Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Rekuperator to dyskusyjna sprawa aby był jakikolwiek zwrot z inwestycji miejsce w którym będzie zainstalowany musi być przemyślane 5 razy!

Jeśli ktoś się patrzy na reku za 8-10tys.zł to tak ale reku w rozsądnej kasie jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dla mnie taka kasa za reku od zawsze była pomyłką ;)

Zwykła Luna za 1500zł jest nawet o wiele lepszym rozwiązaniem niż wentylacja grawitacyjno-mechaniczna na bazie GWC.

Co do podawania zużycia oczywiście rozumiem i szanuję decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
tak tylko się tobie wydaje ...;)

ale co ja tam wiem ...:rolleyes:

Nie wydaje mi się,z GWC w cenie 1500zł nigdy nie będzie nawiewu 16-17st.C,ba,w takim za 10tys.zł także nie będzie takiej temperatury na nawiewie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się,z GWC w cenie 1500zł nigdy nie będzie nawiewu 16-17st.C,ba,w takim za 10tys.zł także nie będzie takiej temperatury na nawiewie...

GWC potraktuj cało rocznie a nie tylko sezonowo...;)

widzisz tylko temperaturę i to uważasz za wyznacznik ( zresztą jak większość...) a sprawność całości to już inna bajka ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
GWC potraktuj cało rocznie a nie tylko sezonowo...;)

widzisz tylko temperaturę i to uważasz za wyznacznik ( zresztą jak większość...) a sprawność całości to już inna bajka ...;)

Wiesz,że jestem sceptycznie nastawiony do GWC,klimy z niego nie będzie,podgrzać powietrza w domu w zimie,nie podgrzeje,odzyskać część temperatury powietrza wywiewanego nie odzyska dlatego uważam go za bezsensowną inwestycję.

GWC nie może być i nie ma prawa być zamiennikiem rekuperatora,oczywiście rekuperatora w rozsądnej cenie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,że jestem sceptycznie nastawiony do GWC,klimy z niego nie będzie,podgrzać powietrza w domu w zimie,nie podgrzeje dlatego uważam go za bezsensowną inwestycję.

GWC nie może być i nie ma prawa być zamiennikiem rekuperatora,oczywiście rekuperatora w rozsądnej cenie.

 

ale to jest tylko TWOJE zdanie...

JA mam inne...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale to jest tylko TWOJE zdanie...

JA mam inne...;)

I na tym polega piękno budowy ;)

Dzięki temu przyszły inwestor wie,że nie ma jednego złotego i najlepszego środka i rozwiązania.

Można by tak długo i nie tylko o GWC ale jednak jest to dziennik Konrada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do R $$ K i innych "przydupasuff", jaśkuff i firewłauff

1/ kWh daaawno przekroczone, i to grubo powyżej normy - tak jak pisałem dawniej (sprawdźcie) - więc co tu podawać? (mimo tak łagodnej zimy):wiggle:

2/ chyba $$ zabrakło :p

3/ pamiętam jak R $$ K podniecał się, jak mu na papierku wyliczyli zużycie roczne (chyba asolt) - R$K = wyliczenia do kosza (realia, och te realia...)

4/ R$K się obraził jak dzieciok z podstawówki - no śmiech na sali:p

5/ ale najlepsze są "przydupasy", po prostu boskie !!! :bye:

Pozdrawiam "przydupasuff" dolarka :no:

pit :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do R $$ K i innych "przydupasuff", jaśkuff i firewłauff

1/ kWh daaawno przekroczone, i to grubo powyżej normy - tak jak pisałem dawniej (sprawdźcie) - więc co tu podawać? (mimo tak łagodnej zimy):wiggle:

2/ chyba $$ zabrakło :p

3/ pamiętam jak R $$ K podniecał się, jak mu na papierku wyliczyli zużycie roczne (chyba asolt) - R$K = wyliczenia do kosza (realia, och te realia...)

