0

 

więc raczej ustabilizowała się a teraz zużycie jest adekwatne do temperatury zewnętrznej , u mnie ostatnie 3 doby nonstop -7, -8 stopni i w dzien i w nocy, brak słońca

zużycie tygodniowe 335,5 --> 47,93 kWh / 24h, temperatura w domu 21-21,5 , średnia temp. na zewnątrz -6 >> http://www.wunderground.com/history/airport/EPRZ/2012/12/22/WeeklyHistory.html

 

 

wszystkim zaglądającym do naszego dziennika zyczymy spokojnych i rodzinnych świąt

 

.... oraz niskich rachunków

http://www.gory.net.pl/boze-narodzenie/boze_narodzenie.jpg

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam czytać cały dziennik właśnie w tej chwili :) Moi bliscy chyba już nie daliby rady ze mną gdybym jeszcze przy świątecznej kolacji siedziała z laptopem na kolanach :) dlatego po całej przedświątecznej krzątaninie, mówiąc, że potrzebuję chwili wytchnienia i dłuuugiej kąpieli, zamknęłam się w łazience i skończyłam czytać. Wciągająca i pouczająca lektura!! Bardzo Wam gratuluję ślicznego domu. Będę natrętna i spytam ponownie (jak wielu przede mną) :))) skąd wytrzasnęliście tą przepiękną tapetę do sypialni??? ;) pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę w moim ulubionym dzienniku

Świąt Bożego Narodzenia życzę wam pełnych... radości, spokoju, nadziei...

Szukając trochę mniej cukierkowego obrazka trafiłem na coś takiego

http://1.bp.blogspot.com/-gvuCiUfPRq8/TvXQ2oGhYOI/AAAAAAAAAIA/ASB2tbnhZEQ/s1600/Bo%25C5%25BCe+Narodzenie.JPG

Serdeczności

blekowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

R&K, przecież to jest kosmiczne zużycie:

 

data / stan licznika / przyrost

17.12 - 1544,6 - 42,3

18.12 - 1582,4 - 37,8

19.12 - 1626,0 - 43,6

20.12 - 1678,2 - 52,2

21.12 - 1731,6 - 53,4

22.12 - 1788,8 - 57,2

23.12 - 1837,8 - 49,0

 

ILE TY BĘDZIESZ PŁACIŁ ZA OGRZEWANIE ??? DLA MNIE TO KOSMOS!!! Bardzo duże zużycie w tak dobrze zaizolowanym domu, powierzchnia duża, to fakt...

 

Wesołych i ciepłych świąt..

 

Rachunek za prąd już przyszedł? Możesz się pochwalić, bo te cyferki mnie przerażają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...