Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

październik za nami , licznik z września pokazywał 13 605,1 kWh

nie spisałem sobie licznika z 1 listopada , stan z przedwczoraj (3.11 godz 19) to 13822 czyli za października 216,9 kWh <40 zł

 

 

dla potomnych wklejam dane

nCO: 436,6 kWh* (dane od 3 do 28.11 - 14 258,6 - bo później nie było mnie kilka dni) = ok 100 zł

CWU: 215.3 kWh

* w danych za listopad coś źle policzyłem :( cytowane dane są już po korekcie)

 

stan licznika 14 946,5 z dziś rano tj 30.12.2015

nCO: 687,9 kWh (dane od 28.11 - 30.12 ) = ok 130 zł , od początku sezonu

CWU: Brak danych - podlicznik się .....

 

od początku sezonu 1341,4

rok temu "grudzień 1144,8 kWh - od początku sezonu 1767,9"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Konrad, o ile dobrze pamiętam, nie macie chyba okapu nad indukcją.....

Nie brakuje go Wam, jak to wygląda z perspektywy czasu? Jak z zapachami?

 

Zmieniła nam się trochę koncepcja urządzenia kuchni i w nowym miejscu nie ma za bardzo możliwości zamontowania okapu, więc zastanawiamy się, czy by go sobie nie odpuścić....

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za wtrącenie się - mam podobnie, bez okapu... jest ok, teraz te garnki nie emitują za dużo pary :)

 

To nie chodzi o garnki tylko o opary z gazu ewentualnie innych produktów spalania..

 

A macie pochłaniacz? A jak wygląda kuchnia czy jest otwarta na salon?

 

ja mam otwartą i nie przeszkadza.. czasem pachnie - ale moja żona dobre rzeczy gotuje to i zapach nie przeszkadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, o ile dobrze pamiętam, nie macie chyba okapu nad indukcją.....

Nie brakuje go Wam, jak to wygląda z perspektywy czasu? Jak z zapachami?

 

Zmieniła nam się trochę koncepcja urządzenia kuchni i w nowym miejscu nie ma za bardzo możliwości zamontowania okapu, więc zastanawiamy się, czy by go sobie nie odpuścić....

 

Pozdrawiam:)

 

na brak okapu nie narzekam - z zapachami wg mnie nie ma problemu - w kuchni i pobliskiej spiżarce mam w sumie 3 wyciągi

1 problem jest z para skraplająca się pod szafka podczas intensywnych gotowań , ale u nas nie jest to zbyt częste

gównie staramy sie gotować na 2 skrajnych palnikach czyli para idzie pod sufit a nie pod szafki

 

jedyny mankament / bląd osoby wykonujacej meble - plyta pod uchwytami nie byla wylakierowana i zaczyna lekko pęcznieć / powinna być wylakierowana w 100% i na lakien zamontowany uchwyt by wilgoć nie dostawała się do płyty

 

więcej uwag brak

 

edit: po przeczytaniu kolejnych postów

gazu brak

kuchnia otwarta na salon

czasami myśle że pochłaniacz tylko po to by wywalić / przepchać pare wyżej pod sufit i dalej sama już do WM , ale to chyba głownie ze wzgledu na te pęcznienia frontów , za rok lub 2 je wymienie i będzie po problemie

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na brak okapu nie narzekam ...

 

...1 problem jest z para skraplająca się pod szafka podczas intensywnych gotowań ...

 

...w kolejnym zdaniu sobie zaprzeczyłeś ;) ale to pokazuje że okap jest jednak potrzebny, głównym jego zadaniem jest wyrzut poza budynek powstającej podczas procesu gotowania pary wodnej. Oczywiście można bez ale pojawiają się skutki uboczne, które opisałeś, czyli niszczenie spodu szafek kuchennych i zabrudzenie sufitów czyli częstsze malowanie... W tym momencie trzeba sobie przemyśleć czy godzimy się na takie mankamenty czy jednak inwestujemy w okap...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 nie zaprzeczam , jest tam słowo klucz "intensywnych gotowań" czyli takich od święta - 2x w roku to nie problem i nie powód by wywalać X kasy na zbędny okap

po 2 dla mnie największym problemem było//jest w tym zagadnieniu to czy robiąc okap robić dziurę w domu, czy wywalać w wentylację i zaburzać jej pracę , wybrałem rozwiązanie najlepsze z możliwych

a to że 2 drzwiczek od szafek pęcznieje wynika z błędu osoby wykonującej szafki a nie tego z nie mam okapu , pozostałe płyty szafek sa w idealnym stanie - nawet ta od spodu która teoretycznie jest najbardziej narażona na parę i wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

stan licznika 14 946,5 z dziś rano tj 30.12.2015

nCO: 687,9 kWh (dane od 28.11 - 30.12 ) = ok 130 zł , od początku sezonu

CWU: Brak danych - podlicznik się .....

 

stan licznika 16 270,7 z dziś rano tj 01.02.2015

nCO: 1 324,2 kWh

 

2 665,6 kWh - od początku sezonu

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

przyszedł rachunek z PGE Dystrybucja

troche mnie wk..... - stawki nie zgadzają się z oficjalnym cennikiem zamieszczonym na www!!! SKANDAL !!!!!! w poniedziałek będzie zadyma u samego Pana dyrektora regionu

 

od 17 sierpnia do 10 lutego zużycie całego domu 5 393 kWh - 20% z tego w drogiej 1116 kWh

średnio roczna wyjdzie wyższa bo ta część roku zawiera znaczną część sezonu grzewczego

na dziś na liczniku mam nieco ponad 3000 kWh / sezon ten grzewczy ....

 

chyba jest OK ;)

powoli LOTTO mi TO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudne pytania zadajesz.....

oprawy w podbitce mam marketowe , najtansze , chromowane , z czaem stroche zdzewieja , narazie przyjmuje ze sa OK

kable bez peszla , 4 sciany domu dzielone stycznikami w tablicy wlanczam jak chce , podlaczone z zegarem czasowym

 

hmmmm

co jeszcze???

 

aaaa 1 marca stan licznika ...

16 868,6 kwh

co oznacza .....

nCo za luty 597,9 kWh

16868,6-13597,2= 3271,4 kWh - od początku sezonu

...hmmm

dobrze jest .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...