4/ R$K się obraził jak dzieciok z podstawówki - no śmiech na sali:p

5/ ale najlepsze są "przydupasy", po prostu boskie !!! :bye:

Pozdrawiam "przydupasuff" dolarka :no:

pit :bye:

już chyba najwyższa pora aby się ktoś tobą zajął ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
są dobre i proste rozwiązania ale każdy inwestor czy nawet instalator przecież wie lepiej, naczyta i nasłucha się różnych głupot a potem robi ...

To trzeba odsiać ziarno inwestorów od plew instalatorów ;)

I tu kłania się dogłębna analiza tego forum ale też innych forum budowlanych a wtedy okaże się,że dla naszego domu najlepszym rozwiązaniem nie będzie te,które preferuje adam_mk czy jasiek71 czy nydar czy Arturo72 czy R&K czy Lobo tylko te,które my sami uważamy za stosowne do naszego domu,ponieważ podłoga z perlitobetonu czy GWC bez reku,czy wentylacja grawitacyjna z reku i wywiewy w sypialni,czy pompa ciepła,czy XPS czy kable nie są jedynym i najlepszym rozwiązaniem dla naszego domu :)

Do Arturo 72:

Masz opomiarowany reku? Czerpnia wlot, we, wy na reku?

Opomiarowany reku z GWC tzn.latałem z termometrem ;)

Mam i uważam GWC za bzdurę,reku bez GWC spokojnie daje sobie radę...ale Ty jesteś inwestor i Ty decydujesz :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do R $$ K i innych "przydupasuff", jaśkuff i firewłauff

1/ kWh daaawno przekroczone, i to grubo powyżej normy - tak jak pisałem dawniej (sprawdźcie) - więc co tu podawać? (mimo tak łagodnej zimy):wiggle:

2/ chyba $$ zabrakło :p

3/ pamiętam jak R $$ K podniecał się, jak mu na papierku wyliczyli zużycie roczne (chyba asolt) - R$K = wyliczenia do kosza (realia, och te realia...)

4/ R$K się obraził jak dzieciok z podstawówki - no śmiech na sali:p

5/ ale najlepsze są "przydupasy", po prostu boskie !!! :bye:

Pozdrawiam "przydupasuff" dolarka :no:

pit :bye:

 

człowieku, tutaj z prymitywami nie dyskutuje się. Spróbuj szczęścia gdzie indziej. Może tam znajdziesz interlokutorów na swoim poziomie.

ps. pisząc o tobie interlokutor nie obrażam cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba odsiać ziarno inwestorów od plew instalatorów ;)

I tu kłania się dogłębna analiza tego forum ale też innych forum budowlanych a wtedy okaże się,że dla naszego domu najlepszym rozwiązaniem nie będzie te,które preferuje adam_mk czy jasiek71 czy nydar czy Arturo72 czy R&K czy Lobo tylko te,które my sami uważamy za stosowne do naszego domu,ponieważ podłoga z perlitobetonu czy GWC bez reku,czy wentylacja grawitacyjna z reku i wywiewy w sypialni,czy pompa ciepła,czy XPS czy kable nie są jedynym i najlepszym rozwiązaniem dla naszego domu :)

 

ech ...

wiemy że nic nie wiemy...

czyli jak zwykle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ech ...

wiemy że nic nie wiemy...

czyli jak zwykle...

I o to chodzi :)

Wszystko jest już napisane,od A-Z i nie trzeba wymyślac nowych teorii...

Ja dzięki temu,mimo tego,że czytałem,że kable są the best nie zainstalowałem kabli(dzięki Bogu),czytałem,że GGWC to najlepsza inwestycja jaka może być,nie popełniłem tego błędu(dzięki Bogu),czytałem,że izolacja w płytę to tylko XPS i max.grubości,nie popełniłem tego błędu(dzięki sobie) itp,itd...

 

Powstające teorie o wywiewach w sypialni i jednym czy dwóch nawiewach uważam za bzdurę do kwadratu ludzi nie mających pojęcia o wentylacji i obowiązujących normach.

