Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wykończenie fundamentów po deweloperze


konrad.g

Recommended Posts

Po deweloperze mam fundamenty jak na zdjęciu. Nie zagłebiając się w szczegóły, muszę je wykończyć sam, a ten pan trafił na bardzo wąską listę osób, którym życzę jak najgorzej.

 

W domu jest bardzo zimno i wydaje mi się, że to m.in. przez wystawiony na wiatr i zimno fundament. Podłoga jest na poziomie granicy żółtego tynku i brązowej mozaiki, a więc dość wysoko. Mozaika zakrywa styropian (na oko 5 cm), pod którym jest szczelina. Żaden dysperbit ani papa nie wystaje, ale jak wcisnę palec w szczelinę, to "coś" tam jednak jest.

 

Ziemia to glina.

 

Pytanie: Jak te fundamenty wykończyć, żeby było cieplej, sucho (na razie problemów z wodą nie ma, bo i być nie może przy takiej wentylacji) ) i po prostu dobrze.

 

Konkretniej (proszę o komentarze lub wyprowadzenie z błędu):

 

1. Jak rozumiem, najpierw cały ten goły beton powinieniem zakryć dysperbitem. Pewnie wiąże się to ze zdarciem kilku centymetrów styropianu, żeby dotrzeć do miejsca gdzie kończy się poprzednia warstwa i zachować szczelność/ciągłość izolacji. Do jakiej głębokości w dół powinienem przeprowadzić izolację? Mam obawy przed głębszym wykopem, bo to oznacza większe koszty i boję się katastrofy. Jak widać z obu stron jest skarpa, która dodatkowo "urośnie" po dosypaniu ziemi, więc nie powinno być dużo problemów z wodą.

 

2. Jak głęboko w ziemi powinien być styropian? Jeśli mam go dołożyć, to jakiego typu? Czy wystarczy jeśli jego koniec pokryje się z ziemią, ewentualnie z 5-10 cm "nakładką"? Czy im głębiej tym lepiej?

 

3. Jakie problemy mogę napotkać, jeśli chciałbym zrobić to samodzielnie? Czy są powody, dla których dużo bezpieczniej i wygodniej jest nająć specjalistów? Łopaty się nie boję, ale też dysperbitu ani styropianiu w życiu nie układałem.

 

Z góry dziękuję!

 

http://squirrel.pl/blog/wp-content/uploads/2011/07/fundament.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca na temat ale "W domu jest bardzo zimno" to co planujesz wykonac tego zdania nie załatwi. W domu zimno to albo słabe grzanie albo za dużo ucieka , najwiecej ucieka sufitam dachem, potem ściany a szarmym końcu podłoga.

Nie mowie ze nie robić , ale po robocie cudów nie będzie.

Styropian/styrodur warto dac do ławy powinno byc do ~ -80cm. 5cm to rochę licho, szczególnie styropianu.

 

Gwarancji nie masz na ten budynek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, żadnych widoków na załatwienie tego w ramach gwarancji nie ma.

 

Wiem że fundamenty to nie jedyny problem i czeka mnie jeszcze zabawa z innymi rzeczami. Ale jestem na etapie robót ziemno-ogrodowych i chciałbym przy okazji naprawić co się da i nie narobić szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...