Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dodałem sporo fotek do wcześniejszych wpisów

o dziwo modem zadziałał - jakieś cudowne uzdrowienie - podobnie jak z centralą ;) może ja jakimś cudotwórcą jestem ??

 

ok aktualny stan licznika

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142952&d=1350591819

 

przed godziną 13 był taki

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142951&d=1350591814

 

i jeszcze jedna fotka - na bałagan proszę nie zwracać uwagi - typowo przeprowadzkowy - chodzi o oświetlenie nad stołem w kuchni / jadalni

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142942&d=1350591754

 

w przedsionku zamontowany tymczasowy wieszam na ubrania wierzchnie

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142950&d=1350591809

tymczasowy - bo docelowo w tym miejscu będzie szafa 2-drzwiowa , a dla gości wolno-stojący wieszak

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fajne lampy :) Mógłbys pokazać z bliska tą nad stołem? Albo bez włączonego światła?

 

Klamki proste, sliczne.

 

A tapetę w Waszej sypialni uwielbiam!!!

 

Fajnie,ze masz jeszcze mobilizację do prac, mimo że się już przeprowadziliście. Myslisz, ze gdyby nie chrzciny to też byś tak chętnie robił? Bo ja się zastanawiam jak to z nami będzie. Czy będzie nam się chciało po przeprowadzce tyłek z fotela ruszać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne lampy :) Mógłbys pokazać z bliska tą nad stołem? Albo bez włączonego światła?

 

żona prosi - zona ma

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=143017&d=1350629162

 

 

A tapetę w Waszej sypialni uwielbiam!!!

 

miała być ściana ze skóry - ale brakło kasy i poleciliśmy po taniości ;)

 

Fajnie,ze masz jeszcze mobilizację do prac, mimo że się już przeprowadziliście. Myslisz, ze gdyby nie chrzciny to też byś tak chętnie robił? Bo ja się zastanawiam jak to z nami będzie. Czy będzie nam się chciało po przeprowadzce tyłek z fotela ruszać ;)

 

oj chętnie usiadł bym wieczorem na kanapie przed TV - ale tu się nie da ... nie zrobisz od razu to będzie taka prowizorka przez pół roku, rok ... znajomi tak mają ... już im sterczące kable ze ścian nie przeszkadzają - przyzwyczaili się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

w domu padł modem od iPlusa :( ma ktoś luźną sztukę pożyczyć do 5 grudnia ?? - bo jesteśmy na wypowiedzeniu i nie opłaca się nowego kupować

fotek chwilowo brak - może jutro

...o dziwi modem zadziałał - jakieś cudowne uzdrowienie - podobnie jak z centralą ;)może ja jakimś cudotwórcą jestem ??

 

to nie ty jesteś cudotwórcą tylko modem ... CZYTA FORUM!!! :jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

blekowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już nie dotykam laptopa do 5 grudnia - tzn nie zmieniam mu miejsca , będzie robił za komputer stacjonarny co by modemu nie dotykać, nie ruszać ... żeby po prostu działał i wytrwał do końca umowy

 

dziś kolejne setki zł ubyły w kieszeni

- kupione listwy łączeniowe (płytki / panele w drzwiach do pokoi )

- uchwyt TV

- zapłacony rachunek za części do białego montażu

- zapłacony rachunek za śrubki, wkręty, pianki, wiertła itp

 

podbitki nie założyłem - kręciłem się po mieście chyba z 1,5 ... a od 12 w pracy , najgorsze jest to że jutro też muszę pracować i to tuż przed chrzcinami :(

z rzeczy załatwionych dziś rano

- założony kinkiet na schodach

- poprawiony kinkiet na ścianie z kominkiem

- zawieszona mapa polityczna świata w pokoju u synka

- kupiony i założony analogowy programator czasowy do CWU

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=143695&d=1350981160

- założony anemostat w spiżarce

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem tapety do sypialni cuudowna ( pisze zona nowego) gdzie zamawiałeś?

