Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

blekowco, nie podniecaj się tak podczerwienią. Wyobraź sobie, że Konrad też grzeje dom podczerwienią gdzie maksimum promieniowania osiąga przy 9 mikrometrach. Jaśka też zostaw w spokoju bo pisze prawdę, że 1 kWh to 1KWh zostawiona w domu ( z tym że odczucia w odbiorze ciepła są różne).

co do pana pita-78 to odnoszę wrażenie że jakiś czas temu już występował na forum pod innym nickiem ( ten styl, ta elegancja wypowiedzi i ta wiedza - bezcenne;) ).

Konradzie, mam nadzieję że dalej będziesz podawać zużycie dobowe i nie będziesz zwracał uwagi na marginalne wypowiedzi niektórych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

blekowco, nie podniecaj się tak podczerwienią. Wyobraź sobie, że Konrad też grzeje dom podczerwienią gdzie maksimum promieniowania osiąga przy 9 mikrometrach. Jaśka też zostaw w spokoju bo pisze prawdę, że 1 kWh to 1KWh zostawiona w domu ( z tym że odczucia w odbiorze ciepła są różne).

...

A już myślałem że Konrada na podczerwień nawrócę, w wyobraźni widzę jak zrywa kable i daje panele... :lol2:, no ale firewall czuwa, podczerwieńców nie przepuści. Oczywiście wiem, że ogrzewanie podłogowe jest w znacznym stopniu ogrzewaniem podczerwienią choć konwekcja również jest tu wykorzystywana. Zresztą podobną myśl - tylko z drugiej strony - wyraziłem w moim poprzednim poście

Dlatego (ogrzewanie podczerwienią) bardzo przypomina ogrzewanie podłogowe, różni się sposobem nagrzania podłogi i tyle.

 

A jak Jasiek będzie chciał żebym pysk zawarł, to niech da znać. Co do 1 kWh zostawionej w domu - wciąż pamiętam jeden list referencyjny jakiegoś gościa któremu po przejściu z grzejników konwekcyjnych na panele rachunki za ogrzewanie spadły z 1700 do 900 zł za zimowy miesiąc. Do poprawy skopanego ogrzewania bez wilekiego remontu panele chyba są jednak bardzo dobre.

 

A konradowy dom i jego DB to swoją drogą jedne z najlepszych perełek tego forum i basta.

Pozdrawiam :bye:

blekowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to ciepło jest później oddawane do pomieszczenia , ale też wydostaje się na zewnątrz ...

Tu zgoda, jednak ściana ma temperaturę wyższą o ok. 2 stopnie od powietrza ale jedyny opór do pokonania to współczynnik wnikania ciepła ze ściany/podłogi do powietrza. W kierunku na zewnątrz mamy o wiele wyższą różnicę temperatur, jednak opór po drodze - mur, izolacja, powodują że strumień ciepła na zewnątrz jest mniejszy od tego do wnętrza, na nasze szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blekowca

Te jaśki, firewoły i inne "papierowe" 3200 kWh (na papierku) x 2 (w praktyce) są zapatrzeni w swoje podłogówki, gazy i nie mają pojęcia o ogrzewaniu podczerwienią. Tyle im tam wyjaśniłeś (zgadzam się), a oni swoje. Jak wół napisałeś, że panele ogrzewają podłogi, ściany, krzesła, ludzi, psa, stół - bez żadnej konwekcji i przemieszczania się kurzu po całym domu - a "jaśki" i "konrady" swoje !!! Użytkownicy opisują, że temp, odczuwalna jest około +2 (jak zimą w mróz na słońcu), a oni i tak swoje, że 1kWh = 1kWh (bo tak wyczytali w książkach). Skoro potrzeba na ogrzanie przy obecności ludzi w domu 2 stopni mniej to chyba 1kWh nie jest równa 1kWh jasiu, co nie? NIE KUMASZ TEGO?

Farelka ogrzewa powietrze (tak jak wasze płyty i gazy), a panele NIE...

Najgorsze, że się wymądrzają, krytykują, wielkie afery (kpiny) robią jak się człek spyta o KOSMICZNE rachunki...

R $ K wyliczył sobie 3200 na papierku i mu tak dobrze, a inni mu wtórują (ten $ to tak specjalnie) :p

Pozdrawiam was i tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak uważam, dlatego nie psujmy fajnego dziennika.

Szkoda byłaby gdyby za jakiś czas R&K postanowił iść w ślady j-j.

