Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

oraz 2 lampki ścienne - wiszące w sypialni nad łóżkiem

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142941&d=1350591747

 

 

Gratuluje pięknego domu.Chciałabym się dowiedzieć co to za cudowna tapeta w sypialni??? Czy ona jest grafitowa czy czarna?

I jak nazywają się te grafitowe płytki w łazience razem z My Way Noce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WM - centrala 520 - w salonie nie dawała rady - było zbyt ciepło ok 23 stopni

 

Za rok jak zrobisz taką bibę to w salonie będzie 26 C albo więcej .

WM nie ma w tym przypadku zadania zbijać temp.

Patrz na wilgotność i komfort przebywania takiej liczby osób na takiej powierzchni .

 

No to teraz sobie możesz wyobrazić kominek 14 KW i piękny magiczny płomień w domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w WC dla gości Renia zrobiła coś takiego ... sam nie wiem kiedy ...

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=143702&d=1350981221

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=143701&d=1350981211

 

Świetny pomysł, z takiego wc goście nie będą chcieli wychodzić :D A poważnie to utalentowaną masz żonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że w pierwszym roku mieszkania w domu wyniki na zużyciu w tym przypadku u Konrada i Renaty będą lub mogą być trochę pow. normy , średniej ale w następnych latach będzie tylko lepiej. :) Byleby prąd za bardzo nie drożał ;) Pożiwiom uwidiom ja myslę że będzie dobrze. Duzo zależy od pogody czyli ile w tym nadchodozącym sezonie zimowym będzie dni z dużymi mrozami. A to jest zawsze loteria. :)

Życzę ciepełka w domu i nieprzejmowania się za bardzo kWh. :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
po kolejnej dobie na liczniku 197,9 zużycie 4,4

 

Jestem mile zaskoczony wynikiem ;)

Spodziewałem się,że płyta przyjmnie znacznie więcej kWh i wręcz się dziwie czemu tak nie jest.

Czyżby kable nie grzały całej płyty tylko oddawały ciepło od razu do pomieszczenia ?

skoro już piszę .... wrzucę coś i mam nadzieję że autor nie będzie mi miał tego za złe ... oczywiście anonimowo ... autor może skomentować to na PRV ;)

 

dostałem taką oto wiadomość

KTOŚTAM musi naprawdę odpocząć i wyjechać na kilka dni urlopu w miejsce bez neta bo prędzej dostanie zawału lub znajdzie się w Tworkach,Rybniku itp niż wybuduje dom ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie na ciepło naprawdę niewielkie.. my grzejemy póki do na 18o (tzn pompa ustawiona jest na tyle stopni i włącza się kiedy chce.. jak będziemy mieli taryfę docelową to się ją poustawia) w każdym razie popracuje trochę i potem stoi.. najgorzej jak wyłączyliśmy ją i temperatura spadła po paru dniach do 15 więc nie opłaca się teraz jej wyłączać..

 

ale ja nie o tym chciałam.. też myślę o stacji meteo taką co by mierzyła wilgotność temperaturę na zewnątrz i wewnątrz.. wydawało mi się, że taka za 100-150zł będzie dobra.. nie myślałam nawet o tym, że mogłaby źle wskazywać..

a propo złego wskazywania.. popsuł nam się termometr za oknem i dziś wskazywał -9o a kałuże nie zamarznięte.. wiedzieliśmy, że o 6o oszukuje.. najwyraźniej oszukuje już o więcej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rok temu takie temperatury +5/-5 utrzymywały się do końca grudnia, a prawdziwa zima była styczeń-luty, ciekawe jak bedzie w tym roku... ale tego to najstarsi górale nawet nie wiedzą

 

wbrew pozorom średnie temp. praktycznie się nie zmieniają ...

rok w rok mam y podobne temperatury i podobne zużycie energii w tym samym okresie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...