Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

okazuje się że może jednak będzie dom pasywny ... ? za kilka m-cy - tuż przed sezonem grzewczym 2012 pojawi się w domu nowy mieszkaniec :wiggle: - mały :wiggle: kaloryferek :) jak to ktoś kiedyś napisał o j-j

 

Co też ludzie nie zrobią dla tej magicznej bariery 20kwh/1m2/rok :D

 

Gratulacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Konrad, znalazłem tą maskę o której Ci ostatnio mówiłem ( http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/43/49/15/1343491564), tylko jak Ci to podrzucić ?

Wentylację będziemy montować dopiero w lutym ,,,

Z wełną nie ma żartów, a te maski jednorazowe są niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEZET co tak długo czytałeś ?? ;) u mnie są same fotki :D

- co do podbitki - jeszcze decyzja nie zapadła możliwe że dam z blachy aluminiowej lub PVC

- wyrzut z reku będzie w garażu - do niego też najprawdopodobniej wepniemy odkurzacz centralny

 

nowy rok ... nowe założenia .... nowe wyzwania ....

 

okazuje się że może jednak będzie dom pasywny ... ? za kilka m-cy - tuż przed sezonem grzewczym 2012 pojawi się w domu nowy mieszkaniec :wiggle: - mały :wiggle: kaloryferek :) jak to ktoś kiedyś napisał u j-j

 

No tak ..." same fotki"... ale 24 strony,a ja oglądam "ze zrozumieniem" ;-)

W zasadzie w Twoim przypadku (GRATULACJE) powinien to być dom... aktywny nie pasywny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się że może jednak będzie dom pasywny ... ? za kilka m-cy - tuż przed sezonem grzewczym 2012 pojawi się w domu nowy mieszkaniec :wiggle: - mały :wiggle: kaloryferek :) jak to ktoś kiedyś napisał u j-j

Ogromne gratulacje.. to teraz jeszcze pozostaje zasadzić drzewko:) o ile to syn, jeśli nie to próbuj do skutku:) nie no żartuje, najważniejsze by było zdrowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, znalazłem tą maskę o której Ci ostatnio mówiłem ( http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/43/49/15/1343491564), tylko jak Ci to podrzucić ?

Wentylację będziemy montować dopiero w lutym ,,,

Z wełną nie ma żartów, a te maski jednorazowe są niewygodne.

 

trzeba ją troszkę zmodyfikować...

te kłypcie z wełny dość szybko zapchają filtr, trzeba kawałki szmatki przykleić taśmą na te filtry i co jakiś czas wytrzepać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne gratulacje..

 

dziękuję Wam i Wszystkim innym za życzenia noworoczne i gratulacje

 

to teraz jeszcze pozostaje zasadzić drzewko:)

 

drzewko zasadzone już dawno , ale przy okazji organizacji obejścia koło domu z pewnością nie jedno jeszcze się zasadzi

 

o ile to syn, jeśli nie to próbuj do skutku:) nie no żartuje, najważniejsze by było zdrowe:)

 

syna już mamy, ma 5 lat, do skutku nie będziemy próbować ....

 

najważniejsze by było zdrowe:)

 

no właśnie .. teraz tylko oto się modlimy ... nasz pierworodny przyszedł na świat w ostatnim tygodniu 6 miesiąca, co wtedy przeżyliśmy to nasze - najważniejsze że syn wyszedł z tego wszystkiego bez najmniejszych komplikacji,

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=92826&d=1325586406

 

a teraz wiele niepewności nas czeka ...

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzewko zasadzone już dawno , ale przy okazji organizacji obejścia koło domu z pewnością nie jedno jeszcze się zasadzi

syna już mamy, ma 5 lat, do skutku nie będziemy próbować ....

 

Wszystkie rzeczy mężczyzny spełnione.. tylko pogratulować

 

A synek widzę, że dzielnie pomaga tatusiowi..

 

 

 

no właśnie .. teraz tylko oto się modlimy ... nasz pierworodny przyszedł na świat w ostatnim tygodniu 6 miesiąca, co wtedy przeżyliśmy to nasze - najważniejsze że syn wyszedł z tego wszystkiego bez najmniejszych komplikacji,

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=92826&d=1325586406

 

a teraz wiele niepewności nas czeka ...

nawet ciężko sobie wyobrazić co musieliście przechodzić

a teraz trzymam kciuki za dobry przebieg ciąży aby wszystko dobiegło szczęśliwie do końca

sama już jestem na końcówce (w połowie lutego pewnie sie rozsypie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nowy rok ... nowe założenia .... nowe wyzwania .... okazuje się że może jednak będzie dom pasywny ... ? za kilka m-cy - tuż przed sezonem grzewczym 2012 pojawi się w domu nowy mieszkaniec :wiggle: - mały :wiggle: kaloryferek :) jak to ktoś kiedyś napisał u j-j

 

No żesz gratulacje :) Widzę iż nie tylko na polu budowlanym jesteś bardzo aktywny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja pod kryptonimem "wełna" rozpoczęta

 

do starego posta wrzuciłem wczoraj fotkę ale nie wszyscy wstecz czytają - no bo i po co ;)

wiec tu ja wrzucam jeszcze raz

 

wełna po ułożeniu w domu wyglądała tak

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=93190&d=1325710979

 

a oto fotki z dnia dzisiejszego

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=93188&d=1325709470

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=93191&d=1325711031

 

wełny w garażu już nie ma - garaż pusty , a wełna trafiła na poddasze jakieś 25-30 rolek

 

2 rolki podczas wyrzucania z tira i transportowania do domu pękły, po wniesieniu na górę rozciąłem całkowicie i rozłożyłem .... usiadłem ... popatrzyłem ... podrapałem się po głowie .... odpuściłem :D

 

jutro nóż w rękę, maska na twarz (dzięki Paweł !!! maska dotarła) , całość opakowana może w jakiś kombinezon i do dzieła

jeszcze jutro kupie kilka km sznurka hmm może taki do snopowiązałki ?? :confused:

 

jutro cd ...

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

jeszcze jutro kupie kilka km sznurka hmm może taki do snopowiązałki ?? :confused:

 

 

dokładnie taki...:)

 

dla przypomnienia

wełnę tniemy w poprzek rolki...

mierzymy odległość między krokwiami dodajemy 2-3 cm więcej żeby było lekko na wcisk:yes:

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie taki...:)

 

dla przypomnienia

wełnę tniemy w poprzek rolki...

mierzymy odległość między krokwiami dodajemy 2-3 cm więcej żeby było lekko na wcisk:yes:

 

no popatrz - intuicyjnie tak zrobiłem

zastanawiałem się czy nie odcinać wąskiego paska i wciskać jak największe kawałki - ale to powodowałoby również sporo odpadków - więc postanowiłem ciąć tak jak piszesz - więcej łączeń ale praktycznie brak odpadów

 

wieczorem lub jutro fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...