 

nie wiem ? nie znam się :D zapytam żony - ale chyba jakieś Allecośtam.pl

 

jeszcze jedna dobra wiadomość - szyba do prysznica jest gotowa - będzie po 15 przywieziona do domu - montaż po 20

finalnie zdecydowałem się na szybę klejoną na foli 3+3 mm

w przeciwieństwie do szkła hartowanego ma ona 1 plus który zaważył o wyborze - w przypadku "lekkiego" puknięcia lub dość niefortunnego szyba hartowana rozlatuje się cała w drobny mak, szyba klejona tylko pęknie i to 1 z 2 warstw i dalej będzie spełniać swoja funkcję w nieco mniej estetycznej formie

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeciwieństwie do szkła hartowanego ma ona 1 plus który zaważył o wyborze - w przypadku lekkiego puknięcia - dość niefortunnego szyba hartowana rozlatuje się cała w drobny mak, szyba klejona tylko pęknie i to 1 z 2 warstw i dalej będzie spełniać swoja funkcję w nieco mniej estetycznej formie

E tam...

trzeba konkretnie przywalić aby się rozsypała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do gratulacji. Przy okazji przypomne sie ze swoimi pytaniami na ktore obiecales odpowiedziec :). Poki co nacieszcie sie chwila.

 

Konrad, w sumie moj wpis dosc stary ale temat dla budujacych na pewno aktualny:

 

W kazdym razie jesli moglbys w wolnej chwili troche opisac na temat rozmow z wykonawcami. Gdzie i jak sie zabezpieczales, co sprawdzales w szczegolach podczas prac to byloby z jeszcze wiekszym pozytkiem dla takich "planujacych" jak ja.

Gdzies znalazlem ciekawy pomysl. Znajdz jedna z mniejszych i nowych hurtowni budowlanych w okolicy. Dogadaj sie, ze bedziesz bral sporo lub wszystko u niego i niech ci sprzedaje bez swojej marazy. Dla niego to przede wszystkim obrot u producenta ktorym pracuje na wiekszy rabat na przyszlosc. Ot, taki sposob na uzyskanie byc moze dobrych cen.

Powodzenia z GWC.

 

Wekto - obiecuję - po SSZ wszystko opiszę dokładnie - gdybym zapomniał ścigaj mnie i zadawaj pytania

 

Przypomiam się :). Konrad, chodzi bardziej o sprawy organizacyjne. Mase technicznych bardzo fajnie i dokladnie nam juz tutaj wyjasniles/pokazales. Poniewaz juz jestes po tych sprawach o ktore pytam to mozesz ze swojego doswiadczenia napisac jak sobie w tym aspekcie radziles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż - wiele takich spraw organizacyjnych wynika ze specyfiki budowy lub jej finansowania

rozpoczynając budowę miałem 20 tyś żywej gotówki , bank przyznał mi kredyt o 40 tyś mniejszy niż chcieliśmy - dokładnie tyle wg kosztorysu miał kosztować stan zero , jak wiadomo kosztował mnie 60 tyś, więc 40 tyś to było lawirowanie między poszczególnymi dostawcami i wykonawcami (bank wymagał wkładu własnego w postaci stanu zero do wypłaty 1 transzy) - to lawirowanie to nie ściemnianie, a wcześniejsze porozumienie się z niektórymi co do terminu zapłaty - tak więc brało się tam towar gdzie było przyzwolenie na późniejszą zapłatę np budowniczemu zapłaciłem po otrzymaniu 1 transzy, on też załatwiał mi beton z betoniarni z którą ściśle współpracuje i gdzie miał termin 30 dni na zapłatę

podobnie było z silikatami - co prawda miałem już wypłaconą transzę z banku ale udało mi się podpisać umowę ze składem budowlanym na dostawy towaru wg harmonogramu i zapotrzebowań z odroczonym terminem płatności - chyba 10-14 dni ..

