Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję bardzo - poleci jedna warstwa.

OffTopic. P.S. jeszcze budowy nie zacząłem a za każdym razem jak mówię ile planuję ocieplenia to mam okazję obserwować wytrzeszcz oczu wszelakiego rodzaju.

 

To tak z perspektywy czasu najmniejszy problem budowlany. Rób swoje a tych z wytrzeszczem oczu wysyłaj do okulisty. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyglądało to tak że okna zostały wstawione , uszczelnione (taśmy) a dopiero później zamontowane kasety z prowadnicami - sama kaseta trzyma się na prowadnicach które są przymocowane do profili okna - wnękę wokół kasety dokładnie zapiankowałem - to chyba wszystko

 

dla potomnych: 22 stycznia 2014 - 1 prawdziwy śnieg tej zimy i pierwszy dzień na konkretnym minusie tj -6 (do tej pory były jedynie przymrozki -1, -2)

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

obecny sezon 2013/2014 - 1749,9 kWh =ok 540 zł

czyli rok temu było o42% wyższe niż obecnie

 

obecny sezon 2013/2014 - 2 592,3 kWh =ok 830 zł

 

miesięczne zużycie

NCO

31.12 - 2089.0 ; 31.01 - 3191.3 = 1102.3 kWh

 

30.12.2013 h 23:15 - 29.01.2014 h 21:15 = 956,1 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

10.02 - 3527.3 - 39.6 kWh - -2.6*C

 

wilgotność w domu 35-38%

zużycie tygodniowe 222.4 --> ok. 31.8 kWh / 24h, temperatura w domu 21.0

 

ostatni wpis w DB w ubiegłym sezonie był z 10 lutego , biorąc pod uwagę średnie dzienne zapotrzebowanie 14 lutego stan licznika był w okolicach 3650 kWh

w tym sezonie mam 2932,5 kWh - poprzedni sezon nadal jest o 24% wyższy od obecnego

 

kolejny wpis na koniec sezonu grzewczego z podsumowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Redakcja :

Serdecznie gratulujemy,

 

Forumowicze Forum Muratora doceniają działalność osób, które pomagają innym - przyznając tytuł Najlepszego Doradcy na Forum. To wyróżnienie i dowód wdzięczności tych, którzy otrzymali radę albo pomoc.

Dziękujemy za tak pomocną formę bycia na Forum Muratora!

http://cdn10.muratordom.smcloud.net/t/file/92/02/da/9202daa64af22986.png

 

----------------------------

To ja dziękuję Wam!

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z przepięknej pogody 4 fotki

 

1. aktualny stan domu

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=247119&d=1394366521

 

2. wiosna!

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=247122&d=1394366528

 

3. Sok z brzozy – cud natury

Oskoła, bzowina – tak nasi przodkowie nazywali sok z brzozy. Na wiosnę Polacy, Szkoci, Norwegowie, Węgrzy czy Słowacy z palącą niecierpliwością oczekiwali na upuszczanie soku z budzących się do życia drzew. Najlepszy był sok pozyskiwany z grubych gałęzi rosnących od południowej strony. Drzewo musiało mieć przynajmniej 10 lat. Trzeba było zrobić w nim otwór, umocować rynienkę lub rurkę i podstawić 2-, 3-litrowe naczynie.

W niejednej tradycji była to wręcz gorączka opanowująca masowo Europę. Uzbrojeni w noże, wiaderka i rurki, setki tysięcy ludzi szturmowało lasy, aby zebrać trochę cennego soku z brzozy. Sok ten był bowiem symbolem odnowy, uznawanym jako sposób wzmocnienia organizmu, by móc sprostać wyzwaniom przez cały następny rok.

Na szczęście obecnie również odkrywamy na nowo moc soku z brzozy. Coraz częściej możemy go kupić w sklepach ekologicznych albo w gospodarstwach agroturystycznych. Sprawdź, dlaczego warto go pić, szczególnie po zakończeniu zimy.

więcej tutaj ... >>http://www.pocztazdrowia.pl/sok-z-brzozy-cud-natury/

 

no to wczoraj zrobiłem coś takiego ....

