Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

FORUMOWICZE - MACIE POMOC !!!


roki

Recommended Posts

Jeśli ma ktoś z FORUMOWICZÓW problemy z instalacjami niskoprądowymi tj, - instalacja komputerowa w domku, wybór najlepszej oferty Internetu, jak zrobić by Internet mieć w każdym pokoju, a płacić za jeden dostęp, instalacje elektryczne i najefektowniejsze rozwiązania, instalacje alarmowe i bramofonowe oraz czego nie warto ! ....itp

 

Zapraszam - chętnie odpowiem , doradzę i pomogę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Roki, z nieba mi spadles!!! :wink:

Wlasnie problem polega na tym, ze mam neostrade podlaczona do jednego komputera, co zrobic, by nie wydawac na reuter (?nazwy nie pamietam?) 350zl, czy jest jakas inna mozliwosc, by podlaczyc do sieci drugi komputer w pokoju obok???

Pzdr

Aga

 

Ponieważ Roki zamilkł to może ja pomogę.

 

Można skorzystać z tzw "udostępniania połączenia internetowego" dostępnego w każdym Windows od 98 w górę. Należy tylko założyć do obu komputerów (jeżeli nie mają) karty sieciowe (koszt ok. 30 zł/szt) i połączyć je kablem KONIECZNIE tzw. cross-link - do kupienia w każdym sklepie komputerowym też za ok. 30zł. Kabel może mieć długość nawet do 90m i będzie działać bez problemu.

 

Na komputerze do którego mamy podpięty modem Neostrady uruchamiamy udostępnianie - gdzie konkretnie to zależy od wersji Windows - zawsze znajdziesz w pomocy pod F1. Na drugim z reguły nie trzeba robić nic poza wskazaniem aby łaczył się z internetem przez sieć LAN a nie modem telefoniczny.

 

Minusem tego rozwiązania jest konieczność ciągłej pracy komputera udostępniającego połączenie - tylko wtedy ten drugi będzie "widział" internet. Plusem są oczywiście koszty. Ja bym jednak wydał kilkaset złotych na router - dużo wygodniejsze i pewniejsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z tak "zabezpieczoną" Neostradą

 

na co dzień używam do tego router Micronet o symbolu SP3354/A - ma od razu w sobie switcha co oznacza że bezpośednio do niego można podpiąć do 4 komputerów - wtedy każdy z nich niezależnie ma dostęp. Aha - w tej opcji użyj normalnych kabli - nie cross-link. Jeden kabelek 2m będzie już w pudełku z routerem.

Jeżeli jesteś w pobliżu Poznania to pomogę.

 

P.S.

dlaczego Forumowicze nie macie w avatarze skąd jesteście? to bardzo cenna informacja np czytam że "u mnie znalazłem ....... za xxx złotych" - co mi po tym jak nie wiem czy to czasem nie w górach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na razi SDI na 2 kompy (komp"matka" jest u mojego syna, ja mam laptopa podłączonego do niej) i jest problem! Młody ciągle coś grzebie w swoim sprzęcie i u mnie siada połaczenie, trzeba co rusz odnawiać właśnie wtedy, kiedy trzeba zrobić podatki, albo wydrukować pisma itp.

Ja sobie teraz piszę, a mój syn już śpi - komputer u niego niestety jest włączony i przeszkadza, bo szumi, potem gdy go wyłączam też jest trochę hałasu.W nowym domu zainstaluję neostradę z routerem.

Kasa na porządny router to naprawdę oszczędność nerwów.

Danka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań udostępnienia Neostrady jest kilka.

1. Software'owo poprzez jeden dedykowany komputer działający non-stop i udostępniający połączenie dla sieci domowej:

-komp z system Windows - nie ma 100% gwarancji że wbudowane w system udostepnianie będzie działało we wszystkich przypadkach, pomocą jest wówczas program WinRoutePro działający jako router z proxy

-komp z systemem Linux - praktycznie każda z funkcjonujących dystrybucji ma mozliwość działania jako router udostępniający łącze ADSL (Neostradę). Najszybciej sprawdzić można to uruchamiając komputer z płytki z Knoppixem (Debian w wersji uruchamianej z CD).

W internecie można znaleźć sporo opisów tego tematu - jedne z nich na stronie http://gorzow-wlkp.net/linux/adsl.htm

Na słabszych komputerach wykorzystać można dystrybucję FreeSCO - komputer bez dysku twradego, wszystko na dyskietce - więcej na stronie http://www.freesco.pl.

2. router sprzętowy np. firmy D-Link, najlepiej z wbudowanym switchem - małe, ciche rozwiązanie, konfigurowanie odbywa się poprzez przeglądarkę internetową, bardzo często zawiera w sobie NAT, firewalla.

 

Tyle na razie - temat jest bardzo obszerny i na wiele odpowiedzi można znaleźć odpowiedź na listach dyskusyjnych lub stronach WWW. W razie pytań piszcie.

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Mam sieć od dostawcy internetowego (ARIES /gniazdo RJ/ kabel skrętka), żeby korzystać na drugim komputerze muszę przełączać kabel.

 

Co muszę nabyć aby jednocześnie można było korzystać z trzech komputerów z internetu lub jednego dowolnego i w tedy aby tylko jeden z nich musiał być załączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy zalozeniu ze chodzi o najtansze rozwiazanie - wystarczy nawet komputer 486 z 2 kartami sieciowymi i dyskietką z Linuxem (np. pocket linux lub freesco) i stworzony router - 1 karta z adresem od dostawcy, na drugiej adres z puli prywatnej np. 192.168.0.1-254 i maską 255.255.255.0.

Zdaję sobie sprawę że dla niektórych osób to o czym piszę to "magia" dlatego też proponuję prostsze rozwiązanie sprzętowe- mały router np. taki jak na stronie http://www.balta.pl/opis.php3?bestbox=1&ID=5136 - model ROUTER D-LINK DI-604 WAN1x10 4x10/100

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...