jeśli chodzi o silkę w kontekście ceny - do tego składu skierował mnie przedstawiciel Grupy Silikaty - był to skład który bardzo dużo brał na rynek rzeszowski i miał dobre ceny w fabryce - nigdzie indziej mi takich nie zaproponowano - budowniczy jak zobaczył jaką cenę mi dali powiedział że dostałem max możliwy rabat taki jak dostają deweloperzy którzy budują bloki i kupują silkę na ścianki działowe (oni pewnie na cały blok brali tyle co ja na dom)

kolejny etap to stal na strop i beton - tu dostawy z tych samych źródeł co przy płycie

więźbę załatwiał budowniczy w miejscu z którym współpracuje na co dzień

 

przy dachówce było sporo problemów , bardzo duży i popularny skład w Rzeszowie okazał się zbiorem kilku cwaniaczków którzy prawie nic na stanie nie mają , niby wszystkim handlują i przerzucają tylko FV a towar chyba z fabryki prosto do klienta, jak cenę na dachówkę dali dobrą to na akcesoriach nadrabiali z nawiązką i mówili że oferta jest całościowa pod warunkiem zakupu kompletnego dachu - ja osobiście czegoś takiego nie lubię

w końcu trafiłem do mieleckiego składu pokryć dachowych prowadzonego przez dość dużego producenta blachy dachowej który miał na stanie wszystko dostępne od reki - ceny dali na samą dachówkę porównywalną do wyceny z Rzeszowa bez konieczności zakupu akcesoriów

sprawdzając ceny na akcesoria dachowe podane w wycenie z Rzeszowa trafiłem na jakąś sensowną firmę internetową w której kupiłem wszelkie akcesoria po normalnych cenach, membrany jak mi brakło dokupiłem w innym składzie w Rzeszowie w cenie jak w internecie ... czyli są miejsca gdzie można normalnie kupować - tylko troche trzeba poświecić czasu na ich znalezienie i na rozmowy. Okna dachowe nie da się kupić lokalnie (w moich stronach) w cenach z interentu , podobnie było z drzwiami wewnętrznymi - w tym miejscu chciałbym powiedzieć że zazdroszczę osobą ze Śląska - tam kupowałem te rzeczy i te osoby mogą kupić lokalnie z odbiorem osobistym

umowę z budowniczym miałem na SSO i w pełni się z niej wywiązał - nie miałem akcji takich jak co niektórzy że wejście do domu nie wzięte pod uwagę czy taras, jeśli chodzi o instalacje to do elektryki nie mam zastrzeżeń, instalacja od nagłośnienia Dandi skopał o czym dowiedziałem się dopiero wczoraj podłączając głośniki , instalacja wod-kan - tu pewne niedoróbki i problemy były - np w garażu zaproponowano mi kran - ale już odpływu nie (choć brałem go głownie pod uwagę do podłączania węża to jednak czasami woda poleci i co wtedy ?) - odpływ wykonałem sam - do niego też podłączę odprowadzanie skroplin z nagrzewnicy od GGWC

wiele rzeczy człowiek nie jest wstanie przewidzieć - jest to wiedza którą w jakimś stopniu jest wstanie człowiek wykorzystać do budowy 2 domu, ale 2 pewnie czymś by się różnił - więc znów coś nowego, innego i tak w kółko

z pewnością w rozmowach z wykonawcami w pewnym momencie już przestałem im mówić że płyta fundamentowa, że na podłodze nie będzie styropianu, że ogrzewanie na prąd ... zauważyłem taką tendencję do przeprowadzania wywiadu przez wykonawców co by sprawdzić portfel inwestora dlatego jakiekolwiek chwalenie się nietypowymi rozwiązaniami jest niemile widziane ze względu na późniejszą wycenę

na początku budowy wydawało mi się że na wszystko trzeba brać rachunki, faktury etc., szybko zostałem sprowadzony na ziemię gdyż teoria a praktyka to 2 różne sprawy - rzeczywistość pokazała, że wspieranie szarej strefy przekłada się na namacalne oszczędności , najczęściej 23%

w kilku przypadkach udało się natomiast zaoszczędzić czasu i odrobinę pieniędzy kupując wyposażenie na 8% u sprzedawców którzy świadczą też usługi - najczęściej były to zakupy z 2 końca polski wiec usługa nie wchodziła w ogóle w grę z racji odległości - te 15% oczywiście do odzyskania przy rozliczeniu VATu z budowy - ale dopiero za X miesięcy , bo takie rozliczenia robi się nie częściej niż 1x na rok

najważniejsze to dopytywać wykonawców co im potrzebne i na kiedy by w miarę płynnie dostarczać poszczególne materiały na budowę - o dziwo mi się to jakimś cudem udało i większych przestojów nie było z tego powodu , czasem coś zabrakło z dnia na dzień , lub wyskoczyło , ale ekipa w tym czasie robiła inne rzeczy a za 1-2 dni wracała do wcześniej rozpoczętej pracy gdzie czegoś tam brakło

dużym plusem wg mnie było własnoręczne wykonanie kosztorysu materiałów budowlanych np. zestawiania które było załącznikiem do projektu, sam przeliczałem i sumowałem wszystkie materiały, wiedziałem co i ile będzie potrzebne więc nie było większego zaskoczenia z kosztami i ilościami