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=247132&d=1394366552

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=247131&d=1394366550

 

cena w sklepie - ok 10 zl za 0,7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę "zima"w pełni, tylko ten śnieg jakiś taki zielony :D. Zapisałem sobie stronkę z przepisem na magiczną miksturę z soku z brzozy. Człowiek całe życie się uczy i nie ma pojęcia ile dobrych rzeczy daje nam natura. Wszystko na wyciagniecie ręki. Moje brzozy jeszcze są za młode na produkcje soku, zalecają drzewa powyżej 10 lat ale jak osiagną ten wiek to na pewno skorzystam. Ciekawe jak smakuje ten sok i czy da się go przełknąć bez problemu? :). Swoją drogą słuchając radia i tv, mamy setki suplementów diety potrzebnych (niezbędnych) do życia. Od wzdęć, nadkwasoty, problemów z wątrobą do upławów z pochwy (za przeproszeniem) :D. Cebula i czosnek śmierdzą, mleko jest be, a ziółka niezgodne z dyrektywami UE:). Piękna wiosna. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania. jak taki sok smakuje? czy zakończyłeś już sezon grzewczy?

 

1. lekko słodka woda "mineralna" - zamiast kupować w sklepie zwykła można pić szklanke dziennie takiej

2. coś tam jeszcze pyka ...

28.02 do 09.03 - 204,3 kWh = 22,7 kWh / 24h

 

jest jedno ale - trójnik jest na "stałe" na czerpni północnej

dziś na zewnątrz 11*C w cieniu - a pod dachem +30*C - aż żal że nie ciągnę tego powietrza do domu ...

może w przyszłym tygodniu dokończymy w końcu PT ... jakoś czasu nie ma na takie "błahostki"

sezon w 4 000 kWh powinien się zamknąć

 

Nie czytam dzienników budowy na FM, Twój był wyjątkiem - GRATULACJE.

Pomyśl na temat napisania książki :-)

Może ktoś skorzysta...

 

dziękuję

mam nadzieje że dla siebie/własnych zawodowych celów też co nie co wyciągnąłeś - sporo o WM było pisane ... np o usytuowaniu centrali względem czerpni i strat na kanałach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. lekko słodka woda "mineralna" - zamiast kupować w sklepie zwykła można pić szklanke dziennie takiej

2. coś tam jeszcze pyka ...

28.02 do 09.03 - 204,3 kWh = 22,7 kWh / 24h

 

jest jedno ale - trójnik jest na "stałe" na czerpni północnej

dziś na zewnątrz 11*C w cieniu - a pod dachem +30*C - aż żal że nie ciągnę tego powietrza do domu ...

może w przyszłym tygodniu dokończymy w końcu PT ... jakoś czasu nie ma na takie "błahostki"

sezon w 4 000 kWh powinien się zamknąć

 

 

 

dziękuję

mam nadzieje że dla siebie/własnych zawodowych celów też co nie co wyciągnąłeś - sporo o WM było pisane ... np o usytuowaniu centrali względem czerpni i strat na kanałach ...

 

Co do wentylacji, to prowadzę szkolenia od kilku lat dla różnych firm i producentów, więc raczej .... :-)

 

Natomiast Twój dziennik bardzo mi się spodobał, ponieważ jest mocno zbieżny z teraźniejszymi działaniami firmy, w której pracuję.

A temat, który teraz "ogarniamy to: http://www.domzeroenergetyczny.info - będzie to dom pokazowy, w pełni opomiarowany online...

Prawidłowości wykonania prac będzie strzegło kilku expertów w swoich dziedzinach..

 

Natomiast co do Twojej inwestycji: czy 3000kWh jest tylko w 2 taryfie?

Nie doczytałem - czym grzejesz CWU?

 

Na końcu jeszcze raz pragnę Ci pogratulować za całokształt Twojego dziennika ! Wielu osobom przydadzą się Twoje wypowiedzi, foty itp. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie 3 a 4 tys ... tak II taryfa - z tym ze Auratony uruchamiać się potrafią na kilka min wcześniej ... jakiś "głupi algorytm" maja zaprogramowany - to nie są najlepsze sterowniki do kabli ... :(

CWU bojler elektryczny 140l grzany do 65*C + mieszacz wody - tez II taryfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...