Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Śledzę Twój dziennik od początku i muszę powiedzieć , że tempo masz zajebiste :) Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem , zważywszy , że ja od pól roku nie mogę zamknąć projektu :) Kiedy się wprowadzacie?

Ciekawe co Ty będziesz robił jak się budowa zakończy , wynudzisz się jak mops :)

 

Jak to co będzie robił? Odpoczywał. A za parę lat może następny ...... :) A tak na serio to Konrad tempo ma naprawdę zajebiste i gdyby nie obsuwa z firmą od okien to już by się pewnie przeprowadził.

 

Konrad płytki w garazu wyglądają ok. I jak na pierwsze poważne klejenie glazury nie widzę żadnych negatywów na prezentowanych fotkach. Ja się już ich (czytaj: "te sk.... płytki") trochę nakleiłem (u matki, teściów i u siebie). I osobiście wolę kłaść płytki na ścianie niż na podłodze, jakoś kurczę na ścianie lepiej i szybciej mi idzie. :yes:

Ciepełko się zbliża fajnie bo na długi weekend, chętniej jakoś na budowie się przebywa.

Serwus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Tylko jeszcze dopisz ile stron wyświetlasz na ekranie:/ Bo jak ja mam np w sumie 29 to dalej nie odnajduję;) Ewent. jak masz czas to dodaj lub pozamieniaj to na linki:D

 

ku chwale ojczyzny i dla wygody wszystkich innych - zrobione - ja czytam 20 postów na 1 stronę i tak zrobiony jest spis treści - podlinkowałem strony - kiedyś jak mi się zachce podlinkuje poszczególne posty z kluczowymi rozwiązaniami

 

Śledzę Twój dziennik od początku i muszę powiedzieć , że tempo masz zajebiste :) Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem , zważywszy , że ja od pól roku nie mogę zamknąć projektu :) Kiedy się wprowadzacie?

Ciekawe co Ty będziesz robił jak się budowa zakończy , wynudzisz się jak mops :)

 

u nas niektóre sprawy też się długo wałkowały - na początku zakup działki - prawie pół roku ze względu na WZ-kę,

wprowadzamy się jak dobrze pójdzie za 58 dni

na nudę jeszcze długo nie będę narzekał - do późnej jesieni jeszcze będziemy pracować nad obejściem , ogrodzeniem i ogrodem

poza tym przyjdzie na świat dziecko ...

 

Wojtek (rewo66)- płytki maja sporo zębów w narożnikach - głownie te z 1 dnia - z ostatniego dnia już są OK - ale to w końcu garaż ... jak będę kładł gdzie indziej to i dokładność będzie większa

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113899&d=1335728679

 

dziś nie skończyłem garażu - choroba próbuje mnie rozłożyć obudziłem się znacznie wcześniej ale wstałem koło 9:20 tylko dlatego że zadzwonił geodeta i na 9:30 musiałem pojechać na działkę - bo robić miał inwentaryzację która jest niezbędna do zakończenia budowy w NB, ten dokument chcą też ode mnie w zakładzie wodno-kanalizacyjnym

 

najważniejszą rzeczą jaką dziś zrobiłem - było dokończenie ocieplania filara przed domem - w końcu po długich oczekiwaniach przysłali mi płyty - tak więc teściu może jutro lub pojutrze kończyć elewację - pozostało obrobienie narożników przy Fixie w przedsionku i drzwiach wejściowych , obróbka drzwi tarasowych - to najwcześniej w piątek bo wtedy będzie montowana ostatnia roleta , no i oczywiście osiatkowanie i wyprowadzenie narożników na filarze

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113897&d=1335728666

 

chłopaki skończyli rozwalać piach za domem - teraz mój tata będzie mógł powoli i systematycznie nawozić czarną ziemię i ją rozgrabiać - M.A.G. - czy ty byś miał taki ciężki wałek do równania terenu ???

