Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dym z Kominka Pomocy


scota666

Recommended Posts

Gość zibik_eng

Dalej idziesz w zaparte... zamiast zlecić robotę fachowcom.

 

Nie boisz się o życie dziecka ani swoje?

 

Co do zakończenia: świetna nasada tylko trzeba ją umiejętnie zastosować tam gdzie jest potrzebna - tam gdzie nie potrzeba to bezsensowny wydatek. Gdzie zastosować aby miało sens??? To już trzeba posiadać odpowiednią wiedzę....

 

Ps. czemu tylko 1 m komina? a może 2? może 3??? a może zbyt wysoki komin się przewróci ... a może "problem" jest jeszcze gdzie indziej? próbuj próbuj... jak nie spalisz domu, zaczadzisz dziecka to może się uda

Edytowane przez zibik_eng
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej idziesz w zaparte... zamiast zlecić robotę fachowcom.

 

Nie boisz się o życie dziecka ani swoje?

 

Co do zakończenia: świetna nasada tylko trzeba ją umiejętnie zastosować tam gdzie jest potrzebna - tam gdzie nie potrzeba to bezsensowny wydatek. Gdzie zastosować aby miało sens??? To już trzeba posiadać odpowiednią wiedzę....

 

Ps. czemu tylko 1 m komina? a może 2? może 3??? a może zbyt wysoki komin się przewróci ... a może "problem" jest jeszcze gdzie indziej? próbuj próbuj... jak nie spalisz domu, zaczadzisz dziecka to może się uda

 

 

 

Zibik,

jakby Cię trochę ucywilizować , to nawet fajny doradca byś był...:D

 

Sporo fachowej wiedzy przewija się w Twoich wypowiedziach .

Ale potem jak przysrasz z dwóch rur na raz , to nie wiadomo z

której strony to czytać ...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibik,

jakby Cię trochę ucywilizować , to nawet fajny doradca byś był...:D

 

Sporo fachowej wiedzy przewija się w Twoich wypowiedziach .

Ale potem jak przysrasz z dwóch rur na raz , to nie wiadomo z

której strony to czytać ...:(

Jak by Cię trochę ucywilizować ..:). Czy określenie " przysrasz z duch rur " jest próba ucywilizowania :evil:?? Może jakieś MINIMUM KULTURY warto by zachować pisząc w forum publicznym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej idziesz w zaparte... zamiast zlecić robotę fachowcom.

 

Nie boisz się o życie dziecka ani swoje?

 

Co do zakończenia: świetna nasada tylko trzeba ją umiejętnie zastosować tam gdzie jest potrzebna - tam gdzie nie potrzeba to bezsensowny wydatek. Gdzie zastosować aby miało sens??? To już trzeba posiadać odpowiednią wiedzę....

 

Ps. czemu tylko 1 m komina? a może 2? może 3??? a może zbyt wysoki komin się przewróci ... a może "problem" jest jeszcze gdzie indziej? próbuj próbuj... jak nie spalisz domu, zaczadzisz dziecka to może się uda

 

O co ci chodzi człowieku przeciesz kultularnie podziękowałem ci za pomoc w e meilu jak nie chcesz mi pomóc to się nie wypowiadaj i tyle,może ktoś mi pomoże ,a nie będzie mieszał z błotem nie każdy ma kase na fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibik gdzie kolwiek pisze to zawsze na tą samą nutę , teoretyk moralizator , pouczać poucza a rady nima .

ten strażak na komin to ci nic nie da musisz wyciągnąć go do góry myślę że z dwa metry .

wentylator ma wyciągać powietrze ,powinien być jak najbliżej kominka , dziura w ścianie , lub stropie i wyprowadzenie rurą tak z dwa trzy metry do góry można ją zakończyć specjalnym grzybkiem który wspomaga cug .

wentylatorka nie potrzeba jeśli nie jest to pomieszczenie mokre np kuchnia ,łazienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zamówiłem już metr komina zobaczymy teraz od wlotu z kominka jest 240cm jak myślićie 340 wystarczy?

(...)[ATTACH=CONFIG]66761[/ATTACH]

 

Do czego ma wystarczyć?

 

Bo to przedłużenie z lekka pogorszy tylko ciąg...

 

Tak w ogóle to ciąg trzeba wytworzyć. Za pomocą piecyka, komin to tylko rura do odprowadzenia spalin.

Źle spalasz w tym kominku. Nawet chyba wiem dlaczego: taka jest uroda tego kominka.

Pozdrawiam HS.

Edytowane przez hes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam prace ukończone dołożyłem 160cm komina zrobiłem w pokoju wentylacje i wszystko jest ok.

Pali się ładnie już przy rozpalaniu ładnie wciąga dym dokładać mogę nic nie wlatuje na pokój:D

Dziękuje wszystkim co mi pomogli i Pozdrawiam.

