Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czasem jak przeglądam gazetki z lidla czy kauflanda to tez są stacje meteo za 60zł ale tylko do wewnątrz, więc ogromna różnica.. mi temperaturę zewnętrzną pokazuje reku, ale chyba trochę przekłamana, bo czujnik chyba jest w reku..

swoją drogą mamy póki co wywiew puszczony na garaż.. oj dmucha i to bardzo:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli zauważymy tej zimy, że wyrzutnia nie działa poprawnie wydmuchując powietrze do garażu lub też, że będzie w nim wilgotno czy też właśnie coś się będzie działo z bramami, wy wywierci się dziurkę i zrobi wyrzutnię na zewnątrz:)

 

szkoda wywalać na zewnątrz takie cieplutkie powietrze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zauważymy tej zimy, że wyrzutnia nie działa poprawnie wydmuchując powietrze do garażu lub też, że będzie w nim wilgotno czy też właśnie coś się będzie działo z bramami, wy wywierci się dziurkę i zrobi wyrzutnię na zewnątrz:)

 

szkoda wywalać na zewnątrz takie cieplutkie powietrze:D

 

lepiej od razu zróbcie porządną wyrzutnię ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już wraca wszystko do normy i z dnia na dzień widać wzrost zapotrzebowania, na to ma wpływ też temperatura i wiatry - w końcu dziś miał spaść 1x śnieg ... miał ale nie spadnie .. .rano było 4 stopnie i cały dzień ma być koło 5-6, przymrozek możliwy dopiero w nocy z soboty na niedzielę

 

stan licznika po nocy 203,0 zużycie 5,1 kWh

 

 

 

 

ciekawe masz zużycie ...

 

u mnie w obecnym sezonie 678kwh

przez ost. cztery doby średnia 36kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś rozwinąć temat.. nawet u mnie w DB, żeby tu nie śmiecić.. chodzi o wilgoć?

 

jeżeli całe powietrze wpuszczacie do garażu to z niego przez wszystkie nieszczelności na zewnątrz ...

we wszystkich tych miejscach zacznie się skraplać a w minusowych temp. zacznie zamarzać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli całe powietrze wpuszczacie do garażu to z niego przez wszystkie nieszczelności na zewnątrz ...

we wszystkich tych miejscach zacznie się skraplać a w minusowych temp. zacznie zamarzać ...

 

dlatego jeśli miałoby to być na stałe, to zrobimy otwór w ścianie przez który po prostu ten nadmiar powietrza będzie wypuszczany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jeśli miałoby to być na stałe, to zrobimy otwór w ścianie przez który po prostu ten nadmiar powietrza będzie wypuszczany:)

jak na zewnątrz będzie minus to na wyrzutni też blisko tego ...

 

tak teraz sobie myślę że nie tyle wilgoć co niska temperatura zmusi was do wyrzucania powietrza bezpośrednio na zewnątrz ...

 

problem z wilgocią byłby kiedy powietrze z domu wyrzucalibyśmy bezpośrednio do garażu...

ale po drodze mamy rekuperator więc będzie częściowo osuszone i zimne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jasiek , co do zużycia energii - w sterownikach naniosłem mała korektę i dziś zużycie będzie już nieco wyższe (już jest 3,5kWh w taniej taryfie w ciągu dnia) - przez założony zbyt niski kaganiec na temperaturę podłogi czujnik wyłączał ogrzewanie w niektórych pomieszczeniach zanim osiągnęły zadaną temperaturę i spadła ona nawet poniżej 20 stopni (pokój wschodni) , po korekcie wzrosła już do 20,50 , po nocy będzie już 21

dodatkowo w sterownikach pozmieniałem już godziny tak by ogrzewanie w nocy działało we właściwych godzinach

Konrad

zostaw te kagańce w spokoju i spróbuj na samych czujnikach pokojowych ...

masz przecież gdzie podziać nadmiar energii ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 problemy dziś się pojawiły ... człowiek stary i głupi jest ... albo może inaczej sklerozę ma

w PT nie zmieniłem jeszcze 1 gniazdka z pojedynczego na podwójne, na przedłużaczu podłączyłem do 1 gniazdka zbiornik na CWU oraz zsilanie do pompki do GGWC, następnie kupiłem programator czasowy do CWU i włączyłem go bezpośrednio do gniazdka nie zwracając uwagi że do przedłużacza podpięte jest inne urządzenie

 

już wczoraj wychwyciłem że są problemy z GGWC a dokładniej z pompką - wyniki wskazywało na to że nie działa pompka obiegowa do glikolu

dziś wchodzę do PT a z nagrzewnicy się leje - cała spocona , na sterowniku lampka sygnalizuje włączone GGWC - to utwierdziło mnie w tym że nie działa - przyczyna była wiadoma - programator czasowy odcinał prąd w drogiej taryfie i pompka nie pracowała , powietrze czerpane z zewnątrz ok 0-1 stopni, wewnątrz pow 16 i efekt jak powyżej