 

odkopałem przed domem jedna rurę drenażową która była na szybko zakopana bez geowłókniny tuż przed kopaniem przyłącza prądu i na dodatek jest za krótka - będę musiał ją przedłużyć i owinąć

wykopałem też rowek na rurę drenażową poniżej nowo powstałego wjazdu na działkę przez który ciężarówka wwoziła piach - zaraz po wykopaniu pojawiła się woda i zaczęła spływać do pobliskiego rowu

3 rowek jaki wykopałem jest pod rynnę

 

jutro kończę garaż i zabieram się za gruz i prace z drenażem i odprowadzeniem wody z rynien

 

a zaraz po długim weekendzie którego nie będę miał rozpoczynam kładzenie płytek w salonie

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki walec - jak chcesz podrzuce Ci go w piątek - to właściwie jest stary hydrofor przerobiony na walec ale już chyba z 10 hektarów trawników nim zasiałem :) w każdym razie sprawdza się :) do transportu jest pusty, nalewam do niego wody i max waży około 100 kg. jest szeroki na około 1,1 m - do ubijania lepszy byłby węższy ale myślę że się nada, kilka razy przejedziesz i powinno być OK. poza tym narazie nie potrzebuję go więc możesz jeździć nim nawet tydzień :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok z chęcią skorzystam, ale po 10 maja jak coś ... dam znać - jak nie będziesz potrzebował wtedy pożyczę

 

dziś dociąłem i ułożyłem płytki w garażu, odebrałem też płytkę 45x90 pociętą w paski i 2 szt przykleiłem w kuchni przy oknie , na jutro zostało jeszcze przyklejenie paska pod parapetem,

 

korzystając z ładnej pogody otworzyłem okna i drzwi i przewietrzyłem dom - obecna temperatura ok 15 stopni , wilgotność ok 65%

był spory przeciąg , chciałem uruchomić WM i nią przegonić trochę powietrza ale okazało się że popsuł się potencjometr (??) do regulowania obrotów w centrali - koszt nowego to 2-3 zł - tylko muszę jechać do Rzeszowa po niego, ale to jeszcze bardziej motywuje mnie by w końcu się wybrać bo 2 temat to płytki który muszę w Rzeszowie załatwić ...

 

przyjechała dziś podbitka - ustawiłem już sobie rusztowanie , jutro od rana cd układania - może się uda jutro dojechać prawie do końca ściany południowej - do końca na razie nie będę układał , bo muszę sprawdzić rodzaje uchwytów do anten i sposób ich montowania do krokwi - potrzebna będzie szybka konsultacja z człowiekiem który będzie później ustawiał antenę

 

wczoraj i dziś znów nie było nikogo od Darka , sam Darek od poniedziałku leży w szpitalu - więc nie wydzwaniam do niego i nie zawracam mu głowy - ale powoli mnie irytuje to że tyle trwają te poprawki , w całym domu syf ... zacząłem dziś znów go sprzątać , jutro cd

 

teściu też zastrajkował - nie przyjeżdża od poniedziałku - może jutro się pojawi ... ma swoje ary i musi się ogródkiem zająć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czasami bywa. Grunt żeby prace dalej pchac do przodu.

Na długi weekend majowy zapowiada się super pogoda taka w sam raz na prace przy domu.

Wziąłem 3 dni urlopu i przez 9 dni (nawet w niedziele) będę walczył z instalacją odkurzaca centralnego i wentylacji mechanicznej, a i porządki wokół domu też się przydadzą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tak pogoda dziś aż za dobra jak dla mnie ... praca na południowej ścianie z podbitką nie była niczym przyjemnym - jeszcze 1-2 dni i będę wyglądał jak rok temu wtedy gdy robiłem płytę ... czyli murzyn w wersji "white"

 

podbitka zrobiona w połowie na stronie południowej - jutro cd - wstaje o 6 rano lub wcześniej .. bo przy normalnej temperaturze praca będzie znacznie szybsza ...

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113900&d=1335728683

 

temperatura z cieniu ok 26 stopni, temperatura w domu ok 20 stopni, temperatura w czepni pod dachem 42 stopnia

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113903&d=1335728691

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113906&d=1335728699

 

wentylacja na 25% wydajności uruchomiła się , na wyższych procentach ;) nie pracuje ...

załączyłem co by dom wysuszyć i nagrzać ... ręcznie pobawiłem się przepustnicą i po konsultacji wyników z jaskiem71 na tel okazało się że przepustnica źle jest założona - łączy ze czerpnie od północy (GGWC) z centralą lub 2 czerpnie ze sobą - na razie ustawiłem przepustnice na wpół otwartą - może trochę powietrza z poddasza zassa , jutro lub w któryś z dni długoego weekendu muszę zmienić połączenie na trójniku

 

Teściu dziś przyjechał i obrobił na gotowo okno od południa

 