Oj byłoby szkoda.:confused:

Wydaje mi się, że swoimi postami nikomu nie ubliżałem, po prostu staram się wyrazić moją opinię i tyle. Nawet jak jest błędna i toku dyskusji ten błąd mi wykażecie to będzie to z korzyścią dla przyszłych czytających. Sam swój nick traktuję z przymruzeniem oka, więc i podobnie traktuję twój, firewall - tak się trochę śmiesznie złożyło że ogniowy mur ochraniał przed podczerwienią>gorącem>ogniem ;)

 

Jak ci to nie pasuje, nie ma sprawy, na przyszłość postaram się być poważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blekowca

Te jaśki, firewoły i inne "papierowe" 3200 kWh (na papierku) x 2 (w praktyce) są zapatrzeni w swoje podłogówki, gazy i nie mają pojęcia o ogrzewaniu podczerwienią. Tyle im tam wyjaśniłeś (zgadzam się), a oni swoje. Jak wół napisałeś, że panele ogrzewają podłogi, ściany, krzesła, ludzi, psa, stół - bez żadnej konwekcji i przemieszczania się kurzu po całym domu - a "jaśki" i "konrady" swoje !!! Użytkownicy opisują, że temp, odczuwalna jest około +2 (jak zimą w mróz na słońcu), a oni i tak swoje, że 1kWh = 1kWh (bo tak wyczytali w książkach). Skoro potrzeba na ogrzanie przy obecności ludzi w domu 2 stopni mniej to chyba 1kWh nie jest równa 1kWh jasiu, co nie? NIE KUMASZ TEGO?

Farelka ogrzewa powietrze (tak jak wasze płyty i gazy), a panele NIE...

Najgorsze, że się wymądrzają, krytykują, wielkie afery (kpiny) robią jak się człek spyta o KOSMICZNE rachunki...

R $ K wyliczył sobie 3200 na papierku i mu tak dobrze, a inni mu wtórują (ten $ to tak specjalnie) :p

Pozdrawiam was i tak...

słuchaj "miszczu"...

przy ogrzewaniu podłogowym temp. odczuwana też jest ok. 2* wyższa od rzeczywistej więc nic nowego nie odkryłeś ...

logicznym też jest że jak w pomieszczeniu jest średnio 18* zamiast 22* to będą oszczędności dwudziestu kilku procent...

ale...

18 to nie 22* ...;)

jest pewna różnica pomiędzy Tobą, mną ,R&K i paru innymi...

my mieszkamy w naszych domach, mamy założone różne dodatkowe przyrządy pomiarowe, obserwujemy, wymieniamy się doświadczeniami a ty nasłuchałeś się bajek o KOSMICZNYCH oszczędnościach dzięki zainstalowaniu paneli...

jak by taki system grzewczy faktycznie przynosił dość wymierne oszczędności to już dawno mielibyśmy to zamontowane w co drugim domu...

ale przecież nikt ci nie zabroni zamontować tego w Twoim domu...

że będzie skutecznie grzało to wcale nie wątpię...

tyle że tak jak każdy dobrze zbudowany system grzewczy...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do blekowcy:

Oj tam,oj tam popatrz trochę wyżej(ponad swój post) a zrozumiesz o co chodzi.

Twoje pisanie nie jest złe ( czasem zaglądam do Twojego dziennika), tylko trzeba spokojnie podchodzić do tematów. Jeżeli jakiś sposób ogrzewania niekonwencjonalnego jest opisywany to zwykle robiony jest w sposób tendencyjny. IR owszem używają w Skandynawii, ale jako wspomagacz ogrzewania. To że w kurniku używa się go jako sztucznej kwoki też nie powoduje że od razu jest taki super. Po prostu górą ekonomia. Tak jak dostarczysz do organizmu odpowiednią ilość kcal, białek etc. za pomocą szynki z biedronki za 9,99zł/kg jak i za pomocą szynki parmeńskiej za 149zł/kg tak i z życiem w domu, zimno nie będzie ale czy komfort będzie taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło firewall, że zagladasz do mnie - zapraszam. Wkrótce mam nadzieję wniosek o pnb złożymy, doszlifuję kwestie wstępnego podgrzewania cwu i może co ciekawego z tego wyjdzie.

Co do popularności rozwiązań, jest też coś takiego jak samonakręcająca się spirala - wszyscy to mają, to musi być dobre, więc i dlatego coraz więcej chętnych podąża za stadkiem. Ja jestem przekorna czarna owca, co swój rozumek ma i czasem go używa. Po za tym jestem z tych co lubią wypróbowywać nowinki. Nie namawiam i nie zachęcam do zainstalowania w domu akurat takiego typu ogrzewania innych - uważam że w moim przypadku jest jeszcze na to za wcześnie. Póki co mam raport kossacka - liczę na to że rzetelny, to co podają na swoich stronach producenci/sprzedawcy - potraktowane ze zdrową dawką sceptycyzmu, jakieś resztki w głowie z okresu studiów - inżynieria chemiczna, mieliśmy też ruch ciepła i wymienniki, ech, no i dziennik Iwony i Mariusza, stosunkowo mało techniczny bo pisany głównie przez Iwonę, ale rozwiewający w sposób zdecydowany obawy przed brakiem komfortu czy wysokimi kosztami. Co ciekawe wpisy rwxw i kbaba też dostarczają ciekawych informacji - mieli kontakt z panelami innych firm i nie spodobało im się. Na pewno wynikają z tego dwa wnioski. Panele panelom nierówne jeśli chodzi o komfort i warto odwiedzić kogoś kto je ma, najlepiej już upatrzonego producenta i przymierzyć się do konkretnego modelu.

