Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witaj.

Pamiętaj że na razie przemy do przodu wyjątkowo sprawnie. Murarz nie poszedł inną budowę kończyc itd, pogoda dopisała, a ludzie mają bardzo różne z tym historie. Dużo za nami! Zresztą ty już jestes dużo dalej niż ja.

Wiadomo że im prędzej tym lepiej ale jakieś poślizgi trzeba uwzględnić. Zwłaszcza na tym etapie. Różni instalatorzy, tynkarze też nie będą czekać aż będą mogli wejść tylko przyjdą gdy skończą inne prace.

wydaje mi się że wpędzasz się w niepotrzebne stresy planując sobie imprezy na zapas (czyżby szło o ochy i achy bliskich? ;) )

I tak zaczniesz od parapetówy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie

 

20 tyś jest wstanie zrekompensować mi opóźnienie

tylko 2 instalatorów mam do swojego domu : prąd i hydraulika - później wykończeniem zajmować ma się tylko 1 - i to zaprzyjaźniona ekipa - więc teraz już miało być z górki ...

 

tymczasem jadę na budowę ... rozliczyć się z wykonawcą za SSO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś temat WEŁNA

po wszelkich możliwych obliczeniach i kalkulacjach na 99% zamawiamy wełnę Rockwool Toprock 035

miałem ochotę na najlepszą wełnę ISOVER 030 ale jej cena jest jakąś jedną wielką pomyłką ...

sorry za mały offtop... ale czy braliście pod uwagę maty izolacyjne Onduterm? - http://www.onduline.net.pl/?onduterm-izolacje-termiczne,70 - parametry mają znakomite, tylko ta cena :( ...choć znajomy sprowadził takie maty z Francji za połowę tej ceny co w Polsce. Szukałem w internecie jakichkolwiek opinii użytkowników takich mat... ale bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to jest tylko i wyłącznie produkt który może zastąpić membranę na dach

nigdy nie zastąpi izolacji z wełny czy piany PUR

 

podobna - znacznie tańszą folię widziałem do izolacji od wewnątrz (w końcu główne koszty i straty są w zimie , w lecie chodzi o komfort)

wysłałem link do asolt'a do konsultacji

 

zgodnie z tym co pisałem - odbyło się spotkanie z Panem Mariuszem Tabaką właścicielem firmy BUDMAR,która budowała nam dom SSO było kilka niedociągnięć i niedomówień które w dużej mierze wynikały z mojej niewiedzy, nie pytasz nie otrzymujesz odpowiedzi ... choć z 2 strony jako inwestor laik oczekiwał bym większego zaangażowania i pytania i mówienia z 2 strony - ogólnie NIE JEST ŹLE - całość ich prac mogę ocenić na 4 między innymi dlatego że finalnie zapłaciłem chyba 2,5 tyś miej niż się umawialiśmy - nie wiem czy się pomylili czy jak ??

 

dla zainteresowanych podaje dane firmy:

Mariusz Tabaka

WÓLKA NIEDŹWIEDŹKA 513 ; WOJ. PODKARPACKIE

TEL.FAX. - 017 7728360 ;KOM. 604 292 832 , 608 463 942

E.MAIL: [email protected]

http://www.budmar.rzeszow.pl

 

są z okolic Leżajska i budują na pewno w odległości do 50-60 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest folia tylko 2,5-3 cm mata (11 warstw),np.:

Mata Onduterm 11 SP

Wymiary rolki: 10 m x 1,5 m lub 9,81 m x 1,53 m

Powierzchnia maty w rolce: 15 m²

Ciężar rolki: 6,8 kg

Ciężar 1 m² maty: 0,453 kg

Grubość maty: 25 mm

Wsp. przewodzenia ciepła λ = 0,019 W/(m·K)

 

Dokładny opis maty, np. tu.

Z tego co piszą: "Może ona być stosowana jako samodzielna izolacja termiczna lub w połączeniu z istniejącym ociepleniem. "

Wszystko ładnie, tylko szukam osób, które potwierdzą że to cudo faktycznie jest takie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest folia tylko 2,5-3 cm mata (11 warstw),np.:

Mata Onduterm 11 SP

Wymiary rolki: 10 m x 1,5 m lub 9,81 m x 1,53 m

Powierzchnia maty w rolce: 15 m²

Ciężar rolki: 6,8 kg

Ciężar 1 m² maty: 0,453 kg

Grubość maty: 25 mm

Wsp. przewodzenia ciepła λ = 0,019 W/(m·K)

 

Dokładny opis maty, np. tu.

Z tego co piszą: "Może ona być stosowana jako samodzielna izolacja termiczna lub w połączeniu z istniejącym ociepleniem. "

Wszystko ładnie, tylko szukam osób, które potwierdzą że to cudo faktycznie jest takie dobre.