Jeśli ktoś ma inne zdanie w tym temacie to prosiłbym o zacytowanie co mówią na temat wentylacji polskie normy...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same temperatury na reku wszystkiego nie powiedzą...

trza by jeszcze wilgotności powietrza tego co wlata i wylata a także różnicę ciśnień pomiędzy wnętrzem budynku i zewnętrzną...

 

Temperatury w większości przypadków mówią tyle, że nic nie przemawia za opłacalnością reku. Jak dodamy jeszcze wilgotność bo w miarę łatwo to uzasadnić to ręce opadają. Oczywiście inwestor decyduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Widzę,że dziennik R&K zatacza "dziwny" krąg dodam tylko,że ocieplenie styro na piankę może być kluczowym elementem w uzyskaniu zgodności z OZC.

Bitter już pisał na ten temat ale powtórze,jeśli chcemy mieć pewność dobrej izolacji zewnętrznej,klejmy styro na klej a nie na piankę,no chyba,że sami ocieplamy dom.

Tu widzę przyczynę takiego zużycie przez Konrada.

Temperatury w większości przypadków mówią tyle, że nic nie przemawia za opłacalnością reku. Jak dodamy jeszcze wilgotność bo w miarę łatwo to uzasadnić to ręce opadają. Oczywiście inwestor decyduje...

Gadasz bzdury zasłyszane lub przeczytane z innych bzdur.

Pokaż mi GWC lub GGWC,który z gruntu daje na wylocie 16st.C ? Mój GWC daje na wyjściu 6st.C a skąd dalsze 10st.C ? Chyba,że najpierw używa ileś tam energii do zagrzania tego gruntu do 20st.C.nydar ? Nie traktuje go poważnie i dziwie się,że ktoś go tak traktuje,podobnie zresztą jak nie traktuje adama_mk...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że dziennik R&K zatacza "dziwny" krąg dodam tylko,że ocieplenie styro na piankę może być kluczowym elementem w uzyskaniu zgodności z OZC.

Bitter już pisał na ten temat ale powtórze,jeśli chcemy mieć pewność dobrej izolacji zewnętrznej,klejmy styro na klej a nie na piankę,no chyba,że sami ocieplamy dom.

Tu widzę przyczynę takiego zużycie przez Konrada.

 

Gadasz bzdury zasłyszane lub przeczytane z innych bzdur.

Pokaż mi GWC lub GGWC,który z gruntu daje na wylocie 16st.C ? Mój GWC daje na wyjściu 6st.C a skąd dalsze 10st.C ? Chyba,że najpierw używa ileś tam energii do zagrzania tego gruntu do 20st.C.nydar ? Nie traktuje go poważnie i dziwie się,że ktoś go tak traktuje,podobnie zresztą jak nie traktuje adama_mk...

 

Ja o rekuperatorze a Ty o GGWC/GWC. Gruntowe wymienniki ciepła zostawmy w tym momencie na boku. Zastanówmy się nad rekuperatorem?

Tak jak pisałem temp. na czerpni, wyrzutni, we, wy. Jak te argumenty będą za reku, to możemy jeszcze pogadać o wilgotności.

 

Co do norm. Mierzysz poziom CO2 w obecnym lokum?

Edytowane przez Przemysław_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak jak pisałem temp. na czerpni, wyrzutni, we, wy. Jak te argumenty będą za reku, to możemy jeszcze pogadać o wilgotności.

Co do norm. Mierzysz poziom CO2 w obecnym lokum?

Wybacz mi ale ja bezsensownych pomiarów stężenia CO2 nie będę robił.

U mnie wentylacja jest zaprojektowana taka jak powinna być,w każdym pomieszczeniu z osobna wg przebywania osób.

Jeśli ktoś nie ma pojęcia o wentylacji to niech se mierzy stężenia CO2,ja nie mam potrzeby "dotleniania" dodatkowego czy badania nie dotlenienia osób...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...