Panowie z ABW przyjechali i zamontowali ostatnią roletę nad drzwiami tarasowymi

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113901&d=1335728685

 

jutro obrabiam drzwi tarasowe / przyklejam styropian / i drzwi wejściowe

 

wczoraj wieczorem telefon - gdzieś po 19 ... dzień dobry, tu posterunek ... WTF .. co znowu naskrobałem ... - okazało się że Pan dzwonił z posterunku energetycznego - założyli mi licznik i prosił o przyjazd i podpisanie zlecenia - teraz jeszcze Dandi musi odpiąć przedłużacz od sąsiada i jadę na swoim prądzie

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113907&d=1335728700

ciekawe tylko która taryfa jest opłacalniejsza C czy G12? nie sprawdzałem cennika ...

 

największym teraz moim wrogiem jest czas - tyle rzeczy do zrobienia, chciałoby się i to i tamto ... a tu na raz się nie da, nie rozdwoję się czy nie roztroję ... a szkoda :(

 

muszę w weekend przeglądnąć ściany w salonie i kuchni - jeśli nie dopatrzę się jakiś niedociągnięć pasuje je drugi raz pomalować i wtedy będę mógł zacząć prace nad układaniem płytek

 

między czasie do wykonania mam jeszcze odprowadzenia z rynien, dokończyć drenaż na działce, przygotować część rowu do wykonania nadbudowy, oraz położenie krawężnika do kostki brukowej jako przedłużenie przedsionka w kierunku przyszłej bramki wejściowej , tuż obok skrzynki z licznikiem - wtedy będzie można rozrzucać gruz, do tego pasowałoby już tą czarną ziemię rozwieść za domem i posadzić trawę ... niech sobie już rośnie ...

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113909&d=1335728707

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standard sobotni - pobudka przed 6 i na budowę , do godziny 8 położyłem resztę podbitki , okazało się że brakło jeszcze 3,2 m bieżącego co daje 4,5 panela

do domówienia mam jeszcze te same panele na filar - wcześniej myślałem że obłoże go drewnem ale coraz bardziej przekonuje się do obłożenia go sidingiem

 

przywieźliśmy też 5 krawężników drogowych na wjazd , tata ma dziś rozebrać 1 bok mostku , który został rozjeżdżony podczas budowy i przygotować do właściwego wymurowania lub wylania z betonu

 

teściu pracuje nad elewacją przed przedsionkiem - jak znam życie dziś tego nie skończy ...

 

ja wracam na pole bitwy koło 15 i pracuje do 20-21 ... plan posprzątać dom, zwłaszcza górę gdzie w łazience jest jakiś sajgon ... może też trochę pomaluję dziś ściany

w poniedziałek rano jadę do Rzeszowa, cel zakup :

- nowy potencjometr - taki sam jaki używa JanGaz

- płytki

- klej elastyczny do płytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś podobnego do tego

http://www.tme.eu/katalog_pics/8/0/a/80a4b79b4f0f389d9e62738ab38c6b0d/r12821n-b50k.jpg

 

tylko na fotce to takie duże - w rzeczywistości nie przekracza chyba 1x1 cm ;)

koszt aż 2-3 zł

jeśli dobrze pamiętam B50K

 

powinienem jeszcze dodać że wczoraj po 20 wpadł do mnie jasiek71

najważniejszym dla mnie powodem było szczegółowe omówienie instalacji odzysku ciepła z WM do podgrzewania zimnej wody

układ w wersji "startowej" wykonamy za ok 1,3-1,5 tyś zł - wersja rozbudowana 2000 zł

w skład układu wchodzą:

- nagrzewnica 350-700 zł

- pompka - ok 120 zł

- sterownik - 120 zł

- zbiornik 140l - 400 zł

- rurki, zawory etc 200 zł

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
powinienem jeszcze dodać że wczoraj po 20 wpadł do mnie jasiek71

najważniejszym dla mnie powodem było szczegółowe omówienie instalacji odzysku ciepła z WM do podgrzewania zimnej wody

układ w wersji "startowej" wykonamy za ok 1,3-1,5 tyś zł - wersja rozbudowana 2000 zł

w skład układu wchodzą:

- nagrzewnica 350-700 zł

- pompka - ok 120 zł

- sterownik - 120 zł

- zbiornik 140l - 400 zł

- rurki, zawory etc 200 zł

To nie prościej i pewniej pompa ciepła za 3tys.zł,w zimie zasilana np.przez kolektor dachowy ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie prościej i pewniej pompa ciepła za 3tys.zł,w zimie zasilana np.przez kolektor dachowy ?