Mam jeszcze jedno pytanie będę troszkę powiększał ten domek teraz ma ok 20m2 chce dobudować jeden pokój w bok

12m2 no i zmienić dach z prostego który teraz jest pokryty azbestem na dwuspadowy a zarazem uzyskać poddasze i tam

zrobić z dwie sypialnie.Moje pytanie jest takie czy z takiego taniego wkładu mogę rozprowadzić powietrze gorące do tych sypialni czy to zda egzamin chciałbym w tym domku mieszkać wiosna lato jesień.Domek będzie ocieplony styropianem na dachu blachodachówka no i podwójna wełna mineralna na przemian kładziona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prace ukończone dołożyłem 160cm komina zrobiłem w pokoju wentylacje i wszystko jest ok.

Pali się ładnie już przy rozpalaniu ładnie wciąga dym dokładać mogę nic nie wlatuje na pokój:D

Dziękuje wszystkim co mi pomogli i Pozdrawiam.

Mam jeszcze jedno pytanie będę troszkę powiększał ten domek teraz ma ok 20m2 chce dobudować jeden pokój w bok

12m2 no i zmienić dach z prostego który teraz jest pokryty azbestem na dwuspadowy a zarazem uzyskać poddasze i tam

zrobić z dwie sypialnie.Moje pytanie jest takie czy z takiego taniego wkładu mogę rozprowadzić powietrze gorące do tych sypialni czy to zda egzamin chciałbym w tym domku mieszkać wiosna lato jesień.Domek będzie ocieplony styropianem na dachu blachodachówka no i podwójna wełna mineralna na przemian kładziona.

 

 

Jakość wkładu , ma wpływ na kulturę obsługi . Zakładając ,że

interesuje Cię grzanie kominkiem w prosty sposób, bez rożnych

"wodotrysków" :D , o które czasem się tu spieramy, możesz nim grzać

tak samo jak drogim , markowym . To tak trochę jak jazda

samochodem , każdy jeździ takim na jaki go stać , lub ma ochotę

na niego wydać pieniądze...

 

 

Fajnie ,że już jest ok. Ale obserwuj , w razie czego pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prace ukończone dołożyłem 160cm komina zrobiłem w pokoju wentylacje i wszystko jest ok.

Pali się ładnie już przy rozpalaniu ładnie wciąga dym dokładać mogę nic nie wlatuje na pokój:D

Dziękuje wszystkim co mi pomogli i Pozdrawiam.

Mam jeszcze jedno pytanie będę troszkę powiększał ten domek teraz ma ok 20m2 chce dobudować jeden pokój w bok

12m2 no i zmienić dach z prostego który teraz jest pokryty azbestem na dwuspadowy a zarazem uzyskać poddasze i tam

zrobić z dwie sypialnie.Moje pytanie jest takie czy z takiego taniego wkładu mogę rozprowadzić powietrze gorące do tych sypialni czy to zda egzamin chciałbym w tym domku mieszkać wiosna lato jesień.Domek będzie ocieplony styropianem na dachu blachodachówka no i podwójna wełna mineralna na przemian kładziona.

 

Mały stalowy wkład .. kilka kilowatów . Grzać można każdym tylko za jaką cenę/ilość drewna chcesz mieć ciepło ?? Można wszystko tylko czy "wszystko" ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem wytrzymać. Sposób spalania zadawy jaki przedstawił eniu na pierwszej stronie jest wg. mnie najbardziej efektywną metodą spalania różnych sortymentów węgla i to bez pomocy urządzeń nadmuchowych, w kotłach oczywiście. Zanim drobiazgi na wierzchu się spalą temperatura jaką wytworzą w piecu powoduje że węgiel który jest na spodzie zaczyna gazować i gaz pali jak się w kuchence. Gdy gaz się wypali mamy węgiel praktycznie suchy, spala się doszczętnie z małą ilością popiołu bez szlaki. Do tak przeprowadzanego procesu spalania uchyla się minimalnie okienko w drzwiczkach popiołu. Znaczne uchylenie przy dużej zadawie grozi zagotowaniem kotła. Tyle z praktyki palacza.

Podejrzewam że w kominku będzie ten sposób działał na zasadzie kotła trypu holzgas (gaz drzewny). Równie efektywnie ale czy efektownie? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czekaj czekaj.Po co pieniądze marnować.Piszesz .że będziesz tam ....że tylko wiosna lato jesien

 

W sumie tak myślę że jak się da to może i zimą domek będzie ocieplony styropianem 10cm zobaczymy.A może wywalić ten wkład i kupić jakiś z płaszczem wodnym z dwa grzejniczki na poddaszu albo takie coś dokupić do kominka Turbodym wodny to nasada kominkowa przeznaczona do zamontowania na wylocie spalin z kominka i do tedo z dwa grzejniczki żeliwne turbodym_wodny_fi200.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak myślę że jak się da to może i zimą domek będzie ocieplony styropianem 10cm zobaczymy.A może wywalić ten wkład i kupić jakiś z płaszczem wodnym z dwa grzejniczki na poddaszu albo takie coś dokupić do kominka Turbodym wodny to nasada kominkowa przeznaczona do zamontowania na wylocie spalin z kominka i do tedo z dwa grzejniczki żeliwne [ATTACH=CONFIG]72432[/ATTACH]

 

Pozdrawiam

 

 

Dwa grzejniczki + bojler CWU 80 - 100 l. Dobry pomysł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...