 

dla 3 cm grubości wychodzi U = 0,63

trzeba by było ponad dwie warstwy aby spełnić wymogi budowlane czyli U = 0,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 3 cm grubości wychodzi U = 0,63

trzeba by było ponad dwie warstwy aby spełnić wymogi budowlane czyli U = 0,3

aha.. czyli niepotrzebnie się napaliłem ;/

Dziwne, że znajomy, który o mat.bud. ma całkiem spore pojęcie, zamiast wełny ociepla poddasze wyłącznie takimi matami - wypytam go dokładnie co to za model. Jak pisałem, maty sprowadza z Francji za połowę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już dziś nic nie pisać ....

 

...ale przed chwilą otrzymałem od Asolt'a ostateczne wyniki dla mojego domu.

 

Wcześniejsze założenia miały zawyżoną wymianę w WM na poziomie 0,9 co kilku forumowiczów jednoznacznie skomentowało że nawet dla założeń jest to stanowczo za dużo i realnie będzie to 0,5

do tego kilka drobnych zmian miedzy czasie uzgodniliśmy wg których będę realizował izolacje na poddaszu

i tak finalne wyniki prezentują się następująco

 

Strefa klimatyczna: III

Projektowa temperatura zewnętrzna θe: -20 °C

Średnia roczna temperatura zewnętrzna θm,e: 7,6 °C

Stacja meteorologiczna: Rzeszów Jasionka

 

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 3266 kWh/rok

Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 173 m2

Kubatura ogrzewana budynku VH: 419,8 m3

Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 18,9 kWh/(m2·rok)

 

cena 1 kWh w taryfie nocnej w PGE 36 gr brutto = <1200 rocznie + opłaty stałe (abonament)

 

:wave::wave::wave:

i kto powiedział że z takiej Arizony Pasywnego domu nie wybuduje :D

:wave::wave::wave:

 

Edit: no dobrze dobrze - do pasywnego brakuje mi aż 3,9 kWh - ale to już odpuszczam

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie (czy raczej pomysl) odnosnie tego mostka w bramie garazowej co rozgryzales z Arturo.

Wykombinowalem cos takiego (sorki jesli to ktos juz to "wynalazl", ale nie czytam wszytskiego) - nie jest to eliminacja tego mostka ale zmniejszenie strat przez niego powstajacych-jesli tak to moge nazwac.

Otoz, myslalem zeby zrobic wyrzutnie z reku w garazu a nie na zewnatrz. Jakby nie patrzec wyrzucasz jakies +15 na dwor a mozesz wpompowac do garazu - zeby nie rozwalic nadcisnieniem wentylatorkow reku mozesz zrobic zwykly otwor w scianie garazowej z membrana ustawiona na ...iles tam Pa mniej niz wywalaja wentylatorki, zeby ci sie nie cofalo lub ich nie spalilo.

Myslisz ze takie cos zadziala ?

Mostek bedzie dalej ale temp. w garazu bedzie wyzsza i lekkie nadcisnienie stad migracja zimna do domu mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie będzie z odkurzaczem centralnym - aby nie robić kolejnej dziury w ścianie powietrze z odkurzacza będzie wyrzucane w pomieszczeniu technicznym lub w garażu - jeszcze tylko nad filtrem "wodnym" muszę pomyśleć co by wszystkiego w garażu nie kurzyć (niby tylko 3% ale zawsze coś)

tylko odkurzacz wyrzuca suche powietrze i chodzić będzie stosunkowo krótko a wentylacja prawie non-stop i wywala znacznie wilgotniejsze powietrze - problematyczna sprawa

 

nad rozkładem WM pracuje Piczman jak tylko będziemy mieli finalny projekt opublikujemy go w DB

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Otoz, myslalem zeby zrobic wyrzutnie z reku w garazu a nie na zewnatrz.

Myślałem o takim rozwiązaniu przy okazji PCi do cwu,znalazłem na forum opinie,że w garażu będzie zbyt duża wilgoć,było opisane,że wilgoć spływa po ścianach...

Przy PC to nie problem,bo ta wilgoć byłaby wchłonięta ale przy samym nawiewie ? Nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img685.imageshack.us/img685/9917/zewnetrzne1111.jpg

 

W dniu Bożego Narodzenia;

Dziś składamy Wam życzenia,

Aby raźniej w duszy było,

Aby Wam się dłużej żyło,

Aby szczęścia i radości,

Pomyślności i miłości

Z życia nigdy nie ubyło,

Aby Wam się lepiej żyło.

W życiu bez smutku i cierpienia,

Oto nasze są życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://magia-swiat.web21.pl/wp-content/uploads/2011/11/choinkas1.gif

 

Kiedy gwiazdka zabłyśnie na niebie

każdy złoży życzenia od siebie,

łamiąc się opłatkiem nawzajem

każdy wtedy ciepło podaje.

Tak prosto do serca słowami

ze świątecznymi życzeniami.

I siadamy do stołu wokoło

kolędy śpiewamy wesoło,

choinka migocze lampkami

przybrana kolorowymi bombkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...