tylko trzeba spokojnie podchodzić do tematów.
łatwo ci pisać, staram się zachowywać spokój, ale gdy gdzieś po 20 latach marzeń, mam w końcu możliwość zrealizować część z nich to czuję się jak mały piesek który po całym dniu oczekwiwania znalazł się w końcu na upragnionym spacerze - no muszę się wyszaleć.:wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, miszczuniu...

1/ Nie chce kosmicznych oszczędności - "walczyć" będę o komfort użytkowania i zdrowie (każda podłogówka to kurz, ciepło do góry i efekt "łopuchniętej giry" na dłuższą metę)

2/ każdy ma prawo wybrać ogrzewanie jakie mu pasuje - ALE TY JUŻ WYBRAŁEM I CO, MOŻE CHCESZ ZMIENIĆ ? ? ? A co na to powie Pani EKonomia?

3/ Tak, tutaj się zgadza, macie urządzenia pomiarowe i na pewno wiecie więcej o kablach w podłogówce !!! (ja nie wiem nic, tylko to co opisał R$K, bo czytałem wszystko...) - czytałem spokojnie, analizowałem to co on robi, PODZIWIAŁEM, nie odzywałem się, az zobaczyłem te statystyki codzienne...

4/ Ludzie nie akceptują domu bez komina !!! Dlatego nie akceptują innego ogrzewania, tym bardziej nowego...

5/ Ludzie! Panele na podczerwień to nie jest nic EXTRA czy SUPER, moim zdaniem to jest "takie coś" nieco droższe w użytkowaniu od eko-groszku czy miału, ale bez tego syfu w kominach, pyłu i słabej jakości eko-groszku (tu mam doświadczenie)... A TA MOŻLIWOŚĆ STEROWANIA TEMP W KAŻDYM POMIESZCZENIU JAK SIĘ CHCE... BEZCENNE... (oczywiście max + - 2 st)

6/ A i jeszcze jedno, nie wiem czy wiesz (wiecie), ale inkubatory z noworodkami są ogrzewane podczerwienią, właśnie podobnymi panelami! To chyba jest zdrowe....

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, miszczuniu...

1/ Nie chce kosmicznych oszczędności - "walczyć" będę o komfort użytkowania i zdrowie (każda podłogówka to kurz, ciepło do góry i efekt "łopuchniętej giry" na dłuższą metę)

 

widzę że wszystko obcykane ...;)

czekam z niecierpliwością na wyniki z ogrzewania panelami...

tylko nie zapomnij zrobić rzetelnie OZC bo nie będzie widać oszczędności ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he rozwaliło mnie- 1kWh to nie 1kWh- Gratulacje! Jakbym słyszał pewnego prezesa pewnej partii :p

 

To jakby sprawdzać ile waży kilogram styropianu.

 

Każdy wybiera co mu pasuje. Ja żadnego hura optymizmu nie czuję na widok paneli na podczerwień. Wspomniany przez blekowca raport też żadnych moim zdaniem rewelacji nie przynosi. Konrad ma zużycie ok54kWh, tam średnio jest ok 48. Gdyby to było o połowę, to można badać temat.

 

Nie wiem czy pamiętacie- były już naście lat temu "cudowne" panele grzejne- ok 20x100cm łączone wtykami po krótszym boku w długie podścienne "grzejniki". Furory nie zrobiły. Mam wrażenie, że teraz to samo chce się sprzedać w innym opakowaniu i na podczerwieni jadąc.

Popatrzyłem na alledrogo- są te panele w sprzedaży -od 300 do 900W/szt. Ten 300watowy starcza na 3-6m2. Nie wierzę, że w kilka minut nagrzeje mi choćby łazienkę, żeby się w niej wykąpać. Ale ja inny jestem , bo gazem będę grzał... podłogówkę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, miszczuniu...