 

modem już jest skiereszowany , wygięta wtyczka od USB, przez to 1 port USB w kompie też mam uszkodzony, :(

 

dziś od rana pracowicie , niestety nie wszystko udało się porobić, od wczoraj mamy już gości , szwagier najzwyczajniej przyjechał odpocząć a nie pomoc :(, nie powiem coś tam zrobił - ale przychodziło mu to z dużą trudnością

założyłem rano podbitkę, później musiałem zając się gniazdkami w ramce pod TV , Dandi zapomniał zmostkować 2 gniazdka ze sobą przez co w salonie nie było prądu jeszcze w 2 innych gniazdkach, następnie wyciągnięcie kabla z prądem z pod zaślepki do zasilania ledów w panelu TV, przewiercenie zaślepki, założenie kostki i takie tam duperele które czas zabierały ...

kolejna sprawa montaż szyby w prysznicu - nie było łatwo - niestety uszczerbałem 1 róg :( nie zamontowaliśmy poprzecznej rurki podtrzymującej szybę - nie wiem jak ja sobie to wyobrażałem - rurka jest montowana bo ściany a my w tym miejscu mamy okno , będzie trzeba zwrócić ten uchwyt i kupić inny , taki do montażu pod kątem 45 stopni

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=143698&d=1350981183

 

listw progowych nie pomontowałem , są zbyt płaskie, muszą być takie do niwelowania różnic w poziomach podłóg w 2 pomieszczeniach, 1 listwa rozpakowana , założyłem ją na poddaszu w drzwiach do łazienki

listwy podłogowej narożnikowej w drzwiach do przedsionka również nie zamontowałem bo trzeba wiercić w płytkach, wczoraj zleciłem tacie kupno 2 wierteł takich lepszych - bo wiedziałem że zwykłe jest bez szans przy moich płytkach - grubych i twardych , tata wiertła kupił; cytuję "kupiłem takie zwykłe bo sprzedawca powiedział że do wywiercenia 4 otworów spokojnie starczą" , no więc dziś wiercąc 4 otwory (2 jednym wiertłem 2 drugim) do montażu uchwytów do szyby prysznicowej ów wiertła zostały zajechane - nadają się do kosza , do kolejnych otworów potrzebuję nowe wiertło z górnej półki jakościowej (cenowej chyba niestety też)

chłopaki od montażu półki i panelu TV pojawili się dopiero dziś o 8 rano - nie będę wspominał co na to Renia która nastawiła się, że już wczoraj miało być wszystko gotowe i posprzątane, skończyli jakąś godzinę temu i nie zrobili drzwi do spiżarki, lakiernik nie wylakierował drzwi na wczoraj :(

 

gdy wychodziłem z domu tak to wyglądało

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=143700&d=1350981201

do tego ja siedzę w pracy ... a w domu nerwowa atmosfera by zdążyć z wszystkim do 17 ....

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozliczałem się z VATU w ubiegłym roku - wniosek złożony 31 grudnia , w tym roku też będę składał wniosek 31 grudnia i na tym będzie koniec , co będzie w przyszłym roku już mnie nie dotyczy - budowa zakończona

 

może zlikwidują ulgę remontową , budowlaną nie sądzę - musieli by też zmienić VAT na budownictwo mieszkalne z 8 na 23 % co by bardzo podniosło ceny

choć od Krzysztofa od mebli wiem że tak mieli kilka lat temu w jego branży - meble do domu były na 8% teraz są na 23% i wcale popyt nie zmalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za tak konkretny i dlugi opis. Czym sie kierowales szukajac wykonawcow? Z polecenia a jesli to brales pod uwage "polecenia" tutaj na forum? No i czy praktykowales to co czesto polecaja aby przejechac sie po domach i porozmawiac z ludzmi ktorzy korzystali z uslug danych fachowcow.

