Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...

doskonale wiem gdzie popełniłem błędy tzw wykonawcze - jasiek u mnie był podczas budowy i też widział i wie "co mnie boli"

 

Konrad, to zapodaj tą wiedzę - bociankom się przyda, jak śledzę twój DB to się nijak tych błędów dopatrzeć nie mogłem.

Wiem że teraz byś nie wchodził w reku, za mały efekt w stosunku do nakładów.

Czy rzeczywiście szczelność izolacji zewnętrznej jest kluczowa - jak Jasiek sugeruje?

Mój kierbud zaskoczył mnie ostatnio stwierdzeniem, że super dbałość o ścisłe przyleganie bloczków muru nie daje wielkiego efektu izolacyjnego, bo w razie nieszczelności jest tam warstwa nieruchomego powietrza która jest dobrym izolatorem. Tylko żeby ta warstwa była naprawdę nieruchoma, to styropian na elewacji musi tworzyć szczelną całość. W 'klockach' wynika z technologii - a co z ociepleniem tradycyjnym?

Bardzo chciałbym ci nie gdybać i zgadywać w dzienniku, ale zrobiłeś się cokolwiek tajemniczy ostatnimi czasy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa stronka się" wyprodukowała". Wielkimi krokami nadchodzą do nas super technologie z zachodniej granicy. Tam wszystko jest "the best":D. Czytam "ten" długi post i nie rozumim, może nie chcę zrozumić? :D." W domu szkieletowym panuje sauna" jak pisze Pan Wademar, czyli wentylacji brak? Wynajmuje mieszkanie w "szkielecie" z WM i nie narzekam na brak powietrza lub jego kiepską jakość. Sorki za zaśmiecanie dziennika ale nie mogłem się oprzeć :) Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klej styropian pewnie i całą powierzchnią przylega do ściany,o piance tego powiedzieć nie można,gdyż pianka kurczy się i rozwarstwia pozostawiając spore luki na obwodzie.Bitter pokazywał to chyba na zdjęciu a ja mam podobne spostrzeżenia.

Po przyklejeniu do ściany każdą płytę dodatkowo objeżdżałem pianką po obwodzie zamykając ewentualny przepływy powietrza miedzy płytami,bez tego było sito na obwodzie płyty styropianowej.

 

Bzdura i tyle.

 

Wiekszosc ekip robi na zaprawe, i tylko na placki !!!!!

 

Nie da sie tak spieprzyc klejenia na pianke jak robiac tylko packi z kleju w zaprawie.

 

Ja juz kilku inwestorow spotkalem co to mieli zimne sciany (znacznie zimniejsze od temp powietrza w domu) i Ci wszyscy mieli magikow, co to po obwodzie plyt nie smarowali.

 

Jakos nie spotkalem nikogo, kto by mial styro na piance i przeciag pod styro. Jak wykonac takie klejenie zeby powietrze droga po calej wysokosci znalazlo ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bzdura i tyle.

 

Wiekszosc ekip robi na zaprawe, i tylko na placki !!!!!

 

Nie da sie tak spieprzyc klejenia na pianke jak robiac tylko packi z kleju w zaprawie.

 

Ja juz kilku inwestorow spotkalem co to mieli zimne sciany (znacznie zimniejsze od temp powietrza w domu) i Ci wszyscy mieli magikow, co to po obwodzie plyt nie smarowali.

 

Jakos nie spotkalem nikogo, kto by mial styro na piance i przeciag pod styro. Jak wykonac takie klejenie zeby powietrze droga po calej wysokosci znalazlo ?

 

Pozdrawiam

A kto mówi o plackach ? Znasz sposób na wianuszek ? Jak nie to poznaj,o wiele pewniejsze niż pianka.

Nie znasz nikogo kto ma przeciąg pod styro z pianką ? A skad wiesz ? Jak to wyczułeś ?

Kleiłeś styropian sam osobiście na ścianę na piankę ? Zaglądałeś na spoinę po kilku minutach ? Jak wyglądała ? Opisz swoje spostrzeżenia.

Ja opisuję swoje,że wyglądała jak sito i dlatego zanim dokleiłem drugą płytę objeżdżałem jeszcze raz po obwodzie.

