Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

budynek jest wychłodzony , działa jak duża bateria którą na początku trzeba naładować - gdybyśmy się wprowadzili 2-3 tyg temu nie było by takiego poboru na rozruchu bo temperatura w domu była 2-3 stopnie wyższa

po nocy na liczniki 137,2 - tak więc niczego niepokojącego w tym nie widzę

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142093&d=1350247988

powinno mieścić się w 10-15 kWh na dobę wtedy w sezonie zmieszczę się zgodnie z planem w ok 1200-1500 zł -

wszystko zgodnie z przypuszczeniami - temperatura w salonie największym i na tą chwilę najchłodniejszym pomieszczeniu to 19,75

Edytowane przez R&K
fotka z licznika po godzinie 13 - po uruchomieniu w taniej taryfie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękujemy wszystkim za gratulacje , ale przede wszystkim za obecność przez ostatni rok, dobre słowa, rady, opinie i komentarze

szczególne podziękowania dla:

- j-j za jego dziennik oraz rady w korespondencji PRV

- Lobo_M - za jego dziennik (inspiracje kablowo-boilerowo-kuchenną) oraz dobór kabli

- HenoK'owi za konsultacje techniczne i wszelkie rady dotyczące eliminacji mostków cieplnych

- asolt'owi za OZC

- Piczman'owi za pomoc z WM i GGWC - bo jak pisałem w jednym z 1 postów był to dla mnie na początku czarna magia

- jasiek71 za kolektor, sterownik , bicie piany i ładnie położone tapety ;)

- jareko za pomoc w wyborze okien i drzwi oraz wszelkie konsultacje - mimo że okien u niego nie kupiłem mogę polecić z czystym sumieniem !!!

- FlashBack - za konsultacje dotyczące poprawnej izolacji poddasza

- jewrioszka - za OC i wszelkie konsultacje związane z jego instalacją i wyrzutnią w takim domu jak nasz

 

wczoraj przy przeprowadzce była koleżanka Justyna która za niecałe 2 miesiące się przeprowadza - oczywiście będziemy jej pomagać ...

z zaciekawieniem pytała o rozwiązania techniczne dotyczące ogrzewania i izolacji ... konkluzja była taka ... dlaczego nikt nie mówi że tak trzeba budować ... dlaczego mi ekipa przykleiła 10 cm styropianu a w kotłowni mam piec na wszystko ?? ... tak budują osoby tradycyjnie i nie czytające Forum - niestety wiele osób które czyta też popełnia błędy ... my pewnie też jakieś popełniliśmy , nie mówię że nie ! ale gdybym miał 2x budować wybrałbym tą samą drogę z jeszcze większą liczbą tanich i efektywnych rozwiązań

 

co do pytania Rutina - nikt nic nie pamięta ze snów - spaliśmy do ok. 7:30 , wszyscy wyspani, zadowoleni , rolety pozwalają się wyspać gdy już jasno na zewnątrz

 

Przylaczam sie do gratulacji. Przy okazji przypomne sie ze swoimi pytaniami na ktore obiecales odpowiedziec :). Poki co nacieszcie sie chwila.

 

zapomniałem ?? a kiedy i o co pytałeś ? wrzuć tu lub na PRV ...

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW, Konrad gratulacje!!

 

No i wielki SZACUN, bo tez bylam pod wrażeniem ile sam robiłeś w domu i przyznam że też się zastanawiałam czy Ty jeszcze gdzieś pracujesz :)

My niestety w większości stosujemy outsourcing, ale codziennie jestesmy na budowie i wiemy ile to zajmuje czasu, w dodatku z dwójką małych dzieci..

 

Życzę samych dobrych chwil w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poprzedniej stronie wrzuciłem fotki bio kominka z żywym ogniem

teraz czas na fotkę stołu w kuchni wraz z krzesłami

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142087&d=1350245855

 

fotka sterownika z dziś godzina 13

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142088&d=1350245869

 

oraz parametry WM (czujniki temperatury są w komorach centrali)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142089&d=1350245900

 

zamontowałem 1 klamkę w drzwiach w przedsionku - nie licząc tego że na opakowaniu "wyprodukowano w RCH" to instrukcja to totalna chinszczyzna

w komplecie śruby do zamocowania takich nasadek pod klamki, oczywiście za długie ... śruby gwintowane - bardzo cienkie - jak tu je uciąc by nie zniszczyć gwintu .... olałem sprawę , ów nasadki pod klamki zamocowałem na zwykłych wkrętach do drewna i do nich przykręciłem klamę

nie wiem na ile jest to poprawny montaż - ale działa , jest skuteczny

Renia uporała się ze sporą ilością kartonów z kuchni i salonu, wszystkie szkła zostały wymyte w zmywarce , z lodówki jesteśmy bardzo zadowoleni, płyta też wstępnie przetestowana , niezamontowana jeszcze kuchenka mikrofalowa - jutro muszę dokupić gniazdo na końcówkę kabla co by na ostro nie podpinać ...

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotka sterownika z dziś godzina 13

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142088&d=1350245869

 

oraz parametry WM (czujniki temperatury są w komorach centrali)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142089&d=1350245900

 

biegnę z wyjaśnieniami ...;)

np. dlaczego z kolektora ciągnie 27,6* a do domu nawiewa 21,7*...

otóż od dachu do centrali jest dość długi odcinek kanału biegnący czeluściami domu więc część energii zawartej w powietrzu zostaje oddana po drodze ...( to nie jest strata bo kanał przebiega wewnątrz budynku i oddaje w nim energię ...)

do centrali wpada 22,5* ale niedoskonałość konstrukcyjna by-passu powoduje że część energii zostaje zmarnowana ( spadek z 22,5 na 21,7* , a jednoczesny wzrost z 19,1 do 19,6* na wyrzutni ... )

tak czy inaczej z domu jest usuwane powietrze o temp.19,1* a nawiewane 27,6* więc jest znaczny zysk energetyczny ...

nawet traktując spadek na kanale jako stratę to i tak do pomieszczeń nawiewane jest więcej niż z nich usuwane ( z 19,1 na 21,7* ) więc mamy ponad 100% sprawności ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...