 

plus jeszcze zbiornik do cwu ... i podłączenie...

o ile więcej zaoszczędzisz na podgrzewaniu cwu ?

w moim rozwiązaniu masz 35-40% oszczędności przy poborze energii rzędu 35w/h na pompkę obiegową...

wszystko pracuje jako skutek uboczny instalacji WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus jeszcze zbiornik do cwu ... i podłączenie...

o ile więcej zaoszczędzisz na podgrzewaniu cwu ?

w moim rozwiązaniu masz 35-40% oszczędności przy poborze energii rzędu 35w/h na pompkę obiegową...

wszystko pracuje jako skutek uboczny instalacji WM

 

Nie za bardzo kumam co kombinujecie i co to ma mieć na celu. Jasiek weź wyjaśnij to wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ znaczną cześć roku powietrze będzie czerpane z czerpni połaciowej (z pod dachu) a tam temperatura jest znacznie wyższa niz ta potrzebna w domu rekuperator będzie chodził jak zwykła WM bez odzysku ciepła (z wyłączonym bypassem ) dlatego na wylocie z WM będzie powietrze o temperaturze 18,20, 22 lub więcej - co oznacza co najmniej 10 stopni różnicy względem temperatury zimnej wody czerpanej z wodociągów - w zależności od pory roku ... w ciągu dnia wystarcz a 2-4 godzin pracy pompki obiegowej by temperaturę w zbiorniku z wodą "zimną" podgrzać do 20-24 stopni (wszystko zależy od rodzaju zakupionego wymiennika i czasu pracy pompki)

 

w poprzednich postach dodałem kilka fotek

 

tak na dzień dzisiejszy prezentuje się domek - teraz zmiany są już znikome

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113905&d=1335728697

 

na 1 planie wytyczony zbiornik na szambo / POŚ - drenaż będzie w dół działki wzdłuż rowu

 

za domem działka wygląda tak

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113898&d=1335728677

 

prace nad kładzeniem 2 warstwy ciemnej ziemi zaplanowane na 7-10 maja - później równanie i sadzenie trawnika

między czasie jeszcze do wylania 1 rząd filarów do tarasu i można powoli mysleć o budowie właściwego tarasu

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z planem byłem dziś w Rzeszowie

 

potencjometr kupiony - aż za 3 zł

klej elastyczny do płytek kupiony - 300 kg (10x30)

 

sprawdziłem stan płytek (ich jakość) i przeliczyłem ile ich jest - okazało się że jest w sam raz by wyłożyć nimi pomieszczenie techniczne / gospodarcze obok garażu

po przyjeździe na miejsce - tam gdzie kupowałem płytki utwierdziłem się w tym gdyż tych płytek już nie mieli - tak więc do przedsionka kupiłem zupełnie inne

 

po powrocie posprzątałem przedsionek - tj wyniosłem wszystkie narzędzia i styropian , pozamiatałem i zagruntowałem podłogę i sprawdziłem rozkład płytek, a jak już to zrobiłem to doszedłem do wniosku że trochę pokleję ...

oto efekt

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113960&d=1335789399

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113959&d=1335789398

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113957&d=1335789395

 

coraz lepiej mi to wychodzi .... i coraz bardziej utwierdzam się w tym żeby robić samemu łazienki ...

 

jutro kończę przedsionek i układam płytki w pomieszczeniu technicznym , a na koniec fugowanie garażu

 

i na koniec jedna ciekawostka - dziś pod dachem 53 stopnie - widać że dachówka znacznie wolniej nagrzewa się ... ale z dnia na dzień osiąga temperaturę o kilka stopni wyższą - dziś podobnie jak wczoraj na zewnątrz ok 30 stopniu

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
po powrocie posprzątałem przedsionek - tj wyniosłem wszystkie narzędzia i styropian , pozamiatałem i zagruntowałem podłogę i sprawdziłem rozkład płytek, a jak już to zrobiłem to doszedłem do wniosku że trochę pokleję ...

Kurcze,też mnie korci podobna czynność :)

Jeśli moje próby w pom.gospodarczym wyjdą pozytywnie (tzn.żona przyklepie) to kto wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...