A oto dlaczego zrezygnowałem z klejenia pianką. Przy lekkim poruszeniu płyt zamiast szczelnego "wianka" mamy sitko. Oczywiście takie połączenie trzyma płytę ale nie zapewnia szczelności.

 

http://img840.imageshack.us/img840/9603/imag0372t.jpg

U mnie wyglądało to mniej drastycznie ale na pewno nie była to jednolita spoina,która mogła zatrzymać powietrze.

Przy kleju nie ma możlwości pozostawienia takich baboli.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pianka czy klej jako spósob klejenia styropianu do muru nie ma znaczenia i nie wpływa na spoiny pionowe - to co bitter na zdjęciach prezentuje pokazuje tylko i wyłącznie nieprawidłową korektę bloczka styropianu lub nierówny styropian - na moje oko albo ta szczelina jest bardzo duża 2-3 mm albo ktoś tam pożałował pianki - bo u mnie takie sytuacje nie miały miejsca bo:

1. pianki nikt nie żałował

2. ekipa zaufana robiła z moich materiałów - więc nie oszczędzała

3. wiedziała na czym mi zależy

4. pianka na wszystkich 5 bokach była dawana w 3 pasach zarówno pionowo jak i poziomo

5. po dociśnięciu płyty piana ze szczelin wychodziła - na początku pierwsze płyty były przez piane rozpychane ale chłopaki opanowali "blokowanie" płyt

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin u nas też pianował i jak za mało pianki dał to właśnie takie szczeliny się robiły, albo po prostu płyta nie trzymała się bloczków.. jak dawał więcej to właśnie potrafiło płytę odsuwać od ściany.. po paru metrach nabrał wprawy i było ok..

 

Arturo przy kleju też można zrobić błędy.. wszystko zależy kto jak do pracy się przykłada.. zawsze będą zwolennicy piany i zwolennicy kleju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem na piankę sam więc pilnowałem tego bardzo by nie było żadnych szczelin. Najgorzej było z dawkowaniem pianki przy pierwszych płytach a później jak nabrałem wprawy to już było ok. U mnie nic nie wieje. :D Po nagrzaniu budynku na ścianach zewn. nie czułem zimna :yes: Obecnie jedyne mostki termiczne to wyłaz schodów strychowych i brama garazowa no i brak parapetów. Ale najbardziej mi wiucha bramą garazową przy uszczelkach po bokach a szczegolnie jak wiatr wieje od wschodu. Na szczęście wiatry wieją głównie od zachodu. |Ale ten element jest do poprawienia przy regulacji bramy po płytkach. W wyłazie schodów mam włożony na ścisk na razie styropian grubości 15cm. Jestem zadowolony z wykonawcy prac nawet piwo mu postawiłem :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam brame od zachodu - w garazu cieplo - cala zime na plusie - ile dokładnie nie wiem bo nie mam termometru tam wstawionego - mozliwe ze to też przez brak drzwi do PT ... ale przez bramę nic mi nie wieje - wybór bramy jak i jej ocieplenie wg mnie właściwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem na piankę sam więc pilnowałem tego bardzo by nie było żadnych szczelin. Najgorzej było z dawkowaniem pianki przy pierwszych płytach a później jak nabrałem wprawy to już było ok. U mnie nic nie wieje. :D Po nagrzaniu budynku na ścianach zewn. nie czułem zimna :yes: Obecnie jedyne mostki termiczne to wyłaz schodów strychowych i brama garazowa no i brak parapetów. Ale najbardziej mi wiucha bramą garazową przy uszczelkach po bokach a szczegolnie jak wiatr wieje od wschodu. Na szczęście wiatry wieją głównie od zachodu. |Ale ten element jest do poprawienia przy regulacji bramy po płytkach. W wyłazie schodów mam włożony na ścisk na razie styropian grubości 15cm. Jestem zadowolony z wykonawcy prac nawet piwo mu postawiłem :lol2:

Cała robocizna za jedno piwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam brame od zachodu - w garazu cieplo - cala zime na plusie - ile dokładnie nie wiem bo nie mam termometru tam wstawionego - mozliwe ze to też przez brak drzwi do PT ... ale przez bramę nic mi nie wieje - wybór bramy jak i jej ocieplenie wg mnie właściwe

 

a jaką masz bramę można wiedzieć, jaki producent ?

 

EDIT: oops.. faktycznie jest podany typ bramy :) :)

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...