1/ Nie chce kosmicznych oszczędności - "walczyć" będę o komfort użytkowania i zdrowie (każda podłogówka to kurz, ciepło do góry i efekt "łopuchniętej giry" na dłuższą metę)

2/ każdy ma prawo wybrać ogrzewanie jakie mu pasuje - ALE TY JUŻ WYBRAŁEM I CO, MOŻE CHCESZ ZMIENIĆ ? ? ? A co na to powie Pani EKonomia?

3/ Tak, tutaj się zgadza, macie urządzenia pomiarowe i na pewno wiecie więcej o kablach w podłogówce !!! (ja nie wiem nic, tylko to co opisał R$K, bo czytałem wszystko...) - czytałem spokojnie, analizowałem to co on robi, PODZIWIAŁEM, nie odzywałem się, az zobaczyłem te statystyki codzienne...

4/ Ludzie nie akceptują domu bez komina !!! Dlatego nie akceptują innego ogrzewania, tym bardziej nowego...

5/ Ludzie! Panele na podczerwień to nie jest nic EXTRA czy SUPER, moim zdaniem to jest "takie coś" nieco droższe w użytkowaniu od eko-groszku czy miału, ale bez tego syfu w kominach, pyłu i słabej jakości eko-groszku (tu mam doświadczenie)... A TA MOŻLIWOŚĆ STEROWANIA TEMP W KAŻDYM POMIESZCZENIU JAK SIĘ CHCE... BEZCENNE... (oczywiście max + - 2 st)

6/ A i jeszcze jedno, nie wiem czy wiesz (wiecie), ale inkubatory z noworodkami są ogrzewane podczerwienią, właśnie podobnymi panelami! To chyba jest zdrowe....

Pozdrawiam,

 

1- "łopuchnięta gira"= źle dobrana temperatura= brak oszczędności= choroba i to nie bynajmniej od kurzu, który potrzebuje określonych temp., żeby zacząć się unosić

2- zgoda, ale zmienić można, jak jest nieekonomiczne w celu poprawienia ekonomii rozwiązania ("bez kosmicznych oszczędności")

3- opomiarowanie - świetna sprawa- dlatego właśnie mamy możliwość poznać te statystyki i porównywać z innymi (być może z Tobą w przyszłości)

4- kto Ci takich głupot naopowiadał? Gdybym nie chciał kominka nie potrzebowałbym komina- piec turbo słyszałeś o takim? A po co w ogrzewaniu elektrycznym komin? Też sobie postawisz, bo mieszka się w domach z kominem, mimo, że go nie potrzebujesz?

5- no właśnie nie jest to nic ekstra- poza sterowaniem. Inne zalety: grzanie "dyńki" obrazem na ścianie i nabijanie... kasy producentowi tego cuda.

6- a inkubator Kolego to jaką ma kubaturę? mieszkania? domu? i na pewno nie jest tam uruchomiony na 60*.

 

Używasz tak miałkich argumentów, że pozostaje oczekiwać na szybkie Twoje budowanie i... weryfikację poglądów Naszych lub Twoich.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlsen

DB będzie, ale zacznie się taki KONKRETNY o zastosowanym ociepleniu wszystkich stref, od montażu paneli... potem użytkowanie paneli (skupię się na tym) - i obiecuję, jeśli się zawiodę (w co wątpię) - POWIEM O TYM OTWARCIE (i zostanie mi wtedy dokupienie pieca akumulacyjnego) :rolleyes:

1,5 roku myślę o ogrzewaniu, jeździłem, dowiadywałem się, widziałem, dotykałem, widziałem rachunki i się przekonałem!

DEZET

4- spytaj ludzi o komin, to ci powiedzą: "co to za dom bez komina? widziałeś takowy w okolicy?" :wiggle: Ja sobie wyobrażam, mam takowy domek zaprojektowany i zatwierdzone PnB (czekamy na wiosnę i ruszam)

5- powtarzam: NIE JEST TO ŻADNE CUDO, WYBRAŁEM TAKI WŁAŚNIE SYSTEM OGRZEWANIA (tak jak każdy musi wybrać, ty także...)

6- ja tu nie o kubaturze, ja o zdrowiu :p (proszę czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski z czytania, a nie ciągle obalać, co kto wybrał). Dziękuję.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bajzel zrobiliście z Konradowego DB fuu. A tak na marginesie jak się Konrad Ty masz zbiornik na wodę 140 L - komfortowa ilość ? Czy rozważał byś może ciut więcej ?

 

No własnie nie fajnie jest śmiecić w czyimś DB jałową dyskusją to temat na osobny wątek.

 

Odnosnie zbiornika na wodę to ja zakładałem 175 L i nie zaliczyłbym tego do komfortu. Obecnie plany sie zweryfikowały i będzie 270L dla 2 osób. Myslę iz Konrad 140 L zbiornika nie zaliczy do komfortu lecz na poziomie minimum wystarczalności dla 4 - osobowej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...