 

Udanej dzisiejszej imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za tak konkretny i dlugi opis. Czym sie kierowales szukajac wykonawcow? Z polecenia a jesli to brales pod uwage "polecenia" tutaj na forum? No i czy praktykowales to co czesto polecaja aby przejechac sie po domach i porozmawiac z ludzmi ktorzy korzystali z uslug danych fachowcow.

 

Udanej dzisiejszej imprezy.

 

budowniczy został zatrudniony na podstawie rozmów, podejścia do tematu oraz porównania z innymi którzy brali udział w castingu , ktoś też chyba mi go polecał na forum w grupie podkarpackiej lub w korespondencji PRV - jego prac nie oglądałem - najważniejsze że dysponował sprzętem i wiedzą - w kontekście mojej budowy była ona "dostateczna" ale nikogo lepszego nie znalazłem a wyszedłem z założenia że murowanie czy zbrojenie to dla budowlańca w każdym przypadku taka sama praca

 

z mojego polecenia ów budowniczy najprawdopodobniej będzie robił płytę bratu M.A.G.-a , wcześniej też znajomy Piczmana pytał o nich ... tak więc może będzie jakaś sensowna ekipa na Podkarpaciu godna polecenia na FM ;)

 

A tak z ciekawosci dlaczego 31 grudnia? ma to jakies znaczenie

 

przepis mówi (CHYBA) że można składać 1x w roku kalendarzowym, dlatego część FV postanowiłem rozliczyć w 2011 roku by móc resztę rozliczyć w 2012 , gdybym zrobił to np 31 marca 2012 , to kolejne rozliczenie w 2013 roku nie wcześniej jednak niż 31 marca

kończąc budowę w październiku (a zakładałem nawet lipiec wcześniej) musiałbym czekać na złożenie wniosku kilka miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udanej dzisiejszej imprezy.

 

no i po imprezce ... chyba była udana .... skoro moja babcia , najstarszy członek rodu imprezowała do ok 23 reszta rozeszła się w kolejnych 30 min ....

 

już ogarnęliśmy wszystko , jeszcze tylko zmywarkę trzeba załadować kolejny raz

 

w sumie było 25 osób - wszyscy początkowo siedzieli w salonie , dzieciaki później okupowały pokój na poddaszu gdzie miały TV i Wee

tu zła informacja - WM - centrala 520 - w salonie nie dawała rady - było zbyt ciepło ok 23 stopni - może to 1 i mylne wrażenie - zobaczymy jak będzie na kolejnej imprezce - dziś paradować musiałem w uniformie i pod krawatem tak wiec było gorąco ....

salon, jego wielkość, kuchnia i spiżarka zdały pierwszy test pozytywnie

 

idziemy spać ... i nie wiemy o której jutro wstaniemy ... oby nikt nie budził mnie zbyt wcześnie ... a Daria spała co najmniej do 8 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... tu zła informacja - WM - centrala 520 - w salonie nie dawała rady - było zbyt ciepło ok 23 stopni - może to 1 i mylne wrażenie - zobaczymy jak będzie na kolejnej imprezce ....

 

Specjalnie bym się tym nie przejmował. :no:

Po pierwsze czy następne będą tak duże ilościowo w osoby

Po drugie problem z przegrzaneim salonu może dotyczyć tylko imprez robionych w okresie kiedy działa ogrzewanie a więc latem może być inaczej

Po trzecie z powodu paru imprez w roku szkoda wydawac kasę na reku o wydajności dla małego marketu :yes:

 

Pozdrawiam ja jadę do domu walczyc z ociepleniem zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie bym się tym nie przejmował. :no:

Po pierwsze czy następne będą tak duże ilościowo w osoby

Po drugie problem z przegrzaneim salonu może dotyczyć tylko imprez robionych w okresie kiedy działa ogrzewanie a więc latem może być inaczej

Po trzecie z powodu paru imprez w roku szkoda wydawac kasę na reku o wydajności dla małego marketu :yes:

 

 

wyłazi problem z kierunkiem przepływu powietrza a także ilości powietrza nawiewanego i usuwanego w tej części domu...

ale na szczęście na co dzień takie ilości osób nie będą mieszkać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...