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=145183&d=1351540644

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=145184&d=1351540654

 

edit : komentarz do fotek

----------------------------------------

temperatura kolektora wskazuje na 10 stopni - to ciepłe, zastałe powietrze w szczycie dachu , gdyby sterownik kierował się tylko i wyłącznie temperaturą w czerpni teoretycznie na chwilę załączył by czerpnię dachową , ale po wprowadzeniu powietrza w ruch okazałoby się że nie jest ono wcale cieplejsze od tego z czerpni północnej na której mamy jeszcze GGWC

GGWC załącza się poniżej temperatury 6 stopni na zewnątrz , pow. 6 stopni powietrze czerpane jest z pod dachu, ponieważ na zewnątrz 0,2 stopnia mimo chwilowej temp 10 stopni pod dachem działa czerpnia północna , te 10 stopni pod dachem to są właśnie straty ciepła przez dach !!

2 fotka pokazuje temperaturę w kanałach bezpośrednio w reku, GGWC nie działało mimo włączonej kontrolki

----------------------------------------

 

2 sprawa - temperatura w domu - mimo że sterowniki ustawione na 21 stopni, że wydłużyłem czas pracy z przedziału 3-6 na 23-6 temperatura w domu nie drgnęła zbytnio

zużycie za ostatnią dobę 15 kWh stan licznika 235

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=145182&d=1351540635

 

za radą jaska zdjąłem kaganiec na temperaturę podłogi który był ustawiony na 22-23 w zależności od pomieszczenia - to pozwoli naładować dziś płytę na maxa - tak sądzę i zobaczymy ile będzie w pomieszczeniach

 

ogólnie mam lenia i nic mi się nie chce ... ale trzeba sie spręzyć i jeszcze kilka rzeczy w tym tygodniu zrobić

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uruchomiłem w niedzielę swoją PC o godz. 16,30 i do teraz zużyłem około 45kw w tym grzeje bojler 500l.Pompa pracuje non stop . Temperaturę na instalacje daję 25 st C i temperatura z 9 st podniosła się do 12 st po 25 godz grzania. dom nie szczelny brak drzwi między częścią nie ogrzewaną a ogrzewaną i dziura na strych nie ogrzewany. z 4 skrzynek rozdzielaczowych 1 zapowietrzona i nie grzeje. Powierzchnia grzana to 220m2 oczywiście podłogówka w płycie i w stropie.także trochę Konrad trzeba energi żeby takiego molocha ruszyć a ty piszesz że 5kw na dobę ,10kw na dobę .Przy takim zużyciu energi czasach grzania to nie wiem czy ruszysz tą płytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie temperatura startowa przy włączeniu ogrzewania była 18 - teraz jest wszędzie minimum 20

po zwolnionym kagańcu na temperaturze płyty , która może teraz rozgrzewać się nawet do 30 stopni poszło przez 2 h w ciagu dnia kolejne 15 kWh a przez noc obstawiam na ok 20-25

 

tu nie chodzi o ruszenie płyty tylko faktyczne jej naładowanie by po obniżeniu się temperatury na zewnątrz nie spadała temperatura w domu tylko płyta oddawała energię

 

pierwsze 2 doby jak chodziło ogrzewanie nie miało ustawionych żadnych ograniczeń i wtedy było OK - tak wiec sądzę że prędzej czy później dojdę do ładu ;)

 

wychwycony i zlikwidowany kolejny problem - nieszczelna uszczelka w wężu odprowadzającym wodę z pralki do kanalizacji - przez niego cudowne zapachy były w łazience na poddaszu

 

bawiłem się dziś też GGWC - jutro opisze swoje spostrzeżenia

Na twoim miejscu bym wstrzymał proces ładowania płyty, od czwartku ma nadejść kolejne ocieplenie, przy dużej bezwładności płyty temperatura pomieszczeń szybko wzrośnie. Pamiętaj płyta fundamentowa ma swoje minusy i jednym z nich jest niewielka zdolność reakcji za szybko zmieniające się warunki atmosferyczne, zerkaj na prognozę pogody i dostosuj temperaturę do jej skoków z wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym wstrzymał proces ładowania płyty, od czwartku ma nadejść kolejne ocieplenie, przy dużej bezwładności płyty temperatura pomieszczeń szybko wzrośnie. Pamiętaj płyta fundamentowa ma swoje minusy i jednym z nich jest niewielka zdolność reakcji za szybko zmieniające się warunki atmosferyczne, zerkaj na prognozę pogody i dostosuj temperaturę do jej skoków z wyprzedzeniem.

płyta ma praktycznie temperaturę pomieszczeń więc nic nie wzrośnie...:no:

 

najważniejsze to utrzymywać stałą temp. ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...