Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak urządzić kwadratowy salon ? - pomóżcie!!!


ankaban

Recommended Posts

Postawiłabym kanapę na zielonej ścianie. Stół z krzesłami pod oknem albo na ścianie naprzeciwko okna. Telewizor naprzeciwko kanapy. Powiesiłabym gładkie firanki na całej szerokości ściany. W jakim stylu chcesz urządzić pokój? Nowoczesnym? Czy Skandynawskim itp? Nad kanapą pasowałby taki zegar

http://allegro.pl/wielki-zegar-scienny-w-stylu-retro-zegary-scienne-i5008367359.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=Dom+i+Ogr%C3%B3d-5_Wyposa%C5%BCenie-123_Zegary-541

i gładki dywan

Edytowane przez Marta Arta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmm cały czas nie wiem co z tym ustawieniem mebli, mi się podoba tak jak jest teraz. W sobotę poprzestawiam meble, zrobię zdjęcia i wrzucę na forum. A podoba mi się i styl nowoczesny i skandynawski, trochę angielski, lubię mieszanki. Zresztą stój mam w tradycyjnym stylu, ale np szafka pod tv chciałabym żeby miała prostą linię, długa prostokątna bryła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam szafkę i umywalkę do łazienki. Chce też wymienić baterię. Ta którą kupiłam będzie wychodzić z umywalki. Obecnie sytuacja wygląda jak na zdjęciu poniżej. Jutro mąż usuwa starą baterię. Zostaną dziury w 2 płytkach, więc płytki musimy zdjąć. Macie pomysł co wstawić zamiast tych zielonych płytek, niestety nie została mi żadna płytka. Myślałam o mozaice

 

20150130_190905.jpg

Edytowane przez ankaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż właśnie powiedział, że trzeba będzie na pewno skuć dwie płytki do których przyczepiona jest bateria i dwie płytki pod nimi, bo trzeba będzie wodę poprowadzić niżej. Nie chce skuwać płytek nad obecną baterią, żeby nie narobić większych szkód. Jest jakiś sposób żeby nie uszkodzić płytek wokoło? Edytowane przez ankaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zakładasz, że skucie płytek nad narobi "większych szkód"?

Przydało by się większe zdjęcie łazienki - zdjęcie całej ściany z umywalką - ciężko radzić, jak na zdjęciu nic nie widać. Nie widzę tam wklejonej mozaiki - wymagałaby jeszcze większego skuwania.

Moim zdaniem lustro jest najbezpieczniejszą opcją (mało pracy = fajny efekt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można wstawić w miejsce starych płytek? Lustro na razie odpada ponieważ nie chcemy pruć dwóch rzędów do góry, no i umywalka dotykałaby lustra bo chyba musielibyśmy dać już na całej długości lustro.

 

Widzę, że nie macie pomysłu jakie inne płytki wstawić na zdjęciu powyżej? Możliwe, że w końcu zdejmiemy jeszcze dwa rzędy płytek i wstawimy tam lustro.

 

A teraz pytanie o salon, a dokładnie jak długi powinien być karnisz, czy ma sięgać od ściany do ściany, czy tak jak teraz zrobiłam (na razie to prowizoryczna zasłona-oczywiście będzie nowa, chyba w kolorze szarym )? W rogu będzie jeszcze lampa stojąca, której jeszcze nie kupiłam. Wstawiam zdjęcia:

20150207_170746.jpg20150207_170819.jpg20150207_170834.jpg20150207_170847.jpg

 

Wiem że już niektórzy radzili mi żeby zasłonić rury CO ale ostatnio doszły mnie suchy, że obecnie modny jest kaloryfer żeliwny i nawet widok rury od ogrzewania. Jeśli się mylę to piszcie. (Chyba, że mąż się wykaże i zasłoni płytą karton gips tą rurę)

Edytowane przez ankaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankaban - pisałam już wyżej, że dałabym krótkie karnisze pod zasłony szerokości ścian, a środkiem dałabym długą roletę, albo żaluzje spuszczone kilkanaście cm na górę okna, żeby zasłonić górne ramy. Chyba, że myślisz po całości o firanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...