Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stara grabiarka na gruzie


Recommended Posts

Kapusta i dynia potrzebują żyznych, uprawnych gleb.

 

Problemem z warzywnikami jest dbanie o ich ładny wygląd. Niestety zwykle kończy się na dobrych chęciach i w drugiej połowie lata nie ma komu tego wszystkiego pielić.

Ogród wiejski jest bardzo czasochłonny.

Pisałam już o tym duduś (która też chciała zrobić coś takiego) - zwykle dekoracje z urządzeń rolniczych w ogrodach z czasem wyglądają na porzucone w chwastach.

 

Gdy wspominam znajome mi ogródki wiejskie to faktycznie nie widac w nich praktycznie żadnego sprzętu rolniczego Jeżeli gdzieś taki stał to zazwyczaj zarośnięty pokrzywami na tyłach za stodołą :yes:,ale to tylko wspomnienia Prawda jest taka że to może się udac i zostanie odmieniony los starej grabiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione :) Będą zioła, na stówkę... co do reszty zobaczymy jaką glebę zastanę - wiem, że mam tam gruz, ale jak konkretnie głęboko i ile - nie mam pojęcia. Chłopaki zakopywali, jak nie było mnie w domu. Taki plus, że gruz jest "czysty", bez folii, papy, itp. - to wiem na pewno.

Skoro ma być ziołowo-warzywnie postanowiłam podejść do tematu "na poważnie" - ten sezon se odpuszczam. Tzn. zerwę darń i pozbędę się wszelakich korzeni. Dosypię ziemi ogrodowej ile będzie trzeba, a nawet więcej - ciut ponad obecny poziom gruntu. Posieję łubin niebieski i lucernę na poplon (w tym przypadku przedplon). Skoszę (mam taką dużą wykaszarkę), zglebogryzałuję. We wrześniu trzasnę mieszankę żyta ozimego i wyki kosmatej (ozimej). Wiosną skoszę i zglebogryzałkuję. Dopiero na tak przygotowaną glebę, od przyszłego sezonu, zacznę sadzić ziółka i przy dobrych wiatrach kapuchę ozdobną i wymarzone dynie...

Czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...